Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - BLaZe_06

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6 7 ... 11
29
Alalı 2 gün oldu hala arabada yarın sökülcek 1400 e aldım 1200 e satıyorum.. hiçbir problemi yok balansıda yapıldı..

30
Vento / Ynt: H 6400 Vento Proje..
« : 18 Mart 2012, 23:06:13 »
Ya 2 günde yaşlandım valla anormal derecede sinirim bozuldu aracına aşırı derece özen gösteren birisiyim pastasına boya korumasına hatta dükkanda yıkama makinası ve gerekli olan her temizlik malzemesi var bakımları eksik olmaz hiçbizaman aksamaz en ufak sorunu. En ufak çukurda bile içim gidiodu severek biniodum şimdi beynimde hissediyorum resmen soğudum arabadan :( bildiğin gibi değil durum.. Birde süpriz en ufak sekmede amortisörün başındaki lastikli conta gibi bişey var o eğildi :( her direksiyonu çevirişimde küt küt küt sesler filan..

31
« : 18 Mart 2012, 22:25:57 »
ankaranın bağlarıda hendeklidir yolları,
çok yakın olmuş altıda kırmayasın karlıklarııı !!

tey tey tey  :D

görüntü güzel de, bende ankaradayım her çukurdan geçişimde ince yanak olsaydı, yay jant taksaydım patırtı kütürtüye ne kadar dayanabilirdim sorusu geliyor aklıma. bence ankara şartları için fazla güzel. keşke yolların yamaları yenilenene kadar bekleseydiniz, malum kış yeni bitiyor ve heryer delik deşik, çukurun birinden kaçsan öbürüne mutlaka giriyosun :(

Valla hiç sorma bende dayanamadım 2 gün oldu soğudum resmen arabadan yaa.. Böyle olmayacak diyorum ben..

önleri kamber ile içeri sok ;) yol tutuşun azalır ıslak zemınde ama sürtmeyi engeller.. ayrıca camurlukların iç kısımlarını taşlama makınası ile aldı ve antipas sür içerden ;)

biraz olsun keser sürtmeyi.. vuruntu dediğin nedir onu anlamadım.. :D

lastik ebatın nedir ? 5cm yayı eğer amortisörde oynama yapmadıysan belli i süre sonra amortisörlere bay bay :D

o araba öle gitmez ne demek. benbu basılklıkla safranboluya gittim geldim hiç sıkıntı çekmedim :D kullanırsın yavaş olucan özen göstercen...

Bir hevesle bişeyler yaptım sonra pişman oldum inan.. büyük ihtimal sökcem en iyi hali orjinal hali Türkiye şartları ortada.. 5 lik taktık ama sökcem yarın yaa

32
« : 17 Mart 2012, 23:38:24 »
ben yakışştramadım gold ve yeşil uyumsuz olmuş gibi.. basıklık 10 numara olmuşşşş:)

Yanlız yeşil değil arabanın rengi mavi.. basıklık güzel bencede ama böyle gitmez bu araba  :( buna canım sıkıldı amortisörlerde aşırı vuruntu var..

33
« : 17 Mart 2012, 23:12:25 »
Evet yeni fotolar yolda bugün yaptık bişiler :) Eibach 5 Cm yay ve bbs gold jantlarımız takıldı.. Yanlız önlerde sürtme ve çok aşırı derecede vuruntu oluyor :S ne yapcam bilmiyorum 5 likle zaten çok fazla düştü.. benim bu yayı 3.5 luklarla değiştirmem lazım elinde olan varsa bana ulaşsın..

Acil yorumlarınızı bekliyorum..

34
« : 17 Mart 2012, 23:04:37 »
bbs goldları takmışsın rıdvanın orda öyle duydum  ;D ;D

Yaptık abi bişiler yaa :) pıstırmada yaptık ama 5 lik eibach yayla o da amortisörlere fena vuruyor :S bişiler daha lazım hatta 5 çok oldu karlık yere çok çok yakın..

