Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - ugurtelefon

Sayfa: 1 2 [3] 4
29
evet görünen o ki en kısa zamanda oto elektrikçiniz ya da tamircinize gidip, vag cihazına bağlatın.
Motor sıcaklığı mesela ön panelde 90 gösteriyor ama testte absürt bir değer çıkıyorsa (-130 gibi değerler) kesinlikle hararet müşürü arızalıdır. Bu başıma gelmişti.
Yok eğer normal bir değer veriyorsa kelebek konumu adaptasyonu yapın,yaptırın.
Yinede olmadıysa iş distribitöre bakar. Önce kapak ve tevzi makarası, yine de olmazsa komple dist. değişimi

30
Modifiye olayına girersek tabiki masrafın ucu bucağı yok. Ben 2004 yılında özel sipariş ile arka bagaj üstü spoyler yağtırmıştım. O günün parası 160 milyon vermiştim. Daha da aynısından görmedim.  Ki dolar bazında 780 dolara gelmişti. Merak işte.

31
Temizlik bazen yeterli olmuyor.  Eğer arızalı değilse adaptasyon yaptırırsanız sıkıntınız gider

32
Polo 6N / Ynt: acil yardım bekliyorum
« : 26 Aralık 2014, 17:37:15 »
Evet haklısınız,
Bendeki dist. ile epey uğraştım, daha önce de yazmıştım.
Bosch tipi de tamir olur.
Motor içine giren siyah plastik parçanın içinden geçen çelik bir mil var.Uygun bir pim ile çıkardığınızda dist. mili komple çıkıyor.
Daha sonra 2 vida söküldüğünde Hall sensörü kolayca çıkarılıyor.
ben bir internet sitesinden sipariş emiştim, yan sanayi çıktı, araba temelli sapıttı.
Ama milde boşluk varsa onun da uygun fiyatlı tamiri yok.
Çaresiz komple değişecek.

Bu dist.derdi yüzünden bende 2 kaza atlattım. Yersiz stop etmesi başa bela oluyordu.

33
Polo 6N / Ynt: yeni ışıklandırmalarım...
« : 26 Aralık 2014, 15:40:25 »
Tam yeri gelmişken sorayım;

Benim bu klima paneli, cam düğmeleri ve çakmaklıktaki yeşil ışık hiç biri yanmıyor.
Bir ara cam düğmelerinin lambasına voltaj gelmiyor diye ölçmüştüm.
Ama işin garip tarafı çakmaklığa ne taksam çalışıyor.
Kilometre paneli, 4 lü flaşör düğmesi ve far anahtarının lambaları çalışıyor.

Ha bide klima on-off düğmesi ve yanındaki düğmenin lambalarıda çalışıyor

Bu meretin sigortası çalışanlardan farklı mı yoksa hepsinin birden ampulleri mi yanık acaba ?

Birde klima panelinin sökülme resimleri forumdan silinmiş, (zaman aşımından dolayı), yeni link verebilecek olan var mı?
Bende bir operasyon yapayım :)

34
Ben aracı 4 yılda komple yeniledim fiyat 13000TL. iyi mi dostum. ;D ;D ;D

Benim arabayı ben 2003 Mayısında almıştım. 1 kere tavan, 1 kere de motor kaputu güneş yanıklarından dolayı boyandı.
Böyle olduğu halde tüm bakımlar dahil 5 bin lira ancak masraf etmişimdir 13 yılda. :)
Sen 13bin liralık ne yaptın kardeşim :) arabayı passata mı çevirdin, passat görünümlü polo :)

35
Polo 6N / Ynt: acil yardım bekliyorum
« : 26 Aralık 2014, 15:29:08 »
s.a. boğaz kelebegim bozuk oldugu için arabayı park ederken ışıklarda beklerken sürekli stop ediyordu cıkma kelebek aldım ama usta disb. ile oynamış snöyle söyleyim arabayı aldıgımda devir 900 de sabit duruyordu ama araba gitmiyordu istediğim gibi gaz yemiyordu şimdi ben disb. eski yerine getirdiğim de ise araba güzel gidiyor fakat bu seferde dervir 1000 lerin ustunde cıkıp oynama yapıyor sizce sorun ne yardım ederseniz sevinirim açaba cıkma bogaz kelebeginde mi sorun

O zaman şöyle yapacaksın.
Aynı ustaya gidip, arabanın gittiği, gaz yediği şekilde dist. ayarlayacaksınız,
Daha sonra kelebek ayarı için arabayı kalibre ettireceksin.

