Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: K-Jetronic sistemi ayarları ve bu sisteme LPG  (Okunma sayısı 209587 defa)

Ynt: K-Jetronic sistemi LPG Hakkında Yardım
« Yanıtla #168 : 10 Ağustos 2010, 21:02:08 »
karbüratöre ceviriyodu senin arabayı ben gittiğimde ama sölediğine göre eski sistemi çok kurcalamışlar :((

Çevrimdışı barkit

• Hayat yaptığınız seçimlerdir...
« Yanıtla #169 : 10 Ağustos 2010, 23:20:25 »
malıyetı ne oldu acaba?
parmak bassam olmaz mı!

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
« Yanıtla #170 : 11 Ağustos 2010, 01:04:36 »
Aynen, benim arabanın ta kendisi. Nasıl, güzel mi arabam? Usta iyi, amcamın cok iyi tanıdığının, çok iyi tanıdığıymış. Dünya küçük talos abi. Zaten koca izmirde bi o ilgilendi benim k-jetlerle, gerisi pek bulaşmadı. Karbüratörle manifoltu benim diğer sciroccodan söktüm. Işçilik 150, mikser 15, performans filtre 35, bi 40-50tl de bişelere verdim hatırlamıyom. 250tl ye patladı şimdilik. Bide benzin geri dönüşüm hortumundan benzin pompalıyo araba. Bizim arabalarda 2tane pompa var, biri deponun içindeymiş. Normal motoru iptal ettik, deponun içindeki motorla çalışıyo araba. Yarında onu halledeces, bide benzin filtrem değişecek. Gene 300-350tl yi bulur galiba. Neyse kurtardım arabayı o k-jetten, artık her usta bakar arabaya. Benzinde rokete geçiyor fakat, lpg de eskisindek daha yavaş.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2010, 12:47:07 Gönderen: VolBull »

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

« Yanıtla #171 : 16 Ağustos 2010, 21:36:09 »
sen herşeyi oturttuktan sonra ayara git serdara bide rıza bu arabanın tüpte kaçışını beğenmiyo ayar yapsın yoksa kendisi yapacakmış de şıp diye halleder senin işi :)))

« Yanıtla #172 : 16 Ağustos 2010, 21:37:21 »
bu arada araban çok hoşuma gitti allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin serdara gittiğinde beni arat bende geleyim telefonum var onda

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
« Yanıtla #173 : 17 Ağustos 2010, 17:46:51 »
sen herşeyi oturttuktan sonra ayara git serdara bide rıza bu arabanın tüpte kaçışını beğenmiyo ayar yapsın yoksa kendisi yapacakmış de şıp diye halleder senin işi :)))
BRC marka lpg taktırdım, şimdi çok güzel oldu.

bu arada araban çok hoşuma gitti allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin serdara gittiğinde beni arat bende geleyim telefonum var onda
Amin abi, teşekkür ederim. Ben Tekirdağ'a döndüm. Görüşmeyi çok istedim sizinle fakat nasib olmadı.

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı barkit

« Yanıtla #174 : 18 Ağustos 2010, 13:22:15 »
volkan gecmıs olsun abım,sewındım senın adına,car. nasıl? ıyımı araba? aratıyomu k-jetı?
parmak bassam olmaz mı!

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
« Yanıtla #175 : 21 Ağustos 2010, 12:42:14 »
Enjeksiyon beyni arızalı olduğu için benzinde kullanamadım hiç, bu yüzden hiç tadına bakamadım. Gören her tamirci en iyisini yapmışsın diyor. Bide BRC tüp taktırdım.  Şu anda hiçbir problem çıkarmadı. gayet memnunum. Valla abi, nalet olsun o k-jet e. kaputu açan geri kapatıyodu yaa. Çok güzel bir sistem yapmışlar fakat, ilgilenen yok. Serdar ustaya dedim, bir arkadaş daha var bu sistemi olan sciroccocu. Göndereyim mi sana dedim. "Aman, sakın..." dedi. :)

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #176 : 23 Ağustos 2010, 19:35:15 »
 ;D ;D ;D ;D Valla okadar basitki bir karburatör bile daha karmaşık kalır yanında k-Jet in. Ama nabarsın gerçek usta varmıki biz götürmedik desene.
 Ben enson silindir kapğını açtırdım ama ustaya dediğim şu ben yokken bir vida dahi sökme takma sonra sen uğraşırsın. O yüzden eli iyidir gittiğim ustamın ama tecrübesi yoktur onun için ben yönlendiririm ustamı. Kendisi de der ben k-jet hiç bakmadım sen biliyosan ben öğrenmek için zaman kaybetmiyeyim  :tamamdir
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
« Yanıtla #177 : 25 Ağustos 2010, 16:14:35 »
Koskoca İzmir'de anlamayan usta olur mu. Uğraşmıyolar abi. Yoksa her türlü hallederiz. Adamlara 2bin falan verdik mi manyak yaparlar ama işte o paraya neler neler yaparıs.

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #178 : 26 Ağustos 2010, 22:24:08 »
Valla ben kendim yapıyorum :D şuan uzun yolda km de 20krş yakıyor normal kullanımda :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
« Yanıtla #179 : 27 Ağustos 2010, 01:39:19 »
Hangi şehirde oturuyodun sen abi?  :) Bir çayını içmeye gelem...  :D
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2010, 01:39:44 Gönderen: VolBull »

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #180 : 27 Ağustos 2010, 19:16:48 »
Erdek teyim ben gel buyur :)

Çevrimdışı barkit

« Yanıtla #181 : 04 Eylül 2010, 20:43:15 »
Enjeksiyon beyni arızalı olduğu için benzinde kullanamadım hiç, bu yüzden hiç tadına bakamadım. Gören her tamirci en iyisini yapmışsın diyor. Bide BRC tüp taktırdım.  Şu anda hiçbir problem çıkarmadı. gayet memnunum. Valla abi, nalet olsun o k-jet e. kaputu açan geri kapatıyodu yaa. Çok güzel bir sistem yapmışlar fakat, ilgilenen yok. Serdar ustaya dedim, bir arkadaş daha var bu sistemi olan sciroccocu. Göndereyim mi sana dedim. "Aman, sakın..." dedi. :)
zor gelıodur yapmak anlamadıkları ıcın,kalsın bole ben memnunum vala yakıo ama hıc olmazsa gıdıo,zaten haftada 1 gun bınıom abım,gerısı yatıo.
Valla ben kendim yapıyorum :D şuan uzun yolda km de 20krş yakıyor normal kullanımda :D
ben bole gıderse erdege gelcem :) bakıma
parmak bassam olmaz mı!