Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 97 Polo Sportline + Sunroof  (Okunma sayısı 25860 defa)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
97 Polo Sportline + Sunroof
« : 13 Eylül 2007, 15:49:54 »
Evet ayrılık vakti geldi artık..
4 Yıldır beni 1 gün olsun yolda bırakmayan, ilk gözağrım, gözümden sakındığım arabamı satıyorum.Öncelikle belirtmek isterim değişen kapı çıtaları dışında parça yok.Bütün parçaları orjinal. Sol yan kısmına park halinde sürttüklerinden ötürü sol yan komple boyalı.Bu sürtmede renk farkı olmaması sebebiyle ön ve arka tamponlarıda boyatmıştım. Sağ yan taraf(sağ ön kapı, marşpiyel ve sağ arka çamurluk)  ise şişlide kaldırıma sürtmem sonucu çıta altından boyalı. Sunroof'un önünden boyanın vernik atıp bir süre sonra boyayı kaldırmaya başlaması sebebiyle tavanıda boyattım. Bütün hasarlı ve onarım halinde fotolar mevcut alıcı olana gösterebilirim.Büyük kazası, 2 ve daha çok araçlı kazası kesinlikle yok.Ben 3. sahbiyim dediğim gibi 4 senedir bende. 2 sene önce motorun sibop vurmasından ötürü komple motor yaptık kendi dükkanımız olmasına rağmen 1,5 milyar gibi bi para harcadık. Aynı dönemde Şanzumandan kaynaklanan bi problem sebebiyle tamir takımıyla 500 liraya şanzumanı yaptık.Bunları dışarda yaptırmaya kalksanız 3-3.5 milyar para demektir  ki kendi aracımız olduğundan daha özenerek yaptık sıfır oldu resmen.Aldığımda 130000 kmdeydi şu an 192,000 de..Arabayı benim gibi yormadan kullanan biri alırsa 300-400 bin hiç motora dokunmadan kullanır..
Şehir içi kullanılmış olmasına rağmen motor kondüsyonu gayet yerindedir.Rampa çıkarken vites küçültmenize gerek kalmaz. 120 km ile girdiğiniz orta şekerli rampayı araba full doluysa aynı hızla tek kişiyseniz 140 civarı hızla bitirirsiniz, şehir içi hiç zorlanmadan 160 civarı hızlara çıkar..Karşı olduğumdan ötürü hiç lpg takılmamıştır. Yakıtı şehirii 25-30 krs civarıdır. 4/1 gazla kullanırsanız 90ı geçmeden 20-25 kuruşa düşüyo.Performanslı kullanımda 30-35 kuruşu görür.Uzun yol denememde istanbul bilecik arasında 600-700 km civarı bi yol 2 sene önce 120 liraya 4 kişi +full bagaj 160 + hızlarda gidip gelmiştim.
1.4 16V Doch Motor oldukça performanslı. 2.0 araçlara kafa tutabilecek kadar agresifleşebiliyor. Gti dışında böylesine istekli ivmelenen bi araç eminim yoktur, motor sesi inanılmaz tatlı.

Genel durumu bundan ibaret..
Gelelim masraflarına..
Yine titizliğimden ötürü senede 2-3 sefer detaylı temizlik yaparım. En son geçen ay temizlik yaparken artık tavan döşemesi iflas etti :)Yırtığı pırtığı yok açılıp yeniden yapıştırılcak 40-50 lira belki tutar. Direksiyon simidi üst kısmı biraz aşındı 100 liraya tertemizi var. Sol sürücü koltuğu süngeri biraz deforme oldu elden geçmesi gerek..Yani toplamda 300 TL civarı bi masrafı var.Alıcı olana onarım yerleri için yardımcı olurum.Ya da kendim yaptırıp verebilirim + olarak.

Araç üzerindeki aksesuarlar orjinalliğe ve aracın markasına yakışan olarak özenle seçilmiştir. Almanyada bile zor bulunan parçalardır.Fiyatlarını ayrı ayrı isteyene gönderebilirim.

