Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - asiizmirli

Sayfa: [1] 2
1
merhaba arkadaşlar herkesin bildiği gibi t4 hastalarının olmazsa olması mor kadran benim 98 model t4 aracımda yeşil kadran var ve bende neden benim aracımın gösterge paneli mor

olmasın diye uzunca bir araştırma yaptım ve sonunda aracımın gösterge panelini mor kadran yaptık bu çalışmalarda birçok site araştırdık sayfamızdan adem üçüncü ile bu konu üstünde

yoğunlaştık ancak yolun sonunda hep bir engele takıldık en sonunda izmirde çok sevdiğim kardeşim oktayla buluştuk ve oktay'la bu konu hakkında konuştuk oktayın daha önceden

kendi aracı olan t4de bu uygulamayaptığını biliyordum ve oktaydan bu konu hakkında yardım istedim ve beni kırmadan ve benden fazla vakit ayırarak bu konuya yoğunlaştı dün

itibariyle saatimizin montajınıda tamladık montajda eksik kaldığımız noktalarda izmir 3. sanayide bulunan eser oto elektiriğin ortaklarından zeki usta ile buluşup projemizi tamamladık

bu konuda benden değerli vakitlerini esirgemeyen dostlarıma ne kadar teşekkür etsem azdır bu proje ile ilgili izmir ve çevre illerden gelecek yardım isteklerine her türlü cevap

verebilecek potansiyaldeyiz artık ve bu proje benim aracımda da olsun diyen arkadaşlarımıza yardıma yardıma hazırız peki bu işin maliyeti nedir diye soracak olur sanız net bir fiyat

yok tamamen kullanacak parçaların tedariği ile ilgi bir artış ve düşüş olabilir fiyatta oda o kişinin şansına kalmış bir şeydir peki hocam sen ne kadar harcadın derseniz 1600 tl gibi bir

harcama ile bu projeyi tamamladık ilerleyen dönemlerde bu projeyi geliştirip aracımıza cam suyu ikaz lambası balata ikaz lambası emniyet kemeri ikaz lambası sis ikaz lambası ve bir çok yenilik ekliyeceğiz

arkadaşlar motaj tamam montaj videosu aşşağıdaki link dedir iyi forumlar

https://www.youtube.com/watch?v=m5fZYWJhSrI

2
arkadaşlar haziranın 16 sında vizeye gittim ordaki memurlar ruhsatınızı değiştirip geleceksiniz artık aracınız otomobil oluyor dedi çok şaşırdım çünkü ben daha önce çok uğraştım senin aracın otomobil olmuyor dediler ama şimdi aracım otomobil

3
Caddy, Transporter ve Caravelle / Ynt: araç saat sorunu
« : 03 Nisan 2014, 23:46:21 »
slm arkadaşım bu olay bütün transpoterlerde ve carevellalarda %99 oluyor bunun nedeni kızdırma bujilerinin akım çekmesi ile alakalı ben bunu çok araştırdım kimi kilometre tamircisi araçların km kilometrelerini sıfırlayıp yada değiştirikleri zaman bu sorun olay oluyor dediler ama ilk sahibinden olan araçllardada bu sorun olunca kendimce çözüm aradadım ve sonuç olarak kızdırma rolesi geç kapandığından bizimde kontak bastığımızda km sıfırlanıyor size tavsiyem kontak açtıktan sonra göstergeler kalktıktan sonra10 saniye sonra kontak basarsanız böyle bir sorunla karşılaşmazsınız

4
allah rahmet eyelesin mekanı cennet olur inşallah

5
slm arda izmir alman otoyu ara kesin vardır onda sıkı pazarlık yap nakite hayır diyemez

6
Caddy, Transporter ve Caravelle / Ynt: t5 2, el lastik...
« : 16 Haziran 2011, 01:55:18 »
bence sıfır lastik al karpuz dahi taşısan fark etmez direksiyonda sen varsın başkalarını düşünmüyorsan kendini düşün benim tavsiyem toyotires veya maxis ademimn dediği gibi alırkende tarihine bak sıfırda olsa rafta beklemiş lastik iyi değildir ben toyotires kullanıyorum lastik yaz kış yumuşak yoltutuşu mükenmel içeriye hiç ses vermiyor nerdeyse kullanıyorum tavsiyede ederim bu 2 lastik markasını gönül rahatlığı ile alabilirsin zaten bu markaları ticari taksi kamyonet münübüsçüler çok kullanıyor ve hepsi çok mennun ben izmirde 4dünüde toyo aldım sibop ve balanslar dahil 650tl verdim geçen sene yılbaşında aldım ve 15000 km yol yaptım lastiklerdene sertleşme var nede balans

