Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - TEYOLOGY

Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 ... 188
44
Otomobilim / Ynt: 1983 MK1 DX GTİ
« : 08 Haziran 2016, 15:37:36 »

1.8t 20v swap ile yollardayız

bu bir rüya swap. ve benim hani parayı vurursam yapmayı planladığım çılgın projelerimden birisiydi. ve siz gerçekleştirmişsiniz. helal olsun.

motor harici yaptığınız diğer dğeişiklikleri de yazar mısınız? şanzıman? diğer aktarma ve taşıma organları? frenler vs?

45
Otomobilim / Ynt: T(ü)RK MK4
« : 07 Haziran 2016, 15:26:38 »
41 değil 40.000 kere Maaşallah.

46
Sohbet / Ynt: Sahibinden.com'daki İlginç İlanlar
« : 12 Mayıs 2016, 19:16:12 »
Nami diyar botokslu diye anılırdı yıl 2010 felan bu araba cem abideydi kimler geldi kimler geçti Tolga Hocam Saygılar Sevgiler...

aynen yaaa. unutmamışsın botoksluyu. ben unutmuştum bir lakabı olduğunu. sen yazınca hatırladım.

47
Arkadaşlar o alarmın devre dışı kalması için kilitlemeden önce şoför tarafındaki direğin altında iç denetim alarm duğmesine basılması gerektiğini  bilmeyeniniz yoktur sanırım.

ama o düğme de hiçbir mk4te yoktur. :D :D

48
« : 11 Mayıs 2016, 15:10:42 »
Konu başlığında ilk yazımda belirtmiştim aslında sinan araç şuan 70 binde stock durumda, sadece üstünde BRC Lpg var. Kışın hem air fiyatları biraz daha uygun olur hemde muayene sonrasında kafada rahat olur diye şimdilik düşünmüyorum zaten aracımda Sarı Koni amortisör ve Eibach yay var.  Motoru seneye bütçem elverirse 1.8T motor takmak istiyorum hele bir o zaman gelsin muhakkak herkes'den fikir alırım.  :tamamdir

Aracın ben ikinci sahibiyim kaza bela, sorun sıkıntı olmazsa da ben onun vefatını görmeden o benimkini görür sanırım.

Hocam öncelikle dileklerin ve önerilerin için çok teşekkür ederim. Yalnız şunu belirtmeden de geçmek istemiyorum para da her kapıyı açmıyor. Birçok kişide görüyorum parası olup da ortaya bir şey koyamayan da haddinden fazla.. Her şeyden önemlisi zevk ve keyif + sabır işi , elbette parasız da olmuyor.

Önceki yazılarımda belirmiştim spoiler olmazsa olmazım fakat ne yazık ki R32 sporiler Türkiye'de yok.. Zamanında Gani bey getirmiş ama şuanda piyasada yok, keşke olsa inan 3-5'e bakmadan alırım. Son şeklini verdikten sonra onuda bırakmam muhakkak bulurum. Ama dediğiniz gibi dış görünümde tek eksiklik spoiler ve R32 marşbiyelleri kaldı.
Yan aynalara gelince MKV kasanın bu kasaya uyumlu ayna takımları mevcut ama Türkiye'ye kargo çok çıkıyor ama ucunda ölümde olsa onuda getirteceğim :)

Motor kısmına gelince seneye bu konuda sizden de gerekli fikirleri alırım gibime geliyor bu konuda acele iş yapmak istemiyorum.

Son olarak da bu kadar emek vermişken inanın araç ile sokağa çıkmak istemiyorum aşırı göz var bu gidişle durumları düzeltince ayağımı yerden kesecek ikame bir araç almak istiyorum. Tutku da böyle bir şey oluyor. Önce aracı alıyorsun sonra onu emeğin ile yoğurup bir kıvama getiriyorsun, sonrasında yemeğe kıyamıyorsun..  :) :)

aynen ben de bu yüzden sıralamayı o şekilde yapmıştım zaten. çoğunlukla eline para geçen model yeniliyor. ama gördüğüm kadarıyla neredeyse yarım araç parası kadar para gömüldü bu değişikliklere.

bir de ben o kadar baktım ettim ama orijinalinden sinyalli ayna görmemiştim bugüne kadar. link var mı?

49
Sohbet / Ynt: Sahibinden.com'daki İlginç İlanlar
« : 11 Mayıs 2016, 12:33:37 »
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-81-model-golf-mk1-aciliyeti-var-258905647/detay

escocem vardı bir aralar. teee eskilerden. bu araç ile Erşanın maverick leri beni golfe aşık etmiş ve bu siteye üye olmama sebep olmuşlardı.

50
« : 11 Mayıs 2016, 12:18:55 »
bu iş her şeyden önce sevgi ve sabır işi sonra para işi. helal olsun.

dış görüntüde kanımca tek eksik spoiler. keyfe keder yan aynalar da değiştirilebilir. r32 tipi yani standart mk4lerdeki sol ayna kadar uzun olmayan ama sağ ayna kadar da kısa olmayan orta boy ve simetrik aynalar. (stubbie mirror)

bu işin sonu yok. cep yeterince derinse bir de haldex 4 motion ile 4x4 yapmak da olası  :p :p :p

51
az toparlayayım ben geri döneceğim mk4e sonunda olacağı o.

52
« : 05 Mayıs 2016, 17:17:25 »
Maaşallah. ortaya sanat eseri çıkartıyorsun.

yalnız naçizane önerim odur ki ön tamponlardaki amerikanları beyazdan sarıya çevirsen daha iyi olacak gibi.

53
 :(

54
Golf IV / Ynt: Gaza Basınca Titreme Sorunu.
« : 06 Nisan 2016, 13:36:13 »
torka binince aracın kafasını sağa sola sallama olarak yapıyorsa akstandır. o da zaten komple miliyle birlikte değişir.

55
Polo 6N / Ynt: Fren pedalında titreme ve hava çıkarma sesi
« : 06 Nisan 2016, 13:31:40 »
vakum pompası olabilir mi acaba?

56
« : 06 Nisan 2016, 13:20:53 »
bir kaç gün önce girdiğimde gördüm başlığı. o an yazamadan çıkmak durumunda kalmıştım. tekrar görmüşken ve vaktim varken yazmadan çıkmam olmaz.

eline emeğine sağlık. çok güzel işlemler. sevgi olmadan bunların yapılması mümkün değil. herkes araçlarını bizler gibi sevmiyor. kimisi otomobillere sadece taşıt aracı olarak bakıyor. ama biz farklıyız.

tercihler de güzel. sonuç da öyle.

Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 ... 188