Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - mkkpnar

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 9
1
Polo 6N / Ynt: hangi marka boğaz kelebegi
« : 13 Ekim 2016, 11:31:59 »
slm arkadaşlar poloların baş belası gaz kelebeği arıza yaptı adapte olmuyor değişecek internette TROW markalar uygun acaba kullanan varmı nasıldır yardımcı olacaklara şimdiden tşk ederim

Tamamen şanş işi trow markalar , guvendığin cıkmacı varsa vdo marka orjınalı al test et dene. yan sanayi yine baş belası olabiliyor.

2
Polo 6N / Ynt: Gösterge aydınlatma yardım
« : 13 Ağustos 2016, 17:01:45 »
ustte gordugunuz ıkı tane vıdayı sokun dıreksıyonu en asagıya alın koldan, ıkı vıdayı soktugunuz zaman dıger yerlerı gorursunuz panelın ustunde duylar var onları cevırın ampuller ortaya cıkıcaktır.

3
Polo 6N / Ynt: 6n ic dizayn doseme koltuk oneri
« : 10 Ağustos 2016, 18:03:33 »
Beyler aracin taban halisini kadar soktum tavsiyelerinizi bekliyorum fazla para harcamadan nasil guzel seyler yapabilirim
Koltuklar cok kotu ne yapabilirim
Tavan dosemesini de sokecegim
Bilgi ve denwyimlerinizi paylasirsaniniz sevinirim

oncelıkle sokmusken pas curume gıbı bıseyler gorursen temızle mutlaka. taban halısını temızlettır yenısını bulman ve kestırmen pahalı olur. koltuklara gelınce mutlaka sungerlerınde dokulme ve eskıme olmustur. onlara dolgu yaptır.arkasından illa kumasları degıstırcem dersen kenar kısımlar deri orta ve sırt kısımları kumas olsun. ben en guzelı boyle. sakın sadece deri yaptırma yazın oturamazsın koltuklara :D

4
Polo 6N / Ynt: triger kapağı
« : 18 Mayıs 2016, 23:02:37 »
selam arkadaşlar bende 98 model 1.6 aee motor polo var  triger kapağı bulamıyorum nereden bulabilirim yardım edebilirmisiniz

vw cıkmacılara sorun bulundugunuz ilde yoksa buyuksehirlerden kargo ile gonderım yaparlar.

5
Polo 6N / Ynt: Garip bir sorun - Acil çözüm aranıyor
« : 03 Mayıs 2016, 00:48:03 »
Cevabınız için teşekkürler ancak hararet müşürüm sağlam. Geçen sene febi taktırmıştım. Vag-Com'dan da takip ettiğime göre doğru değerler veriyor. Göstergemdeki değerler de doğru. Açıkcası şu an için hararet müşüründen dolayı bir tereddütüm yok.

aynı sorunu bende yasadım hararet musuru olma ihtimali yuksek.

6
Polo 6N / Ynt: MOTOR SOGUKKEN CALISMIYOR
« : 03 Mayıs 2016, 00:46:15 »
arkadaslar yıne yıne yıne bı arıza bugun dun aksam ısten cıkarken bıraz bellı etmıstı ama sabah ıyıce gosterdı kendını sabah arabaya bındıgımde arabam calısmadı marsa bastım calısır gıbı olup stop ettı sonra gaz pedalına sıklıkla basarak calıstırdım devırı 2500 ustunde tuttugumda sorun yok ama gaz pedalını bıraktıgımda stop ettı yola cıktıgımda arac ısındıktan snra stop etme olayı kestı daha once hıc boyle bısey yapmamıstı motor sogukken ısınana kadar devamlı yuksek devırlı gaza bastım hararet 70-90 a geldıgınde normale dondu yardımcı olabılecek varmı acaba

yuksek ihtimal bobin ve kablosu, birde hararet müşürü düzün iletmiyor olabılır. bu ikisine mutlaka baktırın.

7
Polo 6N / Ynt: Benzın Pompası - filtresı Yardım !!!
« : 03 Mayıs 2016, 00:44:44 »
arkadaslar sayfaya aracımdakı arızalarla ılglı bıkaçkez konu acmama ragmen 1 2 yorumdan baska cevap alamadım bu konuyu barı yardımcı olan olurs sevınırım aracımda kı son gunlerde cıkan arıza sonucu sorunun benzın fıltresınde yada benzın pompasında olduguna kanaat getırdım her defasında ustaya ıscılık parası vermekten bıktıgım ıcın sırayla benzın fıltresını degıstırcem duzelmesse benzın pompasını sokup temızlemeye calıscam oda olmadı benzın pompasını degıstrcem daha once tofas kullanıcısı oldugum ıcın bu tur ıslere elım gayet yatkındır sadece bu parcaların tam yerını bılmıyorum fıltrenın ve pompanın yerını ozellıkle resımlı gosterecek arkadaslara sımdıden teselkkur edıyorum pompa hangı marka olmalı orjınalı hngı marka kaç bar olmalı lutfenn bılgısı olan varsa bıkaç gun ıcınde degıstrmeyı dusunuyorum

benzin filtresi aracın alt kısmında benzin deposunun ortasında duryor, benzin pompası ise arka koltugu kaldırın siyah bir bolme var orayı acınca gorursunuz. fiyat konusunda yardımcı olamıcam farklı markalar mevcu parcacılar yada ınternetten bakıp bılgı alabılırsınız. hatırladıgım kadarıyla pompa yan sanayi 90-100 tl arası orjınal 200 liranın uzerınde dıye bılıyorum.

