Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Gümrük?  (Okunma sayısı 32463 defa)

Gümrük?
« : 24 Eylül 2007, 23:50:59 »
Selam arkadaslar.

Ben kendi VR6`mi türkiyeye getirmek isitiyorum. Nasil olabilir sizce! Benim bildigim kadar baya yüksek gümrük islemleri.Ne kadardir? Kaca patlar sizce? Baska bir yoluda varmi, yani mesela kibris üzeri. O zaman gümrük felan azmi olur?

Cevaplariniz icin tsk ederim

Kendinize iyi bakin.

Ynt: Gümrük?
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2007, 20:56:50 »
Ömer selam. Gerçekten getirebilirsen çok güzel olur. Bilgisi olan arkadaşlar sana yardımcı olacaklardır  ;)

« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2007, 21:54:46 »
valla bizim mk1 i gümrükten aldık.gümrükten araba çıkarmak için mesela arabanın değeri 4000 ytl ise,gümrük vergisi + ötv si + kdv si falan filan alıyolar.yani arabanın değeri 4000 ytl ise araba yaklaşık 8000 ytl ye filan çıkıyo.
la havle ve la CORVETTE :D

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2007, 15:36:36 »
mete abi atıf abi  bu işin uzmanı kişiler bence onlara sorman daha mantıklı olur zaten konuyu görünce seni bilgilendirirler...
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2007, 15:51:33 »
Geldim  ;D Gümrükmü hani  :D evet abi benim bildiğim kadarıyla kıbrıstan sorunsuz bi şekilde getiriliyor ör; arabayı kıbrısa sattınız tanıdık varsa(akraba vs.)ona satmış gibi gösterin daha iyi olur.Sonra aracıda o kişiden alındı diye gösterip arabayı TR ye getire bilirsiniz.Ben böyle biliyorum.

Şayet arabayı gümrüğe bırakırsanız belli bir müddet sonra satışa çıkar ama tekrardan para vermek zorunda kalırsınız Dev. aracı ihale koşuluyla satışa çıkarır ve sizde ala bilirsiniz ama kötü yanları var arabanıza orda zarar gele bilir %51 + parçalarını çalarlar ve ne zaman satışa çıkacağı belli olmaz belki 6 ayda belki 1 yılda belki 3 yılda ve sizin zararınıza olur.ucuz alıcaksınız diyede birşey yok belki hastası gelir pahalı fiyata alır bu sefer yazık olur,eğer gümrüğe bırakıcaksanız aracın BEYNİNİ , TEYBİ , İMKANINIZ VARSA KOLTUKLARI SÖKÜP ESKİ DÖKÜNTÜ KOYUN KAPORTA AKSAM İSE DEĞİŞTİRİN KAZALI PARÇA İLE TABİ BULA BİLİRSENİZ VARSA  bunlar aracınız satışa çıkınca hep (-) değer kazandırır ve ucuza gider. :tamamdir

çok konuştum galiba :t   ;D :D Yardımcı olduysam ne mutlu bana
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2007, 16:16:40 »
nizam beni uzman yapmışsın ;)
ben o işlerden pek anlamam ama bildiklerimi anlatayım.
kıbrıs üzerinen o araç gelmez.kıbrıs tan eski araç getirme işi bitti 3 yaş sınırı var artık.
sizin kesin dönüşlerde bir hakkınız var bildiğim kadarıyla.siz dönmesenizde çevrenizden dönen biri adına yurda normal gümrük ödeyerek sokabilirsiniz.
gümrüke bırakma işi sakat fakat gümrükte sağlam bağlantınız varsa olabilir.
bir tane crx sir soktulardı türkiyeye o şekile.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2007, 16:21:11 »
gümrüğe bırakma işi cidden sakat arabaya yazık oluyor parçalarını çalıyorlar , sürekli gümrükten araba aldığımız için ordan biliyorum.Olmadı son çağre getirceksiniz 6 ayda bir giriş-çıkış yapıcaksınız
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2007, 16:24:49 »
atıf abi yazdılarını okuyoruz herhalde sitede baya aractan anlayan abilerimiz arkadaslarımız var, bizde daha tabir-i caizse yeni yetmeyiz... :D
saygılar..
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #8 : 01 Ekim 2007, 10:24:07 »
diğer ülkeleri bilemem ama, kıbrıs için permi hakkıyla araç getirmek için 3 yaş sınırı olduğu doğru. 98 öncesi bu 10 yaş ile sınırlıydı. çok ciddi mercedes girişi oldu türkiyeye o yıllarda. azerbaycan gibi ülkelerin kanunlarınıda araştırmakta fayda var.

« Yanıtla #9 : 20 Temmuz 2008, 21:14:20 »
Olmadı son çağre getirceksiniz 6 ayda bir giriş-çıkış yapıcaksınız
Artık bu kanunda degişti, yurtdışında ne kadar zaman kalırsan, o kadarda Türkiyede araban kalabiliyor, yani en fazla bir sene icinde 6 ay süredir bu. Eskiden her 6 ayda bir gün cıkış yapıp Türkiyeye arabanla giriş yapabiliyordun....

« Yanıtla #10 : 21 Temmuz 2008, 21:26:19 »
gümrüğe bırakma işi cidden sakat arabaya yazık oluyor parçalarını çalıyorlar , sürekli gümrükten araba aldığımız için ordan biliyorum.Olmadı son çağre getirceksiniz 6 ayda bir giriş-çıkış yapıcaksınız
nacızane bir şey eklemek istiyorum giriş cıkışlar 1günlüğüne yurdışında kalma zorunluluğu var
SCIROCCO  GTS MK2 1,8 8V

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #11 : 17 Ağustos 2008, 15:53:42 »
Kendin yurt dışında isen ve araç kendininse bildiğim kadarı ile 1 hakkın var tr ye araç sokmak için tabi bu şansını öldürmediysen...

Devlet yurt dışında yaşayan vatandaşlarına 1 kereliğine mahsus kullandıkları aracı TR ye geçirmeye izin veriyor diye biliyorum...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #12 : 26 Ağustos 2008, 16:33:10 »
Yurtdışından getirme hakkı için 1 şart var.
Aracı yurtdışında satın aldıgın gün aracın 3 yasını geçmemiş olması gerekiyor. yani diğelim senin araç 95 model  ,eğer 97 de aldıysan ve halen aynı aracı kullanıyosan getirebiliyorsun.
Eğer bu sene yeni alıp getireceksen en fazla 2006 model olabilir.

« Yanıtla #13 : 30 Kasım 2008, 00:02:01 »
Off ya

yani bizi tr pilakasi nasip degil anlasilan!! Off off