İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - speedystop

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 ... 64
15
Polo 6N / Ynt: POLO 6N Şanzıman Sorunu hakkında.
« : 04 Mayıs 2015, 11:51:37 »
Doğru kronik. Neden çünki kimse şanzıman bakımı yaptırmıyor. 5 vites dişlisi en arkada yağ eksiliyor, yağsız kalıyor. Çözüm şanzıman keçelerini değiştirip ağzına kadar yağ doldurmak.

16
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-polo-1.4-16v-sportline-101hp-sunrooflu-aile-araci-210948230/detay/

Selamun Aleykum;
Aracımın içi koltukları, döşemeleri tertemiz. Lastikler yeni, Akü yeni,Orjinal teybinden tutun ön camına, egzoz susturucusuna kadar stepneye kadar vw logolu orjinal bir şekilde duruyor. Atiker lpg ruhsata işli sorunsuz şehir içi kilometrede 19-20 kuruş yakıyor. Motor orjinal 183 binde yağ eksiltme tekleme, rölanti sorunları vs hiçbişey yok.  Muayene yeni 2 sene genel muayene ve egzoz muayenesi derdi yok.Abs + Hava Yastığı+ Elektrikli Aynalar + Elektrikli Ön Camlar + Klima + Çift kademeli Sunroof aklıma gelen başlıca özellikleridir.
Araca yaptığım bakımlar
1- Tüm ateşleme sistemi orjinal parçalar ile değişti.
2- Alt takımlar değiştirildi.
3- Lastikler Lassa İmpetus serisi ile değiştirildi.
4- Akü değiştiridi.
5- Radyatör ve devirdaim sistemi değiştirildi.
Daha aklıma gelmeyen bir çok şey arkamdan kimse laf etmesin diye değiştirdim. Araba ile en son 1100 km yapıp Gaziantepten geldim. Araç gaziantep plakalı olup sigortasıda çok ucuzdur. 5664 e mesaj attığınızda ufak tefek sürtmelerden kaynaklanan tutarı yazmayan kayıtlar gelmektedir. Araçta alırken baktırdım değişen yok. Tavanda ve bagaj kapağında boya yok. Diğer yerlerde 97 model bir araçta olması gerektiği kadar ara ara boyalar var. Alan arkadaşa şimdiden hayırlı olsun. Bassın marşına binsin dua etsin yeter.
Not: Pazarlık sünnettir.
Takas otomatik araçlar ile olabilir.

17
Polo 6N / Ynt: kapı içi döşeme
« : 25 Nisan 2015, 22:05:08 »
Kırılan eğer kapı döşemesi klipsi ise satılıyor onlar ucuz 1-2 lira her yerde var ama onların takıldığı klipsler ise japonla yapıştırmaktan başka fayda yok.

18
Polo 6N / Ynt: Acil Yardım!
« : 25 Nisan 2015, 22:03:11 »
Sorununuz arabanız hava alıyor. Baskı balatayı değiştirirken manifolda bağlı olan egr hortumunu yada lpg varsa lpg map hortumu çıkmıştır. Teklemeside o yüzden eğer Tuzla civarlarında oturuyorsanız detaylı bakabiliriz. Eğer gelemezseniz gidin bi tamirciye gidin manifolda giren hortumları kontrol ettirin.

19
Polo 6N / Ynt: Gaz kesince silkeleme durumu
« : 08 Nisan 2015, 19:43:51 »
Hocam cok sanslisin cunki burada gercekten tecrubeli insanlar var aracinin distribitor mili asinmis. Bosch cikma distribitor alman gerek yan sanayisi randuman vermiyor. Bende cikma var dusunursen satilik kisminda ilanim var boyle binmeye devam edersen mil follos olup stop etmeler baslar

20
Polo 6N / Ynt: bagaj amartisorleri
« : 06 Nisan 2015, 18:21:42 »
Bende sıfır yan sanayi var yedek tutuyordum 15 tl ye çiftini verebilirim bi işe yarasınü
0533 489 01 19

21
Polo 6N / Ynt: Distribütör tamiri (Polo)
« : 30 Mart 2015, 16:50:02 »
arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama yardıma ihtiyacım var benim 99 model aee motor da distribütör arızalı aynı şekilde olaylar vardı söktüm baktım hem sağa sola hem de bir yerlere sürtüyor içindeki parça çıkma nerden bulabilirim acaba alper abi demişsiniz ama ona nerden ulaşabilirim? markası bosch distribütörün.