7
Polo 6R / Ynt: 6r net yakıt bilgisi
« : 16 Mayıs 2011, 00:52:53 »
slm arkadaşlar sohbetlerinizi izledim bende transporter varama size tavsiyem aracınıza lpg taktırmadan önce
chiptuning yapın hem yakıtınız düşer hemde performansını yükseltmiş olursunuz benzinli araçlarda %20 varan performans sağlıyor bu teknik mesala aracınız 90bg chiptuningten sonra 110 gb çıkıyor ve bu chiptuning uygulaması aracın garantisinide bozmuyor çünkü yetkili servislerde aracta chiptuning uygulamasını fak edecek cihaz yok kaldıki araca bir zararıda yok ve bunu tamamen bilgisayarla yazılımsal olarak yaptıklarından dolayı sizin dikkat etmeniz gereken bu işi profosyonelce yapan yerleri tercih etmeniz olacak ucuz yazılım sorun yarata bilir izmirde olanlar için bestservisi tavsiye edebilirim çünkü bu işi türkiyede ilk yapanlardan biri olduğu için belkide diğer illerdeki arkadaşlara bile yardımcı olabilirler
   BEST SERVIS Performans Modifiye | EcoPower, MaxPower, Chip Tuning, Eksantrik Mili, Dynometre, Superchips, PiperCam, Colombo Bariani
eğer menun kalmassanız tekrar eski yazılımı atabiliyorlar bence chiptuning avantajdır biz kullanıcılara bu işlemden sonra dahada yakıtım düşsün derseniz ozaman lpg takın derim ama aracın garantisi bozulmuyorsa

8
Genel / Ynt: İZMİRDE HANGİ USTA ?
« : 30 Nisan 2011, 05:24:00 »
slm 2.sanayide emin oto var çok temiz işcilikleri var hem senin aldığın parçalarıda takıyorlar sen istersen tabi işcilileri uydun  doğuştan çıkmalar kendilerine servis açmışlar wolksvogen gurubunun hepsine bakıyorlaryalnız çok kalabalık pazargünleri bile açıklar
erkenden gidersen gün içinde hallederler işini

9
arkadaşım sorununun çözüldüğüne sevindim o ses sürtme değil sadece
hava kapaklarını açtığından hava kapakları çıkartıyor o sesi ben netten
 inceledim  menteşe gibi2tane kapak var açıldığı zaman hava sülkülasyonu
yapıyor kanatlı sesi bu kanatlar yapıyor tekrar kazasız belasız sürüşler dilerim

10
Detaylı Arama Sayfası[search]=navigasyon-cihazi&c=22950 bus ayfadanda bu cihazlara ulaşabilirsin

11
slm arkadaşım bende aynı problemi yaşadım ama orjinal teyibi söküp yenisini takama paran varsa çok güzel bir fikir ama yok ise çok daiyi değil birde o tarz cihazlar daha çok güze batıyor tabiri cahizse hırsızları cezbediyor ben aracıma 7" çin malı navigasyon aldım çok güzel söküp takması prtatik ucuz hem navigasyon hemde filim müzik resimlerini elektiriyonik kitaplarını atıp okuyabiliyorsun ayrıca blutooth özelliği ile cep telefonu ile eşleşip araç kiti olarak kullanabiliyorsun dahası eşleştiği için menüden telefon rehberini görebiliyor telefonu ellemeden arıya biliyorsun yeni numara çevire biliyorsun mesaj çekip gelenleri okuyada bilirsin bitmedi canın sıkıldığında oyun oynaya bilir ajandasına not ekleye bilir hesap makinasından hesap yapa bilirsin kablosuz kamerası ile aracın arkasındaki cismi kameradan görebilir ve taciz edenlerin plakasını fark ettirmeden alabilirsin park içinde yardımcı olur bu cihazlar sahibinden.comda 180 ila 300 tl arası değişiyor 180 tl olanda kamera yok ama saydığım bütün özellik var ayrıca haritasıda güncel ve sorunsuz en güvenilir harita olan igo 8 yüklübu haritanın içine radar noktasını gösteren haritayıda attınmı bütün radar noktalarını gösterip aracın için uyarı verirsabit hızını görebilirsin buda radarın bizleri trafikte yakaladığı hızlarla aynı değerde gösteriyor tavsiye ederim ben aldım çok mennunum

12
arkadaşım aracın topidosunda bulunan kabin içini yani aracın içindeki
havayı temizleyen motor açıksa oda yapar bir keresinde dediğin
arızaya benzer bir ses benim aracımdada olmuştu o tuş arızalı imiş
devamlı açık kaldığından oluyormuş ışığıda yanmıyorsa bellide olmuyor
yapıldı şimdi sorun yok o düğmede geri tuşuna benziyor ok gibi konturol
ettir bakalım inşallah büyük sorun çıkmaz arıza çözüldükten sonra bilgilendirirsen sevinirim

13
Caddy, Transporter ve Caravelle / Ynt: göstergeler
« : 27 Aralık 2010, 23:08:40 »
slm öncelikle bendede aynı problem var ama biraz farklı
mesala benim aracımdaki problem kontak basarken gidip
geliyor ve ardında gerçek kilometre hariç saat ve diğer
kilometre siliniyor bende çok araştırma yaptım ama 
bulamadım ama bu sıralar yapmıyor gerçekten bilgisi
olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim

14
Caddy, Transporter ve Caravelle / Ynt: boya kodu
« : 27 Kasım 2010, 01:28:31 »
arkadaşım fazla aramana gerek yok aracının herhangi bir yerine pasta çek ve pasta çekilen yere bilgisayardan boya yaptır böylece kodunuda öğrenmiş olursun bende aynı şekilde aldım benim aracım beyaz pasta çektirip bilgisayardan boya kodu alıp boyattım orjinal gibi oldu tavsiye ederim

Sayfa: [1] 2