vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 9N => Konuyu başlatan: halotane - 02 Mayıs 2009, 20:54:50

Başlık: hava yastığnı ı kapatmak
Gönderen: halotane - 02 Mayıs 2009, 20:54:50
arkadaşlar hava yastığını şehir içi kullanımda kapatmak lazım mı yanii küçük çarğmalarda açılırmı yardımcı olursanız sevinirimmm ...saygılarrrrr bu arada arabam 1.4 basicline 2005 kedi gözü kasa
Başlık: Ynt: hava yastığnı ı kapatmak
Gönderen: oguz oktay - 02 Mayıs 2009, 20:55:38
vala ben 40 kmh la onumdeki arabaya vurmustuım acılmamıstı
Gönderen: halotane - 02 Mayıs 2009, 21:02:13
açılması lazım ama senın bı arıza mı var acaba kardeşşşşş geçen atkadaşın opeline çocuklar bisikletle çarpmış açılmış ta ondan sordummm .vw de o kadar hassasmı acaba
Gönderen: dangerfield - 02 Mayıs 2009, 21:10:42
eğer böyle birşey bana olsa o çocuğu hava yastığı diye gömerim direksiyona! :D
Gönderen: halotane - 02 Mayıs 2009, 21:14:30
işte dostum bu tür kazaları önlemek için bi düğme var ordan manuel hava yastığını kapatmak gerekıyomuş diye duymuştumda bıde forumda konuşalım istedimmmmmm.... varsa forumda serviste çalışan tenıdığınız falan konuşalım bu kounuyu saygılarrrrrr.......
Gönderen: cemdermen - 02 Mayıs 2009, 21:18:55
50km hızla yapılan kazalarda emniyet kemeri takılı değilse, 4. kattan aşağı düşmek ile aynı etkiyi yaratıyormuş...ne olursa olsun emniyet kemeri takılmalı, takmayanları uyarmalı...araçta airbag gibi bir opsiyon varsa bence herşekilde aktif tutulmalı...
Gönderen: white quattro - 02 Mayıs 2009, 21:38:54
zaten amacımız en ufak bi kazada bile can güvenliğimizi sağlamak değilmi... cana geleceğine mala gelsin die boşuna dememişler...
Gönderen: serkov - 02 Mayıs 2009, 21:56:07
hava yastığı iptal ediliyorsa bile edilmemesinde fayda var bence.. ayrıca yapacağın kazanın hafif süratli olması ondan yara almayacağın anlamına gelmez.. o yüzden açılsında sürücüye bir şey olmasın... hiç uğraşma bence :)
Gönderen: emir18rebrov - 02 Mayıs 2009, 21:57:21
emniyet kemeri takılı olmadan airbag açılmaz mı?
Gönderen: serkov - 02 Mayıs 2009, 21:59:49
emniyet kemeri takılı olmadan airbag açılmaz mı?

sanmıyorum ben öyle bir şey olacağını...
Gönderen: nefret35 - 02 Mayıs 2009, 22:07:26
bazı modellerde acılmıyo diye biliyorum
Gönderen: dangerfield - 02 Mayıs 2009, 23:00:20
yok yok bende duymuştum öyle birşey. takılı değilken açılmıyor air bag ama bazı marka ve model otomobillerde. ki bu çok mantıklı. madem hayatını önemsemiyorsun, airbage ne gerek varki :)
Gönderen: oguz oktay - 02 Mayıs 2009, 23:52:50
vala benim önceki aracımı bilen bilir yanlıs yazmayım ya 30 kmh yda 40 kmh la önümdeki araca vurmustum acılmadı air bag ler radyötör e kadar darbe geldiginde acılıo die biliorum ben ama
Gönderen: emir18rebrov - 03 Mayıs 2009, 14:38:19
bnm bi ark mercedesle duvara çarptı aşağı yukarı 100 km den yüksek bi hızla.emniyet kemeri takılı olan taraf açıldı emniyet kemeri olmayan taraf açılmadı
ondan sordum bende
Gönderen: enver_54 - 14 Mayıs 2009, 10:53:46
kimi araçlarda bu emniyet kemeri olayı var bildiğim kadarıyla ama 6n pololarda yok çünkü emniyet kemeri uyarı sistemi yok birde galiba sesörlerin hassasiyetine göre ve bulunduğu yere göre açılmasi değişiyormuş ben 1,5 ay önce 80 kmh ile yan bariyerlere sürttün ama açılmadı
Gönderen: Nightboy - 14 Mayıs 2009, 11:10:36
benim aracımda da ne hikmetse sürücü hava yastığı iptal edilmiş konumda servis kontrolünde çıkmıştı..nasıl aktif ettirebilirim kaça mal olacak ? herhangi bir bakımında onuda aradan çıkarma gibi bi pozisyon olurmu acaba ?  :)
Gönderen: fantom slx - 16 Mayıs 2009, 04:04:17
öncelikle, hava yastığı ve emniyet kemeri direkt can güvenliğimizi sağlayan şeyler arkadaşlar. insan hayatı, ne konfor için ne para için riske atılacak birşeydir.