Fk powerlook serisi ön farlar
Hella ledli arka stoplar
Audi tt pedal seti
Polo 6n2 gti ön spoiler ekstralarıdır.
Kısa anten(orjinal tip)
Brembo hava soğutmalı ön diskler

Müzik sistemi ise gayet kalitelidir.
Alpine 9847 mp3/cd Plater
Jbl 6507 component mid tiz takımı
Jbl 1000 serisi 25 cm, portlu subwoofer
Sony xplod amfi.

Periyodik bakımları 10,000 kmye gelmeden önce aksatılmadan yapılmış düzenli olarak castrol magnatec 10/40 yağ kullanılmıştır.Her bakımda yağ/polen/benzin ve hava filtreleri muhakkak değiştirilmiştir.
Ayrıca geçen sene muayene öncesi artacın komple bütün ön takımı salıncaklara kadar ve 4 amortisörü sıfır ve orjinaliyle değiştirilmiştir.

Aracın durumu bu, fabrika çıkışı özelliklerini aşağıda belirtiyorum.Fiyat olarak bu şekilde olmak suretiyle 11,000 TL istiyorum. Pazarlık alıcı olanla araç başında yapılır ancak telefon veya mesajla sormayın son ne olur diye rica ediyorum. Araç 6n poloların en donanımlısıdır.

Dış Donanım
Orjinal Sunroof(bakımları geçen yaz yapıldı su kanalları temizlendi kanalllar çarklar yağlandı şıkır şıkır)
6J 15 Alüminyum alaşım orjinal Sportline BBS jantlar
195/50 R15 lastikler

İç Donanım
1/3 2/3 Katlanabilir arka koltuklar
4 Kollu spor direksiyon simidi
Yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon
Yükseklik ayarlı beşik hareketli sürücü ve yolcu koltuğu
Bagaj aydınlatması
Önde 2 adet bardak tutucu
Sürücü ve Yolcu tarafında makyaj aynalı güneşlik
Elektrikli ön camlar
Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar
Manuel klima
Toz ve polen filtresi
Elektronik beyin
Elektronik kontrol (Check/Control)

Spor ön koltuklar
Spor döşeme
İç aydınlatma ayar düğmesi
Ön kapı cepleri
Kilitlenebilir torpido gözü
Kılavuz haznesi
Dijital kilometre sayacı
Kapı kol dayanağı

Güvenlik
Kilitlenmeyi önleyici fren sistemi (ABS)
Sürücü hava yastığı
Immobilizer
Alarm (İç denetimli)
Güvenlik uyarı ışığı (Kapıya entegre mavi ledli)
Alarmla entegre seyir halinde kapıları otomatik kilitleyen cenmax uzaktan kumandalı merkezi kilit
Ön koltuk başlıkları (Yükseklik ayarlı)
Arka koltuk başlıkları
Önde 3 noktalı emniyet kemeri
Arkada 3 noktalı emniyet kemeri
Merkezi kilitten bağımsız kilitlenebilen bagaj
Füme renkli yan sinyaller
Ön sis farı (Arka sis lambasından ayrı kontrol edilebilir)
Arka sis lambası (Ön sis farından ayrı kontrol edilebilir)
Far açık uyarı sinyali
Kapı ve bagaj açık uyarısı

Teknik Özellikler
Genel
Marka: Volkswagen
Model: Polo 1.4 16V Sportline
Model Yılı / Kodu: 1997 / 6N
Motor Kodu: AFH
Renk: Beyaz

Motor
Motor Tipi: 4 Silindir 16V DOHC Benzinli
Silindir Hacmi: 1.4 lt/1390 cm3
Çap / Strok: 76.5 / 75.6 mm
Maksimum Güç: 100 bg @ 6000 d/d
Sıkıştırma Oranı: 10.5:1
Maksimum Tork: 13 mkg @ 4400 d/d
Karışım Sistemi: Çok noktadan enjeksiyon
Yağ Kapasitesi: 3.5 lt
Su Kapasitesi: 5.5 lt

