İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - Prokizya

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 ... 17
15
Golf IV / Ynt: BASKI BALATA SON HIZA ETKİ EDERMİ
« : 15 Ocak 2016, 21:37:05 »
Debriyaj kaçırdıkça muhakkak etkisi olacaktır. Yakıtınızda artmıştır zaten.

16
Golf IV / Ynt: MK4 EGSOZDA PATLAMA
« : 01 Ocak 2016, 20:11:15 »
Geçmiş olsun, neyse ki içanadoluya göre daha ılık bir şehirdesiniz. Sonuçları çok ağır olabilirdi.

17
Golf IV / Ynt: ÇOK ACİL YARDIM !!!
« : 29 Aralık 2015, 13:22:46 »
Hic zor degil. Su deposunun kapağını açın  Kaputu acinca akü taraftan elinizi asagiya sokun radyatör alt hortumunun orada kucuk siyah bir musluk var sola cevirerek acin.  Oncesinde tamponun altina bir legen koyun ki yere akmasin antifriz hayvanlar icin zehirli diye biliyorum.  Bosalttiktan sonra geri kapatin tık diye yerine oturmasina dikkat edin.  Sonra karisimi su delosuna doldurun yaklasik 4 lt yi alacak.  Doldurduktan sonra araci çalıştırın eksildikce üzerine ekleyin. 

18
« : 27 Aralık 2015, 16:55:25 »
Hadi geçmiş olsun.

Antifriz olarak geçen hafta total den aldım 3 lr si 40 tl komple boşalttım dışarda %50+%50 karışım yapıp doldurdum. -30 derece gösterdi. Soğutma suyu kapasitesi 5 lt. Boşalttğım su 4 lt çıktı 1 lt si de motor blok içinde falan işte.

Total de marka onayıda var en azından. Yerli ürünlere ve piyasadakilere güvenemedim.

http://www.total.com.tr/pro/madeni-yaglar-kurumsal/madeni-yag-antifriz/Glacelf-Auto-Supra.html

Edit: imla

19
« : 19 Aralık 2015, 19:39:38 »
LPG tankınız simit mi ? Eğer öyle ise simit tanklarda şamandıra sorunu olabiliyor aklıma bu geldi ama yinede LPG sisteminizin elektriksel bağlantılarını kontrol ettirmenizde fayda var.

20
Elinize sağlık çok iyi fikir. Benim de bagaj daha önce arıza vermiş iptal etmişler. Bu tür birşey yapsam iyi olacak.

21
Golf IV / Ynt: Buji değişim aralığı
« : 07 Aralık 2015, 21:11:31 »
Lpg li araçta kesinlikle platinyum buji öneriyorlar, normal buji taktırmayınız.

Neden ?

Araç aldığımdan beri normal bujili. Bu konu hakkında epey karıştırdım ama memnun olanda var fark görmeyenlerde. Hatta gereksiz bulanlarda.

22
Golf IV / Ynt: Arkadaslar acil yardıma ihtiyacım var
« : 28 Ekim 2015, 15:32:02 »
Temizletme vs. tavsiye eden olmadı mı ? Direk boğaz kelebeği değişimi demişler.

23
Golf IV / Ynt: Baskı Balatayı Değiştirdim
« : 28 Ekim 2015, 15:31:04 »
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Şimdi pedal aşağıda mı kavrıyor yukarıda mı ?

24
Golf IV / Ynt: Switch mi yoksa başka bir sorun mu
« : 24 Ekim 2015, 10:41:27 »
İmo ile bağlantısı var gibi :s

25
Golf IV / Ynt: antifriz değişimi
« : 05 Eylül 2015, 12:56:48 »
Biraz eskiler çıksın ortaya :)

Kış yaklaşırken Antifriz araştırdım Koçtaş'ta Belgin firmasının Lubex markası ile ürettiği G12 ürünü var. Yalnız ürünün arka tarafında başka bir standart yazmıyor.

Örn: "VW TL774-D/F (G12) standartalrını karşılayan karboliksik soğutucularla tam uyumludur." gibi.

Aracınızda kullandığınız Antifiriz markası var mı yoksa netten sanayiden veya olmadı servisten mi almalı.

Ürünün üzerinde VW standardının aranması gerektiğini düşünerek yazıyorum.

26
Merhabalar;
2004 GOLF MK4 sahibiyim, klimayı çalıştırdığım zaman sağ taraftaki (şöförün yanındaki koltuk tarafı) havalandırmadan serin havanın gelmediğini fark ettim. Diğer havalandırmalarda herhangi bir sorun bulunmuyor. Bunun neden kaynaklandığı noktasında bir şey diyebilir misiniz, şimdiden teşekkür ederim.

Göğüs içinde ki ayırıcı perdeler takılı olmuş olabilir. Havayı üste vermiyor ise alta veya cam önüne bakın başka tarafa mı veriyor yoksa hiç mi gelmiyor.

27
Golf IV / Ynt: Klima açınca stop etme
« : 04 Ağustos 2015, 20:24:16 »
distribütörden kaynaklanabileceğini düşünüyorum. araç rölantideyken far, cam motoru gibi elektrikli aletler rölanti dalgalanmasına neden oluyor mu?

Dediğiniz bir bakıma doğru ama eğer ilave güç tüketen cihazlar devreye girince sorun var ise şarj dinomasıda sorunlu olabilir. Düşük voltaj üretiyorsa sıkıntı çıkar.

Ayrıca kompresörü değiştirdik demişsiniz hala nasıl çözüm olmaz. Klima gazı yüksek basınç oluşturup kompresörü zorlama bu arada araca aşırı yük bindirebilir diye aklıma geliyor.

28
Golf IV / Ynt: BU SIKINTIYI NASIL ÇÖZDÜNÜZ????
« : 02 Ağustos 2015, 19:26:36 »
İşçiliğe lafım yok ama vw veya avrupa araba görünce fiyatlar ne hikmetse artıyor bence.

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 ... 17