vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: METiN - 03 Nisan 2007, 23:23:07

Başlık: polo 6n yardımınıza ihtiyacım var :)
Gönderen: METiN - 03 Nisan 2007, 23:23:07
Arkadaşlar, elimde 4 adet orjin polo 6n jantım var, ben bu jantları genisleterek arabama takmak istiyorum, eskiden sahin arabaların jantlarını ters cevirtip ofset sekle getirtip takıyorlardı, hatırladıgım kadarıylada tabanını genisletip deseni icten veriyorlardı, böyle bir islemi ist.da nerede yaptırabilirim ?? yaptırdıgımda arabamda 4 cm yay var, suanda da 185*55*14 kullanıyorum,

jantları genisletip 215*50*13 lastik koyarsam sizce alamancı usulü olur mu ?? lastikler dısarıda kalsın istiyorum :)
215lerle 4 cm. yaylar sürtme yaparmı acaba, bana lütfen bu konuda fikir verin, simdiden yardımlarınız icin tesekkürler :)
Başlık: Ynt: polo 6n yardımınıza ihtiyacım var :)
Gönderen: G60 - 03 Nisan 2007, 23:34:26
Jant geniş, lastik dar olduğunda alamancı usülü olmuyor mu?
Gönderen: METiN - 04 Nisan 2007, 00:17:04
Jant geniş, lastik dar olduğunda alamancı usülü olmuyor mu?

ya aslında öyle oluyor ama ben cok kısa yanak lastik kullanmak istemiyorum, dolayısıyla 50 yanak ideal, birde lastiklerin dısarda gözükmesi yeterli gibime geliyor, düsüncem bu, ama pekte bilgi sahibi degilim bu konuda, 215*50*13 gayet genis bir lastik ölcüsü, dısarı tasacagından eminim ama önemli olan sürtme yapıp yapmayacagı, birde jantları ters cevirtip tabanı genisletirsem nası bi randıman alırım, saglıklı olurmu, en cok bunlar beni düsündürüyor ...
Gönderen: escocem - 04 Nisan 2007, 01:17:17
jantın iç kısmında kalan yanak çıkıntısının aynısını(yada biraz daha darını) dış kısmına yaptırıp takarsan ciddi anlamda sağlam bi görüntü yakalarsın...yalnız o işlemi istanbulda sağlıklı kim yapar bilemiyorum..burda olsaydın çok sağlam ustam var ciddi anlamda deli bi abimiz...yaptığı işlemleri görsen anlarsın ndn deli dediğimi...bnm jantlarıda bu kişi yaptı..paramparça bi jantı sıfır gibi yapabiliyor...düşünce güzel yalnız ortalama 250 ytl ye mal olur tahminim..ama gerçekten güzelde olur...lastikte var hazır satılık 8)
Gönderen: escocem - 04 Nisan 2007, 01:20:08
göbeği döndürüp olduğu gibi takarsan olmaz yalnız dar kısmıda genişletmen sart aracın iç kısmına gelen kısmın dıs kısmından daha uzun olması en kötü ihtimalle aynı olması lazım aksi taktirde hem jantla hemde bilya ile her ay uğraşman gerekir...ağırlık çapraz bineceğinden göbeğe...
Gönderen: escocem - 04 Nisan 2007, 01:22:40
 || Antalya Sanayileri Akdeniz Eski Yesil Sanayi Antalya Sanayi Hakkında Hersey (http://www.antalyasanayileri.com/content/view/205/37/) bu linkte firmanın bilgileri ve görüntüsü mevcut istersen ara bi danış mevlüt abiye...beni sölersen mutlaka yardımcı olur...
Gönderen: TuningLINE - 04 Nisan 2007, 08:55:01
abi senin yapmak istediğini anladık ama ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum bir daha düşün sen (coştun yine sen :) )

birde örnek resim koyalımki daha anlaşılır olsun

(http://img457.imageshack.us/img457/5918/290510nq3.jpg)

(http://img123.imageshack.us/img123/3624/1106191ex.jpg)

(http://img124.imageshack.us/img124/5520/1106236sa.jpg)

