İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - CeM öZeR

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 ... 39
15
Otomobilim / Güçlü ve Çevik ;)
« : 29 Ağustos 2011, 22:06:47 »
Fotoğraf çekimi yaptık hafiften umarım beğenirsiniz.  ;)

[/

16
Polo 6R / Ynt: polo gti yakıt tüketimi
« : 28 Ağustos 2011, 10:50:24 »
hayatımda lpg li arabaya binmedim binmemde. Millet hep soruyor polo gti ne yakıyor diye. Onun için açtım konuyu. Orda 80 km yle gittiğim yer yolun son bölümleriydi. Normalde 90-110 arası seyrettim. 140 a kadar çıktığım da oldu. Benim göstermek istediğim güç/ tüketim oranı. Polo gti varken öldürseler gidip de dizel polo almam mesela. :) şehir içi 600 km den fazla zor yapıyor ama.

17
Polo 6R / polo gti yakıt tüketimi
« : 27 Ağustos 2011, 18:13:19 »
dizel polocu arkadaşların dikkatine konuyu açıyorum. 1.4 benzinli polosu olan arkadaşlar vay anasını felan diyebilir. Buyrun aldığım 181.44 tl lik benzinden sonra aldığım 180 km lik mesafe ardından yakıt tüketimim. 4.9 litre , range 760 km :) kassam 1 depo 930-940 km :D polo gti az yakar çok kaçar.  :tamamdir resimleri hemen ekliyorum.

18
Polo 6R / Ynt: 2012 VW Polo GTİ
« : 27 Ağustos 2011, 18:07:36 »
Fiyat normalde sormak istediğiniz soruların cevabını bende tam olarak bilmiyorum. Ama rns510 un pozitif yönleri olduğu gibi negatif yönleri de var. Mesela hafıza kartı girişi yok. 4-5 eksiği daha var. Panoramik sunroof nasıl yani bildiğimiz cam tavan değil mi ? Katlanır ayna ve coming home-leaving home özelliği yine yok anlaşılan. Hayırlı olsun.

19
Polo 6R / Ynt: polo gtı jant
« : 18 Ağustos 2011, 18:53:06 »
Bence almasan daha iyi olur. Hem çin malı olduğu için kolay yamulup kırılabilir hemde gti özentisi bir görünüm sergiler :p

20
Polo 6R / Ynt: Polo aldım ve sorularım var :)
« : 06 Ağustos 2011, 20:02:14 »
arkadaşlar 15,000 bakımı yaklaşık 450 TL ymiş, bilginize. Sanayide falan yaptırırsanız araç garanti dışı kalıyormuş
yanlışınız var yada fiyat aldığınız bayii çok elit bir semtteki bayii. Diğer bayiilerden fiyat alın. Dizel polonun bile 15.000 bakımı 330-340 tl yi geçmez.

21
« : 01 Ağustos 2011, 14:12:48 »
Aslında illa GTI egzost olacak diye bir takıntım yok, Ence daha kücük çiftli egzostlarda takılabilir. Tamponunu kestirmeden takan arkadaşlar var mı ?
Bulunduğum yerde bir araçta denk gelmiştim. Kestirmeden taktırmış. Tampona nazaran bir kaç cm daha yere yakın.Kaldırımlara geri geri fazla yanaşmazsan bir sıkıntı olmaz. Usta ayarlar. Ankara da şaşmazda çopur egsoz iyi diye duymuştum. Oraya danışabilirsin.

22
« : 01 Ağustos 2011, 10:32:56 »
ipod bağlantılı aux giriş kablosunu ben 1 metresini 1 liraya almıştım ;D
bu gtı egsoz ucu benimde kafamda var ama tamponu kestir biçtir uzun iş,bide bu sıcakta kim uğraşıcak onunla...
acaba egsozcu keser mi tamponu
Keser kesmeye de tampona yazık olabilir. :)

23
« : 01 Ağustos 2011, 08:56:59 »
ipod bağlantılı aux giriş kablosu diyeceksiniz teknosalarda ve daha bir çok elektronik eşya satan yerde bulabilirsiniz. GTI egsoz kafalığını takmak istiyorsanız tamponu kestirip biçtirmek zorunda kalırsınız. Ama egsozcuları dolaşarak istediğinize yakın birazda kaliteli bi kafalığı egsozcuda taktırabilirsiniz. İlk bakımın fiyatı sanırım 240-250 tl civarıdır. İyi günler dilerim.

