İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - bluerose1

Sayfa: 1 ... 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79
1037
Hayırlı uğurlu olsun Süleyman nasıl vazgeçtin şu yavrudan. :D

1038
Polo 6N / Ynt: distribütör
« : 21 Şubat 2014, 00:46:31 »
seninkinin üzerinde minik şekilde bosch amblemi olur iyi bak eğer o varsa bosch tip yok ise magneti marellidir üzerinde yazmayabilir mesela benimki orijinal ama üzerinde marka yazmıyor sadece bosch nin amblemi var ufacık.sana fikir Gökhan.ona göre parçanın markasını öğrendikten sonra vosparda 2 çeşit tamir takımı var m.m. ve bosch ona göre alırsın hiç bir şey yapamazsan parçaları al Resül e gönder o sana zaten yaparım demiş.orjinal distribütör bulman dışarıda zor ancak kazalı araçlardan bulursun çıkmacılardan.

1039
Polo 6N / Ynt: distribütör
« : 20 Şubat 2014, 00:35:22 »
Aracın nedir?

1040
Hadi hayırlı olsun abim adına çok sevindim güle güle bin aracına   ^-^
hadi hayirli olsun insallah sorun cikmaz
eyvallah sağolasınız...

1041
Polo 6N / Stop Etme Devir ve Marş Sorunları Çözüldü!!!
« : 19 Şubat 2014, 21:04:51 »
Merhaba arkadaşlar....
Konum silindiğinden yeniden açtım konuyu stop ve çalışmama devir düzensizliği vs. gibi sorunlar yaşamaya başlamıştım geçtiğimiz ay.K.boğaz şüphesiyle girişmiştik motora velhasıl marka fiyat konusunda epey sorular-cevaplar almıştım bu konuda.Şimdi tamamiyle yapılan tüm işlemleri tekrardan yazayım.
Yapılanlar:
- Gaz kelebeği söküldü mekanik ve elektronik swich kısımları tamamiyle temizlendi parlatıldı.
- Gaz kelebeği 1 vidası sökülmediğinden emme manifoldu sökmüştük iç-dış temizlendi.
- Hazır açılmışken enjektörler ve benzin dağıtıcı Weber ve elektronik kısımları temizlendi.
- Tüm lpg emme hortumları ve benzin hortumları, tüm kelepçeler ve klipsler yenilendi.
- Tüm bujiler ve buji motor girişleri temizlendi.
- Tüm şase kabloları ve metal swich (g.kelebeği,a.bobini.distribütör metal kapak,enjektör elektrik) yenilendi.
- Ateşleme bobini orijinal takıldı.
- Buji kabloları orijinal takıldı.
- Distribütör temizlendi ayar yapıldı.
- Distribütör ateşleme kapağı orijinal takıldı.
- Lpg enjektörleri değişti,regülatör ve beyin temizlendi ayarlar yapıldı.
- Hararet müşürü orijinal takıldı.
- Egzoz manifoldunda çatlak vardı onarıldı.
- En son adaptasyon yapıldı.

Tüm bu yapılanlardan sonra aracımdaki stop etme devir düzensizliği ve çalışmama sorunu şimdilik giderildi umarım yakın zamanda başka bir sıkıntım olmaz çünkü muayene geliyor.

Sıradaki yapılacaklar:
- El freni teli değişecek ve arka kampana frenler ayarlanacak, el freni ayarlanacak.
- Ön balatalar değişecek.
- Benzin pompası ve filtresi değişecek.
- Vites Kolu alt burcu değişecek.
- Şanzıman keçesi değişecek.
- Triger seti,v kayışı ve devirdaim pompası değişecek.
- Lastik rotasyonu,rot ve eksantrik balans ayarları yapılacak.
- Egzoz kaçakları varsa yapılacak.
- Far ayarı yapılacak.
 Şimdilik aklıma gelenler bunlar inş bunları da halledersem muayeneye zımba gibi gideceğim... ;D

1042
Polo 6N / Ynt: far karartma resimli anlatim
« : 19 Şubat 2014, 20:41:41 »
Fovrumun azizligine ugradm kendi konumu hortlattim iyimi  ;D
he he  :)

1043
Polo 6N / Ynt: acil yardım arkadaşlar!!!
« : 28 Kasım 2012, 10:31:53 »
Kontak-Marşmotoru(kömür w dişliler)-Akü bu üçleme bakılmalı diye düşünüyorum aynısı benim başıma geldi.Hepsine baktırım şimdi saat gibi.Umarım sorunu ufak maliyetle çözersiniz.

