Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - Golf_ld

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6 7 8
29
Satılık / Golf mk2 1,6 td şanzıman
« : 29 Kasım 2012, 09:16:56 »
arkadaşlar golf mk2 1,6 td orjinal şanzıman
resimleri ve kodunu yarın yazıcam size yurt dışından geldi  5 ileri fabrikasyon  1,6 td de olan şanzıman
fiyat 750 tl

irtibat tel : 0506 278 18 84

30
Golf I / geri vites sorunu
« : 26 Kasım 2012, 12:08:15 »
arkadaşlar arabaya motor takıldıktan sonra şanzıman çubukları var bilirsiniz bunların kafa kısımları bozuk ve tel ile bağlı idi ve değiştirildi
sonrada vites geçişlerinde sıkıntı yok ancak geri vitese geçme sorunu var takıldı sanıyosunuz hareket edince vitesten atıp cartlama yapıyo bunun sebebi ne olabilir bilen var mı

31
Satılık / mk1 dizel 81 model tek kapı
« : 22 Kasım 2012, 09:54:07 »
 arkadaşlar istemiyerekte olsa aracımı satıcam bilginiz olsun araç 1,6 td    
4 vites  lastikleri 7000 km kadar kulandım  
muayenesi  2013 mayısın 28 ine kadar mevcut
pioneer radyo kasetçalar ve arkada 2 adet 4x6 ebtında orjinal yerlerinde montajlı jbl hoparlor var arkadaşlar
sormak istediklerinizi telefon açarakta sorabilirsiniz
0506 278 18 84
serhan
özellikle belirtmek isterim aracın motoru ben aldığımda normaldi motor çatlak dendi ben baktırdım sıkıntı yok dendi sonadan çatlak olduğu ve bir çok yerinde kaynak olduğu ortaya çıkınca  bende motoru 1,6td mk2 motoru ile değiştirdim bilginiz olsun  
fiyat 5250 forum için  ilan daha koymadım ancak bu fiyat olmıyacak büyük ihtimalle
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-1981-tek-kapi-1,6-td-105997784/detay/

32
Golf I / mk1 ile bulgaristan
« : 21 Kasım 2012, 14:47:12 »
ne zamandır kafamda olan bir gidişat idi sonunda gittim bulgaristan yollarında mk1 ile gezmek keyifli çünkü dikkat çekiyor gerçi sorunlar çıktı daha  yolumuzun başında biraz üzdü bizi mk1 imiz öncelikle yola çıkar çıkmaz hararetimiz fırladı 100km mesafede en az 10 defa durdum soğuttum ve devam ettim baktım olmıyacak araç biraz soğuduktan sonra termostatını söktüm düz yaptım ve araba kendine geldi sonraki 450 km lik yolda sadece varna girişinde aracı biraz sıkıştırdım harareti yükseliverdi  :)  yalnız ilgi güzel tekkapılı araca herkez bakıyo birde garçi orada eski araç artık çok nadir görülen bişi avrupanın hemen hemen tüm atık araçları doğu bloğunda malumunuz neyse sınır geçişinde  bir ilaçlama yapıldı hastalığa karşı büyütecek bişi değil 2€ verip suyun içinden geçiyosun araba ile dezenfekte oluyormuş  ;D sonrasında yeşil sigorta yaptırdık o olmadan sınırdan bulgaristan tarafı geçirmiyo ibraz etmek durumundasınız  120 lv  türk parası ile 145 tlye  yapıla biliyor  birde otoban parası  vinetka vignette  dedikleri bir yol ücreti var tüm bg için geçerli eğer almaz iseniz polis yakaladığında 50 lv cezası var biz sınırda ve sınırdan çıkışta bulamadığımız için ilk 30 km lik mesafede polis çevirdi ve ilk sorduğu şey idi :D ve bizde sınırda olmadığını ve ilk büyük şehir burgazda bulabileceğimizin söylendiğini belirttik bereket insaflı imiş komşumuzun polisi gönderdi bizi yolların bir kısmı çok güzel yeryer bozukluklar var ancak eskiye nazaran çok bize göre daha hesaplı mazot cabası yalnız 4 vitesle yol çekilmiyo 5 kesinlikle istiyo
bulgaristandan bir kaç kare sınırdan sonra

en alttaki resimde yakıt fiyatları  :)

33
Golf I / mk2 td şanzımanı mk1 e uyarmı
« : 21 Kasım 2012, 12:20:43 »
merhaba arkadaşlar mk2 td şanzımanı bizim araçlara uyarmı uyarsa ne gibi tadilat gerekli bilgisi olan arkadaşlardan bilgi bekliyorum

34
Golf I / 1,6 D silindir kapak conta değişimi
« : 07 Kasım 2012, 12:45:42 »
 Merhaba arkadaşlar 1,6d aracımda silindir kapak contasını değiştirmek istiyorum ne tavsiye edersiniz bunun için  kendim yapıcam hangi anahtarlara ihtiyaç var  fikirlerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum
torklamak için neler lazım
şikayetim ise şöyle genleşme kabında yağlanma ve genleşme kabına gelen ince boruda kesik kesik işeme mevcut

