Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - infernaltr

Sayfa: [1]
1
Golf IV / Buji yuvaları yağ dolmuş
« : 09 Nisan 2017, 23:10:14 »
Merhaba arkadaşlar 1 yıl önce soldan birinci buji kablosunu çıkarttığımda buji yağ içindeydi yuva yağ doluydu önemsemedim diğer buji yuvalarında yağ yoktu . Bugün buji kablosuna tekrar bakıyım dedim hepsi yağla dolmuş yağda eksilmiş araçta sizce sebep ne olabilir ? Aracı bu vaziyette servise götürmeden sizden fikir alayım dedim.

2
Golf IV / Mavi duman sorunu
« : 14 Ekim 2015, 00:06:07 »
Merhaba arkadaslar arabamda ara sira mavi duman sorunu oluyor mavi dumanla birlikte cig yakit atiyor arac egzozun oldugu yer islaniyor yakittan oyle bir duman cikiyorki aynadan arka gozukmuyor. Bu sorunu ara sira yapiyor rolanti de normal calisirken arac stop eder gibi oluyor titremeye baslayip mavi duman atmaya basliyor . Sizce bu sorunum nereden kaynaklaniyor olabilir. Buji kablosu , buji ve bobinimi 20bin km once degistirmistim. Yalniz soldan ilk buji yuvasinin icinin agzina kadar yag icinde oldugunu fark ettim orasini temizledim, Maf sensorunu cikarip takiyorum birsey degismiyor. Bu sorun surekli degil ama ara sira oluyor. İlk calistirdigimda veya biraz calistiktan sonramavi dumanin ne zaman atacagi belli olmuyor bu sorun gerceklestiginde aracin gaz yimesi dusuyor ve arac cekisten dusuyor sorumn hakkinda bilgi paylasiminda bulunursaniz sevinirim Arac 1.8 20v agn

3
Golf IV / Şanzıman sorunu 1.8 AGN
« : 12 Mart 2015, 21:16:16 »
Merhaba arkadaşlar , aylar önce arabanın karterini ve sol aksı taşa vurdum yaptırdım 2 bin km yaptıktan sonra şanzımandan ses gelmeye başladı. Aks' a gelen darbe şanzımanın içine hasar vermiş sanırım. Sola dönerken ses gelmiyor düz giderken her hızda devamlı ötme sesi bilya dağılmış gibi ses yani amortisörün çalışmasına paralel olarak aksın zorlanma durumuna göre şanzımandan ustaların dediği ifadeyle ötme sesi geliyor. 3 farklı vw özel servisine baktırdım hepsi aynı teşhisi koydu normal Golf 4 1.6 motor şanzımanı olsaydı sökeriz diyorlar ama 1.8 motor olduğu için hiçbiri sökmeye yanaşmıyor . Tamir yerine 1.8 olduğu için çıkma şanzıman takalım diyorlar, Ankara vw çıkma şanzımancı yı aradım kendi şanzımanı mı gönderirsem üzerine 1000 TL verirsem garantili şanzıman alabiliyorum.  Aracı satmayı düşünmüyorum. Hangi yolu izlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.

4
Golf IV / Arabanın altını vurdum
« : 05 Ekim 2014, 11:25:30 »
Herkese iyi bayramlar dün gece 100 le giderken tümseğe vurdum ondan sonrada çukur varmış karteri oraya vurdum  hava yastığı lambası yandı ve araba olduğu yerde kaldı elim girecek kadar delinmiş karter haliyle yağın hepsi boşaldı aracı çalıştırıp vitese takıyorum hiç gitmiyor ve ses çıkarıyor. Araba viteste ama boşta gibi , arabayı çektirdim dün gece yolda giderken tak tuk ses geliyor ön taraftan.

Daha önce böyle birşey yaşayan var mı ? Bayram günü de böyle olması iyi olmadı artık bayramın bitmesini bekliycez. Yağ karteri değişecek , daha ne gibi hasarlar olmuştur ? Şanzımana filan bişey olmuşmu dur ? Tahmini ne kadar masrafım olacak merak ediyorum.  :-[

5
Golf IV / Su eksiltme sorunu [ÇÖZÜLDÜ]
« : 15 Mayıs 2014, 00:10:03 »
Merhabalar  aracım malesef 100 km de 0.5 litre su eksiltiyor.  :'(

İzlenimlerim:
- Boruların kontrolü yapıldı hiçbir şekilde damlama veya sızdırma gözükmüyor
- Motorun çalışması , gaz yemesi normal güç kaybı yok.
- Hararet göstergesi 90 derecede çakılı kalıyor.
- Egzoz dumanında beyaz yada mavi renk yok fakat ilk çalıştırmada su atıyor buda normal sanırım ?