(http://img227.imageshack.us/img227/7983/1106262gn.jpg)

anladığım kadarıyla
ön 7.5/arka 8.5 -  ön 175/50/13 arka 195/45/13(Dunlop SP) kullanmış bu adam

zaten aşağıdaki resimde arka taraf daha dışarıda olduğu görünüyor

(http://img89.imageshack.us/img89/430/dsc06200sr6.jpg)
Gönderen: METiN - 04 Nisan 2007, 10:59:20
Aynen bu olay abi iste, helal olsun valla Tunc sana :) Tunc bu islemi nerde yaptırabiliriz benim jantlara ?? sanayide sağlam isciligi olan var mı bu islemler icin ?? birde neden önler farklı arkalar farklı, jantları aynı ölcüde genisletip 215*50*13.leri caksak üstüne sık olmaz mı ??
Gönderen: METiN - 04 Nisan 2007, 11:01:59
jantın iç kısmında kalan yanak çıkıntısının aynısını(yada biraz daha darını) dış kısmına yaptırıp takarsan ciddi anlamda sağlam bi görüntü yakalarsın...yalnız o işlemi istanbulda sağlıklı kim yapar bilemiyorum..burda olsaydın çok sağlam ustam var ciddi anlamda deli bi abimiz...yaptığı işlemleri görsen anlarsın ndn deli dediğimi...bnm jantlarıda bu kişi yaptı..paramparça bi jantı sıfır gibi yapabiliyor...düşünce güzel yalnız ortalama 250 ytl ye mal olur tahminim..ama gerçekten güzelde olur...lastikte var hazır satılık 8)

yardımların icin cok saol, zaten senin lastiklerin ilanını ve ölcüsünü gördükten sora aklıma takıldı bu fikir :) biraz daha arastırıp bakalım ne olcak :)
Gönderen: G60 - 04 Nisan 2007, 11:14:50
Bir ilki yapıcaksın herhalde Metin abi.
Yalnız hatırlatayım, bu yaptığın işlem ile Sonar stoplar biraz ters kaçar. Hella lazım. :)
Gönderen: METiN - 04 Nisan 2007, 11:22:06
Bir ilki yapıcaksın herhalde Metin abi.
Yalnız hatırlatayım, bu yaptığın işlem ile Sonar stoplar biraz ters kaçar. Hella lazım. :)

Abim onuda düsündüm, bu sekle sokarsam 6n2 stop sekli 10 numara olur
dur bakalım ist.da bu islemi yaptıracak yer bulabilecekmiyiz ?? bulsak kaca malolcak ?? astarı yüzünden pahalıya malolacaksa maalesef bi cacık yapamadan eski jantlarla yürümeye devam etces, hayırlısı Allah'tan, arastırmalara baslıyorum ben simdiden :)
Gönderen: G60 - 04 Nisan 2007, 11:24:47
Uygun, sağlam yapar biyer bulabilirsin inşallah. Bizimde gözlerimiz şenlenir. :) :)
Gönderen: corrado - 04 Nisan 2007, 11:26:03
http://www.teknikjant.com/tr/20.ASP?

bugün bir forklif dergisini kariştirirken denk geldi.
bir görüş istersen .büyük ihtimal hallederler.
Gönderen: METiN - 04 Nisan 2007, 12:01:10
Uygun, sağlam yapar biyer bulabilirsin inşallah. Bizimde gözlerimiz şenlenir. :) :)

inşallah, inşallah :) Atıf'ın buldugu yerle bi görüsücem, bakalım ne olcak, ikitelli cok uzak deil bana :)
Gönderen: Erhan - 04 Nisan 2007, 12:41:01
birde örnek resim koyalımki daha anlaşılır olsun

benimde aklıma hemen bu yeşil polo geldi,

detayını bilmiyorum bu işin ama olursa güzel olur.
Gönderen: Erhan - 04 Nisan 2007, 13:02:13
Abim onuda düsündüm, bu sekle sokarsam 6n2 stop sekli 10 numara olur

Stop konusunda Osman a katılıyorum, hellanın 6n için olan beyaz ledli stobunu alıp led kısmı hariç kırmızya boyarsan daha güzel olur ayrıca sorunsuz takarsın, ebay dan alışveriş yapıyordun heralde uygun fiyata oluyor orda.

(http://img262.imageshack.us/img262/3157/710qe9.th.jpg) (http://img262.imageshack.us/my.php?image=710qe9.jpg)
Gönderen: corrado - 04 Nisan 2007, 13:09:32
fabia stop larına benzemiş böyle.
senin eski stopların bir fotosu vardı erhan.
orjinali kırmızıyamı boyamıştın.o güzeldi bence.
Gönderen: Erhan - 04 Nisan 2007, 13:20:09
fabia stop larına benzemiş böyle.
senin eski stopların bir fotosu vardı erhan.
orjinali kırmızıyamı boyamıştın.o güzeldi bence.

onlar 6n2 stoplarıydı  ;)
Gönderen: METiN - 04 Nisan 2007, 14:47:09
Stop konusunda Osman a katılıyorum, hellanın 6n için olan beyaz ledli stobunu alıp led kısmı hariç kırmızya boyarsan daha güzel olur ayrıca sorunsuz takarsın, ebay dan alışveriş yapıyordun heralde uygun fiyata oluyor orda.

