vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Bora => Konuyu başlatan: vwbora-01 - 03 Mayıs 2009, 01:05:21

Başlık: comfortlıne de farklılıklar
Gönderen: vwbora-01 - 03 Mayıs 2009, 01:05:21
SLM arkadaşlar ben 2002 comfortline kullanıcısıyım almanyadan engelli yasasından faydalanarak yaklaşık 8 ay önce getirttim ancak;araba satış sitelerinde comfortline donanımlarını kontrol ediyorum birbirinin aynı donanımına sahip nerdeyse hiç (aynı model olmak kaydıyla) comfortline yok birinde olan donanım bir diğerinde ya yok yada eksik(hava yastığı gibi veya klima çeşitleri, sanruuf gibi) halbuki daha alt versiyonu olan modellerin bir çoğunda comfortline'den daha fazla donanım var bunun nedenini bilen varmı ve açıklarmı? bende'ki izlenim şu oldu;comfortline ve diğer versiyonlarda üretilen boralarda kendi aralarında ayrılıyorlar yani;mesela comfortline modelinin'de birkaç çeşidi var anlaşılan  çünki çoğunlukla birbirlerini tutmuyorlar nedeni nedir acaba??? SAYGILARIMLA...
Başlık: Ynt: comfortlıne de farklılıklar
Gönderen: alpergndz - 03 Mayıs 2009, 13:31:32
kadir abi bazı araç sahipleri araçlarının özelliklerini bilmiyor ve özellikle sahibinde.com da ne var ne yok tıklıyorlar.Confortline larda sadece 99-2000 modeller aynı özelliklere sahip ama 2001-2005 ler dijital klimalı ve 8 hava yastıklı.Sunroof kesinlikle yok o müşteri istenirse sunrooflu getirtiliyor.

2001 Bora Cnfrt
8 Hoporlör
ABS
Arka Kol Dayama
Elktrkl Arka Cam
Elktrkl Istm Ayna
Hidrolik Drksyn
İmmobilizer
Srcü Hava Yast.
Yolcu Hava Yast.
Ön Yan Hava Yast

Ysklk Ay.Src Kolt.
Yksklk Ayrlı Drksy
Yksklk Ayrlı Yolcu Koltugu
Uzktn Kum. Mrkz Klt
Otmtk Klima
Ektrnk Frn Bsnc Dgılımı
Radyo Teyp
İç Dentimli Alarm
Deri Drksyn
Deri Vts Topuzu
--------------------
Almnym Alsmlı Jant

Yol Bilgisayarı

yukarıdaki 2001 confortline ait özellikler.Zaten 2001-2005 modeller aynı özellikli.Sadece 2001 de 4 hava yastığı ama 2002-2005 lerde 8 hava yastığı mevcut.2002-2005 ler 16 V  99-01 ler 8 V ama otamatikler hep 8 V...
Gönderen: vwbora-01 - 03 Mayıs 2009, 14:02:50
SLM Arkadaşım mesela benim arabada 8 değil 4 hava yastığı var dijital değil manuel klima var peki buna ne demeli ayrıca arabam.com v.s sitelerde birçok 2002 comfortline'da durum aynı buna ne dersin ama bazılarında ise daha da farklı donanımlar bile var.Evet otomatikler AVU motor ve 8 valfli o doğru üstelik bende 4 höperlör ve 4 tanede twiter var hepsi bu yani 8 hoperlör yok sen biliyorsun yol bilgisayarıda yok ama hız sabitleyici var ilginç değilmi diğer yazdığın özellikler tamam siteleri şöyle bir dolaş haklı olduğumu göreceksin ne ilginç karşılaştırmalar yapacak ve şaşıracaksın ben bu konuya biraz takıldım galiba elimde değil ne yapayım sevislerde'de bu durumları gördüm yani ithal kağıdında comfortline yazıyor ayrıca gümrük belgesinde'de ama durum bu işte birçok özelliğide tutuyor ama birkaçı'da eksik işte bu tipleride gördüm onlarda aynı benim gibi ikilemde kalmışlar ama yapacak başka birşeyde yok şimdilik...
