Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - CeM öZeR

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 39
1
Polo 6R / Ynt: 100tl benzin 200 km yol
« : 09 Haziran 2012, 16:41:16 »
Kullanım sorununuz var. Ben 100 tl ile polo gti aracımla 275 km yol yapıyorum. Çok ta sakin kullandığım söylenemez. Sakin ve devri iyi ayarlıyarak,gaza çeyrek basarak kullanmayı deneyin.

2
Polo 6R / Ynt: Polo 6r Tdi Highline
« : 23 Mart 2012, 14:30:08 »
Kardeşim Allah kaza bela vermesin aracın güzel ve ilgi çekici. :) Yalnız hepsini geçtim de arabanda koltuk ısıtma mı var bana mı öyle geldi?

3
Otomobilim / Ynt: buda benim kırmızı 6r gti m
« : 06 Mart 2012, 17:30:52 »
Bu arada gözüme bişey çarptı. 2012 lerde dijital klima ekranı siyah beyaz gelmiş. :)

4
Otomobilim / Ynt: buda benim kırmızı 6r gti m
« : 06 Mart 2012, 17:28:27 »
Maşallah Allah kaza bela vermesin. Detroit jant harici güzel duruyor. Nedense o jantı bir türlü sevemiyorum. :) İlk 3.000 km rodajınıza dikkat edin. hararet 90'a yağ sıcaklığı 75-80 dereceye gelmeden aracı sıkıştırmayın :) Stop edeceğiniz zaman yağ sıcaklığı 93-94 dereceye düşmeden stop etmeyin. 1.500-2.000 km de bir yağına bakın. Lastikleri balonlatmak istemiyorsanız önlere 37,arkalara 34 psi hava basın. :) İyi keyifler.

5
Genel / polo gti hakkında yanlış bilinen şeyler...
« : 03 Mart 2012, 10:45:58 »
Arkadaşlar çeşit çeşit forumlara göz attığım zaman yanlış gördüğüm yorumlar ve duyumlar görüyorum. Yanlış bilinen şeyleri doğru ile düzeltme gereği duydum. Bidiğiniz üzere Volkswagen Kayseri yetkili bayii ÖzSa otomotiv ortaklarındanım. Teknik konuda eğitim ve bilgi almış biriyim.Tsi motor eğitimine gittim. Tsi motor konusunda bilgim yeterince fazla. Şimdi gelelim yanlış bilinen doğruları düzeltmeye. Şimdi bu yağ eksiltme konusuna gelelim. Polo gti'da bazı araçlar da gerçekten kullanımla alakası olmadan araç egzosdan yağı yakarak atıyor. Bazıların da ise bu durum kullanım nasıl olursa olsun söz konusu olmuyor. Şimdi gelelim hatalı kullanıcılara. Adam 5.000 km boyunca yağ çubuğunun nerde olduğunu bile bilmeden gazlayıp duruyor. Arabanın kullanım kitapcığında yazıyor arkadaşlar. 3.000 km rodajınıza dikkat edin. Segmanlarınıza zarar verirseniz bu yağ eksiltme problemiyle karşılaşırsınız. Motorun alışım süreci var. Rodaj diye bişey yok demeyin. Var ! Aracım 15.000 km bakımına girene kadar 1.25 lt yağ ekledim. Kullanım kitapcığında yazar normal olduğu. Yeri gelir yaz sıcağında sıkıştırırsınız eksiltme normal düzeyin üzerine çıkar. Yeri gelir performanslı  kullanım normal düzeyin üzerine çıkartır. He unutmadan eğer hararet 90'a geldiği halde yağ sıcaklığı 80 derece civarına gelmeden sıkıştırırsanız yağ eksiltir. Hararet 90 a bile gelmeden basıyorsanız siz zaten arabadan anlamıyorsunuz demektir. Sıkıştırdığınız zaman motor yağ sıcaklığı 93-94 derecelere gelmeden stop etmeyin. Yağınıza her 1.500-2.000 km de bir bakın.100-200 gram eksilmişse tamamlayın. Çünkü eksildikce motor sıkıştırdığınız zaman daha fazla ısınacağı için daha fazla yağ eksilmesine sebep olur.  Onunla mı uğraşacağım demeyin. Nasıl ki haftada bir lastik havalarınıza bakıyorsanız ona da bakın. Yağınıza bakarken de stop ettikten 10 dakika sonra bakın. Çünkü gerçek seviyeyi o zaman görebilirsiniz. He o kadar dikkat ettiysen seninki niye eksiltti derseniz ben roll de yaptım 250 top speed'e kadar da hızlandım, uzun yola da gittim. Normal olanı bu zaten... Zaten eksilen yağın da 400 gramı  araba 600 km deyken gittiğim 1.000 kilometre mesafelik yol da yani rodaj döneminde oldu. Neyse umarım biraz bilgilendirme olmuştur. Dikkatli kullanın aracınızı üzmeyin. 2. el polo gti almayı düşünen arkadaşlara da tavsiyem rodaj dönemine önem veren aracına hassas binen kıl kuyruk insanlardan araç alın. ;) Yani kısaca söyleyim yağ eksiltme problemi %99 kullanıcı hatası. 2012 modellerde bu problem zaten giderildi. İyi forumlar dilerim.   :saygılar