yeni arabalarda hava yastığı yolcu tarafında kapatılabiliyor, sürücü hava yastığı için böyle bir seçenek görmedim hiç bir yerde, başka markalar da dahil. tahminimce bunun amacı, sürekli tek kişinin kullandığı araçlarda olası bir kazada sağdaki hava yastığının açılıp lüzumsuz masraf çıkarmasını önlemek. çünkü açılan hava yastığını yenilemek 1000-1500 lira gibi bir paraya maloluyor galiba.

emniyet kemeri - hava yastığı ilişkisi de en azından benim arabada var. nasıl olduğunu tam bilmiyorum ama tahmin etmek gerekirse, kemer bağlı değilse o koltukta yolcu olmadığını düşünüp açılmıyor olabilir. böylece, diyelim ki arabanız durduğu yerde önden birisi çarparsa, iki hava yastığı açılıp dünya kadar ek masraf çıkarmamış olur.

arabanın kitapçığında bunları çok detaylı anlatmıyor (ya da ben dikkat etmedim), servisten filan işi bilen birileri anlatırsa daha iyi olur elbette.
Gönderen: erco - 17 Mayıs 2009, 01:47:38
Benim bildiğim kadarıyla sürücü tarafında kemer bağlı olsa da olmasa da açılıyor. Ama diğer taraf emniyet kemerine bağlı olabiliyor bazı araçlarda.
Gönderen: enise - 17 Mayıs 2009, 14:02:24
mrb arkadaslar ben musty  londradan araniza yeni geldim ve sizden cok sey ogrendim. airbag konusunda basima gelen sey 2000model avensis le 206 ya arkadan carptik hizimiz 50 mhp idi ama hava yastiklari acilmadi cunku emniyet kemerleri takmamak ilk defa ise yaradi.yani kemer takili olmadiicin hava yastigi acilmadi. bi arkadasin dedigi gibi cana gelene kadar mala gelsin yinede kemerlerimizi herzamanicin takalim ve acilan hava yastiklarimiz olsun sadece
Gönderen: white quattro - 18 Mayıs 2009, 18:38:51
mrb arkadaslar ben musty  londradan araniza yeni geldim ve sizden cok sey ogrendim. airbag konusunda basima gelen sey 2000model avensis le 206 ya arkadan carptik hizimiz 50 mhp idi ama hava yastiklari acilmadi cunku emniyet kemerleri takmamak ilk defa ise yaradi.yani kemer takili olmadiicin hava yastigi acilmadi. bi arkadasin dedigi gibi cana gelene kadar mala gelsin yinede kemerlerimizi herzamanicin takalim ve acilan hava yastiklarimiz olsun sadece

:tamamdir  :tamamdir  :tamamdir
Gönderen: Pessimist - 21 Mayıs 2009, 11:54:28
sen 40 la daldın açılmadı ben 100 le daldım döndü döndü döndü yine açılmadı sanırırm emniyet kemeri takılmassa açılmıyor yani ben öyle biliyorum
Gönderen: oguz oktay - 21 Mayıs 2009, 22:45:05
en azından söförünki acılmazı lazım die bi,liorum bende
Gönderen: hardx - 15 Ağustos 2009, 12:39:46
airbag i kapatmak sadece  comfort modelinde oluyor.