24
Polo 6R / Ynt: Ses sorunu(motor sesi)
« : 31 Temmuz 2011, 03:04:44 »
yakıt kaynaklı olarak araç avans vuruyordur belkide o yüzden sesli çalışıyordur. Rölantide araçta sallama var mı ? Daha farklı bir yakıt almayı deneyin daha kaliteli bir benzinlikten.

25
Polo 6R / Ynt: 4300 km oldu ..yarı yarıya yağ eksiltmiş..
« : 29 Temmuz 2011, 22:33:07 »
arabanın ilk 15000 km de 1 litre kullanıma bağlı olarak yarım litre fazladan yağ eksiltmesi çok normal. Şu anki hava sıcaklıkları göz önünde bulundurulursa ve araç uzun yol yaptıysa hayli normal. Ama ben size sorunun ne olduğunu söyleyim. Yağı arabayı stop ettikten sonra ilk 5 dakika içersinde ölçtünüz. Unutmayın kullandığımız 5-30 w yağ metala yüksek tutunma kabiliyetine sahip olduğundan zor çöküyor. Bırakın motor soğusun 1 saat sonra ölçün. En fazla 300-400 gramlık bir eksilme mevcuttur. İyi akşamlar.

26
Polo 6R / Ynt: Alacağım yeni polo gti hakkında bir kaç soru
« : 28 Temmuz 2011, 18:39:45 »
araba biraz narin bir araba ama ses yapabilecek yerleri tek tek yazıyım. Lütfen abartmayın. Ön kapıların aynanın arkasında kalan bölümü plastikleri, b sütunu direklerinin emniyet kemeri kaplamasının olduğu yer ve cam tavan olan araçlarda hemen yetkili servislere gidip ücretsiz olarak sunroof bakımlarını yaptırıp fitillerini lastik koruma spreyiyle temizletsinler. Senede 1-2 defa yaptırın. Ayrıca dediğim bölümlere ufak çift taraflı bant koyarsanız gram tıkırtı kalmaz.

27
Polo 6R / Ynt: Alacağım yeni polo gti hakkında bir kaç soru
« : 28 Temmuz 2011, 18:23:46 »
en hızlı polo gtı kullanıcısı olarak yazıyım. İtinayla bmw 3.30 ci 231 hp smg ye 5 boy fark atılmıştır. Denenir. Performans açısından jant kesinlikle yormuyor tam yerinde bir seçim. Araba yer tutmaz jantı küçültürsen. Bagaj hacminin düşme sebebi muhtemelen bagaj taban döşemesi gtı da daha yüksek ve belki arka koltuk daha yatık pozisyonda olabilir normal poloya oranla. Uzunyol yakıt tüketimi ortalaması 90 km hıza sabitlerseniz 5.5 litre civarında. Bu paraya alabileceğin bundan daha iyi araba yok. Kronik sorun yok ama dsg kuru tip şanzumanın sesi mevcut. Zamanla artıyo azalıyor değil hep var düşük hızlarda 1,2,3. Viteste yol bozuk olunca yapıyor. Abt chip,milltek turboback egzos,forge twintercooler yaptırabilirsin. Bunlarla 235 hp civarı olur. Can yakar. Şahsen ben yapıcam. Ama revo stage 1 daha mantıklı bir yazılım olur. İyi forumlar.

28
Polo 6R / Ynt: alüminyum alaşım jant ile performans kaybı
« : 24 Temmuz 2011, 11:41:27 »
100 tl benzin konusunda 4. Sayfada sizin mesajınızdan alıntı yapıp yazdım okuyabilirsiniz. Jantın ağırlığı büyük rol oynar. Gidip çin üretimi replica alırsanız bazı modelleri okkalı ağır. Ama yinede çok bişey farketmiyor hissetmezsiniz. Önemli olan lastik tabanının orjinal ölçülerden uçuk olmaması. Mesela 185 tabansa lastikleriniz o zaman 195 taban takın yoksa 205 takın. Ama sakın ha sakın 215 taban takmayın hem yakıt hem performans katleder.

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 ... 39