Gönderen: alpergndz - 03 Mayıs 2009, 14:19:13
kadir abi sen eminmisin o zaman confort olduğuna primline olmasın?
Gönderen: alpergndz - 03 Mayıs 2009, 14:22:41
aracın göstergeleri nasıl?krom çerçeveli mi?yağmur sensörün var mı?kararan dizkiz aynan var mı?koltukalr kadife döşeme mi?
Gönderen: vwbora-01 - 03 Mayıs 2009, 22:19:00
Evet yukarıda saydıklarının hepsi var daha artılarda var, ithal belgesi ve gümrük belgesinde'de yazıyor comfortline diye olmayan dijital klima bunu bilerek aldım ancak 8 hava yastığı yok mesela 8 hoperlörde yok bu gün biraz araştırma yaptım bazılarında' da yokmuş bunlar biraz rahatladım, acaba benmi çok büyütüp takıntı yaptım bilmiyorum,orjinal kolçak, orjinal hız kontrol, elektirikli ve ısıtmalı aynalar,abs,patinaj sisremi ne oluyor(çift teker) ebs,elektronik kontrollu fren sistemi,deri direksiyon,deri vites kolu falan işte bir çok şeyler henüz bunların birkaçını anlayamadım ama kullandıkça ve araştırdıkça öğrenirim herhalde dostum.
Gönderen: yellow_driver - 03 Mayıs 2009, 22:29:55
Evet yukarıda saydıklarının hepsi var daha artılarda var, ithal belgesi ve gümrük belgesinde'de yazıyor comfortline diye olmayan dijital klima bunu bilerek aldım ancak 8 hava yastığı yok mesela 8 hoperlörde yok bu gün biraz araştırma yaptım bazılarında' da yokmuş bunlar biraz rahatladım, acaba benmi çok büyütüp takıntı yaptım bilmiyorum,orjinal kolçak, orjinal hız kontrol, elektirikli ve ısıtmalı aynalar,abs,patinaj sisremi ne oluyor(çift teker) ebs,elektronik kontrollu fren sistemi,deri direksiyon,deri vites kolu falan işte bir çok şeyler henüz bunların birkaçını anlayamadım ama kullandıkça ve araştırdıkça öğrenirim herhalde dostum.

trendline donanımda da 8 hoparlör var ki sizde de vardır, bir tek basic de yok. deri direksiyon ve vites körüğü comfortlarda da yok benim bildiğim, sportline ve pasific donanım da olması lazım.
    bunlara o kadarda takılmamanızı tavsiye ederim. eğer aracınızdan memnunsanız,  kliması da klimatronic değilde manuel olsun. sonuçta o bir vw. ;) kazasız belasız günler
Gönderen: x0607x - 04 Mayıs 2009, 00:45:52
bora da sportline diye bir model yok sanırım :s highline olmasın :))
Gönderen: vwbora-01 - 04 Mayıs 2009, 13:00:08
SLM yellow-drver ve x0607x arkadaşlarım ilginize çok tşkr ederim evet arabamdan çok memnunum işte bazen böyle garip bir takıntı içine giriyorum arabanın tüm belgelerinde comfortline diye yazıyor, birçok yani hemen hemen bütün özellikleride tutuyor sadece klıma ve hava yastığı sayısı tutmuyor o kadar klımayıda bilerek aldım ama hava yastığı neden 4 tane ve 4 höperlör ve 4 tiweter var teweterleride höperlördenmi sayıyorlar bilmem artık anlamadım, getiren şirkete ve almanyadaki akrabalarıma sordum bazılarında böyle dediler bende peki dedim ne yapayım.
Gönderen: 06M4705 - 04 Mayıs 2009, 13:33:50
SLm hepinize iyi forumlar. Kadir abi haklı birçok com. donanımlar birbirlerinden ayrı ayrı özelliklere sahip. bunun nedeni ben bi kullanıcıya sorduğumda şu cevabı almıştım. 'Bora 'lar çeşitili ülkelerde üretimi yapılmış bu yüzden  aynı donanımllarda farklı özellikler bulunmaktadır' demişti.  ve hatta bana pek inandırıcı gelmese de, şase numarasının 11.harfi W olan araçlar orjinal alman üretimli olduğu söyleniyo.
