İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - Prokizya

Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 ... 17
71
99 Golf'un arka kapısında ki tweeter ölçüsünü ararken buldum. Daha önce verildi mi, bakındım ama göremedim.

Stepnenin konulduğu yerde bulunan etikette yazan kodların açılımlarını aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

VW/Audi/Seat/Škoda Option Codes Decoder;

http://igorweb.org/equidec/Default.aspx

PlanetVAG.com - VW & Audi PR Code Search;

http://prsearch.planetvag.com/

Motordan aküye, janttan frene herşey :)

Ayrıca aracımızın neresine hangi ölçüde hoparlör takmamız gerektiğine dair ise Pioneer güzel bir yol göstermiş.

VW Golf IV 5-door (10-1997/09-2003)

http://www.pioneer.eu/uk/products/car_accessories/VW/Golf_IV_5-door/10_1997/speakers.html

Teknik detaylara kadar var.

72
Geçmiş olsun evet biraz fazla yazmışlar gibi geldi ama denize düşen yılana sarılıyor. Geçen tanıdıkta güya benden klima motoru rulmanı değişimi için 200 tl aldılar. Çıktıktan sonra rulmanın fiyatını sordum 20-25 tl di :) 100 tl işçilik desek 75 tl klima gazı vs. diye yazdılar işte.

dostum 100 liraya ne yapmış altı üstü bi termostat.
ben de geçen hafta değiştirdim. behr marka 20 termostat 30 işçilik= 50,00
hemde özel vw servisi

Geçen sene benden 60 tl aldılar :)

73
LPG filtre değişimini araştırırken karşıma çıktı sayfa. Nasıl sizce uygun mu ?

http://www.lovatogaz.com/lovato-bakim-kampanyasi

Ayrıca LPG filtresi ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Kimisi her yıl diyor, kimis 10,00 km bir, kimisi filtre değişince ayar gerekli. Var mı kesin bir sonuç. Aracımın yakışından memnunum filtre değişimi sonrası yapılacak ayarla hazır düzen bozulması yaşanabilir mi ?

74
Golf IV / Ynt: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)
« : 07 Mart 2015, 11:55:54 »
Beyler kullanmak isteyen olursa android telefonlar için yakıt hesaplama uygulaması var. Geçen yükledim henüz 3 defa depoyu doldurdum. Plaka olarak birden fazla araç kaydı yapabiliyorsunuz.

Uygulamanın adresi;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dinopis.otoyakit&hl=tr4

75
Golf IV / Ynt: Klima motoru rulmanı değişimi
« : 07 Mart 2015, 11:36:30 »
Klimanın randımanında herhangi bir problem var mı? Eskisi kadar iyi çalışıyor mu?

Evet rulman değişimi sonrası denedim gayet güzel. Ama gerçekten iyi ses yapıyormuş şimdi daha sessiz araba.  :)

76
Golf IV / Ynt: Radyatör Su Deposu Sökme
« : 02 Mart 2015, 21:50:42 »
Eğer temizlik için sökülecek ise söküldükten sonra içine kaya tuzu veya deniz kumu gibi birşey koyarak ılık su ile çalkalanırsa ilk günkü gibi olmaz ama yine rengi açılır.

77
Golf IV / Ynt: Polen Filtresi Kapağı
« : 01 Mart 2015, 10:28:18 »
Arkadaşın dediği gibi birinci termostat ikincisi ise kaloriferin radyatörü. İçi kireçlenmiş ve kanallar tıkanmış olabilir.

78
Golf IV / Ynt: Klima motoru rulmanı değişimi
« : 28 Şubat 2015, 21:25:00 »
Aynen ses öyle başladı sonra ses biraz azaldı ama her ihtimale karşı götürdük rulman çıktı. Klimanın soğutmasında sorun yoktu zaten. Soğuk üflüyormuş sizinde zaten rulman olma şansı var. Servisler onarım yapmadıkları için kolay. Ayrıca Kayışı söküp kasnakları çevirip mi baktılar ?

79
Golf IV / Klima motoru rulmanı değişimi
« : 28 Şubat 2015, 17:47:08 »
Herkese merhaba, yaklaşık bir aydır bir rulman sesi geliyordu, şarj dinamosundan olduğunu tahmin ettim. Musait olunca bugün çıktık sanayiye gittik. Tanıdık bir tamirci var dedik ses bu, eskiden daha sessizdi bu araba. Direk kayışı söküp klima motorunun kasnağını çevirince sorun tespit edildi. Şarj dinamosu söküldü, klima gazı boşaltıldı, klima motoru söküldü, rulman değiştirildi. İçinden NSK marka Japon malı rulman çıktı. Aynısı takıldı yine klimanın gazı dolduruldu 1,5-2 saatte bitti. Maliyet: 200 TL Rakam biraz fazla gibime geldi ama tanıdık güvendiğimiz başka bir yer yok malesef. En azından rulman kilitlemeden halledilmiş oldu.

80
Golf IV / Ynt: Araç İçi Temizliği
« : 28 Şubat 2015, 09:27:15 »
Orta konsol ve vites topuzu etrafında ki bölgeyi bir gün kolonyalı mendille temizlerken baktım güneşte yanmış insan derisi gibi kavlıyor bende fırsat buldukça temizledim. Parlak plastik yüzey çıktı ortada. Ama el freninin altına gelen böyle hafif desenli olan yüzeyde şimdilik öyle yapış yapış olan bir sorun yok.

81
Dizelde değil ama benzinli arabada başıma geldi.İlk arabam olan 92 şahinde ilk çalıştırmada yoğun beyaz duman vardı başlarda anlamadık sonra hararet yükseldi ve olan oldu. Sorunun kaynağı daha önce takılan kapak contası uyduruk çin malıymış. pistonlardan birine su kaçağı vermiş. Yağa su karışmamış ama pistonun üstüne su gelmiş. O da bastıkça egzosdan bastı dumanı, en son yüklenince hararet yapıp sonucu öğrenmiş olduk.

Bayağı bir bakım yapmışsınız yakıt ve yakıt filtrenizde temizdir diye düşünüyorum.

Enteresan bir durum  :(

82
Golf IV / Ynt: Bu Golf 4 Piyasası Neden Böyle
« : 26 Şubat 2015, 21:33:20 »
99 otomatik sunrooflu aracım var...bayiler 0 araç alırken takasta 18,5-20 bin arası fiyat verdi.

Araç temiz ve bakımlı ise bu piyasada rahat 23 eder sanırım.

83
Golf IV / Ynt: Uzaktan Kumanda
« : 14 Şubat 2015, 21:11:59 »
Uzaktan kumandaya ait araç içinde sigorta var mı acaba ? Atmış olabilir belki.

84
Golf IV / Ynt: Şanjıman yagı
« : 14 Eylül 2014, 02:48:28 »
Araç otomatik mi ? Belki otomatiklerde müşür olabilir. Manuellerde yok ama tapadan sızdırmış olabilir.

Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 ... 17