Aktarma
Vites Kutusu: 5 İleri Manuel
Aktarma: Önden Çekiş
Son Dişli: 3.88:1
1. Vites: 3.45
2. Vites: 2.1
3. Vites: 1.45
4. Vites: 1
5. Vites: 0.89
Geri Vites: 3.39

Boyutlar
Uzunluk: 3715 mm
Genişlik: 1655 mm (Yan aynalarla 1832 mm)
Yükseklik: 1420 mm
İz Genişliği: (Ön/arka) 1367 mm / 1400 mm
Aks Aralığı: 2400 mm
Dönme Çapı: 10.1 m
Bagaj Kapasitesi: 245 lt / 975 lt
Boş ağırlık / İzin verilen: 950 kg / 1450 kg
Lastik Ölçüleri: 195/50 R15

Performans
0-100 Km Hızlanma: 10.5 sn (Fabrika Verisi)
Maksimum Hız: 188 km/s (Fabrika Verisi) 215 km/s (Test)
Yakıt Tüketimi
Yakıt Kapasitesi: 45 lt
Yakıt Tüketimi: 5.4 / 9.5 lt/100 km Ortalama EU

« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2010, 10:55:59 Gönderen: Ouzoo »
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Ynt: 97 Polo Sportline + Sunroof
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2007, 16:03:28 »
Satmana üzüldüm :( Hayırlı satışlar.

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2007, 16:18:33 »
hayırlısıysa eğer, satınca alacağım araba bunun kadar içime sinmeli ki hayalim bi araba aslında :) sağol kardeşim
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı sharkhunter

• Faruk KAHYA
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2007, 16:33:06 »
oğuz hayırdır kardeşim sende mi :-[ Bütün afhlar satılık...hayalınde ne var benım arabamı yoksa

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2007, 16:41:34 »
Faruk abi orda link koyduum en altta bayadır o cabrioda gözüm var kısmetse inşallah  para ayarlarsam olucak

Çevrimdışı sharkhunter

• Faruk KAHYA
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2007, 16:46:25 »
Olum bırak ne gerk var bin arabana ne güsel ne gerek var masrafa şimdi.. diyene bak dedın belkı ama ;)

« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2007, 16:47:42 »
bebeklerın beebeqı super bı sportlınee hayrlı satıslar kardesimm.
the polo gti`s little brother the 101 ps 1,4litre 16v Sportline

« Yanıtla #7 : 13 Eylül 2007, 17:00:08 »
Ama o cabrio 2 kişilik  :o

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #8 : 13 Eylül 2007, 17:01:58 »
mk2 gti verelim ;)

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #9 : 13 Eylül 2007, 17:35:21 »
Yok ibo cabrio 4 kişilik.Bizim bi müşterimizde var istanbulda aynı rengi.çok hoş araba :)
Faruk abi kaşıntı işte 1 sene fazla ödicem krediyi belki ama değicek inanıom  taktım kafaya:)
mer sağol kanka :)
abi yok mk2 ler çok güzelde gösterge panelinin digital olması beni soutuyo arabadan.bu araca başlandım bu olmassa 2 - 3 araç daha var istanbulda onlardan biri olucak

« Yanıtla #10 : 13 Eylül 2007, 17:39:08 »
Pardon dikkatli incelememişim aracı. 4 kişilik evet. İnşallah alırsın :)

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2007, 17:56:40 »
inşallah kardeşim :)

Çevrimdışı VWR

• Polo on Full Throttle...
« Yanıtla #12 : 13 Eylül 2007, 23:24:08 »
hayirli satislar...;)
Anlayana Sivrisinek Saz; Anlamayana Davul, Zurna Az...

« Yanıtla #13 : 14 Eylül 2007, 02:01:43 »
oğuz o cabrioya okadar para bağlama yauwww:S