Gönderen: 06M4705 - 04 Mayıs 2009, 13:36:38
SLm hepinize iyi forumlar. Kadir abi haklı birçok com. donanımlar birbirlerinden ayrı ayrı özelliklere sahip. bunun nedeni ben bi kullanıcıya sorduğumda şu cevabı almıştım. 'Bora 'lar çeşitili ülkelerde üretimi yapılmış bu yüzden  aynı donanımllarda farklı özellikler bulunmaktadır' demişti.  ve hatta bana pek inandırıcı gelmese de, şase numarasının 11.harfi W olan araçlar orjinal alman üretimli olduğu söyleniyo.
Gönderen: yellow_driver - 04 Mayıs 2009, 17:08:40
bora da sportline diye bir model yok sanırım :s highline olmasın :))
      aracım golf, golf ile boranın donanımları aşağı yukarı aynı olduğu için öyle yazdımda haklısınız ;)
SLM yellow-drver ve x0607x arkadaşlarım ilginize çok tşkr ederim evet arabamdan çok memnunum işte bazen böyle garip bir takıntı içine giriyorum arabanın tüm belgelerinde comfortline diye yazıyor, birçok yani hemen hemen bütün özellikleride tutuyor sadece klıma ve hava yastığı sayısı tutmuyor o kadar klımayıda bilerek aldım ama hava yastığı neden 4 tane ve 4 höperlör ve 4 tiweter var teweterleride höperlördenmi sayıyorlar bilmem artık anlamadım, getiren şirkete ve almanyadaki akrabalarıma sordum bazılarında böyle dediler bende peki dedim ne yapayım.
aynen öle tweterlarıda hoparlörden sayıyorlar. demekki sizde de 8 hoparlör var :)
Gönderen: OffLineR - 04 Mayıs 2009, 18:30:36

trendline donanımda da 8 hoparlör var ki sizde de vardır, bir tek basic de yok. deri direksiyon ve vites körüğü comfortlarda da yok benim bildiğim, sportline ve pasific donanım da olması lazım.
    bunlara o kadarda takılmamanızı tavsiye ederim. eğer aracınızdan memnunsanız,  kliması da klimatronic değilde manuel olsun. sonuçta o bir vw. ;) kazasız belasız günler

4+4=8 hoparlör comfort ve highline modellerinde var.
Pacificlerde de, trendline'da da yok.
Gönderen: devran - 04 Mayıs 2009, 20:07:43
usta hava yastıgını kafaya takma bukadar bızım 2000 passat bızde dahıl 4 hava yastıgı yanı passat üst sınıf olmasına rağmen...ayrıca hoporlörler 4+4 tür mıd+tiz klimada comfortsa kesınlıkle dıjıtal klıma olması lazım acaba yurt dısında bozuldu dıye sonrdan manuel klıma takmasınlar? 

bide ben yol bilgisayarının olmamsını anlamdım,olması lazımdı halbuki
Gönderen: yellow_driver - 04 Mayıs 2009, 23:59:08
4+4=8 hoparlör comfort ve highline modellerinde var.
Pacificlerde de, trendline'da da yok.