35
 merhaba arkadaşlar gezinirken ulaştığım bilgileri paylaşmak isterim sizinle
şanzıman kodumuz nerede  önce onu görelim resimdeki gibi  :D

5 vites şanzıman kodları ve oranları

4 vites şanzıman kodları ve oranları

otomatik şanzıman kodları ve oranları

36
Golf III / motor kilitlendi
« : 17 Eylül 2012, 15:16:08 »
 :( merhaba arkadaşlar aracımın motoru yolda giderken kilitlendi malesef  şu anki teşhis enjektör yuvası aşağıya kaymış ve bir pul pistona kadar gidip pistonu dövmüş ve kol eğmiş araç  çoluk çocuk gece vakti beylikdüzü deve bağırtan yokuşunda kaldık bakalım yavaş yavaş sökülmekte motor fotolarını çekerim manzaranın
belirti olarak  motor devri  düştü ben pisli,k geldiğini düşündüm daha sonra bir duman arabanın arkasından ve rampa çıkarken motor kiltlendi ve durdu  olay anlıktı müdahele edecek hiç bişi yok  kimsenin başına gelsin istemem berbat bir durum  
resimleri akşam çektim

37
Golf I / yağışlı havalara dikkat scirocco
« : 11 Eylül 2012, 17:03:50 »
havaların  soğuması ile yollarımız malum arkadaşlar yer yer ıslak ve suyu güzel tahliye edilemiyen alt yapılı zeminlerde
bu tip vakaa lar yaşamamamız dileği ile  önlemimizi almak durumundayız hem sevdiklerimizi hemde kendimizi hemde direksiyona oturduğumuz zaman karşımızdakileride düşünelim
bu videodaki gibi bir durum yaşamamak dileği ile
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=ydzuGvqRcXs&NR=1

38
Golf III / arabam soyuldu pazar açık camcı
« : 26 Ağustos 2012, 08:06:40 »
merhaba arkadaşlar dün akşam üzeri silivride denize gittik önce arabamızı soydular arabada istediklerini bulamıyınca sahilde kumda duran çantamızıda çaldılar
açıkçası istanbulda pazar günü açık otocamcı bilen varmı sağ arka kelebeğe ihtiyacım var  
bunlarda resimlerimiz

39
Satılık / mk1,mk2,mk3 bilimum parçalar
« : 25 Ağustos 2012, 09:57:17 »
elimde bilimum parçalar mevcut arkadaşlar
mk1 &mk2 sis lambaları hella tertemiz soketleri ile beraber : 100 tl
mk1&mk2   düz dizel külbütör kapağı  25 tl
mk1 &mk2 dizel blok  saplamaları 2. el tanesi 3 tl  8 adet mevcut
mk1&mk2 dizel kızdırma buji bakırı 30 tl
mk1&mk2 dizel silindir kapağına su girişi dirseği üzerinde ısı müşürü olan tip enjektörler tarafındaki 30 tl
mk2  dizel gösterge  tek soketli tertemiz saatli tip   : 200 tl
mk3 golf vento tavan lambası sunrooflu model :  60 tl
mk3  sis lambası  depo marka merceksiz tip çifti  80 tl  metal kasalıdır  piyasadaki eriyen tiplrden değil
sinyal depo uzun tip füme  çifti 30 tl park lambası yeride mevcut biri işlem gördü diğeri sağlam

sis far tasları camları yok hella marka çifti 25 tl

tel numaram 0506 278 18 84
vw audi passat tampon sinyali  ikiside sağ taraf west germany tanesi 20 tl
alt taraftaki beta teyp az sorunlu otomatik anten girişinden elektrik verince çalışıyo blaupunkt servisini arayıp sormuştum düğme arızalı olabilir dediler götürmeyefırsatım olmadı işine yarıyan bir arkadaşa  60tl   kodu mevcut

mk3 paçalık arka orjinaldir 40 tl

40
Aranıyor / mk1 küllük
« : 23 Ağustos 2012, 11:37:51 »
Merhaba arkadaşlar üzerinde çakmaklık yeri bulunan küllükten arıyorum duyan bilen elinde olan varsa haber verirse sevinirim
aşağıdaki resimdeki torpidoma uyacak şekildir

41
Golf I / mk1 torpido önerilerini bekliyorum
« : 13 Ağustos 2012, 11:08:33 »
 Merhaba arkadaşlar mk1 e  montaj konusunda sıkıntı çıkartmıyacak en güzel torpido hangisi
bilgilerinizi ve deneyimlerinizi bekliyorum iyi forumlar

42
Golf I / mk1 1979 yılına ait kullanma klavuzu
« : 02 Ağustos 2012, 13:18:07 »
Merhaba arkadaşlar 1979 yılına ait  mk1 Golf ile ilgili ingilizce kullanma klavuzuna rastladım linki sizlerle paylaşmak istedim
hayırlı forumlar
http://mooshen.com/vwwc/golf/golf_mk1_manual.pdf

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6 7 8