Gönderen Konu: Ankara'da scirocco  (Okunma sayısı 37143 defa)

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: Ankara'da scirocco
« Yanıtla #14 : 04 Eylül 2007, 22:36:43 »
Body kit falan boşver. Araç yeterince diri gözüküyor, mükemmel.Güzel bir jant ve yay alıp yere yakınlaştırırsan bundan daha güzel bir şey olamaz. Bozma orjinalliğini. ;)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı mcopur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 04 Eylül 2007, 22:46:07 »
body kit hakkinda cok kararsizim...fabrika body kit cok faza gosterisli degil ve araci cok ta bozmuyor bence...ama aslinda oyle aksesuarlari da hic sevmeyen birisiyim...zor karar

Yay-suspansiyon konusunda ise fikirlerinizi almak isterim. Benim uzun suredir planim ayarlanabilir koniler ve ona uygun yaylardi fakat Kanada'da KONI o kadar buyuk bir marka degil. Bilstein gibi markalar daha revacta ve gercekten ucuz TR ile kiyaslaninca. Bi de hakkaten bavula konup getirilecek parcalar. Siz ne dersiniz?
Bir de Ebay ve benzeri yerlerde ikinci el son derece hesapli komple sistemler var. Fotograflarina bakip ta aldanmamak lazim tabii ama fiyatlarinin cazipligi insani dusunduruyor acikcasi....

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 04 Eylül 2007, 22:55:31 »
bilstein ii markadır dayımın e30 unda vardı ben ufakken burda mk4te var bi arkadaşta...koniler çok güzel ve sağlam hani orda büyük bi marka olmamasından dolayı terettüdün olmasın...ben olsam bilstein komple set alır getirir takardım...ebay alışverişinde sorun olmaz üç kağıtcı satıcıları hemen iptal eden bir sistem ve genelde elinde fazla olanı yada servislerde vb calışıpta eline gelen parcaları eriten kişilerin satış yaptığı yer dükkanların dışında..ama bence en güzeli bilstein derim...bilsteininde ayarlı kiti vardı yanlış hatırlamıyorsam..bi sitede mk1 golfe takılan gti karlığa benzr bi karlık takılmıştı sciroccoya gayette güzel bi hava katmıştı...bence aracına yapılacak genel uygulamalar:

-arka orjinal spoiler
-komple yay-amortisör
-ön karlık
-sade ama soft bi marşpiyel
-güzel jant lastik

Çevrimdışı mcopur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 04 Eylül 2007, 23:03:16 »
tamamen katiliyorum,

ebay i  sorarken kastettigim, ikinci el amortisor ve yaylarin sifira oranla ne kadar asinmis olabilecegiydi, tabi yorum getirmek cok zor buna. Ama diyorum ya fiyatlar o kadar uygun ki, sirf oylesine denemek icin bile getirtebilirim yani.

deli gibi bakiniyoruz iste bakalim...

Bu motor meselesi benim icin asil mesele, gercekten hic bir fikrim yok. Ilk etapta 16V DOHC a upgrade etmek istiyordum daha zahmetsiz ve kolay olur diye ama sanirim direk bir VR6 bulabilirsem o cok daha kolay olacak. Bu konularda bilgisi olan ve hic bilgisi olmayan birisine sabirla yardimci olacak olan varsa lutfen beni bulsun!

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #18 : 04 Eylül 2007, 23:05:08 »
VR6 biraz zor olur sanırım bulman. Bulursanda tuzlu fiyat çekerler. 1.8 16v KR motor daha kolay bir çözüm olur sanırım.