       bende 2000 trendline var. müzik dinlemeyi çok severim(yüksek sesle de değil, temiz sese önem veririm). ilk aracaımız olan renault 12 wagona bile pioneer teyp koymuştum. lafı uzattım, aracı aldığımda blukpunk teyp ve 4 mıd kapılarda+4 tweterkapıları üst kısmında orjinal ve üzerindeydi. özellikle dikkat ettim ve orjinal sistem beni tatmin ettiği için de değiştirmedi. ancak dediğiniz gibi comfort ve higline vardır ve benim kini alırken adam özel istemiş olabilir. o konuda bilgim yok. ama dediğim gibi teyp, midler ve tweterlar orjinal ve blukpunk.  ;)
Gönderen: vwbora-01 - 05 Mayıs 2009, 00:53:46
SLM Dostlar hepinize ilginizden ve bilgi paylaşımınıdan dolayı sonsuz tşklr.o 11. harf meselesini daha önce 'de yazmıştım oradaki harf hangi ülkede üretildiğini tam ve kesin olarak belirtiyor bendeki W ve almanyadan akrabalarınında (almanyada ikamet eden) oluru ve kontrolu ile aldım. 06M4705 nikli arkadaşımızın verdiği bilgi en akla yakın ve mantıklı olanı bence ve otomatik olarak üretilen arabalarda'da bazı değişiklikler mevcut benimkide onlardan biri ama ne olursa olsun telafi edilemeyecek eksiklikler'de değiller ve teknolojik olarak'da mükemmel arbalar gerçekten sahip olduğum için söylemiyorum cidden neredeyse kusursuz ve servise daha az bağımlı arbalar, yeni modeller ve motor tipleri git gide daha çok servise bağımlı olarak üretilmeye başladılar.Yetkili yada özel servisler gittiğinizde bir bakın isterseniz kaza dışında kaç tane bora ve diğer model var.ben bakarım adanada ikamet eden dost varsa aykan veya haşim bugay özel'gittiklerinde kontrol edebilirler ve baş ustaya sorbilirler ben sordum ve aynı cevabı aldım ne kadar teferruat ve albeni o kadar çok servis işte şimdiki vw. kuralı bu  SAYGILAR VE SEVGİLERİMLE... :tamamdir
Gönderen: vwbora-01 - 05 Mayıs 2009, 01:07:00
Arkadaşlar bora sohbet kumsalı bölümünde 3. sayfada 11. harfle ilgili bilgi aktardım arabasının hangi ülkede üretildiğini tam olarak öğrenmek isteyen arkadaşlar bakabilirler...
Gönderen: OffLineR - 05 Mayıs 2009, 10:57:22
Dediğin gibi opsiyonel de istenebiliyor onlar.
Haklı olabilirsin.

Neyse boşver, var ya 4+4, gerisi boş :D :D
Gönderen: vwbora-01 - 05 Mayıs 2009, 13:12:03
Çok haklısın arkadaşım.Arabanın detaylı resimlerini yeni gördüm offlineR gerçekten çok hoş son durumu bumu tampon altlarını aynı renk olması dahada güzel duruyor çok beğendim bende yaptırayım bari renklerimiz aynı içi için birşeyler yaptınmı yoksa orjinali gibi duruyormu? kazasız sürüşler dilerim...
Gönderen: OffLineR - 05 Mayıs 2009, 16:29:57
Teşekkür ederim.  :sevgi:
Askerliğim bitsin bir iki düzenleme daha yapacağım dışarıya, ondan sonra içeriye geçiyorum.
Yorumun veya soruların varsa benim aracın konusuna yazabilirsin.
Dağıtmayalım bu konuyu :D
Gönderen: vwbora-01 - 06 Mayıs 2009, 21:00:52
sen hayırlısı ile tezkereni bi al çok haberleşir yazışırız arkadaşım saygılarımla...
Teşekkür ederim.  :sevgi:
Askerliğim bitsin bir iki düzenleme daha yapacağım dışarıya, ondan sonra içeriye geçiyorum.
Yorumun veya soruların varsa benim aracın konusuna yazabilirsin.
Dağıtmayalım bu konuyu :D
Gönderen: vwbora-01 - 06 Mayıs 2009, 22:16:04
Arkadaşlaralper hocam ve diğer dostlar nerelerdesinizzzz...
Gönderen: vwbora-01 - 06 Mayıs 2009, 22:52:25
Bu akşam arabam.com da satılık boraları inceledim tabii bir kısmını ama daha sonra devam edeceğim. DİYECEKSİNİZKİ NİYE; Fiyatlara baktım özellikle comfortline ve pasificlere fiyatlar aynı model ve katogorideki arbaların aralarında ne kadar fark var tahmin bile edmezsiniz arkadaşlar bir bakmanızı öneririm hepsindede boya darbe ve değişeni yok diyor ama fiyatlar arasında bazen 3-4 bin tl oynuyor sizce bunlar doğru bilgimi yoksa darbe yada boya veya km leri saklıyorlarmı ne dersiniz donanımda'da ufak tefek farklılıklar var ama fiyatları bu kadar etkilememesi gerekiyor bence bir fikri olan dost vaarmı...
