İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - temel2176

Sayfa: 1 [2]
15
Golf IV / Ynt: volkswagen otolarda eko66 verimliliği
« : 25 Şubat 2008, 22:20:40 »
 Abim dizel aracına babam da benzinli aracına takdırdı.  Mucit (Talat Mollaoğlu) beyi tanıdığımızdan çok uyguna takdırdık ama inan beş para etmiyor. Tamamen psikolojik bir tasarruf kaygısı yaşıyorsun. Araç tasarruf etsin diye gaza basmaya çekinir olmuştuk. Adamın anlattıkları mantıklı ama reel hayatta hiç bir tasarruf etkisi yok .Hem dizel hem de benzinli araçta denemiş biri olarak paranı çöpe atma derim.Ben LPG kullanıyorum. Gayet de memmunum.

16
Otomobilim / Ynt: Buda benim oğlum :)
« : 24 Şubat 2008, 15:32:12 »
  Arabanız maaşallah çok güzel. Kazasız belasız binin. Ama başlık dikkatimi çekti. Genelde güzellik,şıklık ve zerafet kadın sıfatı ile ifade edilir. Yani oğlum değil de kızım gibi :)  Mesela bütün gemiler, uçaklar vs. ingilizcede "she" yani bayan olarak ifade edilir. Ama bunu güç ve heybet ifadesi olarak kullandıysanız o başka. Yine de araç sizin ister erkek ister bayan diyin. Tercih sizin.

17
LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri / Ynt: Polo 6N LPG
« : 24 Şubat 2008, 00:05:32 »
 Arkadaşlar ben 5 ay önce  lpg taktırdım ve 7500 KM yol yaptım. LPG taktırırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus servis ağı ve işçilik. Çok iyi bir markayı kötü işçilik ile büyük bir dert haline getirebiliyorlar. Marka çok iyi olabilir ama yaygın servis ağı var mı ? Buna bakmak lazım. İstanbul'dan farzı misal Çoruma gittiniz ve aracınız orada arıza yaptı yada Kars'ta.Markanızı ilk defa duyan yurdum ustası ile bakışıp kalmak hoş olmasa gerek :). Bu nedenle çok iyi hesaplamak lazım.Bir de distribütör firma Markasına ne kadar sahip çıkıyor. Sorun yaşadığımızda bu modeller böyle abi cevabı almak istemeyiz. :)  Benim aracımda BRC Sequent 24 sıralı sistem var.1650 YTL'ye taktırdım. 200YTL ruhsata işletme Toplam 1850. Ortalama km'de 170 ykrş (LPG 1.74 YTL) yakıyor.Uzun yolda 135 Ykrş'a kadar düşüyor. Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Ne bir koku, ne bir ayar ihtiyacı.Hissedilebilir bir performans kaybı yok. Sorunlar için (eğer çıkar ise) distribitör firma yetkililerine kurdukları internet forum sitesinden direk ulaşıp Türkiye'nin heryerinden yardım alabiliyorsunuz.  (Bu arada sadece markanın kullanıcısıyım. Reklamını yapmış gibi oldum ama, inanın herkesin doğru karar vermesinde bir kullanıcı olarak katkı sağlamak istedim.). Herkese kazasız, sorunsuz günler.

18
Polo 6N / Ynt: kapı lastikleri ???????
« : 23 Şubat 2008, 21:49:45 »
Benim poloda da var. Özellikle sol kapıda 100 km'yi geçince ses rahatsız etmeye başlıyor. Ben değiştirmek istediğimde fitiller değişsede sesi çok fazla kesemeyeceğim, boşyere masraf etmiş olacağım söylendi. Kapıyı biraz içeri aldır, idare et dedi ustam :). Küçük arabalarda rüzgar sesinin çok karşılaşılan bir durum olduğu, bunun da özellikle aracın aerodinamik yapısından kaynaklandığı bilgisini aldığımdan, çok fazla dert etmiyor, arabamı böyle kabul edip ,böyle seviyorum.

19
Polo 6N / Ynt: 6n hararet göstergesi
« : 18 Ekim 2007, 23:51:12 »
 Aynı problem bende de vardı. Termostat açık pozisyonda takılı kalmış. Termostat açık olunca soğutma suyu sürekli devirdaim yapıyor ve araç hareket ettikçe radyatörden soğuyarak motor hararetini düşürüyor.35-40 ytl civarı bir parça. Soğuk motorda aşınma ve yakıt sarfiyatı fazla olur. Biran önce değiştirmende fayda var.

20
Polo 6N / Ynt: Benim POLO Durmuyor Arkadaşlar
« : 01 Eylül 2007, 01:14:29 »
  Arkadaşlar cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim. Sanayideki ustam da durumun normal olduğunu söyledi .Artık böyle gittiği yere kadar :)

21
Polo 6N / Benim POLO Durmuyor Arkadaşlar
« : 08 Ağustos 2007, 23:13:13 »
  Merhaba arkadaşlar. Polo 6N 2000 model aracımda ilginç bir durum farkettim sizinle paylaşmak ve yorumlarınızı almak istiyorum. Arkadaşlar benim araç ilk kalkıştan sonra hız yaklaşık 25-30 km'ye çıktığında hangi viteste olursa olsun, motor rölanti devrinde iken gaza basmasam da harekete devam ediyor. 2. viteste yaklaşık 20 km ile 3. viteste 25, 4. viteste 30 ve 5. viteste saate 40 km ile (motor rölanti devrinde (900 rpm))  iken gitmeye devam ediyor. Yokuş bile tırmanıyor. Bu durum normal midir. Araç 75 BG. Normal olarak gittikçe yavaşlaması ve titreme yaparak stop etmesi gerekmez mi? Benimki aksine kedi gibi tırmanıyor.Nedir bunun kerameti?  :t