(http://img262.imageshack.us/img262/3157/710qe9.th.jpg) (http://img262.imageshack.us/my.php?image=710qe9.jpg)
Valla yıkıldım stopları görünce gercektende cok güzelmis, aynen bu sekil olsa süper olur ama Ebay.dada pahalı bu stoplar, hatırladıgım kadarıyla 100 eur civarındaydı, buna o kadar para verene kadar kendi orj. stoplarımı kıpkırmısı yapsam olmas mı arkadaslar ?? yada cıkma 6n2 stop bulup taksam ne dersiniz ??
Gönderen: Erhan - 04 Nisan 2007, 14:56:11
orjinal stopları boyasan 6n2 kadar şık olmaz bence, 2 tane çıkma bulanabilir ama temiz olması çok zor, yada 6n2 sahibi olupta farklı stop takıp satanlar olabilir,   sıfırlarn fiyatı şuan 70-80 olmuştur diye tahmin ediyorum bu civarlardadır tanesi fiyat almak gerek, ayrıca soketlerinede ihtiyacın olucak.
Gönderen: METiN - 04 Nisan 2007, 15:05:04
orjinal stopları boyasan 6n2 kadar şık olmaz bence, 2 tane çıkma bulanabilir ama temiz olması çok zor, yada 6n2 sahibi olupta farklı stop takıp satanlar olabilir,   sıfırlarn fiyatı şuan 70-80 olmuştur diye tahmin ediyorum bu civarlardadır tanesi fiyat almak gerek, ayrıca soketlerinede ihtiyacın olucak.

evet soketleride gerekli birkez daha hatırlattın saol erhan; arastırıom :)
Gönderen: METiN - 04 Nisan 2007, 17:08:29
Beyler mevzuyu ögrendim, simdi ya deseni ters cevirtip taktıracagım jantı yada direk olarak 2 cm.lik cember kesip ekliyecekler janta, sizce hangisi daha mantıklı ?? Birde arkadaş diyorki eger böyle bir işlemi yaparsak çamurluklarını actırman gerekebilir 195*50*13 lastik koysan bile diyor, hade abiler bi yardım, sizin önerileriniz neler ?? birde jant işlemi icin 300 ytl. diyor, nası fiyat sizce ??
Gönderen: escocem - 04 Nisan 2007, 20:36:38
bu gün bu jant işi yapan abime söledim direk bi jant gösterdi  bunu takarsa gayet uyumlu olur sürtmede yapmaz çaptan düşeceği için dedi...ayrıca orjinal bi jant takacaksın tabi işlem vb görmemiş olacak.orjinali bozup üstüne birde istenilenden daha fazla para veren gerekecek diğer türlü...350 ytl dedi 250 ye zar zor ikna ettim resmini ekliyorum bence çok güzel olur 13" 7j genişliğinde tadından yenmez bence :)yalnız düşünürsen telefonuma en azından bi msj at isteyen birisi daha varmış sanırım jant baya kirli yalnız kendisi sorunsuz ve işlem görmemiş resimde biraz kötü gözükebilir alırsan ben senin için bi güzellik yapar parlatırım burda ayna gibi...işin görülsün diye söylüyorum istersen bnim çıkardığım kumho 215/50/13leride verebilirim birlikte...telefonum 0505 703 01 19 resim aşağıda...