Şöyle ki;
sen boğaz kelebeğini değiştirdiğinde arabaya ayar yapıldı, bu ayar distribitörün eski konumuna göre yapılmış oldu.
Sen dist. ayarını elleyince bu kez arabanın rolenti düzeni bozuluyor.

Ayrıca, dist. çıkma takıldı demişsin, illaki içindeki tevzi makarası ve kapağı yeni olarak taktır ve orijinal olsun.

36
Polo 9N / Ynt: far ışıkları soluk
« : 24 Aralık 2014, 10:30:16 »
benim de bahsettiğim Osram'ın  ürünleriydi.
yanlız yukarıda yazan model içerisinde %20 beyaz ihtiva ediyor. Bunun %10 gibi olanı varsa onu tavsiye ederim.
Çünkü fazla beyaz ışık karşıdan gelenin gözünü rahatsız eder ama sizin için görüşü fazla açmaz.
Dikkat ederseniz sis lambaları bile sarıdır. Siste uzunları yaksanız hiç bir şey göremezsiniz.

37
Polo 6N / Ynt: Polo 6n Parça ve İşçilik Fiyatları
« : 24 Aralık 2014, 10:22:01 »
hav filtresi, yağ filtresi,komple motor yağı değişimi, sağ arka teker rulmanı, ön disklerin tornalanması işçilik dahil 320 tl
üniversal egsoz katalizör katı sıfır işçilik dahil 400 tl

38
Bora / Ynt: bagaj kapağı
« : 21 Aralık 2014, 22:05:03 »
Arıza sonunda geri dönüş yaptığınız için teşekkürler. Çoğu kişi yazıp geçiyor. Hatta geçip gidiyor. :)

39
Yani koskoca vw firması boş yere bir kablo ve ucuna sensör takmış diyor
Bence siz o kablonun gittiği yere yoğunlaşın. İllaki ucunda bir sensör vardır
Üzerinde de bir OEM kodu yazıyordur.

40
Polo 6N / Ynt: Arka cam rezistans sorunsalı!
« : 20 Aralık 2014, 13:36:06 »
cam rezistansı, camın üzerinde gördüğünüz siyah çizgilerden oluşur.
bu çizgiler karbon alaşımlı bir maddeden oluşuyor. bunlardaki herhangi bir kopma, rezistansın çalışmamasına sebep olur.
tamiri mümkün
küçük bir şişe içinde tırnak cilası gibi bir fırça ile satılıyor.Genelde işi bilen oto elektrikçileri kolayca tamir ediyorlar.
Bence sen başka bir oto elektrikçiye git.

google da aratırsan bir çok ürün var.
https://www.google.com.tr/search?site=&source=hp&q=Arka+Cam+Rezistans+Tamir+Seti&oq=Arka+Cam+Rezistans+Tamir+Seti&gs_l=hp.3..0j0i22i30l2j0i22i10i30j0i22i30.1660.3440.0.3900.3.3.0.0.0.0.156.417.0j3.3.0.msedr...0...1c.1j2.60.hp..1.2.281.0.IpNEZ870I6w

41
Golf I / Ynt: Termostat Değişti
« : 18 Aralık 2014, 20:53:17 »
Demek ki teşhis doğruymuş. Yeni de olsa arızalı çıkabiliyor.
Sorununun çözülmesine sevindim.

42
Polo 6N / Ynt: 6N distribitör sorunu
« : 17 Aralık 2014, 19:56:41 »
Tabi kafama tavşanı da sokmadın değil :)

Sayfa: 1 2 [3] 4