Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - lamec061

Sayfa: 1 2 3 4 5 [6]
71
Polo 6N / Ynt: kompresörde 2000 devir kararsızlığı
« : 12 Ocak 2008, 19:04:19 »
Kardeş biraz daha ayrıntılı anlatsan mesela sadece hareket halinde demişsin araç motoru çalışırken herhangi bir titreşim düzensizliği hissediyor musun? Buna benzer olarak yakın zamanda hiç yağ gösterge sinyali kısa süreli de olsa devreye girdimi? Kompresyon sorununun bir çok sebebi olabilir.
Arabanın teklemesi mi yoksa çekişte ani düşüş ve normale dönme mi var.
Vites atar atmaz mı oluyor, yoksa viteste ilerlerken de bunu bir yapıp bir normale mi dönüyor.
Çok şey söylenebilir. Bu nedenle. :tamamdir

arabayla kalkış yaptık, 2. vitese attım. yokuş aşağı ilerlerken ayağımı gazdan çektim. motor devir saati 1800 e geldiğinde kompresörü bırakıp hızlanmaya başlıyor ve daha sonra 2000 devire gelmeden tekrar kompresöre biniyor araba. bu olay 1 saniyeden kısa bir sürede oldugundan arkadaşım araç bi ileri bi geri gidiyor. ancak gaza basınca 2000 devrin üzerine çıkınca böyle birşey yok. yani diğer devirlerde yok. araba dururken hiç bişey yok. 3. vitestede aynı şeyi yapıyor. frene basınca veya gaza basınca devri 1800 - 2000 haricinde bi devre getirince (araç yürürken) normal şekilde ilerliyor. benim anlamadığım neden sadece bu devirler arasında böyle problem oluyorda diğer hiçbir devirde olmuyor. çekişte hiçbir düşme yok. çünkü kompresöre bırakınca çekişle alakalı bişey yok. diğer zamanlar da yani kompresöre bırakmayınca gayet normal gidiyor. hızlanırkende o devirler arasında hiç bir problem yok. sadece kompresöre bırakınca oluyor. umarım yeterince açık olmuştur. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

72
« : 12 Ocak 2008, 14:06:42 »
teşekkürler kardeş sagolasın

73
Polo ve Lupo / Ynt: Yakıt Tüketimi Tek Konu !
« : 12 Ocak 2008, 02:35:51 »
Hocam geçen burda sohbeti geçmişti tekrardan denedim yaptı yine, bundan önceki sahibi carbon clear denen şeyi yaptırmış ve motor hakketten saat gibi çalışıyor
Motor kaputunu kaldırınca içi bir hayli temiz, motoru bende hep temiz tutuyorum birkere ben yıkattım
Sürekli Shellden almış eski sahibi benden ordan devam ediyorum
+ olarak 1.4 ile 1.6 arasında bir hayli fark olduğu söylenmişti 1.4 daha az yakar diye bu 1.4 ve tek kapı sanırım beygiri de burda söylenmişti 60 küsür bir beygiri var

Belki bunlar etken olabilir diye söylemek istedim
vallaha kardeş bravo derim daha ne diyeyim  :) güle güle kullanman dileğimle. benim araba yakmıyor içiyor benzini

74
« : 11 Ocak 2008, 23:15:09 »
Hayırlı olsun. Bende de buna benzer bir sorun vardı. Benim rölanti 1000-2000 devir arasında geziyordu. Bilgisayara soktuk. 3 hata mesajı vardı. Bunları sildik, sonra düzeldi. Bilgine...
teşekkür ederim kardeş, ancak benim problem durduğu yerde değil yani devir gezmiyor :-\ 2 ve 3. viteste kopmresörde 1800 - 2000 arasına gelince devir araba bi ileri gidiyor bir geri geliyor tekliyor yani. benden başka hiç kimse yaşamadı mı bu olayı???

75
« : 11 Ocak 2008, 23:08:31 »
E bende 1.4. tek kapı polo var, 50 ile 250 km yapıyor ortalama, senin hesap ile hesaplarsak
38: 247 yaparsa
50: 325 yapar

325 - 250 : 75 km

değermi şimdi lpg takmaya, değer tabi :) birde sizinki 1.6 bizim ki 1.4 artı olarak emekli sürüşü diyelim o 325 olur inş. 350
50 ytl ye 250 km hee??  :-\ yani km de 20 ykr yakıyor?? kardeş bence bi hata var o hesapta. Bugün benzin 3,16 ytl. bendede 1.6 var min 30 ykr yakıyor. hemde senin dediğin gibi emekli sürüsü. pamuk gibi dokunuyorum gaza fazla yakmasın diye yinede 30 ykr dan aşağı düşüremedim. dediğim gibi senin hesapta bi hata var gibime geliyor. lpg li araçlar bile şehir içi 20 ykr ye yakın tüketiyor.  :-\

76
« : 10 Ocak 2008, 21:03:27 »
50 ytl 97 oktan benzin ilet 15.8 lt 170 km. bana fazla yakıyor gibi geldi sizce ???

77
Polo 6N / kompresörde 2000 devir kararsızlığı
« : 04 Ocak 2008, 00:02:57 »
merhaba arkadaşlar Kasımda bende 97 1.6 tek kapı vw polo sahibi oldum. bu ilk arabam, gerekli bakımların hepsini yaptırdım. aracımı 2. ve 3. viteste kompresöre bıraktığımda sadece 1800 - 2000 devirler arasında aracım gidip gitmemek konusunda kararsız kalıyor tekliyor yani. diğer devirlerde bu sorun yok.  bu konu hakkında varsa tecrübelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. iyi ve güvenli sürüsler arkadaşlar.

Sayfa: 1 2 3 4 5 [6]