İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - ThE_Unforgiven

Sayfa: 1 2 [3] 4 5
29
Arkadaşlar bildiğniz üzere bir gazla 1.4 16v 100 hp sportline bir polo aldım ama memnun değilim malesef.

Aracımı satıp tek kapı sunrooflu 1.6 8v 75 hp bir araç almak istiyorum yorumlarınızı bekliyorum.

Sportline daki sıkıntım vitesler çok kısa ve tek kapı temizini bulamıyoruz. Bu nedenle 8v lere yöneldim bakalım kısmet.

Ama 8v cilerin yani AEE motor kullananların yorumları benim için çok önemli.Şimdiden teşekkürler.

30
Polo 6N / 97 polo sportline alarm bağlamak anlatımı :)
« : 22 Ocak 2011, 01:05:49 »
Arkadaşlar biliyorsunuz ki 97 polo sportline aldım fakat aracımda alarm olmadığından kilitlemek için sürekli anahtar kullanıyordum.

Eskiden kalma cyclone bir alarm vardı elimde hazı boşken onu poloya takayım dedim.

Alarm bağlamak zannedildiği gibi zor bir iş değil hele hele bu araçlarda çocuk oyuncağı :D

Öncelikle şöför mahallindeki diz hizamızdaki kapağı çıkartıyoruz. zaten sigorta paneli önümüzde. Kapaktan sonra altta bir muhafaza var iki yıldız vida ile tutan olnlarıda çıkartıyoruz.

Öncelikle sigorta panelini yanlarda iki plastik kulatan kurateıp tamamen aşağı alıyoruz.

Alarmın Artı (+) ucunu genelde kırmızıdır direksiyonun altından giden demetten kırmızı kalın iki kablo var 6 mm kalınlığında onlardan birini sıyırıp bağlıyoruz.
Alarmın eksi (-)  ucunu genelde siyahtır şase dağıtımı yapan bir klemens var hemen sol üst köşeye doğru ordan herhangi kalın kahverengi bir kabloya sıyırıp bağlıyoruz.

Sonra sigorta panelini oturtmadan siren için gerekli olan ucu arkadaki bagaj açma telinin geçtiği yerden çıkartıp motor havuzuna ulaştırıyoruz. Uygun yere sireni bağlıyoruz. ( Genelde alarmlarda pembe uçtur sadece artıyı taşıyoruz sirewnin eksisini ordan bir yerden alıyoruz metal bir aksamdan veya direk akünün eksi ucundan )

Daha sonra paneli yerine oturtuyoruz. Gelelim kapı açıp kapama uçlarına. Polo nun kapıları pozitif (+) tetik ile çalışır alarm kataloğundan uygun verilen uçları buna gööre seçiniz.

Sol tarafa baktığımızda kapıya giden körüğe bağlı olan kablo demetinden Gri renkli üzerinde siyah çizgi olan kablo yu buluyoruz bukabloyu sıyırıp oraya kapı açma ucunu bağlıyoruz. Aynı demetten gri renkli kırmızı çizgili kabloyu bulup bunada kapı kapatma ucunu bağlıyoruz.

Sonra yine ordan geçe nbir soket var üzerinde 8 yazar 3 kabloludur. Bu kablolardan kahve rengi üzerinde beyaz çizgi olan kabloyu sıyırıp Alarmın kapı tetik ucuna bağlıyoruz. Geneelde alarm kutusunda seçenek vardır kapı tetiği + veya - diye. Biz eksi olan seçeneği kullanıyoruz.

Daha sonra Aların ACC ucunu yine direkiyon altına giren kablo demetinden kalın olan siyah renkli kabloya sıyırıp bağlıyoruz.Kablonun kalınlığı 2,5 mm falan kalınlık olarak diğer kablolardan kalındır bulmakta zorlanmazsınız.

Geriye sinyaller kalıyor.

Sol kapının ordan alttan gele nbir demet var o demeten Siyah renkli üzeri yeşil çizgili olan kablo ile siyah renkli üzeri beyaz çizgili jkkabloları buluyoruz bu iki kabloyada alarmdan gelen sinyal üçlerını bağlıyoruz.

Darbe sensirünnü aracın şasenie bir yere solda araç renginde saca monte ediyoruz yapıştırıyoruz genelde. Daha sonrada alarm gösterge ledini yandan yukarı çıkartıp torpideonun köşesine genelde çıkartıp bırakıyoruz. ( Derbe sensörü ve led soketlidir ekleme biçme yok ;).