(http://www.antalyasanayileri.com/resim_upload/resimler/ac06b0b3791b8021a929a1aa5152ec0c.jpg)
(http://www.antalyasanayileri.com/resim_upload/resimler/34bff7e681b3ea74cf97b6537aec9a95.jpg)
Gönderen: escocem - 04 Nisan 2007, 20:38:29
bu sırada almassan bile yapılacak işlem için 300 ytl baya fazla burda 175 gibi yapılabiliyor...0 balanslada takıyorsun...
Gönderen: vw6n - 04 Nisan 2007, 20:38:58
metin hoca bennim mahallede biarkadaş var çıkmalastik deposu var (1000lerce çıkma)güzel jantlarda düşüyo eline istanbul un heryerinden lastik geliyo onun belki tanıdıkları vardır ona bi sorayım haftasonu bi göreyim haber veriririm
Gönderen: VWci - 04 Nisan 2007, 20:40:08
6n2 stoplarini sifir olarak almakta fayda var..parcacilarda ucuza bulunuyor...soketlerde yetkiliden alinir....
Gönderen: METiN - 05 Nisan 2007, 00:27:26

Dostum öncelikle Allah razı olsun, ugrasmıssın caba sarfetmissin benim icin, tesekkürler, resim felanda cekmissin, lakin benim istedigim 6n jant sekli, elimdede mevcut, öyle alel acele bir durumda yok, saten arabamda jantım var, benim maksadım degisiklik, jantları satılıkta yasdım, satılırsa farklı bir model jant alıp yine 14,lerle devam edecegim ama dedigim gibi, degisik aykırı birsey yapmak istiyorum, Türkiye'de bir tane bile Almanyada yapılanlar gibi bir polo görmedim, 13 jantların ofsetini genisletip yada deseni cevirtip genis tabanlı bir lastikle denemek istiyorum, adam 300 dedi diye gidip ona 300 vermem, sanayide bidolu jantcı var bos bi zamanımda ugrasır kelepir fiyattan biryer bulur yaptırırım, bakalım neye benziycek
:)
Gönderen: METiN - 05 Nisan 2007, 00:29:20
metin hoca bennim mahallede biarkadaş var çıkmalastik deposu var (1000lerce çıkma)güzel jantlarda düşüyo eline istanbul un heryerinden lastik geliyo onun belki tanıdıkları vardır ona bi sorayım haftasonu bi göreyim haber veriririm

eyvallah dostum bi sor bakalım varsa jantcısı genisletme yapacak veya deseni tersine cevirip takacak gider bi görüsür fikrini alırız :)
Gönderen: escocem - 05 Nisan 2007, 00:31:01
rica ederim o zaman hayırlısı diyelim...
Gönderen: Erhan - 05 Nisan 2007, 00:37:05
300 fazla geldi banada bir araştırmak gerek bu işler ne kadar yapılıyor dediğin gibi, işçilik ön planda olmalı ama. o jant ters çevrildikten sonra nasıl olucak genişliği onu en iyi yapıcak kişi bilir ona görede uygun ebat bi lastik bakarsın, bu ebatları bulması zor olur heralde bayilerin ellerinde hazır varsa denemek iyi olur...
Genelleme yapmak gerekirse yurt dışında 165-175 taban 50 yanak 13-14  et si düşük jant , spacer ve 80-100mm de alçaltarak yapıyorlar.
Gönderen: METiN - 05 Nisan 2007, 09:03:44
Benim merak ettigim asıl konu 13 jant ve ebadı atarak yazıyorum 195*50*13 lastiklerle takıldıgı zaman bendeki 4 cm yaylarla nası durcak, arka camurlugun dısında duracagına kesin gözüyle bakıyorum fakat sürtme olayını anlamıs degilim, 185*55*14.lerle 4 cm yaylar var suan arabada ve 5 kisi binse bile arabama en ufak bir sıkıntı bile yasamadım, 13.leri takınca kisi sayısı cogaldıgında camurlugun agzı sürtcek mi acıkcası hicbi fikrim yok :(
Gönderen: Erhan - 05 Nisan 2007, 11:15:49
ben yazdığın lastik ebatlarında sorun göremiyorum, sorunun jantdan dolayı olacağını söylemek istemiş bence yapıcak kişi, 4 cm le sıkıntı olmaz gibi geliyor.
Gönderen: Erhan - 05 Nisan 2007, 11:26:45
arkadan bi resmi

