Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ankara'da scirocco  (Okunma sayısı 37044 defa)

Ankara'da scirocco
« : 04 Eylül 2007, 07:17:09 »
Selam millet,

Forum'a yeni uye oldum. 1994'ten beri Scirocco mk2 sahibiyim ve utanarak soyluyorum ki bu forumu bugun kesfettim. Kanada'da calisiyorum fakat her sene en azindan 1-2 ay Ankara'da gecirmeye calisiyorum.

Su anki projem ise 1974 model VW Beetle'i  (ilk sahibiyiz ailecek) toplamak.

Hepinize selamlar

MEHMET

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
Ynt: Ankara'da scirocco
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2007, 08:15:26 »
aramıza hosgeldın..
elındekı araclar cok nadıde araclar kazasız belasız ;)

« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2007, 08:27:30 »
Evet, maalesef parcalar da nadir bulunuyor. Burda, Kanada'da her sey var ama onlari da getirtmek cok sorunlu.

Scirocco'yla ilgili buyuk bir motor projem var ama iste hayata geciremiyorum parca eksikliginden dolayi.

Az once vortexte bir ilan gordum mesela, sanzimani problemli bir mk2 icin 275$ istiyor adam! Cildirmak isten degil.

Motor modifikasyonu konusunda bilgisi olan dostlar varsa onlarla gorusmek ve bilgi alisverisi yapmak isterim.

Saygilar

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2007, 11:46:25 »
araban gerçekten özel ve güzel, modifikasyon işlerini bir kenara bırak, orjinal ve temiz olarak kullanmanı tavsiye ederim. zaten yılda 1-2 ay geliyorsun. bilgilerini bizlerlede paylaşabilirsin. buna seviniriz. aramıza hoşgeldin.

« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2007, 18:40:15 »
Maalesef iki aracta benim kontrolum disinda orjinallik konusunda biraz sorun yasiyorlar. Scirocco'nun zaten ikinci sahibiyim ve benden onceki sahibi ufak tefek degisiklikler yapmis ustunde. Ben de 1994 yilinda aldigimda motor acisindan cok sorun yasadigim icin 91 model 1.8L golf motoru (8 valve) koydum ustune. Tabi o zamanlar orjinal koruyalim falan oyle bi kulturumuz yoktu. Gecen sene ise kaporta ve boyasini yaptirdim. Su anki planim ise yine VW grubunda bulunan kuvvetli bir motoru (G60 olabilir VR6 olabilir veya turbo yada super charger benzeri bir uygulama olabilir) uygulamak istiyorum. Tabii en onemlisi bunu yaparken aracin dis gorunumunde minimum degisiklik yapmak ama diger taraftan suspansiyon, fren gibi noktalari da gerektigi gibi guclendirmek istiyorum. Aracin icindeyse mumkun oldugu kadar orjinaline sadik kalmak amacim.
Sonucta bu araba benim herseyim, en yakin dostum, yillarim beraber gecti ve olene kadar benimle beraber olacak.

Beetle'a gelince: O arabayi da maalesef ailem ben otomobillerden cok fazla anlamazken ciddi bir degisimden gecirmis. Yine cok kotu degil tabi. Icerde dosemeler ve halilar degistirilmis. Lastik, jantlar ve de camlar disinda geri kalan her sey orjinal aslinda. Benim proje aracimdi o. Fakat iste yurtdisinda yasayarak boyle projeleri gundeme tasimak cok zor. Diger taraftan burdaki parcalarin ucuzlugu ve bulma kolayligi da insani cildirtiyor.

Cok isterdim iki otomobile de sahip oldugumda her ikisi de tamamen orjinal olsun ama maalesef...

« Yanıtla #5 : 04 Eylül 2007, 19:15:18 »
Benim scirocco'nun resimlerini gondermek isterim sizlere. Sizlerin yorumlari degerli benim icin. Deminden beri ugrasiyorum bir turlu beceremedim, biri bir yol gostersin lutfen!!

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #6 : 04 Eylül 2007, 19:18:12 »
bızlerde aracını merak edıyoruz..
bu sayfada detaylar var resım yuklemen ıcın
Onarım Modu

« Yanıtla #7 : 04 Eylül 2007, 21:18:28 »
evet bi deneme yapalim, bakalim olmus mu?

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #8 : 04 Eylül 2007, 21:25:39 »
jantları hemen değiştir yoksa her konuda biri çıkar bunu yazar söliyim :)burda olsun başka yherlerde olsun her gün konu bu oldu aynı jantlar bnm aracımda takılıyken.. ;D

« Yanıtla #9 : 04 Eylül 2007, 21:27:02 »
resize da edersek olacak bu is. Yardimlar icin tesekkurler, buyrun..

By mcopur

By mcopur

By mcopur

By mcopur

By mcopur

« Yanıtla #10 : 04 Eylül 2007, 21:30:30 »
hahaha evet kesinlikle,

aldigimda ustundeydi, ancak kapaklari cikartarak biraz kurtardim goruntuyu. son 2 senedir jant bakiyorum ortalikta. Biraz seciciyim. Speedline'in mat siyah 5 kollu jantlari vardi eskiden. Onlardan ariyorum ama bakmadigim yer kalmadi, bulamiyorum. Bir de OZ racing in klasik ralli jantlarini buldum, beyaz. Fiyati da bayaa uygundu, ama beyaz nasil gider onu da bilemedim. Tercihim kesinlikle ve kesinlikle mat siyahtir. Hala arastirmaya devam!

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #11 : 04 Eylül 2007, 21:36:59 »
çok güzel araç gerçekten değerini bilmeniz güzel...yalnız bbs ats tarzı bir jant olsa bence çok daha güzel ve orjinal olur dediğiniz jantları biliyorum bence pek uymlu olmaz eski model bi araçta yeni model jantlar sırıtıyor bence.. ;)

« Yanıtla #12 : 04 Eylül 2007, 21:45:24 »
yorumuna katiliyorum, ama dedigim gibi bu arac tamamen herseyiyle orjinal olmadigi icin uzerinde bazi degisiklikler yapmak istiyorum kendi zevkime uygun olarak. 16v body kit ile beraber o jantlar oldukca shik oluyor. Bir resim vardi benzer bir jantla, bulmaya calisirim eve gidince.

ayrica kulusturun eski haline ait bir kac foto da bulayim da degisimi gorun, inanilmaz!!

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #13 : 04 Eylül 2007, 21:51:44 »
ii olur görelim..burda bi abide var satılık 6000 ytl istiyor deri koltuklar felan ...