İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - infernaltr

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 ... 14
15
Golf IV / Ynt: Şanzıman sorunu 1.8 AGN
« : 17 Mart 2015, 21:29:55 »
Daha önceden yaptıkları bir uygulamadan referans alabilme durumu var mı acaba ? Sakata gelmeyin sonra ?

Hocam bulundugum bolgede tek gidebilecegim servis bu keske baska cesitler olsada arastirabilsek ama duyumlarim iyi yonde www.ototekniker.com

16
Golf IV / Ynt: Şanzıman sorunu 1.8 AGN
« : 16 Mart 2015, 21:07:44 »
Arkadaslar denizli otomatik sanziman tamir eden bir servis buldum golf sanzimani tamir edebiliyorlarmis zaten denizlide baska sanziman tamir eden yerde bulamadim.Telefon ettim sorunu cozeriz dediler bakalim. Müsait olunca arabayi birakicam dediginiz gibi cikma sanzimani en son care olarak dusunucez artik

17
Golf IV / Şanzıman sorunu 1.8 AGN
« : 12 Mart 2015, 21:16:16 »
Merhaba arkadaşlar , aylar önce arabanın karterini ve sol aksı taşa vurdum yaptırdım 2 bin km yaptıktan sonra şanzımandan ses gelmeye başladı. Aks' a gelen darbe şanzımanın içine hasar vermiş sanırım. Sola dönerken ses gelmiyor düz giderken her hızda devamlı ötme sesi bilya dağılmış gibi ses yani amortisörün çalışmasına paralel olarak aksın zorlanma durumuna göre şanzımandan ustaların dediği ifadeyle ötme sesi geliyor. 3 farklı vw özel servisine baktırdım hepsi aynı teşhisi koydu normal Golf 4 1.6 motor şanzımanı olsaydı sökeriz diyorlar ama 1.8 motor olduğu için hiçbiri sökmeye yanaşmıyor . Tamir yerine 1.8 olduğu için çıkma şanzıman takalım diyorlar, Ankara vw çıkma şanzımancı yı aradım kendi şanzımanı mı gönderirsem üzerine 1000 TL verirsem garantili şanzıman alabiliyorum.  Aracı satmayı düşünmüyorum. Hangi yolu izlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.

18
Golf IV / Ynt: kapı swici tamıri
« : 18 Şubat 2015, 20:38:34 »
3 tane kapı swıcı arızalı yarın tamır ettirmeyi dusunuyorum denızlı de yapan tanıdıgınız varmı?? ve ya bildiginiz varmı??

Denizlide volkswagen servisi ve yedek parca olarak tavsiye edebilecegim yer Ozbirlik otomotiv ben butun islerimi oraya yaptiriyorum. Dogus oto elektrik var ayni sokak ustunde sakin oraya gitme donuna kadar alirlar.

19
Kaportacı çağırın kaputu rahat açar olmadı camın birini aşağıya doğru kanıttırın camı tutan plastikler kırılır cam kapının içine düşer.  :tamamdir

20
Golf IV / Ynt: Lastik
« : 05 Aralık 2014, 18:08:13 »
Petlas tavsiye ederim o kadar zorlamama rağmen iyi dayanıyorlar bana :melek:

21
Golf IV / Ynt: BİJON ŞİFRESİ YOK YARDIM
« : 27 Kasım 2014, 19:59:44 »
Arkadaşlar ben kaynakçıyım bijona kaynak yapılırsa beyin hasar görür demiş arkadaş. Ben 1 trilyonluk makinalarda kaynak yapıyorum beyinlerine filan birşey olmuyor. Kaynak sadece şarj dinamosuna zarar verir o da araba çalışır vaziyette kaynak yapılırsa zararı olmaz  :tamamdir

22
Golf IV / Ynt: Arabanın altını vurdum
« : 31 Ekim 2014, 19:37:15 »
hangi ildesin kardeş sen 220 tlye temin ettim ben

Denizlideyim internet ve bayi fiyat araştırmasında bu fiyatlardaydı karter bende kaynak yaptırdım

23
« : 28 Ekim 2014, 18:52:22 »
(Yağ Karteri Kaynağı ) keske kaynak yaptırmasaydın kardes sıfırı zaten o paralar sıfır taktırsaydın

1.8 AGN motor yağ karteri 400 TL fiyat sordum  :saskin:

24
« : 12 Ekim 2014, 23:05:53 »
Evet arkadaşlar maliyetleri yazayım.

