İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - alyekrm

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 ... 18
15
Golf IV / Ynt: Yazılımı da attık sonunda
« : 19 Şubat 2014, 18:26:27 »
15hp ooovvv çok sert :) hocam 15hp atmo bir araçta sadece yazılımla çok zor

16
Polo 6N / Ynt: Yol Bilgisayari İsteyenler Buraya
« : 09 Ocak 2013, 16:00:51 »
bu tarz cihazlarda öncelikle bir prototip hazırlanıp işe başlanır.
ardından uzun bir tasarım / geliştirme / iyileştirme süreci gelir.
ve bu süreç çoğu kez kabul edilebilir bir zaman dilimini aşar.

demek istediğim şudur. bir tasarımı satılabilir bir ürün haline getirmek oldukça zor bir süreçtir.
ben tasarımını bitirdiğim ve ürün haline getirdiğim bir cihazda, genelde yazılımsal iyileştirmeler dışında radikal değişiklikler yapmayı uygun bulmuyorum.

şu anda yaklaşık 3 yıldır ürettiğim ve dünyada  7 ülkede 100 ün üzerinde kullanıcısı olan bir tasarımımım var.

ayrıca benim cihazım aracın orjinal dashboardında hiç bir işlem gerektirmeden ön cama kuvvetli bir vantuzla tutturulacak bir tasarıma sahip.
ben bu soruyu aslında elektronık uygulamalarda bılgıdınızden faylanmak amaclı sormustum bastıgınız devreyı aracın kadran kısmı seklınde yapıp cıkıs ekranını (vıdyoların bırındekı yeterınce buyuk) onun ortasına sabıtledınızde cok mukemmel bı goruntu olusacaktır kuskusuz cıhazın gosterdı sonuc degerlerını ekrana yaymaktan bahsedıyorum sadece yanı su an cıhazın bıze sundugu hersey tek bı ekrana aynı anda yansıyacak bunun ıcın yapılması gereken radıkal bır degısıklık varmı ?

17
Polo 6N / Ynt: Yol Bilgisayari İsteyenler Buraya
« : 09 Ocak 2013, 11:49:12 »
fiyatı 250 tl civarındadır.
hocam bısey sormak ıstıyorum bu uygulamayı su sekılde yapsak olurmu bızım araclarımızda orjınal olan hız km vs kısmını soksek onun yerıne ondan olan butun fonk + sıcaklık vs gıbı fonk ekleyıp yenı bır gosterge sıstemı olustursak olmazmı yapılabılırlıgı nedır ve malıyetı nedır ?

18
Genel / Ynt: işçilik ne kadar tutar ?
« : 04 Ocak 2013, 22:30:20 »
abi rakam azmı cokmu anlamadın ben ya  :D

19
şehiriçi 2800-3000 şehirlerarası 3000-3600 yapmaya çalışın.zaten uzun yolda mecbur zaman zaman 4500-5000 i bile göreceksiniz ;D
benimkine de yanlışlıkla sportline şanjıman takmıştı usta .başta can sıkıcı alışana kadar şimdi memnunum özellikle uzun yolda rampalarda, birde bu arabanın tasarruf devri 2800 ile 3600 arasıdır (maksimum tork aralığı ___136 nm) yol ve trafik durumuna göre ayağınızı gaza alıştırarak bu devirlerde gezinmeye çalışın, benim ayağım bilgisayar gibi oldu şimdi gaz pedalı ile senkronize ne kadar yaktığını anlık anlayabiliyorum,  bu arada 120 km için 4000 devir çevirmeniz lazım. düzde tosbağa rampada tavşan oluyor anlayacağınız :D
valla hocam sen emınmısın ben hep sehır ıcınde 2000 devır sehır dısında mumkunse eger 2500 devır cıvarında kullanmaya calısıyorum ve  70km/h le gıttıgın zaman ınanılmaz az yakıyor sımdı senın dedıgıne gore kullansam dahada az mı yakacak sehir içi 2000 devırde ve cıvarında kullanmaya calısıyorum 8-10 litre yakıyor tupte

20
Genel / Ynt: işçilik ne kadar tutar ?
« : 04 Ocak 2013, 01:25:48 »
normaldir..selam veriyorsun zaten 30 40 lira
valla arkadas fıyatın cok ucuk oldugunu soyledı  buda benım kafamı karsıtırıyor tabı sureklı gıttıgım bı yer bana hep fıyatta yardımcı oldu ıkramını yaptı ama arkadas boyle dıyınce ınsan acaba dıyor bende burada bılgı sahıbı olan arkadaslardan net bırsey ogrenmek ıstıyorum..

21
Genel / işçilik ne kadar tutar ?
« : 04 Ocak 2013, 00:57:49 »
yakın bir arkadaşımın 2000 model 206 1.6 xsi model aracı var tanıdım bi ustaya yonlerdırdım sag salıncakla rot bası degıstırmıs ve ıscılık olarak 70 tl almıslar benım merak ettıgım ıse bu fıyat sadece ıscılık ıcın cok mu yoksa normalmı ?

22
Seat / 96-99 2.0 cupra
« : 02 Ocak 2013, 00:43:32 »
bu aracın + ları ve - lerini bilmek istiyorum bi kaç kişiden parça sorunu oldugunu  duydum bide kronik sıkıntıları felan varmı kullanan oldumu en buyuk dezavantalarından birisi piyasasının olmaması sanırım

23
Polo 6N / Ynt: yardımm arkadaşlar
« : 21 Aralık 2012, 21:08:21 »
Boşverdim hocam. Sanayi ye gidip can sıkıntısına girmeye gerek yok diye düşünüyorum.Araçta şuan sıkıntı yok. Nerde trak, orada bırak demiş atalarımız  ;)
+1453 >:(

24
Polo 6N / Ynt: yardımm arkadaşlar
« : 19 Aralık 2012, 13:32:10 »
Üstat benim ön kaputtan sürekli o ince ses geliyor. Benzin pompası değil ama. Ondan eminim. Ama aracımda boğaz kelebeği ile ilgili bir problem yaşamıyorum. Başka bir sorun falan olabilir mi?
aynen o ses bendede var kafam karıstı ?

25
Polo 6N / Ynt: ön göğüste çatlak yardım
« : 18 Aralık 2012, 23:18:17 »
bence cıkart onu ne yapıp edıp yoksa her tumsekte ses yapar ayar eder ınsanı

26
Polo 6N / Ynt: Polo 6N GSX R 1000 Engine
« : 15 Aralık 2012, 22:47:37 »
aklımın ucundan gecmedı bu motorun bı motora aıt olacagı cumlesı bıle sacma :) hayalım nadir güçte bi 6n yapmak hayırlısıyla olur ınsallah :)

27
Polo 6N / Ynt: Polo 6N GSX R 1000 Engine
« : 15 Aralık 2012, 19:29:40 »
ustundekı motor tam olarak hangı araca aıt benımde kafamda boyle projeler varda :)

28
Polo 6N / Ynt: araba yüyüken gelen ses
« : 13 Aralık 2012, 22:15:24 »
ses bilyalardan geliyor...
 sanki ikinci bir motor varmış gibi geliyor ses dimi öyleyse kesinlikle bilyalarda ama hangi tekerden geldini çözüp ona göre degiştirtmeniz lazım...
benımde sag arka tekerden bı surtme sesı gelıyor gıcık edıyor bılyalardanmıdır oda ?

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 ... 18