İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - Mk1GTI

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 416
1
Golf I / Ynt: motorin?
« : 10 Ocak 2013, 23:07:20 »
Kulaklarımı çınlatıp durmayın yahu :D :D  Arkadaşlar ben bayadır sağlık sorunları yaşıyorum o yüzden biyerlere gidip gelmek bana işkenceden başka bişey değil o yüzden iyileşene kadar evden pek dışarı çıkamıyorum. 1 gün uzun yola gideyim 2-3 gün eklemlerim mahfoluyor. İltihaplı romatizma denilen lanet bişey var üstümde ne geçiyor ne öldürüyor.

2
« : 10 Ocak 2013, 11:30:33 »
erşan abin 50km yakınındaki adamın yanına gelemiyor üşeniyor oraya nasıl gelcek :)

olm sen zırt pırt geliyon zaten ne gerek var devamlı birbirimizi görmeye :D :D :D

3
« : 09 Ocak 2013, 23:43:20 »
ben genelde opetten alırım mazotu. bundan önceki aracımda fiat albeaydı onda da opet kullanırdım. şu ana kadar ne menzilde ne de herhangi bir motor arızasıyla karşılaşmadım. ama PO yu da denemek lazım.. bir sonraki depomda PO dan alayım bakalım mukayesesinin yaparım.

Yeni dizellerde, benzinde ve LPG tek adresim OPET başka yerdende mecbur olmadıkça almam. Eski dizel içinde tek adres PO alternatif yok. PO daki PRO dizel Katkı ile kalınlaştırılmış bir EU mazot. Kamyoncuların bile nerdeyse tek adresi oldu diğer firmalar neden bunun gibi yapmaz anlamış değilim yollarımızda hala karaduman makinalar var.

4
Golf I / Ynt: MK1 - 1.6 GTI TEKLEME SORUNU
« : 08 Ocak 2013, 21:05:48 »
 Benim yazacaklarımı yazmışsın erdem weber konusunda.  K-Jet i çoklu karb sisteme tercih ederim. Bide işin içine egzantirik falan girince k-jet ile yap dahada yüksek sonuçlar elde edilir..  Zaten zamanında rally lerde vw kendisi çoklu karb yerine bosh yerine zenith dağıtıcıyı ve yüksek değer egzantirik uyguluyordu..

Jetroniğin parça olayıda TR de çıkma uygun fiyat, yok illa sıfır alıcam dersen bosch dist. faiş fiyatlarla getiriyor. 2006 da warmup a 250€ istemişlerdi mesala. 100 tl ye oto veyselden çıkmasını almıştım bide k-jet sorunlu senin demişti bir usta ebay.de den 16€ k-jet almıştım.  Orj olsun TR de olsun diyorsan imkanlar böyle.

5
Genel / Ynt: Kardan Mk1' ler
« : 08 Ocak 2013, 16:50:43 »

bu sene çekemedim arabamın resimlerini  bundan önceki arabamın resimlerini yükledim

Belediyeden kar küreme ücreti talep ettinmi :) :)

6
Golf I / Ynt: Dizel Çalışmama Sorunu
« : 08 Ocak 2013, 16:45:09 »
aldıgım gunden beri mazot fitresini degiştirmedim ama yinede calısması lazım degılmi abi bu zamana kadar tek marsta alıyordu

Mazotlarımız çok dandik. Filtreyi sökünce içinden sakız gibi mazot pisliği çıkıyor. Birde havalar soğuyunca düşün halini o yüzden kışa girerken ve yaza çıkarken filtre değiştirin 3 TL bişeydi kendinizde değiştirebilirsiniz onu.

7
« : 08 Ocak 2013, 14:21:16 »
Her markanın değişik özelliklerini denemiştim içlerinde en güzeli PO pro mazottu.. Mekanik pompa için.

8
Golf I / Ynt: Dizel Çalışmama Sorunu
« : 08 Ocak 2013, 14:19:45 »
Mk1 mk2 pomplarına vak vak gerekmezki.. Ben en kötü kışta bile en fazla 3 kere kızdırma yapıyordum tek marşta alıyordu dizelim..  Filtre tıkalı olabilir yada filtre ile pompa arasındaki mazot hortumu dar gelebilir.

9
Golf I / Ynt: MK1 - 1.6 GTI TEKLEME SORUNU
« : 08 Ocak 2013, 11:12:42 »
 3-5 yılda sorun çıkartacak elektronik sistem yerine temiz bakımlı k-Jet olsun 30 sene çalışsın :D :D bana yeter.  Elektronik enjektörün ömrü nekadar k-jet in enjektörünün ömrü nekadar..  Yok boğaz kelebeği yok akışmetre derken ipin ucu yağlı kazık..  Mekanik olsun k-jet olsun az yaksın çok kaçsın sonuçta günlük kullanıyoruz kalkıpta rally yada drag lara gitmiyoruz...  1600cc EG 110 PS K-Jet 5x FF şanzıman 110km sabit sürat ile 100km de 97 oktan 5.5 litre benzin tüketiyordu varmı bunun daha ötesi.  :tamamdir

10
Sohbet / Ynt: Sahibinden.com'daki İlginç İlanlar
« : 07 Ocak 2013, 22:26:57 »
sadece tahminde bulunuyorum. 3 yıllık vizesi yok. motor ister. şanzıman ister. diferansiyel ister. ruhsat kayıp vs. vs.

;D ;D ;D

11
Genel / Ynt: Kardan Mk1' ler
« : 07 Ocak 2013, 22:19:30 »

12
Video / Ynt: Ouuww..
« : 07 Ocak 2013, 19:21:14 »
 Atasözü vardır zenginin parası züürtün çenesini yorarmış.. :-X 

13
Video / Ynt: Bir Volvo'yu Öldürmek Ne Kadar Zor Olabilir.
« : 07 Ocak 2013, 17:55:34 »
http://www.youtube.com/watch?v=o65JTP6xIfc

ızlerken ben sıkıldım adam carpmaktan sıkılmadı :)

Rampasız direk şasilerden neden vurmuyolar. Bide sürücü kısmında roolbar var gizlemeye çalışmışlar.

14
Kaloriferi açınca birden düşüyorsa tesisatla alakalı. ama yavaş yavaş düşürüyorsa içindeki suyu soğutuyordur. Ozamanda derim nasıl petek ve fan var onda. :)

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 416