Alarmımız tamamdır güle güle kullanın :D

31
Polo 6N / Polo 6n beygir gücü hakkında bir soru
« : 20 Ocak 2011, 12:21:21 »
Arkadaşlar biliyorsunuzki pololarda bir kaç motor seçeneğği var ( ülkemize gelenlerden ebahsediyorum )

MEsela 1,4 16v 101hp sportline

1,6 8v 75 hp

peki 1,6 8v 100 hp olanı varmı bir kaç ilan sahibi idda ediyorlar iki serisi var ve 1,6 8v 100h diye mera kettim acaba var mı?

32
Satılık / Satılık 97 model Polo Sportline 5 Kapı
« : 19 Ocak 2011, 19:35:29 »
Arkadaşlar daha yeni aldığım çok aşırı temiz 5 kapı polo sportline mı sadece ve sadece içime sinmediği için satıyorum.

Araç iç dış olarak çok temizdir özellikle altında nokta çürük vs. yoktur ki zaten resimlerden de göreceğiniz gibi klasik polo arızaları yoktur. ( Çürük vs. )

Keyfe keedr masraflarını yazıyorum.

Teyp çerçevesi kırık değişecek

Gelin görün bakın baktırın motoruunda gram yağ atma yoktur. Şanzımanı daha hiç açılmamış orjinaldir. Motor havuzunu gördüğünüzde anlayacaksınız zaten temizliğini ;)

İstediğim fiyat 12 000 tl dir.

1997 Volkswagen Polo 1.4 Sportline 12.000 TL Sahibinden satılık ikinci el

33
Polo 6N / Komşu forumdan ben geldim Polo 6N imle beraber :)
« : 17 Ocak 2011, 23:18:27 »
Selamınaleyküm ağalar ben bir alt forumdan Golf III forumundan uraya transfer oldum :) Az çok tanırsınız beni işte ne anlatayım...

1997 Polo 6n Sportline 5k Fıstık yeşili araç sahibiyim :)

Ben bu forumcuları bilirim illede resim dersiniz alın size bol bol resim :)

En sondada satan amcanın yaptırdıklarının listesi vaar yanlız baya kazık marka :)

Buda servis listesi yapılanlar... biraz büyük attımki rahta okuyun diye

34
Satılık / JBL 6805C 16,5 cm Companent Takımı
« : 15 Ocak 2011, 17:43:54 »
Orjinal kutusunda JBL 6508c Mid tiz Kompanent takımı...

Özellikleri

Power Handling, RMS 70 Watts

Power Handling, Peak 210 Watts

Frequency Response (±3dB) 50Hz – 21kHz

Sensitivity 92dB

Mounting Depth 59mm Midwoofer, 19mm tweeter

Cutout Diameter 145mm Midwoofer, 48mm tweeter

Impedance 2 Ohms

Fiyat olarak 100 tl istiyorum

Tel : 0532 688 33 38 Süleyman

36
Aranıyor / 1.4 16v sportline aranıyor.
« : 14 Ocak 2011, 10:30:04 »
 Çevrenizde bildiğiniz 97-98 tercihen tek kapı sportline aranıyor. Kaportası haşat olmmış döşemesi düzgün piyasası belli uçmadan fiyat verecek bir araç arıyoruz renk farketmez.

Lpg olabilirde olmayabilirde...

37
Polo 6N / Sizce polo 6n için hangi far
« : 06 Ocak 2011, 17:24:07 »
Kısmetse önümüzdeki günlerde beyaz bir polo 6n alacağım.

Araç için düşündüğüm iki model far var ve bunlardan birisini sipariş edeceğim ( Aracı alana kadar anca gelir zaten :) )

1. seçenek siteden oğuzun sattığı araçta olan powerlook model far

FK Powerlook head lights without elect. HLC - fit for VW Polo (Typ 6N) year 94-99

2. seçenek angel eyes farlar dandik junyan vs istemediğim için onuda fk düşündüm

FK Automotive Tuning Online Shop*---fit-for.htm?Ctx={ver%2f7%2fver}{st%2f3eb%2fst}{cmd%2f0%2fcmd}{m%2fwebsale%2fm}{s%2ffk-automotive%2fs}{l%2fEnglish%2fl}{mi%2f1-28311%2fmi}{pi%2f2000180%2fpi}{po%2f1%2fpo}{fc%2fx%2ffc}{p1%2f0b6a273b69a20a09a9c31dcfb3e82716%2fp1}{md5%2f2ea98cdef4ccdf626717c3a7eeaf98a1%2fmd5}

xenon takmayı düşündüğümiçin 2. seçenek daha ağır basıyor ama powerlook ta aklımı çelmiyor değil...