Gönderen: vwbora-01 - 06 Mayıs 2009, 23:06:35
İç kısımıa yani havalandırma gözlerine vites kolu kenalarına teyp ve ön konsulun kenarlarına gümüş rengi veya ağaç rengi kaplama yaptırıyorlar bunu nasıl ve hangi malzemeden yapıyorlar ve özellikle fiyatı konusunda bilgisi olan arkadaş bunu paylaşırsa çok memnun olurum saygılarımla...
Gönderen: yellow_driver - 07 Mayıs 2009, 00:12:42
İç kısımıa yani havalandırma gözlerine vites kolu kenalarına teyp ve ön konsulun kenarlarına gümüş rengi veya ağaç rengi kaplama yaptırıyorlar bunu nasıl ve hangi malzemeden yapıyorlar ve özellikle fiyatı konusunda bilgisi olan arkadaş bunu paylaşırsa çok memnun olurum saygılarımla...
        80-120 TL arası plastik, fosforlu gibi bir malzeme. aşağıdaki sayfalarda örnekler ve bu konu üzerine yapılmış öneriler mevcut.
http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/golfumuze-rcd-200-nasil-olur-t8492.165.html
Gönderen: VOLKAN_EMİR - 07 Mayıs 2009, 12:27:27
Bu akşam arabam.com da satılık boraları inceledim tabii bir kısmını ama daha sonra devam edeceğim. DİYECEKSİNİZKİ NİYE; Fiyatlara baktım özellikle comfortline ve pasificlere fiyatlar aynı model ve katogorideki arbaların aralarında ne kadar fark var tahmin bile edmezsiniz arkadaşlar bir bakmanızı öneririm hepsindede boya darbe ve değişeni yok diyor ama fiyatlar arasında bazen 3-4 bin tl oynuyor sizce bunlar doğru bilgimi yoksa darbe yada boya veya km leri saklıyorlarmı ne dersiniz donanımda'da ufak tefek farklılıklar var ama fiyatları bu kadar etkilememesi gerekiyor bence bir fikri olan dost vaarmı...
Siz almaya kalkışınca muhakkak bir eksikiliği ortaya çıkıyo.Mesala bi arkadaşım benim arabanın aynısından bulmuş 17.000 tl tl'ye ama arabada dünyanın masrafı çıktı.Bakmayın siz onların boya,darbe,değişen yok dediklerine...
Gönderen: vwbora-01 - 07 Mayıs 2009, 20:44:25
SLM Yellow-driver arkadaşım ilgine ve verdiğin bilgiye teşekkürler maun renk çok hoş duruyor birde gümüş var ancak ben adanadayım nerede yaptıacağımıda bilmiyorum ama en azından fiyatı hakkında bilgi sahibi oldum siyah yerlerde bazı soyulmalar var sinir bozucu bir çözüm üretmeli aklımada bu geldi ama acaba bu dayanıklı bir madde'mi birde nette satılıyor diyorsun biz alsak yapabilirmiyiz acaba ne dersin??? Rizelimisiniz yada oradamı çalışıyorsunuz benim aslımda çayelinden gelme ve birçok akrabam var orada ...
        80-120 TL arası plastik, fosforlu gibi bir malzeme. aşağıdaki sayfalarda örnekler ve bu konu üzerine yapılmış öneriler mevcut.
http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/golfumuze-rcd-200-nasil-olur-t8492.165.html
Gönderen: vwbora-01 - 07 Mayıs 2009, 21:11:55
AYNI Senin gibi düşünüyorum volkan arkadaşım illada alırken iyice araştırma yapmak gerekir diye düşünüyorum özellikle işin ustalarına göstermek gerek yoksa bu kadar fiyat farkları normal değil...
