vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: k_ien - 30 Mart 2007, 22:41:06

Başlık: golf 1 alırken dikkat edilecek hususlar
Gönderen: k_ien - 30 Mart 2007, 22:41:06
Selam,
1978, 1600 motor golf 1 gti almayı düşünüyorum (daha dogrusu araca bu hafta sonu bakmaya gidecem)
BU modellerde karşılasılan en büyük sorun nelerdir ve aracın hangi bölümlerine dikkat etmem gerekiyor
Şimdiden teşekkür ederim.
Başlık: Ynt: golf 1 alırken dikkat edilecek hususlar
Gönderen: VWci - 31 Mart 2007, 09:08:04
hocam bunlar erken paslanir...bence 1978 degildi 1982 ve 1983 modellere bakmalisin hatta Golf 2 GTi daha iyi bir secim olur...
Gönderen: Firestarter - 04 Nisan 2007, 09:36:20
öncelikle her aracın bakılması gerektiği gibi motor,mekanigini inceleyebilirsin.tabiki araç 78 model oldugu için daha da dikkatli incelemende fayda var.yürürü nasıl tepki veriyor, gerekli parçaları vs.yerinde mi ? kaporta pek sorun degil.önemli olan mekaniginin önemli olması.bende de 82 gti var.enj.sistemin yerine,karbüratör var tek bogaz. bu tür sistemlere dikkat etmende fayda var.
Gönderen: escocem - 04 Nisan 2007, 10:28:27
bizim araçlarda arka bagaj kapağına bakarak aracın genel kaporta durumunu anlıyabilirsin....eğer çürük varsa ön çamurlukların kapı altı kısmına bakan kısımlarınada bak eğer dediğim 2 yerde çürükler varsa şasesi dahil çürük vardır...motora gelince orjinal karışım sistemi ndr ve üstündemi(k-jetronik karbüratör neyse),aracı biraz zorla bak bakalım egzostan duman atıyormu atmıyorsa yağ cubuğunu al motordan hava üflüyormu ona bak üflüyorsa en az 500 ytl masrafın var demektir...bazı uyanıklar yağ yakan ve araçlardan anlamayan kişilere satış yaparken smoke adı verilen yağ atışını göstermeyen bi madde ekliyorlar motora bu sebeble en sağlıklısı yağ cubuğundan kontrol etmek...motoru dinle sarsıntı varmı,şıkır şıkır bi ses varmı(yataklar ve kapak için)...5ytl ne kıy bi elektirikcide sarj sistemini test ettir...sinyaline 4lüsüne vb sine bak..araç çalışınca akü ışığının sönüp sönmedine gösterge üzerindeki özelliklerin çalışıp çalışmadığına bak...eğil amortisörlere bak patlak vb sorun varsa zaten dışında ıslaklığı görürsün ıslaksa değişmesi gerekir...kaput açıkkken soldan ve sağdan şase ler gider ön panelin arkasına kaynak vb ciddi bi işlem varmı ona bak..sunroof varsa aç kapa bizim sunrooflar kolay kolay ön arka kaymada sorun yapmaz önmli olan son anda arkayı dikiyormu ona bak...aracı sür ön düzende ses varmı direksiyonda boşluk varmı sağa sola cekme varmı bunlara bak(binmeden önce lastik havalarını aynı hale getir)...aracta uğultu varmı yürürken onu dinle...eğil akskollarını alttan tut ileri geri yap boşluk varmı sansımanda onu gör...2.vitese tak el frenini cek aabayı kaldırmaya çalış stop ediyor yada kalkıyorsa sorun yok fakat bağırıyor ama bağırdığı kdr ilerlemiorsa baskı balatada sorun var...BUYRUN SİZE MK1 ALIM KıLAVUZU :)
Gönderen: Firestarter - 04 Nisan 2007, 10:38:40
iste agzımdan aldı,tam ben söyleyecektim :) olay bu.bunlara baksan yeterli.
Gönderen: corrado - 04 Nisan 2007, 11:37:44
escocem güzel özetlemiş
+ olarak vites geçişleri.
mk1 ve mk2 de problemler oluyor kontrol etmek lazım.
Gönderen: Erhan - 04 Nisan 2007, 12:50:38
konuyu açan arkadaş cevapları okumaya gelir umarım.