Çekici: 100 TL
Yağ Karteri Kaynağı: 150 TL
Sol Aks İç Kafası: 100 TL
Motor Yağı: 81 TL
Yağ Filtresi: 12 TL
Sıvı Conta: 10 TL
Sprey Temizleyici: 8 TL
Mekanik İşçilik: 150 TL

Allahtan şanzımanda sorun yokmuş sadece vites ayarları bozulmuş onu düzelttiler geri vitese takarken ve 1.vitese takarken zorlanıyordum şimdi hiçbir sorun yok. Toplamda 600 TL ye araç düzeldi  :tamamdir ucuz kurtuldum

25
« : 08 Ekim 2014, 23:46:14 »
Çok sağolun arkadaşlar Allah kimseye kaza bela vermesin ne olursa olsun.

Bugün sabah arabayı servise çekiciyle çektirdim arabanın işi bitti yarın sabah teslim alıcam. Kaç para gittiğini nelerin yapıldığını öğrenicez bakalım. :-\

26
« : 05 Ekim 2014, 13:13:28 »
Geçmiş olsun kardeş.
Yanlız arabayı 100 le tümseğe vurdum, kartel delindi yağ boşaldı diyosun ama birde o halde çalıştırmaya uğraşmışsın.
Şimdi ses geliyo diyosun, çok zorladıysan kuru motor yatak sarmış olabilir. İşin zor Allah yardım etsin. Kızma da kardeş, karteli delinen arabayı çalıştıracak kadar tecrüben olmasa bile, insan bi yakınını, ustasını arar. Onunla geçmiş olsun.
İyi bayramlar.

Bunları yaşamamın tek sebebi Alkol.

Sağolun kartelin delindiğini öğrenmeden önce çalıştırmaya çalıştım çünkü çarptıktan sonra araba stop etmişti bende durunca çalıştırdım hareket etmedi. Sonra kaputtan dumanlar çıkıyordu yağ dumanıymış bi daha da çalıştırmadım yakınımı çağırdım arabayı çektirdim. Garajıma koydum bayram bitince özel servisin çekicisini çağırıp arabayı servise çektirteceğim işim baya zor .

Travers sacıda darbe almış sanırım tekerler biraz geri kaydı , Sol aksı değiştireli 1 ay olduydu şimdi çıkacak gibi boşluk var. Şanzıman zaten çalışmıyor,  Yağ karterin üstlerinden de yağ geliyor motor tarafından 3bin TL gidecek sanırım.  :-[

27
Golf IV / Arabanın altını vurdum
« : 05 Ekim 2014, 11:25:30 »
Herkese iyi bayramlar dün gece 100 le giderken tümseğe vurdum ondan sonrada çukur varmış karteri oraya vurdum  hava yastığı lambası yandı ve araba olduğu yerde kaldı elim girecek kadar delinmiş karter haliyle yağın hepsi boşaldı aracı çalıştırıp vitese takıyorum hiç gitmiyor ve ses çıkarıyor. Araba viteste ama boşta gibi , arabayı çektirdim dün gece yolda giderken tak tuk ses geliyor ön taraftan.

Daha önce böyle birşey yaşayan var mı ? Bayram günü de böyle olması iyi olmadı artık bayramın bitmesini bekliycez. Yağ karteri değişecek , daha ne gibi hasarlar olmuştur ? Şanzımana filan bişey olmuşmu dur ? Tahmini ne kadar masrafım olacak merak ediyorum.  :-[

28
Golf IV / Ynt: km sayaci
« : 14 Eylül 2014, 14:54:37 »
aslında öyle kullanacan km yazmasın diye :D

Km sayacı beyine yazılır , gösterge beyindeki verileri gösterir , göstergenin çalışmaması km sayacını durdurmaz.  :tamamdir Keşke öyle birşey olsada sigortasını söksek  :D

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 ... 14