Siz almaya kalkışınca muhakkak bir eksikiliği ortaya çıkıyo.Mesala bi arkadaşım benim arabanın aynısından bulmuş 17.000 tl tl'ye ama arabada dünyanın masrafı çıktı.Bakmayın siz onların boya,darbe,değişen yok dediklerine...
Gönderen: yellow_driver - 08 Mayıs 2009, 00:27:57
SLM Yellow-driver arkadaşım ilgine ve verdiğin bilgiye teşekkürler maun renk çok hoş duruyor birde gümüş var ancak ben adanadayım nerede yaptıacağımıda bilmiyorum ama en azından fiyatı hakkında bilgi sahibi oldum siyah yerlerde bazı soyulmalar var sinir bozucu bir çözüm üretmeli aklımada bu geldi ama acaba bu dayanıklı bir madde'mi birde nette satılıyor diyorsun biz alsak yapabilirmiyiz acaba ne dersin??? Rizelimisiniz yada oradamı çalışıyorsunuz benim aslımda çayelinden gelme ve birçok akrabam var orada ...
      arkadaşım rizede görev yapıyorum. bende mersinliyim ;D soruna gelince bu parçayı oto aksesuarcılarda bulabilirsin, yoksa bile sipariş ederler. birkaç yere sor mutlaka bulursun. benim tahminim bu seti 50-60 TL civarı alıyorlar ve 80-100 arası montoj yapıyorlar. kendinde saç kurutma makinesiyle ısıtıp, montoj edilecek yerleri temizledikten sora ısıtarak kendinde yapabilirsin. hatta bizim siteden bir arkadaş 70 TL ye alıp kendi montaj atmişti ama ben aradaki fark fazla olmadığı için adamlara montaj ettirdim. sonuçta onlar sürekli yapıyor. ömrü içinse bişey diyemem ama en azından 4-5 sene gider herhalde. duruşuna göre bence 3 seneye bir yenilemek gerekse bile ben razıyım.  ;)
       birde bulamassanız buradan akrabalarınıza getirtirsiniz dicem ama adana da ki çok daha rahat bulursunuz.bulamazsanız ben size satıldığı yeri söylerim. geçen gene siteden bir arkadaş sorunca tekrar fiyat almıştım. 80 TL :tamamdir
Gönderen: vwbora-01 - 10 Mayıs 2009, 12:30:53
ÇOK tşklr hemşerim dediğin gibi en iyisi ustasına yaptırmak bir bakayım adanada kim yapıyor eğer bulamazsam tekrar yardımını rica ederim. bulacağımı sanıyorum vede örnek yapılanları bire bir görmeyi umuyorum bakalım ne olacak bulursam ve yaptırabilirsem sana bilgi veririm saygılar...NOT:Yaptırdığın düzenlemenin resmini form'a  atabilirmisin arkadaşım ve form'a nasıl resim atılıyor ben bilmiyorum denedim ama olmadı.seninki gümüş renkti galiba???
Gönderen: yellow_driver - 10 Mayıs 2009, 23:17:17
ÇOK tşklr hemşerim dediğin gibi en iyisi ustasına yaptırmak bir bakayım adanada kim yapıyor eğer bulamazsam tekrar yardımını rica ederim. bulacağımı sanıyorum vede örnek yapılanları bire bir görmeyi umuyorum bakalım ne olacak bulursam ve yaptırabilirsem sana bilgi veririm saygılar...NOT:Yaptırdığın düzenlemenin resmini form'a  atabilirmisin arkadaşım ve form'a nasıl resim atılıyor ben bilmiyorum denedim ama olmadı.seninki gümüş renkti galiba???
       nasıl ersim ekleyeceğin burada açıklanmış.http://www.vwtr.net/forum/sohbet/dosya-indirmeresim-yukleme-t95.0.html;msg350#msg350
        burada da benim araca uygulanmış kaplama resimleri. resimler telefonla çekilmiş olduğundan pek kaliteli değil, genede bir fikir verecektir.http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/golfumuze-rcd-200-nasil-olur-t8492.165.html
               :tamamdir
Gönderen: vwbora-01 - 11 Mayıs 2009, 22:26:39
(http://img379.imageshack.us/img379/5389/07032009216.jpg) (http://img379.imageshack.us/my.php?image=07032009216.jpg)
işte benim makine resmini atmakta ne zormuş yahu bunun daha kolay bir yolu yokmu acaba.???                    YELLOW-DRİVER arkadaşımada çok tşklr bu ara...