Gönderen: Firestarter - 05 Nisan 2007, 18:36:42
umarım okur,okumasa bile faydalı bilgiler bunlar  ;)
Gönderen: TuningLINE - 05 Nisan 2007, 20:24:37
evet gerçekten çok güzel bilgiler yazmışsınız üşenmeyip
hazır bir cevap olmuş yazdıklarınız
Gönderen: escocem - 05 Nisan 2007, 20:36:33
escocem güzel özetlemiş
+ olarak vites geçişleri.
mk1 ve mk2 de problemler oluyor kontrol etmek lazım.
bizim araçlarda dediğin gibi vites geçişlerinde deformeden dolayı aktarmalarda problem çabuk oluyor ama taş çatlasın 30 ytllik bi torna işlemiyle gayet güzel yapılıyor...büyük ihtimalle sanzımana giren son 2 kolda laçkalık olusuyor...16sı gibi konyada olucam aracı baştan toplıcaz baya ozaman işlemleri fotolar foruma acıklamalarıyla eklerim bi terslik olmazsa güzel bi konu oluşturmuşda oluruz bölece yeni yada bilgisi olmayan arkadaşla için bakalım..
Gönderen: Firestarter - 20 Nisan 2007, 12:59:36
Birde aracı kesin almaya karar verdiysen,resmi işlemlerini yaptırırken, özellikle devir işlemlerinde dikkatli olmanı tavsiye ederim.aracın modeli biraz düsük oldugu için,önceki yıllarından herhangi bir borç yada takip vs. olabilir.Buda oldukça canını sıkacak bir durum.
Gönderen: cHaMeLeOn - 04 Ekim 2007, 21:53:13
arkadaşlar merhaba Adım Barış. bende bir golf 1 gti almaya karar verdim. birtane inceledim sahibi 3100 ytl ye kadar indi. araç 81 model benzinli golf gti. kaporta düzgündü. arka bagaj kapağında ufak bi kaç çürük vardı. direksiyonunda biraz boşluk vardı. ve egzos problemli gibi geldi. motor conta yakmış ve kapağı açılmış problem düzeltilmiş. ayrıca direksiyon çok sert geldi bana. belkide daha önce hidrolik direksiyon olmayan araç kullanmadığım içindir. sizden bilgi almak istediğim konu bu araba 3100 ytl edermi ve bu paraya alırsam bana daha ne kadar masraf çıkarır acaba. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler
Gönderen: escocem - 04 Ekim 2007, 23:09:45
aramıza hoş geldin öncelikle..aracın resmini atabilirsen daha net fikir edinebiliriz malum anlatılanla pek net görüntü oluşmuyor...araç karbüratörlümü yoksa jetronik üzerindemi üzerindeyse ne kdr yakıyor denedinmi?
Gönderen: chill - 05 Ekim 2007, 00:16:12
cem ellerine sağlık kardeşim.1.sınıf bir ders anlatmışsın.yazıyı olduğu gibi kopyalayıp önemli bilgiler klasörüme kopyaladım.umarım telif hakkı falan vermem gerekmez  ;D .şimdi en iyisi ben daha önce baktığım araçlara gidip tekrar bakayım. :tamamdir
Gönderen: escocem - 05 Ekim 2007, 00:40:20
arabanı toplayınca 1 tur bineriz artık :)
Gönderen: cHaMeLeOn - 05 Ekim 2007, 08:17:23
Hoşbulduk. üyelere ilginiz için çok teşekkür ederim. benim baktığım aracın net fotoğrafları yok. onn için burada gösteremem. ama ilanında 3 tanesini görebilirsiniz toz içinde :) Araba.Com - Seçtiğiniz ilan yayından kaldırılmış, süresi dolmuş, ya da ilan mevcut değil. (http://www.araba.com/815259.html)
araçta karbüratör yoktu. enjeksiyonlu sanırım. sorumu şöylede sorabilirim aslında. 3000 ytlye temiz bir golf bulma şansım varmı?
Gönderen: escocem - 05 Ekim 2007, 12:17:10
bnm aracımla aynı kasa ve bence 3000 ytlye alınır bi araç..yalnız bu araba karbüratörlü bence...yani gti deil :)3000 ytlye temiz sıfır masrafsız mk1 bulman çok zor hatta bulamazsında denilebilir...ama zaman zaman orda burda yatırıp kullanmadıkları araçlarını ölesine satan kişilerden temizler düşebiliyor...illa golf alacaksan bu araç güzel en azından orjinal duruyor orjinal koltukları felan üzerinde almanı tavsiye ederim...