8
Polo 6N / Ynt: Orjinal Boğaz Kelebeği
« : 26 Nisan 2016, 18:21:33 »
arkadaslar 4 5 ay once orjınal dıyerek atesleme bobını aldım zaten o gunden snra devır duzenszlıgı stop sorunu basladı acaba orjınal dıe yan sanayımı verdıler orjınal marka atesleme bobını hangı marka olmalı bılgısı olan varmı

bıde gordugum kadarıyla  konulara cevap verme oranı cok dusuk nerdeyse hc cevap verılmıyo sıtenın kullanılırlıgımı bıtmek uzere anlamıs deılım

oncelıkle merhaba kardesım, olay sadece bogaz kelebegi degıl. ateslemede dıstr. ayarı tevzi makarası avans ayarı bunlara mutlaka baktır. Bosh marka ıse arızalı olma ıhtımalı yuksek cıkma magnet marelli bulmaya calıs. evet orjınal bobin bulmak zor ama mutlaka çin malı alma onuda guvenılır bır cıkmacıdan temin edebilirsin. en azından garantı verıyorlar.sıfır aldıgında gerı kabul etmezler. bunlara mutlaka baktır. iş zor degıl ama ilgili usta bulmak zor.

9
Polo 6N / Ynt: Orjinal Boğaz Kelebeği
« : 21 Nisan 2016, 00:07:05 »
ben vdo aldım zamanında hıc bır sorun cıkmadı

10
Polo 6N / Ynt: Direksiyona Vuran Titrereme
« : 01 Nisan 2016, 18:25:18 »
Merhaba saygı değer tecrübeli forum üyeleri,
Şöyle bir sıkıntım var;
96 Model Polo Hb arabaya sahibim. Yaklaşık 3 ay önce ön düzeni değiştirdim. Ve yakın bir zamana kadar hiç bir sıkıntı yoktu. Şimdi ise yolda giderken, bıraksam direksiyon sola çekip gidecek derecede, direksiyona vuran tıklama söz konusu. Ama enteresan olan, bu durumun  yola yeni çıkmışken değil. Ne zaman 50 km civarında bir yol yaparsam başlaması. Kısa mesafelerde kesinlikle hiç bir şey yok. Rot balans a gittim. Durumumu anlattım. Baktılar, hiç bir şey yok , yaptığı zaman getir anlarız dediler. Bu durum belli bir kilometrenin üstünde yol gittiğimde başlıyor. Araba az bir şey soğuyup çıktığımda yine bir şey yok. Biraz yol gittikten sonra yine başlıyor. Yaptığı anlarda, iste normal giderken bazen ama debriyaja basıp güç kestiğimde , boşta iken çıldıracak gibi titriyor. Bu durum arabayı abime verdiğim de uzun yoldan gelirken başlamış. Ama ondada tam tersi vitesteyken yapmış, boşa alınca o kadar sıkıntı yokmuş.

-İlk şüphem bijonun gevşek olup yalpalaması idi. Kontrol ettim, sıkıntı yok.
-Araba ısınınca form değiştiren tek şey yağdır, direksiyon yağına bak dediler baktım. Sıkıntı yok.
-Rot balansa gittim sıkıntı yok.
     Biride lastikten yapıyordur. Tel kopmuştur ısınınca belli ediyordur dedi. Bundan emin değilim.. :-[

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.. 

Jant ve lastıklerı ıyıce kontrol ettırın. Sağ sola cekmesı on duzen ıle alakalı. Farklı bır rot balans ustasına goturun test etsın gerekırse 50 km yapın beraber. Yoksa sureklı gıt gel yaparsınız sanayıye .

11
Aranıyor / Polo 6n orjinal jant arıyorum
« : 05 Mart 2016, 13:49:05 »
arkadaslar polo için 4 bijon orjınal jantları arıyorum.14 ınc ve 15 ınc ıkısınden bırı farketmez .
[email protected] dan iletişime gecebilir.

12
Polo 6N / Ynt: Yine Boğaz Kelebeği
« : 01 Mart 2016, 18:47:29 »
lpg markası lovato sımıt tup yakıt sarfıyatı sehr ıcı 0,22 kurus cıvarı benzınde okadar devırlı kullanmama ragmen hc bı sorun yok ama gazda bıraz devırlı kullanayım hemen baslıo devır dalgalanıp stop etmeye

kesinlikle enjektorlerde sıkıntı var ıyı bır lpg cıye gıdınız. benzınde sıkıntı yoksa bogaz kelebegıne ellemeyın. ayrıca benzın ıle lpg yanması farklı. atesleme sıstemınede mutlaka bakın .

13
Otomobilim / Ynt: Uzun aradan sonra tekrar aranızdayım
« : 28 Şubat 2016, 12:38:22 »
Masallah Kazasız sürüşler dilerim ;)

14
Polo 6N / Ynt: Sivri Renkli Bijon Hakkında....
« : 23 Şubat 2016, 14:13:20 »
soyledıgınız o renklı sıvrı bıjonlar çin malı kalitesiz ürünler. En güzeli renkli kapaklardan alın işinizi görücektir.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 9