6
Günceldir arkadaşlar.

7
Eski aracımdan kalma lastik ve jantlarımı satıyorum.Jantlar 5X100 bijon ölçüsüne sahiptir. Lastikler 205 / 55 / 15'tir. Ön lastikler 10.000 km kadar ancak kullanılmıştır . Arka lastikler 15.000 km civarında kullanılmıştır .Lastikler Pilot EXALTO modelidir. Jantlarda ezik kırık çatlak yoktur ama çizikleri ufak tefek mevcuttur. Jantlarda golf 3 gti 15"orjinal jantlarıdır. Almayı düşenen arkadaşlar 0532 600 28 45  numaralı telefondan ulaşabilirler. Fiyat 400 tl'dir. Hayırlı olsun. :)

8
Fiyat olarak bilmiyorum ama aracım şu an 9800 km de aldığımdan beri uzun yol şehir içi agresif kullanım vesaire hepsinin ortalaması 8.3 litre. Aracı Mayıs 12 de aldım. Genel olarak yaz boyunca klima açık kullanımda tüketime dahil. :) @ polo GTI

9
Polo 6R / Ynt: polo 6r gizli özellikler paylaşalım
« : 28 Eylül 2011, 00:05:30 »
Arkadaşlar şu kontağı çevirince göstergeler max limitlerine dayanıp sonra sıfıra düşüyor ya o özelliği yaptırabiliyor muyuz cihaza bağlatıp bilen var mı? :)

10
Polo 6R / Ynt: 7 ileri dsg den çok çok çok uzak durun
« : 09 Eylül 2011, 14:05:57 »
Dsg kuru tip(yağsız) şanzumanın genel karakteristik özelliği. Bi alışamadınız halen arabaları eleştirip duruyorsunuz. Neden uzak duralım ? Dünyanın en başarılı şanzumanı. Bozuk yollarda ve vites geçişleri esnasında bu ses duyuluyor mecburen. Çünkü çift kavrama. Dişlinin biri devredeyken ikincisi hazır konumda. Sorun yok. İyi forumlar.

11
Otomobilim / Ynt: Güçlü ve Çevik ;)
« : 31 Ağustos 2011, 21:43:43 »
Sağolun arkadaşlar.  ;) Allah hepinizin gönlüne göre versin.

12
« : 29 Ağustos 2011, 23:06:08 »
Sağolun arkadaşlar. İlker abi bu arada Balıkesir- Ayvalıkta tatildeyim. Yolun düşerse gel abi görüşelim. ;)

13
« : 29 Ağustos 2011, 22:41:18 »
güzel resimler.. maşallah..  araca birşeyler yapıcam diyordun varmı yeni durumlar..  :)
Biraz daha zamanı var 1 ay kadar. :) Sağol...

14
« : 29 Ağustos 2011, 22:23:27 »
Maşallah yazabilirsiniz en azından.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 39