Gönderen: corrado_g60 - 05 Ekim 2007, 12:26:39
evet orjınale benzıyor..
bu fıyatada baska zor bulursun gıbı
Gönderen: cHaMeLeOn - 05 Ekim 2007, 12:47:06
arkadaşlar araçta ince işçilik fazla. onları halledebilirim fakat motor ve ön takımdan korkuyorum. direksiyonun sertliği normalmi birazda boşluk var. jikle teli kopmuş onu satıcı yaptırır öyle veririm diyor. bugün belki bi servise gösterebilirim o aracı
Gönderen: escocem - 05 Ekim 2007, 14:58:09
motor ve ön takımı en kral parçalarla ve işcilikle yaptırsan 1500 ytl yi geçmez tabi insan olan ustalara yaptırırsan...ben yerinde olsam kaçırmazdım araç satılır sonra pişman olursun ndn almadım diye..
Gönderen: warlock - 05 Ekim 2007, 15:03:11
MOtor ve yüyür sorun değil parça bulman ve yaptırman konusunda çok sıkıntı yaşamassın... Senin için en sorun olacak kısım karoser ve şaseler....  Arabanın yürürü ile motor aksamına komple elden geçirmeye kalksan parçalar dahil 750-800 YTL yi geçmez ama kaporta ve boya işçiliğine gireceksen en az 2000 YTL gider... Sana tavsiyem Karoserde sorunu olmayan bir araç bulmaya bak resimler aldatıcıdır yakından görmen gerek ve bir kaportacı muhakkak arabayı incelesin alırken....   malum arabalar yaşını almış durumda mazisi çok önemli benim gibi mazisi kara bir araca denk gelirsen 1 golf kasası daha harcayabilirsin. :)
Gönderen: warlock - 05 Ekim 2007, 15:05:10
motor ve ön takımı en kral parçalarla ve işcilikle yaptırsan 1500 ytl yi geçmez tabi insan olan ustalara yaptırırsan...ben yerinde olsam kaçırmazdım araç satılır sonra pişman olursun ndn almadım diye..

Cem o rakamları bulmaz daha geçen gün bizim sanayide 1500cc 4 ileri şanzımanlı golf 1 komple rektefe ve şanzıman bakımını 650 ytl ye yaptılar... Buna Grank yatakları piston ve kolları sekmanlar blok temizliği bilyeler keçeler şanzıman grup dişlileri yağ pompası devidaim pompası baskı ve balata karburator bakımı ve rot bakımları yapıldı..
Gönderen: cHaMeLeOn - 05 Ekim 2007, 15:32:05
arkadaşlar çok teşekkür ederim inanılmaz bilgiler veriyorsunuz. bunları değerlendircem. aranızda olmak dileği ile
Gönderen: warlock - 05 Ekim 2007, 15:46:18

CEM kusura bakama aradaki EN KRAL parçaları kısmını gözden kaçırmışım...  Evt EN KRAL Malzemeler ve en KRAL işçiliklerele fiyat Opsiyonlu olacaktır...
Gönderen: chill - 05 Ekim 2007, 22:14:06
arabanı toplayınca 1 tur bineriz artık :)

lafı bile olmaz :)
Gönderen: chill - 05 Ekim 2007, 22:44:17
arkadaşlar işte almayı düşündüğüm aracın detaylı fotoları.değerli düşüncelerinizi yazarsanız çok sevinirim.araç geçen sene restore edilmiş.çok ince bir işçilik yapılmamış ama çokda öyle göze batan bir şey yok gibi.taban döşemesi sökülmeden geri kalan her yeri boyanmış ve elden geçmiş.stepne kısmını açtığımda az bir çürüme belirtisi fark ettim.biraz elektrik işçiliği istiyor ve bazı keyfe keder işlemler.tabii bu benim görüşüm.ustalar çıplak gözle görünce ne derler bilemiyorum.
http://img166.imageshack.us/img166/2929/bilkent5fw2.jpg
http://img223.imageshack.us/img223/5323/bilkent6ox1.jpg
http://img112.imageshack.us/img112/5909/bilkent7rg6.jpg
http://img166.imageshack.us/img166/2806/bilkent8wx1.jpg
http://img223.imageshack.us/img223/5897/bilkent9ic6.jpg
 bu aracın orjinal ats jantlarıda var.onlarıda alacağım.
