İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - blackboyss

Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... 32
57
Golf IV / Ynt: bugün aracımı sattım
« : 01 Eylül 2012, 16:18:12 »
hayırlı olsun inşallah güzel bir araç bulursun. ;)

58
Golf IV / Ynt: Sonunda aldım Pasific i millet !
« : 01 Eylül 2012, 00:31:24 »
acil nazar boncugu gerek  ;D

59
artık aklım abuk sabuk yerlere gider oldu yokmu acayip fikirleri onlara kadar deneme yapabiliriz  ::)

60
Golf IV / Ynt: Sonunda aldım Pasific i millet !
« : 30 Ağustos 2012, 10:14:58 »
Hayırlı olsun Güle güle kullan Allah kaza bela ve ceza vermesin  :sevgi:

61
Diskleri tornalattırdım halen sorun devam etmekte, balatalarda bir sıkıntı yok, rot ve lastiklerin balansları yapıldı ama usta kaçış yok diyor 140-160 arası gidiyorsan diskleri ve balataları yenileyeceksin dedi  :-[

62
diskleri tornalattırmadım bir cihaza bağladık aracı test ettiler %02 firenlerde sorunvar yazıyor ama usta bunun herhangi problem yapacağını söylemedi yazık boş yere paranı almayalım dediler şaştim kaldım akıl lütfen 140 km hızla giderken fren yaparsan direksiyon nede titrer sağa sola ama büyük bir titreme yok :(

63
Golf IV / Ynt: Aracım LPG'de tekleme yapıyor !
« : 26 Ağustos 2012, 14:38:43 »
Merhaba, Nisan ayında aldım bu üçüncü Golf'üm 2001 model. Aldığımda LPG takılı değildi, Mayıs Ayının sonunda Atiker marka LPG sistemi taktırdım. taktırdıktan bir ay sonra krank devir sensörüm bozuldu. Pek önemsemedim değiştirdik, iki ay sonra yani şimdi de araba LPG de giderken 2-3 bin devir arası bir sallıyor kendini yolda. Çok küçük silkelemeler, (3000 deviri geçince toparlıyor kendini 6000 devire doğru çok çok daha az da olsa silkeliyor) sanki birisi arkasından tutuyormuş gibi. Benzine alınca saat gibi hiç sorun yok.  Bir süre bekledim ne olacak diye, şimdi de motor soğukken daha çok sorun yapıyor, kalkışlarda neredeyse stop edecek duruma geliyor. Az önce hafif bir yokuş aşağı yolda ikinci vitese aldım ve gaza bastım bir kaç kez silkeledi kendini toparlayamadı. Yine şimdi küçük bir yokuşu çıkarken durmam gerekti, arabayı çalıştıralı bir iki dakika olmuştu zaten LPG ye geçmişti yani, yoldan yayalar geçince durdum ve kalkış yaparken stop etti. Önceki gün düz yolda park ederken stop etti. LPG taktırdığıma lanet etmeye başladım. Taktırdığım yere götürdüm, ayarlarına bakıldı. Bir kaç sürüş testinden sonra usta, "benzinde de yapıyor. 2-3 bin devir arası ama sen hisseedemiyorsun, yani LPG ile ilgili bir sorun yok. Ateşleme bobinine bir baktır." şeklinde cevap verdi. Bursa'da doğuş oto servisinden ayrılmış birisine gösterdim. Orjinal test sistemine bağladı arabayı ve hiç bir sorun bulamadı, bir kaç tur attıktan sonra. "LPG taktırdığın için  bunu yapıyor, Egzos sensörü LPG gazının sinyalini eşit gönderemiyor vs." gibi bir arıza çıkardı. Sensörü LPG bozuyor, yenisini taksam yine bozulur bence hiç taktırma" dedi. Tekrar getirdim ilçe de bir kaç usta gördü, Ateşleme bobini ve bujileri değiştirip bir bakalım diyorlar. Kalkıp şimdi o kadar masraf yapmakta istemiyorum, benzinde bir sorun yapmıyor arabam. Yapıyorsa da ben farketmiyorum, bu üçüncü Golf'üm bir türlü çözüm bulamadım bu işe. Golf arabası olan bir tanıdığım ya da ateşleme bobini elinde olan bir tanıdık usta olsa parçayı denettireceğim, deneme parası bile vermeye hazırım. Ama arabadan soğudum artık. Acil çözüm arıyorum bu duruma.
kardeş sensör dedikleri şey lambda sensörü eksozdan çıkan oksijen miktarını ölçüyor vs araştırabilirsin doğuşdakiler doğru demiş gazlı araçlarda sensör bozuluyor ama herhangi bir problem yok benim aracımda bozuktu taktırdım yine bozuldu bir sorun yok, sen o gaz taktırdığın yere git brc yada lavato takın böyle denemk isitiyorum farkını verelim de ben taktırdım ne bir sorun nede bir problem çıkardı aracından soğumaya gerek yok ADAM gibi USTA yok, sallıyorlar iyice forumlardan araştır kesin böyle problemler ile karşılaşan arkadaşlar çoktur birde atikere ne kadar uyumlu.

64
Golf IV / Ynt: Aracım LPG'de tekleme yapıyor !
« : 26 Ağustos 2012, 14:31:25 »
ben atikeri hiç sevmiyorum sanki bu araçlara uyumsuz gibi  >:(

65
Golf IV / Ynt: golf 4 çıkma ön konsol yardım lütfen!.
« : 26 Ağustos 2012, 14:26:03 »
bende on camların klima mazgalından arıyorum kırıldı benimki temizlik yaperken :(

66
biz bunu zaten bir yerde daha yazdık ama siz konularda araştırma yapmamışsınız. geçmiş olsun. :)

67
Golf IV / Ynt: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)
« : 26 Ağustos 2012, 14:17:47 »
ankaradan 2.10 tl ipragaz depo fulledim 63 tl ye şehirler arası 300 km yol patım. erciyes gaz ve ipregaz 1.95 duyumu aldık. son durum. :melek:

68
ustam ile görüstüm ön disk takımları 110 tl işçilik 20 tl olacak sanırım yeni disklerim olacak bunları tornaya verecegim dursun bir kenarda yedek  :(

69
bende öyle düşünüyorum aracımı 112.binde aldim o zaman çorum vw servisine tüm agır bakımlarını yaptırdım diskler dahil 118 binde fazla bir yol yapmıyorum yapıncada 500km gidiyorum sanırım yıkatma gibi işlemlerde oldu bu iş bir kaç arkadaşın tespiti var onlarıda deneyecegim sonra doğru tornacıya zaten rot balans periyodik olarak yapptırırım aracımı seviyorum  :sevgi:

70
Golf IV / Yüksek Hızlarda Fren Yapınca Direksiyon Titremesi
« : 25 Ağustos 2012, 11:05:44 »
Merhaba Arkadaşlar,
140-160 km hız ile giderken fren yaptıgımda yavaşlatırken aracın direksiyonu titreme yapıyor o kadar fazla degil ama bu bir problem araştırdım biraz diskler de sorun var gibi dediler ama sizlerede sormak istiyorum diskleri aracı aldığım full değiştirim acaba başka yerden de yapabilirmi başınıza böyle bir olay geldimi ? ::)
Teşekkürler.

Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... 32