Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - Bushido

Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9
57
Bora / Ynt: buda benim beyaz meleğim
« : 17 Nisan 2014, 19:14:06 »
ışıl ışıl güzel görünüyor ama farlar orjinal renginde olsa daha iyi görünür(orjinalin yerini hiç bişey tutmaz kolay kolay) bence tabi ;D
onun dışında bir hayli diri duruyor Allah kaza bela vermesin

aracın özellileri nedir km-model-paket?

58
Bora / Ynt: 2004 bora 1.6 16v pasific
« : 16 Nisan 2014, 20:35:46 »
adam galerici bunu aldığı fiyat max.21 dir bu temizlikte comfortline bora sını kim o paralara satar? bi anormallik var gibi araba gerçekten düzgün görününyor konsol ve koltukları iyi durumda sen bi plakasını sorgulat derim :) yüksek hasar kaydı vs yoksada direk al derim. adapazarındamısın ?

evet adapazarındayım.
şu an farklı alternatifler değerlendiriyoruz ama ben boraya takığım  ;D

bu arabalar nasıl fiyatlandırılır modeli km'si değişeni paketi vs.vs. göz önünde bulundurularak bilgi verirmisin

bu arada bu şekilde elimde çok örnek var ama ilk linkini verdiğim araç satıldı o yüzden biraz tırsıyorum link vermeye  ;D yoksa neler neler var elimde  ;D ;D

59
« : 16 Nisan 2014, 10:49:32 »
Bende açık renk döşeme var diye kaç araba almadım tercih meselesi :)

16v lerden bulabilirsen al ama pek yoktur temiz comfortline genelde pacific oluyor o yıllarda 2002+ yıllar.8 valfle 16 valfin pek farkı yok valfe takılma ama uygunsa 16 v al.

Bobin sıkıntısı oluyor 16valf de ama çokta problem değil kaç paralık şey bobin 8 valfte bobin sıkıntısı duymadım.

ilandaki gümüş grinin fiyatı fazla lpg bile yok arabada bide 2.000lpg  ekle 27.000 yok artık.araba temiz olsada ederi 23,500

modelden ziyada km düşük olmasına ve temiz olmasına dikkat et derim.

ayni fikirdeyim modelden önce aracın durumuna bakıyorum 2002 üstü 16v temiz comfortline bulmak çok zor ama ben bi tane buldum yorumunuzu bekliyorum  ;D bel altı boyalı olması biraz düşündürdü sadece.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2004-vw-bora-1.6-comfortline-manuel-102.000-km-de-bakimli-160942613/detay/

60
« : 15 Nisan 2014, 22:43:58 »
Araba temiz toplu duruyor ama bu para etmez.23 makul bir fiyat olur.LPG masrafı var ayrıca.Kaporta koyu renk ve içi açık renk döşeme olsa daha da güzel olabilirmiş.

nabayım koyu renk için krem bir hurda mı alayım yani   :D :D ;D

61
« : 14 Nisan 2014, 21:12:27 »
benimde vereceğimden değil  ;D
araba nasıl?

62
« : 14 Nisan 2014, 20:17:45 »
arabayı reklam ettim ilanı kaldırıldı satıldı sanırım  :'(  çok reklam ettim ama  :t
neyse potansiyel bir aday daha buldum bu 8v  ;D
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-hatasiz-159246959/detay/

63
« : 14 Nisan 2014, 12:20:42 »
60 bin km dir Atikerle kullanıyorum yav birşey olmaz :) Zaten lpg ile yaptığın tasarrufta 100 bin km de 2 motor koyarsın arabaya.

1-2 ay benzin ile kullanıcam daha sonra lpg aklıma düşerse olmuyo böyle diye size danışırım :)

64
Golf IV / Ynt: Performans Bora vs Golf
« : 13 Nisan 2014, 19:47:09 »
Selamlar herkese.

Bugün bi arkadaşımla ufak çaplı bir VW buluşması yaptık.Onda Bora var bende Golf4.Arabaları değiştik bi tur attık.Onun aracı da benimki de 2001 model.Ama baktım ki onun performansı çok daha iyi.Kalkışları, devirlenmesi, gaz tepkileri, gaz pedalını bırakınca verdiği tepki hepsi çok güzeldi.Kilometreler aşağı yukarı aynı 15 bin km falan fark var.Niye böyle anlayamadım.İkisi de AKL motor.Bir fikri olan var mı acaba?

