İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - salihsefa

Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... 111
57
Konunu trollemiş olmam inşallah Süleyman  :)  jantlar emin ellerde arkadaşlar sıkıntı yok  8)

deneriz hasan ali                     ama deneriz yani   :D 
jantları benim kaptığımı yazmıştı biri aklıma ilk gelen : http://fyindirvideo.gen.tr/vay-ulan-kapti-ordegi.html  ;D

58
Golf IV / Ynt: Daha iyi olur mu derken kötü ettik
« : 28 Nisan 2014, 10:35:51 »
Esasen sağlıklı çalışıyor ise kurcalamamak gerekli, tabi çamur gibi katman bağlayıp arıza açmasınıda beklemek mantıklı değil. Yani demek istediğim biz biraz pimpirikli insanlarız  :) zırt bırt iki parça toz gördümü temizlemek de mantıklı değil bence.
Adaptasyon konusuda, kelebeğin elektrik soketi çıkarılmadan üzerinde temizlik yapıldıysa çoğunlukla adaptasyon gerektirmiyor, ama kelebek yerinden ayrılıp temizlendi ise çoğunlukla adaptasyon gerektiriyor. Temizlik sonrası devir saatinin 900d/d civarında durmaması veya dalgalanması gibi bildiğiniz belirtiler adaptasyona gerek olup olmadığının göstergesi.
Aracı çalıştırın 2500 - 3000 devir arasında gaz verirken temizleme spreyini kelebeğe sıkın, araç boğulacağı için devir düşecektir, gaza basan arkadaş ayağını sabit tutsun, boğdurup stop ettirmemek için sprey sıkan kişi ara ara sıkmayı kesmeli.. Aşırı kirli ise bu yöntemi değil söküp temizleme yoluna gidin. (2. fotoğraf gibi)

edit :
birde gavurun şöyle bir çalışması varki bu işte adaptasyon sonrasında dahi devir dalgalanması yapıp üzerinden ustaların dediği gibi belirli bir süre geçmesine rağmen sabit devri yakalayamayanların (yeni boğaz kelebeğini göze alanların deneyebileceği temizlik), bu kısmı açtıktan sonra temizliğin elektronik kontak temizleyicilerle yapmak gerekli.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?2491784-VR6-Throttle-body-TPS-opened-what-a-mess-(pics-are-offensive-for-vw)

59
Golf IV / Ynt: Daha iyi olur mu derken kötü ettik
« : 28 Nisan 2014, 10:05:06 »
Kelebekte balata spreyi kullanmayın Muharrem, karbüratör temizleyiciler nisbeten yağlı oluyor; bileşimi farklı. STP karbüratör temizleyici bende kullanıyorum, güzel ürün

60
oooo bıslerı gecerım canım tozunu attırım onların :D arada bır corsalar denk gelırse onların da canına okurum yanı :D

corsa da 1.7 cdti çıkmasın  ;D

61
Golf II / Ynt: golf2 kapı kilit pimleri cercevleri
« : 21 Nisan 2014, 09:53:00 »

parlak siyah boyalı kısmın mk2 için olanını istiyorsun sanırım davut? varmıymış öyle bişey ya  ???

62
Genel / Ynt: sadece bir fotoğraf ekleyin!
« : 21 Nisan 2014, 09:51:56 »
 ;D ;D
abi çok iyi yaaa temizlik budur işte  :D

63
100 km de 8,1 lt LPG
1.4 16V 6N2 AHW motor manuel
Ankara şehir içi

64
06 KZN 39 - birkaç gün evvel Balgat Memorial'ın az yukarısında görüldü  :tamamdir
Maşallah güzel duruyordu hani görülmeyecek gibi değil  :D

65
Polo 6K (Classic) / Ynt: debriyaj bilyası
« : 04 Nisan 2014, 22:35:36 »
baskı balata bilya setinin bilyası

66
Otomobilim / Ynt: '97 Polo Sportline 16v İlk Volkswagen'im
« : 04 Nisan 2014, 21:34:58 »
 :) bende emreden görüp aldım uyguladım turtle wax color back & turtle wax color magic white  :tamamdir
Havaların biraz daha ısınması lazım bu işlemler soğukta çok başarılı olmuyor. Benim arabanın kaput motorun sıcağıyla ısınmış olduğundan tavana nazaran bariz daha daha başarılı oldu

67
Polo 6N / Ynt: Arkadaslar bi el atin yaaa :(
« : 04 Nisan 2014, 21:31:34 »
atlarken ağzında kasuturada olacaktı hüseyin, eksik kalmasın  ;D

68
« : 04 Nisan 2014, 18:10:14 »
http://online.bauhaus.com.tr/Catalog/Products/Index/12324

bunu kullanıyorum emre, çok başarılı olduğu söylenemez ama bu paraya bu mal  :) elle yapıp nevrim dönünce gidip almıştım. 1000 dd dan daha az devirli çalışabilen makina daha sağlıklı olacaktır birde bastırarak uygulama yapıldığında makinanın devri sabit tutabilme kabiliyetini göz önünde bulundurmalı. bu makina 1400 devir altında biraz fazlaca bastırmayı tolere edemiyor. detailingturkey'den fikir alınabilir.

edit: ilbeycim konunu mındar ettik biraz ama kusura bakma  :)

69
« : 04 Nisan 2014, 15:13:44 »
ilk sayfaya bakınca bi pasta cila önereyim diye aklımdan geçmiştiki, uygulanmış ve süper olmuş  :tamamdir
kil & color back & beyaz cila uyguladım bende poloya makina ile fırça çiziklerini falan alıyor baya. siyahta daha belirgin fark çıkarmış  ;)
Maşallah kazasız belasız.

70
Polo 6N / Ynt: Polo 6n 205/40/16 lastik ve 16 jant ?
« : 04 Nisan 2014, 15:06:27 »
sen git güzelim jant lastiği sat, sonra uğraş  :p

Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... 111