Hocam benim elimde var çıkma orjinal bosch içindeki parça ayrı satılıyor ama Türkiyede satılmıyor. Uygunsa uygun bi rakamdan size verebilirim 2 sene garantide veririm

22
Polo 6N / Ynt: Kendim yapmak istiyorum
« : 23 Mart 2015, 17:26:35 »
Bu kadar basitmi ya bu xenon'u monte etmek.

Aynen

23
Arkadaşlar elimde afh motorun orjinal vdo Boğaz Kelebeği ve aee afh ve şimdi motor kodunu hatırlayamadığım golf ün bazı modellerine de olan yine orjinal Bosch olan milinde boşluk olmayan distiribitör var elimde satılıktır. Zaten malzemeleri tanıyorsunuz tanımayan arkadaşlar ise bana 0533 480 01 19 telefon numaramdan ulaşıp bilgi alabilirler. Malzemelerde nokta hata sorun yoktur. Forumda polo kısmındaki arkadaşlar bei tanır referansımdır.

Boğaz Kelebeği ilan:
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-polo-1.4-bogaz-kelebegi-afh-dohc-motor-205421959/detay/

Distiribitör ilan:
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-polo-orjinal-bosch-distribitor-distiribitor-205962658/detay/

24
Polo 6N / Ynt: HARARET SORUNU YAŞAYANLAR BURAYA
« : 18 Mart 2015, 12:24:14 »
Geçmiş olsun bu sorun hararet müşüründen değilde genelde termostattan olur denemesi çok basit araç 10 dk çalışsın hararet 30-40 derecelerdeyken termostat çıkış hortumunu elleyin sıcaksa anlayınki termostat kaçırıyor.90 dan önce o hortumun ısınmaması gerek. (orjinal termostat değerleri için konuşuyorum)

25
Polo 6N / Ynt: Abs lambası
« : 18 Mart 2015, 12:21:10 »
Bugün sabah uğradım arkadaşlar kendi servisime. Makineye bağlandı ve abs hidrolik pompası hatası verdi. Forumdan da incelediğim de akü üstündeki sigortaların değişmesiyle sıkıntının giderilebildiği yazılmış. Acaba benim aracımda da işe yarar mı? disk ve balatalarda herhangi bir sorun yok bu arada :)

Abs beyninin tamir edilmesi gerekiyor. Söktürüp bana gönderirseniz tamir eder geri gönderirim.

26
Polo 6N / Ynt: POLO AKDENİZ ?
« : 20 Şubat 2015, 18:06:58 »
Direksiyonu sağa veya sola çevirince stop etme iki şeyden yapar ki stop sorununuzda bundan kaynaklı.
1-Avans ayarı bozuk
2- Distribitör yan sanayi

Avans ayarını yapan kişiye güveniyorsanız ki güvenmeyin. Distribitörünüz yan sanayi muhtemelen sizi uyarmamış. Orjinal olsa zaten bu konuyu açmazdınız distribitörle sorun çözülürdü. Bu araçlarda rölanti motoru yok. Boğaz kelebeğinin içinde o motor değiştirme imkansız değil ama çıkmasını almak daha masrafsız ondan olma ihtimalinden önce siz distribitörün resmini gönderin bana.

27
Polo 6N / Ynt: POLO AKDENİZ ?
« : 20 Şubat 2015, 17:59:08 »
Distribitörünüz büyük ihtimal yan sanayi değiştirin düzelir buraya distribitörün bi görüntüsünü atarsanız tespit yapabilirim.

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 ... 64