Bu arada LPG taktırırken TURBO diye birşey ve yağlama sistemi de taktırmış.Vites değiştirirken ciuvvvv eediyo inceden.Performans da farketti diyor.Bu nedir bilen var mı?Yağlama senelerdir var ama turbo mevzusunu ondan duydum ilk defa.

ne kadar maliyeti olmuş turbo ve yağlama unitesinin fiyatı?

65
« : 13 Nisan 2014, 18:09:34 »
16v konusunda çok forum karıştırdım sonuçta kafamda karıştı lpg ye %100 uyumlumu değil demiş kimisi öteki çıkmış taktır sorunsuz demiş iyi bilen biri yokmu hiç forumda bu olayı

Saygılar

66
fsi ye lpg uyumu konusunda çok fazla konu var google dan aratırsanız aha tatmin edici sonuclara ulaşırsınız ama fsi lpg konusunda çok sıkıntılı

67
fsi motorun lpg uyumunu bende bir süre araştırmıştım fsi benzinle kullanıldıgı taktirde diğer motorlardan zaten 1 litre fazla yakan bir motor baktıgım forumlardada tasarrufun en fazla %20 oldugunu okumuştum bu değerde motoru bozmaya ne gerek var ben taktırmamanızı tavsiye ederim

Saygılar

68
« : 13 Nisan 2014, 10:06:38 »
Şimdi bu araba ilk göz ağrım olacak nasip olursa kolay değil alınteri dökerek kazandığım parayı bağlıyorum.
her alanda kalitesiz şeylerden uzak dururum gerçi lpg markaları konusunda bi fikrim yok ama en iyisi olmasa bile ortalamanın üstünde bir marka seçerim bir kaç ankete denk geldim vw grubunda en çok BRC tercih ediliyomuş.
hafta içi alacaklarımı toplarlıcam herşey netleşicek araç konusunda.

ilginiz için herkese teşekkür ederim

Saygılar

69
« : 12 Nisan 2014, 22:58:00 »
Bir sonraki gönderdiğim mesajı bir okursan iyi olur.
Aşınma mevzusuna gelirsek eğer, bu arabayı taş çatlasın 300 bin kilometreye kadar kullanırsınız.Zaten 120 bin kilometresini benzinle yapmış.Volkswagenlerin motor ömürleri iyi bakılması halinde 500 bin kilometreyi bulur.

Diyelim ki bu hesap çarşıya uymadı ve motor yaptırılacak.Benzin-lpg maliyet farkından birkaç kez motor indirtip toplatabilirsiniz.O derece tasarruf yapıyor.Bunun hesabı da şurada mevcut:
Bunu aşağıdaki konu başlığından aldım istersen incele:
http://www.vwtr.net/forum/golf-vi/golf-6ya-lpg-montaji-t25955.14.html

E 5 Karayolu Üzeri Elbirlik Tesisleri Bölge Trafik Yanı Erenler/Sakarya
senin dediğin yer burası sanıyorum prins miş hattı bobine değil beyne bağlıyolarmış aracı alabilirsem ordan başka yere gitmem sağol :)
25750 çok 750 düşse 25000+2000=27bin bütçeye zarar  2000binde prins

70
« : 12 Nisan 2014, 22:03:55 »
Okuduğuma göre (yanlış hatırlamıyorsam) distribütörde bir sorun olabiliyormuş.Onun da çözümünü yazmışlardı.Elektrik tesisatıyla ilgili bir şeydi.Bulabilirsem paylaşırım burda.

teşekkür ederim kardeşim...
 8v ler çelik bloklu 16v ler alüminyum bloklu oluyomuş bunun motorun ömrüne etkisi varmı?
genel kanı lpg nin motorun ömrünü düşürdüğü yönünde zaten 16v alüminyumsa aşınma daha üst seviyelerde olmazmı?yani motorun ömrünü daha çabuk tüketmezmi?

Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9