(http://spike6n.skyblog.com/pics/694980512.jpg)
Gönderen: escocem - 05 Nisan 2007, 12:18:21
13te 225 olsada taksan bile sorun olmaz dediğin ölcüde tam doluyken sorun yasamıyorsan..tahminimce lastiğin tam dodik yuvasına oturur yaylandığında jantın ise arabanın dış sınırıyla paralel durur dışına çıkmaz 4cm genişlemeyle...
Gönderen: METiN - 05 Nisan 2007, 12:44:49
Dostum peki bu eleman et.sini kac yapmıski böyle duruyor jantları ?? buarada bilgiler, resimler, gercekten herkezin cok yardımı dokunuyor buhaftasonu cnr. fuarı bir gecsin dogru sanayiye gider benim elim, islemlere baslar insallah :)
Gönderen: TuningLINE - 05 Nisan 2007, 12:48:17
olursa süper olacak abi TR de ilk polo olacaksın stoplarıda 6n2 stobu yaparsak
TR nin ilk Alman stili bir polo sahibi olacaksın
kimse anlamasa bile bu forumdaki insanların mantığına hitap edeceksin :)
hayırlısı hadi bakalım
Gönderen: escocem - 05 Nisan 2007, 20:30:34
metin senin yapacağın işin en mantıklı ve kısa yolu şu sekilde bildiklerime gördüklerime yasadıklarıma göre...dodiğin dış uç kısmından yere doğru düz bir cisim koy kampananında jantla öpüşen dış kısmından,yukardan asagıya koyduğun cisme olan uzaklığı ölç jantcıya ver deki bunu göbekten sonrası su kdr(kampanadan cisme kdr olan mesafe) olucak sekilde genişlet...tahmin ediyorum 9j civarına çıkar genişlik(sanırım et dediğin bu oluyor)yalnız bu şekilde yapıldığında jantın dış kısmı aracın dış kısmıyla aynı hizada olacağı için yanakları düz yapmaman lazım aksi taktirde sürter b.ihtimalle..bu sebeble kullandığın lastiği en az 50 yanak ve en geniş 205 tutarsan bombeli gideceği için lastiğin sürtmesi riskide ortadan kalkar...lastiğinide yönlü v desen alırsan çok güzel olur.burda olsan bir günlük işti ama malesef:)
Gönderen: TuningLINE - 05 Nisan 2007, 20:51:32
sanırım yapacak olursa 8J yi geçmek istemiyor
Gönderen: escocem - 05 Nisan 2007, 21:04:21
poloların çamurlukları geniş bildiğim kadarıyla 9j i kaldırır tahminimce tabi kesin değil...arkalar 9 önler 7.5 gibi olursa çok tatlı olur merakla bekliyorum açıkcası:)
Gönderen: TuningLINE - 05 Nisan 2007, 21:22:35
bakalım bugün konuştukda iş yerlerimiz aynı yerde düşünceliyiz açıkçası ama olursa çok tatlı olacak :) artık zaman gösterecek herşeyi
Gönderen: Erhan - 05 Nisan 2007, 21:25:33
birde jant işlemi icin 300 ytl. diyor, nası fiyat sizce ??

biraz aklını karıştırim, sahibindende 2 tane 15bbs jant vardı , ikiside 300ytl istiyordu  :)
Gönderen: escocem - 05 Nisan 2007, 21:48:20
bendeki jantlardan var 1300 lira lastiklerle 15 bayada temizler gibi...

sahibinden.com - Türkiye'nin ilan ve e-ticaret platformu - Oto, Emlak, Bilgisayar, Cep Telefonu, Elektronik, Antika, Giyim, Mobilya, Eleman / İş Arayanlar ve daha fazlası (http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3896196)
Gönderen: escocem - 05 Nisan 2007, 21:55:29
sahibinden.com - Türkiye'nin ilan ve e-ticaret platformu - Oto, Emlak, Bilgisayar, Cep Telefonu, Elektronik, Antika, Giyim, Mobilya, Eleman / İş Arayanlar ve daha fazlası (http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3910295)

700 lira verilir ;D neyse daha fazla kafa karıştırmayalım
Gönderen: TuningLINE - 05 Nisan 2007, 22:32:16
bence ATS çok şıkmış beğendim ben :)

Erhan örnek olarak kırmızı ATS jantlı polo vardı ya onu koysana buraya
Gönderen: Erhan - 05 Nisan 2007, 22:46:07
bundakilar dışa doğru değil ama

