Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: K-Jetronic sistemi ayarları ve bu sisteme LPG  (Okunma sayısı 209589 defa)

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
Ynt: K-Jetronic sistemi LPG Hakkında Yardım
« Yanıtla #182 : 13 Eylül 2010, 01:48:09 »
Evet abi zor geliyo adamlara. Bi bakıma adamlarda haklı. Bir yere gittim Kardeşler Otomotiv, ağaçlıyolun orada. Bilirsin barkit abi sen orayı. 2-3 usta, sadece mengenteileri sök, içini temizle, tak 4 saat uğraştılar. Bir ustanın ideal bir şekilde yapabilmesi için kim bilir kaç gününü ayırması gerekiyo bunun için. Durumda böyle olunca işlerine gelmiyor. Gittiği yere kadar gideceksin şefim, yeter dediği yerde karbüratöre çevireceksin.

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

Çevrimdışı barkit

• Hayat yaptığınız seçimlerdir...
« Yanıtla #183 : 13 Eylül 2010, 16:09:59 »
haklısın volkan ,ama sukur bende sorun yok,cok uzun zamandır enjektor temızleyıcısı kullanıom wurth un araba kendıne geldı en sonunda,acıldı ınan eskısıne nazaran cok hıssedılıo yolda . o dedıgın yerıde bılıom tedasta staj yapmıstım cok gezındım oralarda.
parmak bassam olmaz mı!

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
« Yanıtla #184 : 24 Eylül 2010, 12:46:00 »
Arabanın deposundaki motorun borusunu ters bağlamışlar. Geri dönüşten benzin basıyomuş. Büyük olan motorda normal yerden basıyomuş. Acaba bu mu benim k-jetleri çalıştırmayan sorun?
Bu arada Barkit abi Talos abimizin ustasıda cırt çıktı.

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı barkit

« Yanıtla #185 : 24 Eylül 2010, 12:52:14 »
vala olabılırde volkan bılemem,ben mehmet kucuge ugradım gecen hafta sol on amortısor patlamıstı onu alayım dıye,sordum k-jet ustası varmı  bıldıgınız, 1. sanayıde volkan usta varmıs dedıler,bıde ona bakarım bakalım ne dıcek,aslında ısın ehlı bı ustaya goturdum ben bunu, kurcalatma kımseye eskısı gıbı olmaz dedı ama ne bıleyım hala emın dıılım 35  lt ıle 100 km yapıom vala,mıletın golflerı k jet adamlar 5 6 lıtrelerden bahsedıyokı benım ıcın hayal onlar :) napsam netsem bı turlu karar veremedım.
parmak bassam olmaz mı!

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #186 : 24 Eylül 2010, 13:57:08 »
Getirin siz arabaları buraya bulalım hemen dertlerini. 35 Litreye 100km yolmu gidilirmiş.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı barkit

« Yanıtla #187 : 24 Eylül 2010, 14:07:15 »
vala gıdılıo benım arabada :) ama ıyı gıdılıo :) neyse, aldıgımdan berı enjektor ayar konusunda kımseye guvenemedıgım ıcın elletmeye korktum,ama ya cozucem ya cozucem ben bu ısı ;) ole yada bole bı sekılde karburator takmadan bu sekılde k-jet kullanıcam.aslında gelmek ısterım ama benım balıkesıre gelmem bana nerden baksan bu yakıt seklıyle 250 tl ye patlar :) bıde donmesı var,ayrıca ersan abı senıde kıstırdım mı cıcıgını cıkarırım vala sorularla :) o yuzden burda bı anlayan bı usta bulup yaptırmak derdım,o rınglerın degısımı yaklasık 1 yıldır ben aldıgımdan berı yapılmadı,e bendende oncesı var kı nerden baksan 2 3 yıldır,senın anlıcan ay bası gelsın orjınal jantlara donus yapcam tornaya sokup ve gıtmısken de bakımını yaptırcam ısallah.ama dersenkı benım sana tavsıyelerım var bakımla ayarla ılgılı benım amatorce yapabılecegım sonuna kadar dınlerım ;D
parmak bassam olmaz mı!