Gönderen: warlock - 05 Ekim 2007, 22:51:58
Hımmm.... Bu arabayı almak için 2 hafta sahibi ile muhabbet etmiştim... 2 sene önce anlaşmış ve bakmak için ta ankraya gitmiştim kar kıyamet yollarda yürünmüyordu...   Ozaman 3500 YTl idi Metalik Yeşil renkte idi ve bazı yerlerinde yamaları vardı resimlerde.... Herneyse almaya gittiğimde 20 adım öteden araba bana yaklaşma diyordu.. aracın tavanı falan senteden kaçıktı... Ve ne hikmetse anlaşmaya gittiğimde satıcı arkadaş telefonlarını kapamış bir türlü ulaşamamıştım halbuki bir gün önceden haberleşip aracı almaya geliceğimi biliyordu..... Çok büyük bir hayal kırıklığına uğramıştım ozaman eğer karşıma çıksaydı yüzüne tükürecektim sahibinin... Çünki bana arabasının sadece yürür masrafı olduğunu söylemişti ve ne hikayeler anlatmıştı...   Aradan 1 yıl geçti araç komple bir işten geçmiş olarak satlık ilanlarını gördük hep... Benden sana tavsiye o arabayı iyi incele... Yapılmış bir araç ama nasıl bir işçilik yapıldı bilmiyorum.  2 sene önce enkazdı o...
Gönderen: chill - 05 Ekim 2007, 22:56:08
plakadan mı hatırladın warrlock.o araç olduğunu nerden anladın
Gönderen: warlock - 05 Ekim 2007, 23:00:59
:D evt plakadan...  Alma sakın demiyorum... Yakınsa git bir bak arabaya güzel bir işçilik yapıldıysa sorun olmaz... ben almaya gittiğim zamanda 3500ytl lik değil 1000 ytl lik bir araçtı o ve kafadan 4000ytl masraf vardı...
Gönderen: chill - 05 Ekim 2007, 23:13:44
vazgeçtim.boyanıp hataları kapatılmış bir araçtan neler çıkabileceğini tam olarak kestirecek kadar iyi bir usta bulamadım daha :(
Gönderen: warlock - 05 Ekim 2007, 23:15:31
Hakan bak ben caydırmış gibi olmasın, bana denk geldiğinde karanlıktı araba, bence bir bak... Dediğim gibi emek verilmiş bir araçsa alınır... Biliyorsun benim araçta pert çıktı kazınınca, halbuki bende ne vaadlerle almıştım bendeki aracı hemde 2 sene önce 5000ytl ye ama sadece mekanik aksamına vermişim o parayı gerisi hikayeymiş mesala, ama bende 2 golften 1 golf yaptım oldumu oldu ama bende sadece büyük bir üzüntü bıraktı...   Ve arabayı aldığım kişi bana dese erşan bende gerçekten sıfır bir golf var alırmısın isterse bedava desin benim ticaretim bitmiştir....
Gönderen: chill - 05 Ekim 2007, 23:53:37
 ;D ;D ;D ;D kusura bakma sana değil ilana gülüyorum.ilk bakmaya gittiğim araçtı bu.araç 1,6 110bg iç döşeme haşat.o vatandaşın hiç bir araba hakkında hiç bir bilgisi yok.aracı draglara hazırlayacak ne bilgisi var ne parası.zaten taktığı jant lastiğe bakarsan pek birşeyden anlamadığını görürsün ;D ;D ;D asıl bomba şimdi geliyor.alman otoban polislerinin kullandığı 130bg lik bölüm var ya tamamen BENDEN alıntı. ;D ;D ben o zaman bu vatandaşa oettinger motormu diye sormuştum ( o zamanlar benimde fazla bilgim yoktu mk1 gti hakkında,sizlerin sayesinde bir yerlere geldik çok şükür),adam anlamayınca alman polislerinin otobanlarda o zamanın hızlı araçlarını(mercedes-bmw gibi)kovalamak için hazırlanmış bir model olduğunu söylemiştim.adam aynen almış yaa ;D ;D başka bir sürpriz bilgi daha.adam arabayı keçiörende bir su bayiliği alabilmek için satıyor..biraz sıkıştırayım sanırım aracı 5000-5500ytlye alırım.aracın üstüne kötü bir boya ve cila atmışlar.ben baktığımda cila kavlamış soyulmaya başlamıştı.ben bu aracı unutmuştum yaa.