22
Polo 6N / Ynt: 1997 Polo 1.6 da hararet göstergesi
« : 26 Haziran 2007, 17:58:32 »
  Merhaba;

Aracın hararet göstergesinin 90 derecede olması normal. Fan 90 derecede devreye giriyor zaten. Eğer klimayı devreye alırsan, klima devreye girer girmez radyatör fanın da çalışır. Böylece motor hararetin yükselmez. Genelde bizim araçlarda 90 derece normal. Merak etme eğer hararet durumu olursa zaten yükseliyor. Benim bugün başıma geldi. 4.Levent çıkışında hararet 110 dereceye kadar vurdu.Aracı sağa çekip stop ettim. Genleşme tankından soğutucu fışkırdı. Rezil olduk sosyeteye :) . Allahtan erken müdehale ettiğim için sorunsuz atlattım.Radyatör fanım gitmiş. 120 YTL sıkışmış tekere. Henüz hararet lambası yeni yanmıştı. Diyeceğim özet olarak senin durum gayet normal.

23
Polo 6N / Ynt: gösterge tablosu aydınlatması
« : 02 Haziran 2007, 13:14:25 »
   Merhaba. Aynı sorun bende de vardı. Kalorifer aydınlatması yok denecek kadar azdı. Fan kademe rakamları okunmuyordu. Paneli söktüm ve içeride ışık dağıtan şeffaf plastik parçaları temizledim. Ayrıca kalörifer simgelerinin olduğu plastik tabakayı da temizleyince ışık gücü oldukça arttı. Senin de temizlemeni tavsiye ederim. Ancak parçalar çok hassas dikkatli olmalısın. Bu arada kalörifer işaretlerinin olduğu plastik tabaka gevremiş olabilir silerken çok dikkatli olmak gerekiyor.

24
Aranıyor / Ynt: POLO 6N EL KITABI....
« : 22 Mayıs 2007, 00:31:16 »
  Arkadaşlar bana da lazım 2000 6N el kitabı. İnternet ortamına pdf ortamında atabilirsek hepimiz nasipleniriz. İnternet ortamında çok aradım ama bulamadım. Çok makbule geçer.

25
Polo 6N / Ynt: biri bana anlatsın lütfen
« : 22 Mayıs 2007, 00:04:30 »
  Gerçi konu biraz eski ama ben de Metin kardeşimize katılıyorum. Geçenlerde Doğuş Otonun ücretsiz check up kampanyasına soktum aracımı.Baktılar ettiler,ufak tefek şeyler çıkardılar ve elime bir rapor verdiler. Neyse aldım raporu ve Kartal sanayideki ustama götürdüm.Durum budur diyerek. Kendileri Doğuşun eski formenlerinden. Usta rapora baktı ve gülmeye başladı.Ne oldu ustam hayrola dedim. Usta gülerek sana bu raporu imzalayıp veren arkadaş bizim yanımızda süpürgeciydi dedi. Yani yetkili servis çalışanları öyle düşündüğümüz kadar da kalifiye olmayabiliyorlar.Süpürgeciler de teknisyenlik yapabiliyor. Bilginize....

26
Polo ve Lupo / Ynt: Yakıt Tüketimi Tek Konu !
« : 21 Mayıs 2007, 23:48:56 »
  Merhaba.Öncelikle aramıza hoşgeldin. Bende 2000 model 6n polo var.1600 motor. Ben 50 YTL ile 200 km civarı yapıyorum. Senin biraz daha az yakman lazım.Bence aracın bujilerini ve filtrelerini kontrol ettirmende fayda var. Birde devirli mi kullanıyorsun aracı o da çok önemli.

27
Polo 6N / Ynt: POLO 6N 185x60xR14 82 H
« : 15 Mayıs 2007, 22:06:52 »
 Arkadaşlar. Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Dediğim gibi taktırdık kullanacağız artık. Bana da performansı azaldı ama konforu arttı gibi geldi. İkinci sorum 6n kullanma klavuzu ve kataloğunu nerden bulabilirim? Teşekkür ederim.

28
Polo 6N / POLO 6N 185x60xR14 82 H
« : 14 Mayıs 2007, 23:40:24 »
  İyi günler arkadaşlar.Aranıza yeni katıldım. Yeni bir Polo 6N satın aldım 2000 model. Malum aracın yaşından ötürü lastikleri değiştirmek icap etti. Continental premium contact 185x60xR14 82H taktırdım. Aracın orijinal ölçüleri 175x65xR13 ya da 185x55xR14 yazıyor. Lastikçi taktığım lastiğin sorun çıkarmayacağını,iyi bir seçim olduğunu 55 yanak ve daha düşük yanak lastiklerin türkiye yol şartlarında çabuk yanak yaptığını vs.vs.. söyledi. Ben de fiyatının da 55 yanak lastiklere göre daha uygun olması nedeni ile taktırdım. Geç olmakla beraber bu işin üstadı sizlere soruyorum.Yanlış mı yaptım?? Bu lastikler bu araca uyar mı???Ne kaybederim???
  İkinci sorum da aracın kataloğu ve kullanım klavuzunu nereden bulabilirim.Satın aldığım kişi de yoktu. Cevaplarınızı merakla bekliyorum.Teşekkür ederim.

Sayfa: 1 [2]