- Motor suyu genleşme kabında fazla sıkıştırdığım zaman suyun üstünün rengi beyaza dönüyor minik köpürmeler olduğu için rolantide çalışırken tekrar düzeliyor.
- Yağ çubuğunda motor sıcakken kabarcıklar oluşuyor , bu kabarcıklar soğuk olan motorda gözükmüyor.
- Motor kapağını 2bin km önce çıkarmıştım o zaman altında katılaşmış kremsi bir yağ birikintisi vardı bunu temizledikten sonra şimdiye kadar böyle kapakta kremsi yağ gözükmedi.

Sorunum sizce neden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim.  :-\

6
Polo 6N / Kaportada ki noktasal boyalar
« : 06 Eylül 2012, 15:23:31 »
Merhaba arkadaşlar aracımı daha önce demir atolyesinin yakınına koymuştum , ben yokken demir boyama yapılmış tabanca sprey ile rüzgar sayesinde uçan boyalar aracın tavan , kaput , çamurluk ve ön camda yüzlerce siyah noktasal boya var. Tırnakla kazıyınca zar zor çıkıyor ancak altında ki boyaya zarar veriyor. Bu  noktasal boyaları nasıl çıkartabilirim ?

-Polisaj Makinası ile Pasta uygulaması
-Selülozik Tiner ?
-Kil ?
-Gaz yağı ?
-Benzin ?

Bunlardan hangisi boyayı çıkarabilir yardımcı olursanız sevinirim.

7
Polo 6N / Arka tamponu vurdum
« : 25 Ocak 2012, 10:38:06 »

Dün gece yağmurdan dolayı arkamı göremedim yanlamasına açılan bahçe kapısı var , onu açtım rüzgar ben hızlı bir şekilde geri geri giderken ,kapıyı rüzgar kattırmış açık olan kapıya diklemesine arka tamponun sağ tarafından vurdum. Tamponun olduğu yerde macun varmış orası 15 cm kadar çatladı ve boyası kapardı döküldü. Tampon çok sağlammış yoksa stop arka cam komple gidermiş içim dışıma çıktı, demir kapı yamuldu

Daha önce böyle bir şey başıma gelmediği için ne yapılacağını bilmiyorum. boyu 40cm eni 50 cm kadar boyanacak yer var. Bunun bana maliyeti ne olur ? Tampon komplemi boyanacak yoksa sadece vurduğum yer mi ?

Yardımcı olursanız sevinirim park sensörünün önemini şimdi anladım

8
Polo 6N / Arka tekerden gelen uğultu
« : 21 Ocak 2012, 12:39:59 »
Merhaba arkadaşlar benim araçta 90 km/h hızı geçtikten sonra arka tekerden uğultu geliyor. Vitesi boşa atıncada geliyor , bilyadan geldiği kesin bugün almayı düşünüyorum bu rulmanın ölçülerini nasıl öğrenebilirim bilen varmı? Rulmancıya söylesem polo 6n arka teker bilyası diye verir mi ?

9
Polo 6N / Yağ eksiltme sorunu
« : 30 Aralık 2011, 09:16:52 »
Merhaba arkadaşlar polumu alalı 4 ay oldu aracımda 3bin km yapmışım o zaman yağını çubuğun max seviyesine kadar doldurmuştum. Şimdi yağ çubuğunda yağ en alt seviyede gösteriyor bunun sebebi ne olabilir ? Egzozdan mavi duman atma yok. yardımcı olursanız sevinirim

10
LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri / Lpg ruhsata işletme
« : 10 Kasım 2011, 10:10:20 »
Merhaba arkadaşlar 350 TL ye çıkma lpg var bunu aracıma taktırtsam ruhsata işletebilirmiyim ? Hangi belgeler gerekiyor

11
Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese iyi bayramlar.. 2 ay önce 97 model bir polo aldım  1.6 motor var. Araçtan memnunum ancak tek sorunum Porscheden fazla yakıyor.  En son yaptığım hesaba göre sadece şehir içi kullanımda 15 Litre benzin yaktı. 20 TL benzin ile 30 ile 35 km arası gidiyor. Hava filtresi , yağ , buji , lastikler yeni. 60 kuruştan fazla yakmasının sebebi ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim uzun yola çıkıcam fakat yakıt beni mahvedecek aracın hangi bakımlarını ya da hangi parçalarını değiştirtmem gerekir. Benim için şehir içi 10 litre yaksın yeterli  :'(

Sayfa: [1]