Gönderen: vwbora-01 - 11 Mayıs 2009, 22:31:23
İç kaplamalar çok şık gümüş rengide çok beğendim adanada yapan yeri bulabilirsem orada karar vereceğim ama mutlaka yaptıracağim bunun içinde ayrıca tşkr ederim arkadaşım saygılar...
Gönderen: yellow_driver - 11 Mayıs 2009, 22:44:54
İç kaplamalar çok şık gümüş rengide çok beğendim adanada yapan yeri bulabilirsem orada karar vereceğim ama mutlaka yaptıracağim bunun içinde ayrıca tşkr ederim arkadaşım saygılar...
       ne demek, birbirimizden birşeyler öğrenmek ve bildiklerimizi paylaşmak için buradayız. ;) bu arada aracınız çok temiz görünüyor. kazasız belasız günler :)
Gönderen: vwbora-01 - 12 Mayıs 2009, 13:49:06
tşklr Arkadaşım hepimize kazasız sürüşler ve mutlu sağlıklı hayatlar olsun dilerim, benim canım yandı sizlerinki yanmasın işallah ve sayende bu yaştan sonra birşeyler öğreniyorum. Tekrar saol saygılar...
Gönderen: vwbora-01 - 15 Mayıs 2009, 22:30:37
Neredesiniz dostlar....
Gönderen: VOLKAN_EMİR - 16 Mayıs 2009, 10:32:01
Ben burdayım
Gönderen: yellow_driver - 16 Mayıs 2009, 13:48:27
 :saygılar
Gönderen: vwbora-01 - 17 Mayıs 2009, 00:25:55
millet kayboldu ortadan havalar ısınınca gezmelere hız verdiler galiba volkan ve drıver ne dersiniz???
Gönderen: vwbora-01 - 17 Mayıs 2009, 00:30:34
teybi değiştirmeye karar verdim ama ne alacağimi bilmiyorum bu konu ile ilgili bölümü okudum ama pek bişi anlamadım yerinde görmeyi tercih ederim nede olsa eski kafa işte ama flaş bellek mutlaka olmalı diye düşünüyorum cd devride kapandı sayılır artık değilmi dostlar.blaupunkt için ne dersiniz???
Gönderen: yellow_driver - 17 Mayıs 2009, 01:22:04
   ben orjinal teybi külanıyorum ama genelde değiştirenler grüntü olarak bizim konsola sony lerin daha yakıştığını söylüyorlar(ışıklandırmalarından dolayı).  :tamamdir
Gönderen: vwbora-01 - 17 Mayıs 2009, 13:24:50
SLM driver sony markanın bir çeşidi varmı arkadaşım yani numara yada isim falan yoksa tüm sonyler'mi???
Gönderen: yellow_driver - 17 Mayıs 2009, 20:32:00
sitede bu mhabbet baya dönmüştü.arama yapıp sony teyp dersen çıkar.rcd 200 bölümüne de bakabilrsin.alırsan flash disk girişli al derim.
Gönderen: vwbora-01 - 18 Mayıs 2009, 21:53:18
teşekkürler arkadaşım...
Gönderen: vwbora-01 - 26 Mayıs 2009, 23:16:53
bu gün bayağı adanada dolaştım ama bir karar veremedim real markette yeni bir yer açılmış birde oraya bakcağım bir teyp alınacak artık bu karasızlıktanda sıkıldım...
Gönderen: VOLKAN_EMİR - 27 Mayıs 2009, 11:17:06
JVC de ışık olarak uygundur.Ben kullanıyorum,tuşların üzerindeki düğmeler kırmızı  ve orta konsolla ton olarak birebir uygun.