daha güzel resimleri vardı ama uçmuş.
Gönderen: TuningLINE - 05 Nisan 2007, 23:04:16
evet aynısının daha düşük ofsetlisiymiş bu
modeli görünce herşeyiyle aynı sandım
ama o satılık olanda çok hoşmuş
Gönderen: METiN - 05 Nisan 2007, 23:06:21
Dostum vallahi süper fikirler lakin bizim arabalar 15 jantta maksimum 45 yanak kullandırıyor standart bicimde, aksi taktirde sürtme yapıyor o sebeplede jant alırken 14.de kaldım, 15.e cıkamadım, 45 yanakta benim hicmihic isime gelmiyor, nedenide arabamı gündelik kullanıyorum, ise arabamla gidip geliyorum ve inan girdigim yolları bir gör acırsın arabama :) Ats jantlar gercektende cok güselmis ama benim arabaya 50 yanakla imkanı yok sıgmaz :) Ama ben hala elimdekileri ofset sekle getirip kullanma düsüncemden vazgecmedim, bakalım lastikci arkadasım var ona gidip görüscem, sonucları sizlerede yazıcam, önle 7.5, arkalar 8 yada 8.5 gibi düsünüyorum bakalım ne cıkcak sonucu :)
Gönderen: escocem - 06 Nisan 2007, 01:06:15
satılıktaki atsler 15 örnek polodakiler 13 arkadaşlar yani aynı inçin farklı ofsetlileri değil...bu sırada ats cup orjinal janta oranla en fazla 1.5cm dışarda olur bu sebeble 50 yanakta sorun olmaması lazım eğer oluyorsa bu demektirki 17 jantın hiç bir modelini takamazsın..ama bu böyle değil burda 17 jantlı 2-3 polo var ordan oraya gazlayan...ats dış ofseti olan ama aynı zamandada göbeği dışta bi jant yani ofset var diye gözünüz yanılmasın bence...bu sırada sanırım satılıktakiler su izmirdeki vr6 mk2 nin jantları...kafaya taktım ben bu jant olayını istanbula gelince görüşelim biz :) burda 15 jantlı suzuki maruti bile var poloya nsl olmaz anlıyamadım ben 50 yanak...
Gönderen: METiN - 06 Nisan 2007, 08:54:39
Aga ha Antalya ha Almanya :) harbidende Antalya sanayisi İst., Ankara ve İzmire göre aşmış vaziyette, Antalya'da bende bulundum, orda cok gezdim, takıldım, ara arada gider gelirim, Şahinler, Serçeler, yok böyle birsey dibim düstü valla :) Yani yaptırılcak yeri biliyorsan yaptırıyorsun, eger bilmiyorsanda böyle foprum arkadaşlarının kafalarını ütülüyorsun :) neyse hayırlısıyla sen bi gelde oturur konusurus toplanıp :)
Gönderen: METiN - 10 Nisan 2007, 00:39:04
Tunc haftasonu ist.da olursam alıyorum seni dogru sanayiye haberin olsun :)
Gönderen: TuningLINE - 10 Nisan 2007, 11:44:59
maslak sanayimi abi nereye gidicez :)
Gönderen: METiN - 10 Nisan 2007, 11:53:33
Aynen abi, maslaga gideris, ordaki tanıdıklardan yardım alır biryerlere fikir danısırıs, isimize gelirsede yaptırırız :)
Gönderen: vw6n - 01 Mayıs 2007, 20:33:45
metin arkadaşla görüştüm topkapıda timaş yada tim diye bi yer varmış ülkerin oralarda orda yapıyorlarmış otarafa yolun düşerse bi bak istersen 200ylt falan yapıyorlarmış..
Gönderen: escocem - 01 Mayıs 2007, 20:42:04
tim 1 tim 2 var o tarafta sanırım orayı diyorsun..mutfak malzemeleri için gecen gün tırmaladım oraları öle öğrendim bende:)
Gönderen: vw6n - 02 Mayıs 2007, 01:07:03
evet oralar olacak
Gönderen: VWci - 02 Mayıs 2007, 07:17:19
BBS olan BMW janti zaten de yazmis galiba bunun aynisinin VW olani var ikisi arasinda cok kucuk bir fark var...;)

Eger arabayi cok dusurmusseniz ET yani offset rakaminin buyuk olmasi lazim. Sebebi ise arabanin alcaldikca lastiklerin yuvalara dogru girmesidir...

ATS cok guzel jant ama cok para isteniyor 800 ytl degil bence 300 400 500 gibi bir fiyati olmasi lazim......

Gönderen: METiN - 02 Mayıs 2007, 09:06:52
araba önden de arkadanda 4 cm düsmüs durumda, gtcupline marka cok sert olmayan yay var üzerinde, 15 ofsetli jant takmayı asla düsünmüyorum lastik yanak ölcülerinden dolayı, 13.de ofsetli bir sekil olabilecekse neden olmasın diye düsünerek bu ise kalkıstım ama halada kafamda 8- 8.5- 9 arasında celiskiler var, karar verebilmis degilim hala :)

birde keske Alihan'ın dedigi gibi fiyatlara ats cup bulsakta alsak :)