Rocco Mafia 2007
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 04 Eylül 2007, 23:14:13 »
200708_7978.jpg

bunun bodysi gibi bi body olabilir...motor konusunda 1.8 bi motorun turbo malzemelerini komple alıp turbo atardım cuff cuff orjinal bi kasayla binerdim...vr6-g60 falan filan aletler trde binilcek makineler değil bence...hangi usta g60 ı kaç kere görmüş tr de..
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2007, 23:18:07 Gönderen: escocem »

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #20 : 04 Eylül 2007, 23:36:22 »
Aramıza hoş geldin.Güzel araç :tamamdir

Çevrimdışı mcopur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 05 Eylül 2007, 08:46:41 »
Selam,
dun bahsettigim jantin fotolari, fakat renk mat siyah degil maalesef.

ya da

Ayrica dun internette G60 diye arastirdigim ilk linkte de tam aradigim janti buldum. Compomotive MO series

son olarak da siyah jantin kirmizi scirocco ya uygulanisi:

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 05 Eylül 2007, 08:52:19 »
araban gerçekten güzelmiş, sakın bozma duruş falan çok güzel. güle güle binmek nasip etsin

Çevrimdışı mcopur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 05 Eylül 2007, 09:21:54 »
Abdullah ve Mete cok tesekkurler. Aranizda olman cok mutluyum ben yillardir bunlar konusabilecegim elit bir grup ariyordum. Benim icin de sereftir bu araclara en az benim kadar kendini adamis insanlarla beraber olmak.

Eger kusura bakmazsaniz bir kac foto daha eklemek istiyorum:

benim motor:

Çevrimdışı mcopur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 05 Eylül 2007, 09:34:57 »
200708_7978.jpg

bunun bodysi gibi bi body olabilir...motor konusunda 1.8 bi motorun turbo malzemelerini komple alıp turbo atardım cuff cuff orjinal bi kasayla binerdim...vr6-g60 falan filan aletler trde binilcek makineler değil bence...hangi usta g60 ı kaç kere görmüş tr de..

Cem, o linkte de sanirim sadece 16v body kit var. Bence de bundan fazlasi gereksiz. Motor konusunda da katiliyorum, usta bulmak imkansiz gibi bir sey ama benim kafamdaki biraz daha utopik bir plan. Herseyi kendim yapayim diyorum, ustalara hic ihtiyac duymadan. Aslinda bu daha imkansiz ama bakalim iste, haha.

Son olarak arabanin onceki hallerini de gondereyim de bitsin bu resim bombardimani, kusura bakmayin tekrar resim kirliligi icin:

euro headlights vs originals: bu resim iskocya'dan binbir zorluk sonrasi getirdigim farlarin kasaya oturmamasi sonucu araci toplama kararini verdigim andir:

pasa ve pembemsi acaip renke dikkat:

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
  • Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 05 Eylül 2007, 09:40:06 »
yok ne resım kırlılıgı... ne kadar cok resım koyarsan o kadar keyıf alırız bız ;)
aracın eskı halı baya kotuymus ama elıne saglık sımdı cok şık duruyor ;)
bencede bı jant ve orjınal arka spoılerle cok daha guzel olur ....
bu arada motor konusunda  sıkıntısız bı motor al zaten ıkı ay burda kalıyormussun bu surede motorla ugrasacagına aracının keyfıne bak ;)

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 05 Eylül 2007, 09:43:21 »
mehmet eski halini gördükten sonra, şu anki haline getirmene bile brvo diyorum. ellere kollara emeğe sağlık. içi fena durmuyor zaten. sadece direksiyonda aşınma fazla. onuda değiştiysen sorun yok demekir. senin eski farların yerine mtsubishi canter lerin farları tam oluyor diye duymuştum. ama yeni halleride gayet güzel olmuş. jantların kapakları çıkınca biraz daha compomotive tarzı olmuş ama genede değişmek lazım. mümkünse ofsetli bir jant almanı öneririrm.

Çevrimdışı mcopur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 05 Eylül 2007, 09:51:09 »
yok ne resım kırlılıgı... ne kadar cok resım koyarsan o kadar keyıf alırız bız ;)
aracın eskı halı baya kotuymus ama elıne saglık sımdı cok şık duruyor ;)
bencede bı jant ve orjınal arka spoılerle cok daha guzel olur ....
bu arada motor konusunda  sıkıntısız bı motor al zaten ıkı ay burda kalıyormussun bu surede motorla ugrasacagına aracının keyfıne bak ;)

ya elbet kuvvetli bi motoru da sikintisiz yapmanin bir yolu vardir, zaten cok yakinda donerim herhalde TRye, Ankara'mi cok ozledim!

Spoiler, ve jant lastik konusunda takibe devam. Planim 205/45 lastikler ve 16" jantlar