35
« : 16 Mart 2012, 23:48:06 »
rica ederim ne demek .. ama  ısrarla söylemek istedigim bişey var... önler 8J ofset  arkalar 9J ofset ise  lastik ölçülerini aynı alma .. 8 ofsetin tabanı  daha dar alman gerekiyo ...  9 ofsetin daha geniş olması gerekiyo .. mesela 9 ofsete 195/45 alıyosan  8 ofsete   185/50 alabilirsin ... ama bi çekingen olmasın bence  önlere195  arkalara205 oluyo ..  aracı ne kadar basıcaksın yere ??? arkadaşın arabası baya basık olmasına  ragmen arkaya 2-3 kişi sorunsuz binebiliyo .. bizim araçlarda sorun ön davlumbazda oluyo .. ben mesela polo aracımda orjinali 175/65R13 olan ölçülerimi 195/45R15 yapmam gerekirken 185/55R15 yaptım ve önlerde sürtme oldu davlumbaza ... çözümü çok kolay .. gittim bi tanıdıgımın liftine kaldırdım aracı ön tekerleri söküp güzelce zarar vermeden çekiçle 1-2 cm kadar sürten yeri çekiçledik ve sorunu çözdük .. şimdide  195/50R15 aldım gene sorunsuz kullanıyorum .. ama bu konularda  senin ne kadar basıcagın en onemli faktor .. normal basık olmadan kullancaksan istersen 225 taban lastik koy .. zaten 9 J  ofsetli bi janta kullanılabilecek max lastik ebatı 225 tabandır ( jantın dışına taşırmadan en saglıklı olan olçü)  .. ama kavun istiyosan 9J ofsete 205 ideal ... 195 te  jantın kenarlarından hava kaçırabilirsin ve lastige çok buyuk zarar verebilirsin ... aslında içine sinmesi adına deneme şansın varsa  bi kullan dene ...

Valla seni karşıma Allah çıkardı herhalde :) Bizim jantcıda 195 45 te kavun görünüm alamazsın 205 40 ta çok güzel alınıyor işte dedi gösterdi bitane hazır baya baya kavun yani :) bu durumda dediğine de katılıyorum fazla kavunda sağlık açısından çok büyük zarar olabilir ne olur ne olmaz ülkemizde yolların durumuda malum zaten çukur olmasa almanya gibi olsa yere sıfır basar en sert halde kullanırdım :)

Önlere 195 arkalara 205 en iyisi olacak bu durumda.. amortisörcümde Ankaranın en iyi ustası ondan yanada sorun olacağını hiç sanmıyorum :) ne diosun bu duruma hatta istersen son karar açısından yarın bi konuşsak iyi olur seninle.. 

36
« : 16 Mart 2012, 17:05:38 »
dostum sana şimdi şöyle izah edeyim .. öncelikle resim alel acele bişi oldu kusura bakma :)  kırmızı işaretli yerler lastiğin tabanı ve ona göre  soldaki lastiği 205/40R16 düşün taban genişliği 195 e göre fazla olduğu için  jantın genişliği ile nerdeyse aynı olduğundan  kavun olmaz .. kavun olması için lastiğin genişliği jantın genişliğinden az olması lazım .. bu sebepten 195/45R16 veya 185 taba gibi daha düşük bir tabanla  sağ resimdeki gibi kavun görüntüyü elde edersin ... ekstradan eklemem gereken şeylerde şunlar .. 205/40   ile 195/45   yanak ölçüleri nerdeyse aynıdır .. 205/40 ın yanagı 8.2 cm   195/45 in yanagı 8.77 cm  yani yarım cm fark ediyo ..  .. belki yardımcı olabilmişimdir ...  :tamamdir

:tamamdir Valla kafamı fena rahatlattın kardeşim sağolasın :) Açıklama gayet net ve anlaşılır.. bende arka lastiklere 205 tabanı sığdırmak zor diye düşünüyordum ama jantla alakalı bir durummuş jant boyutu önemli olan.. ama yine tercihim 195 45 olcak büyük ihtimal biraz kavunluk olursa çamurluğa sürtme ihtimalimiz daha az olur yük bindiğinde yada çukurlara girdiğinde yarılma riskide 205 tabana göre daha fazla olabilir.

bu arada yarın sabahtan jant ve lastiklerimi alıyorum inşallah.. son araştırmaları yapıyordum iyiki bakmışım saolasın dostum çok teşekkür ederim bilgiler için :)

37
« : 15 Mart 2012, 23:46:00 »
arkalar için 205 40 16 9ofsette alcagın kavunluk böyle olacak ..  yok ben baya bi abartayım falan dersen 195 45 16 lastikleri arkaya , önlerede 185 50 16 takmalısın ...

205x40x16 daki kavunluk 195x45x16 ya göre daha fazla olur herhalde sonuçta birisi 40 yanak diğeri 45 yanak. Ya arada kaldım valla kafamda 50 tane soru işareti var  :-[

38
« : 15 Mart 2012, 17:14:51 »
dostum istersen acele etme ben fotolarını çekeyim arkadaşın jantlarının lastiklerinin sana bi fikir olsun yarın a kadar   resimleri yollarım sana ...