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
« Yanıtla #188 : 25 Eylül 2010, 00:06:43 »
Barkit abi nettin sen yav :S 35 litre nasıl yakıyo o. Mustang mıdır nedir mübarek. 10-15 litre falan yakıyodur. Kesinlikle bir yanlışın vardır.

Abi rica etsem bu mengenteilerin bu yan tarafındaki boruların yerinin resmini çekip koyar mısınız veya oradaki 3 boru girişinin hangisi benzin regülatörüne, hangisi 5. enjektöre baglı söyler misin?

Bide abi bu o ring ne oluyor?  ???

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı barkit

« Yanıtla #189 : 25 Eylül 2010, 00:26:54 »
pardon ya yanlıs yazmısım 35 tl olcaktı  :D fotoyu yarın cekıp koyarım abım,0 rıng de k jetın ıcındekı yuvarlak halka seklınde plastıkten bı parca conta gıbı eskıyınce degısmesı lazım cunku zamanla gorevını yıtırıyo,enjektor daha fazla benzın puskurtuyo.1 2 yılda bı degısmesı lazım senın anlıcan arabanın selayetı acısından bıde benzın yakıtının azalması bakımından . ;D
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2010, 00:29:40 Gönderen: barkit »
parmak bassam olmaz mı!

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #190 : 25 Eylül 2010, 17:28:35 »
Mangenteiler içindeki oringlerin ömrü en az 300bin KM dir Enjektör oringlerinin ömrü ise 30-40bin dir tabi bu takılan oring in kalitesine bağlıdır. Mangenteiler ın içindeki oringler zamanla ayrı ayrı bozulur ve motorun her devrinde farklı teklemelere yol açarlar çünki her silindire istenilen miktarı yollamaz ama enjektrölerdede hava alımı yada pislikten dolayı aynı arızalar oluşabilir. Mangenteiler a müdahale etmek her yiğidin harcı değildir ve onların basınç ayarı elle yapmak imkansızdır o yüzden mutlaka basınç kiti ile kontrol edilmeli yoksa ayar tuturmak imaknzıdır..

5. enjektör borusu ile regulatör borusunu yanlış takmak çok uğraş ister çünki mangenteiler üzerinde kullanılan vidaların mm ölçüleri vardır ve her boru takılacağı yeri belli eder sadece enjektörleri karıştırmayın yeter :)
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
« Yanıtla #191 : 29 Eylül 2010, 15:29:51 »
Her enjektörün yeri ayrı mı? Yerlerini gelişi güzel bağlarsak ne gibi problem yapar? Bir de bu mengenteiler in basınç ayarını nasıl yapacaz? kimse bilmez ki?

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı barkit

« Yanıtla #192 : 29 Eylül 2010, 16:02:44 »
volkan ızmırdemısın sen? bıde kotoyu koyuyom.umarım bunu dedın?
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2010, 16:13:30 Gönderen: barkit »
parmak bassam olmaz mı!

Çevrimdışı barkit

« Yanıtla #193 : 29 Eylül 2010, 16:09:25 »
parmak bassam olmaz mı!

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
« Yanıtla #194 : 29 Eylül 2010, 16:27:43 »
Abi ben Tekirdağ'dayım. Okul başladı işte. Aynen istediğim bu, çok teşekkür ederim.  :o Senin sistem de çil çil yanıyo abi haa. :)
Bu hava sisteminin krokisini bulabilir miyiz acaba internetten falan? enjeksiyon sistemini yaparısda hava sistemi çok karışık yav  :-\
Arabayı bozmadan durmayacam galiba ben :)
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2010, 16:29:21 Gönderen: VolBull »

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #195 : 30 Eylül 2010, 18:01:13 »
Her enjektörün yeri ayrı mı? Yerlerini gelişi güzel bağlarsak ne gibi problem yapar? Bir de bu mengenteiler in basınç ayarını nasıl yapacaz? kimse bilmez ki?

Denemesi bedava ama tamir etmesi parayla :D :D