1044
Polo 6N / Ynt: Direksiyon Kaplama
« : 28 Kasım 2012, 10:28:00 »
Emeğinize sağlık... yararlı bir paylaşım olmuş.  :tamamdir

1045
Polo 6N / PASSAT!!!
« : 12 Kasım 2012, 18:00:13 »
Merhaba arkadaşlar 2007 model PASSAT 1.6FSI COMFORTLINE OTOMATİK alma niyetimiz var.Siyah 166000 KM de 33500 TL. kazası falan yok lokal boyası var. Sizce uygunmudur fiyat model Km bakımından.Aracı bilmediğimden pek kıyaslama yapamadım.Bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa sewinirim.

1046
Polo 6N / Ynt: Buda Benim Canavar... ;)
« : 05 Kasım 2012, 00:47:38 »
size göre fiyat neye göre belirlenir 10 bine bir hurda alıp 3-4 binliralik masraf yapmak mı daha mantıklı(masraf ederken yaşadıgın can sıkıntılarından bahzetmiyorum bile)yoksa 2-3 fazla verip kapı gibi sadece gazını alıp binebilcegin bir arabamı daha mantıklı!bence ikinci seçenek.Babam hep der saten 2 fazla olsun iyisi olsun. :D Sonuçta bu makinada kendi ve ailenizin canını taşıyacaksınız ve altınızdaki arabaya güvenmek zorundasınız.Araba alırken iki iki buçuk ay piyasayı araştırdım ankara şartlarında bu fiyat gayet normal ankaradakiler bilir ankaradaki arabalar diger illere göre fiyatı biraz fazla neden böle bilmiyorum ama öyle :D ne arabalara ne fiyat istiyolar duysanız gülmemek için kendinizi zor tutarsınız.Döşemeler gitmiş motor bitmiş at arabasına dönmüş arabalara ne paralar istiyorlar...yani sonuç olarak araba var!araba var...  :D  Saygılar...
  Çok doğru tespit yapmışsın... Polo bir ayrıcalıktır w Alman teknolojisi yerli araçlarla kıyaslanamaz... gayet iyi bir fiyat.Ankara rutubetsiz deniz görmeyen bir yer olduğundan araçların kaporta temizliğinden fiyat yüksek tutulur.Benim öğrendiğim bu.Ben 10.600 aldım bugün 15 weren var çalıştığım yerde ama satmıyorum.Polom Gözbebeğim benim  :)

1047
Polo 6N / Ynt: SİLECEK
« : 04 Kasım 2012, 10:31:12 »
Teşekkürler arkadaşlar...

1048
Polo 6N / Ynt: Buda Benim Canavar... ;)
« : 04 Kasım 2012, 10:26:07 »
Hoşgeldiniz... hayırlı uğurlu olsun. Güzel günlerde kazasız belasız kullanmanız dileğiyle... :)

1049
« : 31 Ekim 2012, 18:43:53 »
Anladığım kadarıyla bosch da muz tipi silecek var.Peki bana link werebilecek bir arkadaş var mı taktıranlardan.Ben de biran önce alayım takayım yağmurlar bastırmadan.

1050
« : 31 Ekim 2012, 14:59:41 »
   bosh  mus tipi yok galıba   sen bi ölç istersen cm olarak ona göre al yada sok yanına al karşılaştır
Muz tipi yok dediğim gibi telli silecek süpürgesi olarak çıkıyor heryerde.Ben netten bakım getirticem o yüzden söküp karşılaştıramam.Sen takmışsın araçlarımız aynı biliyormusun kaç cm lik bosh aldığını?

Sayfa: 1 ... 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79