Valla çok iyi geçer kardeşim şimdiden teşekkür ederim ama cumartesiye kadar olursa çok sevinirim çünkü alabilirsem bu cumartesi alabilcem sadece..

Görebilcekmisiniz bilmiyorum ama ben bu janta karar verdim sizce nasıl

39
« : 15 Mart 2012, 14:03:49 »
önler 195/45/16 ile zor kavun olur ;) idare eder kıvama geliyor ;) arkalarda ise tam kavun görunum denileni alıyorsun.. 205le de önde nasıl duruosa arkada ona göre gelir ;)

ayrıca kavun olayında lastik markası çok önemlidir ;) bazı lastikler hiç istenilen görüntüyü vermez Falken deli gibi verir ;)

1400çok para imiş bu arada.. 700e bbs rs satılıor 700de lastikmi tutuomuş ?

Ozaman en mantıklısı ikisinide 195x45x16 almak diye düşünüyorum arkalarda 205 belki kurtarır güzel görünüm veriyor aslında birde lastik takılmış gördüm görünüm harikaydı ama yanak çok ince oluyor sanki.. Riske girmekte istemiyorum açıkcası pek..

replicaların 2 çeşidi var eskilerine 1200 lira lastikle beraber fiyat aldım ama yeni çıkanlarının fiyat farkı var biraz. genelde 1400 - 1500 arası değişiyorlar.. Vereceği lastikte V görünümlü olan performans lastiklerinden. Marka olarak duyulmamış pek ama kullanan arkadaşlarım çok memnun olduğunu söylüyor..

40
« : 15 Mart 2012, 01:04:07 »
dostum benim bi arkadaşımda   önler 8 arkalar 9 ofset ve kullandıgı lastik ebatı onlere 195/45R16  arkalara 205/40R16 ve lastikler çok hoş duruyo tam kavun duruyolar ... lastiğin kavun olmasıda camurluk agzına surtmeyi onlemede bi nebze etkili oluyo .. niye dersen üzerine takacagın lastik janta tam sıfır gelirse  lastiğin kenarları koşeli durur ve surtebilir .. ama kavun olursa egimli oldugundan daha faydalı olur ..  bu arada kafanı karıstırmak istemem ama  on ve arka ofseti farklı ise  ikisinede aynı lastiği kullanma  çok emanet bi goruntu olur .. jantın ofsetine  gore lastik takmalısın  :tamamdir

İyi güzel dedinde arkalarda 205 taban 9 ofsetle birlikte çamurluktan fazlasıyla çıkıp direk lastiğe vurma yapmasın diye korkuyorum.. zaten 45 yanak 9 ofsette kavun duruyor çamurluk ağzınıda az bi payla kurtarıyor sanki.. Arkadaşın arka koltuğa 2-3 kişi bindirip denedimi peki?

41
« : 15 Mart 2012, 00:26:31 »
Vakit bulabilirsem artık BBS jantımızla lastiklerimiz gelecek.. Bugün öğlen paydosunda kaçıp ayanlar amortisör alper abiye gittim saolsun çok yardımcı oldu ve ordanda jatcıya gidip fiyat aldım. BBS rs gold ve lastiklere 1400 fiyat çekti çelik sibop bijon anahtarla beraber.. Altın sarısı ama civataları gümüş renginde ve 3 parçalı olan modellerinden. Sizce fiyat nasıl? Birde Gold mu Silver mı acayip derecede arada kaldım.. Lastiklerde duyulmamış bir marka çin malı ama bir arkadaşımla satan adam herkes memnun dedi 50bin km garantisi varmış..

Birde kafamı karıştırdı bu fiyat 205x40x16 için ve daha güzel olur dedi. Ben 195x45x16 daha iyi olur diye düşünmüştüm önler 7,5 yada 8, arkalar 9 ofset. Çamurluğa sürtsün istemiyorum zıplamalarda yada arkaya binildiğinde.. 

42
Vento / Ynt: VFD Vento Proje :D:D:D
« : 15 Mart 2012, 00:18:12 »
Büyük geçmiş olsun dostum.. Tutanak tutulduysa sorun yok sıkma canını okadar.. Valla pek doğru değil aslında bu düşüncem ama gerçekten bayan şöförlere önyargım var çok panik kullanıyorlar en iyi kullananı bile panik anında ne yapacağını bilmiyor çabuk heyecanlanıyor..

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6 7 ... 11