Şimdi diceksiniz araba yok niye sipraiş ediyosun D: En olmadı geldiğinde isteyen bir arkadaşa karsız şekilde veririm diye düşünüyorum ;)

38
Golf III / Golf Mk3 GTI yakıt tükeitimi buyrun video...
« : 26 Aralık 2010, 11:07:20 »
Bildiğiniz gibi Mk3 GTI sahibiniyim ve sürekli yakıttan dert yanıyordum ama cumratesi sabahı çektiğim video ile sizlerle tüketimimi paylaşmak istiyorum aslında gayet az yakıyormuşum 1,6 Sporttan bile az :)

Güzergahım ise şöyle

Kumburgaz dan çıkıp çevreyolundan ( paralı yol değil ) Beylikdüzü avcılar bakırköy topkapı en son halıcı oğlu köprüsünü geçtikten sonra e5 ten ayrılıp köprü altından SSK okmeydanı hastahanesine gittim .Orda arkadaşımı indirip geriye Bayrampaşaya döndüm.

E5 ten ayrıldığımda Yakıt tüketimim 100 km de 6,1 Lt idi. Ortalama yaptığım hız ise 89 km/h tı.

Eve gelip arabayı park ettiğimde ise tüketi değirim 100 km de 6,8 lt idi. Ortalama hız ise 77km/h tı.

Buna bakarak bu aracı kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Özellikle İStanbullu arkadaşlar güzergahı iyi bilir avcılar bölümü trafik olarak felçtir :D Gerçi cumartesi sabahı olması nedenyile akıcı bir trafik vardı. Ara ara ulaşabildiğim en yüksek hız 130 km/h en düğşük seyrettiğim hız ise 45 km/h tır (e5 te ). E5 ten ayrıldıktan sonraki hızım ise max 60 km/h idi. ( Yani e5 ten ayrılıştan-okmeydanı-bayrampaşa arası)

Bu veriler fabrika verileriyle karşılaştırıldığında Karma yakıt tüketimi kategorsine girer herhalde.

Buyrun video :

Mk3 gtı yakıt tüketimi | İzlesene.com

39
Çok güzel bir buluşma oldu...

Kendi adıma gelen ve gelemeyen arkadaşlara teşkkür ediyorum

Ben elimdeki Fotoları atıyorum arkadaşlar videolarıda atıyorum ;)

Fotolar

Videolar

Vwtr.net buluşması | İzlesene.com

Benim nefes alışta Nuri Alço gibi :)

Vwtr.net buluşması | İzlesene.com

40
Aranıyor / Alınık 195/55/15 veya 205/50/15 lastik
« : 11 Aralık 2010, 23:10:03 »
Dört mevsim veya desenli farketmez az kullanılmış 195/55/15 veya 205/50/15 lastik arıyorum takım halinde.

İstanbul içi olması lazım bu arada...

41
Golf III / Golf 3 sis farı anahtarı nasıl olur? Kullanımı
« : 09 Aralık 2010, 22:42:26 »
Arkadaşlar bazı arkadaşların diğer başlıklarda golf 3 aracındaki sis farı anahtarından nasıl çalışması gerektiğinden filan dem vurduğunu gördüm ve bu konu ile ilgili bir video hazırladım.

Video : Mk3 golf gtı sis farı anahtarı | İzlesene.com

Videoyu izlediğinizdede gördüğünüz gibi far anahtarından konumu park aydınlatmasına getirdikten sonra bir kez kendinize çektiğinizde ön sisler ( yeşil led ile gösterilen) ikinci çekişinizde ise arka sisler ( sarı led ile gösterilen) yanmaktadır. Orjinal ön sis farı olan araçlarda anahtar bu şekildedir ve parklarda iken sisleri devreye sokabilirsiniz. Sislerinizi ön + arka olarak yakabilir yada sadece önleri yakabilirsiniz. Park konumu ve far konumunda kullanılır. Anahtarı sıfır konumuna getirdiğinizde mekanzma sisleri kapatır.

Umarım aklınızdaki sorulara yanıt olmuştur ;)

42
Aracımı satacağım için eski 15 inç  jantlarını takıcam ve bu jantlarıda satıp satış fiyatından düşmeyi düşünüyorum.

İhtiyacı olan arkadaş kaçırmasın zor bulunan bir jant biliyosunz ki ta trabzondan getirttim.Ortadaki logosuna kadar orjinal en ufak bir kusur yoktu.Beyaza boyatmıştım isteyen yine orjinal rengine döndürebilir ;)

Jant lastiik istediğim fiyat 1100 tl bana çok daha fazlasına mal oldu emin olun...

Sahibinden linki

16 inç BBS 5x100 orjinal vw golf gti jant lastik takımı sahibinden.com'da

Sayfa: 1 2 [3] 4 5