İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - Prokizya

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6 7 ... 17
29
Golf IV / Ynt: BU SIKINTIYI NASIL ÇÖZDÜNÜZ????
« : 01 Ağustos 2015, 16:58:56 »
Klima çalışsana çalışmasada rulman ise eğer hırıltı yapar. Sorun oldu ben şarj dinamosundan şüphe etmiştim ama kayışı söküp klima kompresörünün kasnağını çevirince iş çözüldü.

Gaz boşaltıldı,
Kompresör söküldü,
Rulman söküldü,

Aynı rulman sıfırı ile değiştirildi.

Gaz basıldı. İşlem bitti.

Fiyat: 200 TL (Bana biraz fazla gelsede sağlık olsun artık)

Not: Rulmanın asıl fiyatı 10 TL civarı.

30
Konu ile ilgili gelişme var mı acaba. Boxer motorda atesleme sırası 1-3-4-2 ise acaba 3-4 yer değiştirince birbirine yakın zamanlamada ateşleme yapma ihtimalinden dolayı hatalı takılsa bile çalışıyor olabilir mi ? Veya Bujilerden biri veya daha fazlası görevini yapmıyor mu ? Yapmasa egzosttan çiğ gaz atıyor mu ?

31
Genel / Ynt: DSG şanzıman kullanımı hakkında!
« : 30 Mayıs 2015, 15:54:08 »
Güzel bilgi, anlatana ve size teşekkürler. :)

32
Genel / Ynt: Klima kompresörü kilitlenmesi hakkında.
« : 30 Mayıs 2015, 15:48:07 »
Araçtan bariz rulman sesi geliyordu, şarj dinamosundan şüphe ettik. Kayış söküldü şarjı çevir sağlam, klima kasnağını çevirince hırıltı yaptı. Gaz boşaltıldı kompresör söküldü, rulmanı değişti, takıldı gaz dolduruldu marşa basıldı sorun yok.

Bedel: 200 TL (rulman dahil - orijinal içinden çıkan ile aynı NGK marka)

33
Golf IV / Ynt: Golf 4 Marş Basmıyor..
« : 30 Mayıs 2015, 15:41:41 »
Yine ucuza çıkmış. Sorunu tespit eden kişi anlıyormuş demek ki.

34
Golf IV / Ynt: Geri Vites Güçsüzlüğü
« : 30 Mayıs 2015, 15:36:23 »
Enteresan bir sorun (sorun ise eğer). Ben pek zorlandığını düşünmedim. Ayrıca koku gelmesi için bayağı zorlamak gerek.

35
Golf IV / Ynt: Kapı ayarı
« : 30 Mayıs 2015, 15:32:10 »
Eğer elinizle kapıyı iteklerken bir sürtünme hissediyorsanız menteşelerin sarma ihtimali vardır. Yağlanmış mı daha önce baktınız mı ?

36
silecek, kablo kopukluğu olabilir.
bagaj ışığı,  bagaj kapağındaki kilit içinde bulunan mekanizma bozulmuş olabilir.

Evet bagaj lambasının mekanizması bagaj kilitinin içinde. Benimkini iptal etmişler kabloları boşa bırakmışlar.

Ayrıca benim arka sileceğin fasılası düzensiz. Hiç silecek motorunu söken oldu mu acaba ? İç yapısında bir sıkıntı var gibi geldi.

37
Golf IV / Ynt: Senelik bakım hakkında
« : 30 Mayıs 2015, 15:26:53 »
Bence fiyatlar makul gibi. Rot ayarına girdiniz mi peki ?

38
Golf IV / Ynt: LPG Yakıt Tüketimi
« : 27 Nisan 2015, 22:48:39 »
Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullanın. 4000 devri geçmediğin sürece yakıt makul oluyor :)

Güncel konu bulmuşken sorayım. 10 yılı dolan sistemde sadece tank değişikliği mi isteniyor, yoksa tesisatın tümü mü ?

39
Genel / Ynt: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...
« : 23 Nisan 2015, 00:33:47 »
aygaz katkılı olduğu için filtreleri daha çabuk tıkıyor. 10.000 km değişim km si olarak tavsiye edilirken ben shell ile 20.000 km de bir değiştiriyorum. bp ve milangaz da gayet sağlıklı gazlar. kullanmadığım tek gaz aygaz. ondan da özellikle kaçınıyorum.

Arabayı aldığımdan beri 13,000 km oldu ve sadece zorda kaldığım ya 3 yada 5 defa farklı marka lpg almışımdır, hep Aygaz alırım. Sökülen filtre temizdi ama filtre kabını balata spreyi ile temizleyince sarımtırak toz aktı. 3-4 senedir de temizlendiğini düşünmüyorum aldığım kişiye sordum "söktük baktık temizdi gerek yok dediler taktık" dedi.  Yerimde başkası olsa değiştirmezdi sanırım şaşırdım ama bakalım darısı 10,000 km sonrasına.

40
Golf IV / Ynt: Hantallık Sorunu
« : 22 Nisan 2015, 20:40:04 »
Katalizör bitmişti yerine muayenede sorun çıkamayan uygun birşey taktırdık oldu. Ayrıca katalizör arızalandı ise çekişi çok etkiler.

41
Golf IV / Ynt: Golf 4 Araç Yerden Yükseltmek
« : 21 Nisan 2015, 20:05:24 »
2000 öncesi 14" jant. Benimde 99 var 14" jantı çıkarıp 15" orijinal bildiğimiz klasik siyah jant aldım 195*65*15 Goodyear la hem yerden biraz yükseldi hemde araba kendini daha iyi gösterdi. Tam ölçü veremem ama 1-1,50 cm yükselmiştir. Yere yakın araca alışkın değildim ben de alıştım artık.

42
Ha şimdi oldu. Bunu belirtseydiniz fabrika verisini kulak asmazdım. 220 km hızı gördükten sonra ne kadar zaman - km geçti - aynı yol şartları mı, veya herhangi bir bakım yaptırdınız mı ? Ateşleme, egzoz, herhangi bir gaz ayarı gibi şeyler etki eder diye aklıma geliyor.

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6 7 ... 17