Gönderen: escocem - 05 Ekim 2007, 23:57:08
ilandan bile bu yeşilin alınmayacağı belli aracın arkası çok yüksek atmmış bi terslik var diğer taraftan adam gibi arabanın gözüktüğü foto yok..aracına güvenen kişi her acıdan foto koyar ilanında..bende zamanında satışa çıkardım aracımı arka dodikleri boyasız olmasına rağmen komple foto koydum..anlayan adam bi boyayla aracın tıss tıss binilcek bi araba olcağını tahmin eder bu fotodan...eski araç almak başlı başına sorun malesef resimlerdende çok net yardımcı olmak mümkün değil malum...gene anlamda aracın her yerinden ufak tefekte anlayan birisiyle sectiğin araçlara baksan sağlıklı olur...sanayiden çok iyi tanıdık olmadıkca bi ustya gidipte bu araç nsl usta bi bak deme...adam sorun görse özellikle sağlam al diyor nasılsa bana yaptırcak güvendiği kişi bnmki bana geldi sormaya diyor böle serefinden yoksun insan kılıklı paragözlerle dolu sanayiler artık malesef...inan sırf bu ustaların elinden tamamen kurtulabilmek için ve bilgileri uygulamaya dönüştürüp kendi kendime motor işinide yapabilmek adına kepez belediyesinin motor kursuna kayıt olcaktım süresi uzun olduğu için gidemedim..bizler gibi hastalık bulaşmış birisi olmadıktan sonra kolay kolay tam masrafsız bir araç bulabileceğini sanmıyorum....bizlerin araçlarında bile yeri geliyor zamansızlıktan,imkansızlıktan,parasızlıkta yada bi süre sonra yapacaklarımın hepsini bir yapayım gibi mantıklarla mutlaka masraf edilecek konular oluyor...
Gönderen: warlock - 05 Ekim 2007, 23:58:19
YA satılık ilanına bak sanki sıfır araba satıyor gibi demi ben bu zihniyeti anlamıyorum kardeşim hurda arabayı bile allayıp pullayıp satan milletiz biz işte... ama birileri buna dur demeli artık... Avrupada bu satışı yapan kişi kafadan 20000€ ceza yer ama bizde 640*480 3 foto koy istediğini yaz satılık temiz araç sonra almaya git adamı dövmeden geri gelemessin...
Gönderen: chill - 06 Ekim 2007, 00:13:15
''şerefinden yoksun ,insan kılıklı paragözler'' abi ben bu kadar edepli bu kadar oto kontrollü ve bu kadar içten bir forum sitesi görmedim daha.cem allah senden razı olsun.sen beni güldürdün allahta senin yüzünden gülücükleri eksik etmesin inşallah. :)tanışma şansımız olmadı ama antalyalı olduğundanmıdır bilmem çok sempatik biri gibi geldin bana.bir gün hepinizle tanışırım inşallah
Gönderen: chill - 06 Ekim 2007, 00:21:49
aslında şimdi hatırlıyorumda o yeşil gtı fenada değildi haa.motoru ve şasisi oldukça iyi durumdaydı.sadece döşeme ve boyası kötüydü.aracın arkası eskiden şahincilerin yaptığı gibi yaya bir parça konarak özellikle kaldırılmış.lastiklerde uydurma olduğundan arabayla hiç bir alakası olmadığından bijon kafaları dışarıda kalmış ve bunun için flanş(sanırım spacer da deniyo)takmışlar.ondan öyle dışarda duruyor.yalnız nasıl bir bijonsa ona rağmen kafaları 2-2,5cm dışarda duruyordu ;D.aslında onu götürsem de bir göstersem ustalara.yalnız üye olduğumdan bu yana yzıyorum,varmı ankarada iyi bir usta bilen diye ,hiç kimse cevap yazmıyor.o aracı 5-5,5' alıp kendi zevkime göre 2,5-3000 ytl harcasam süper olur aslında.
Gönderen: chill - 06 Ekim 2007, 00:24:08
''şerefinden yoksun ,insan kılıklı paragözler'' abi ben bu kadar edepli bu kadar oto kontrollü ve bu kadar içten bir forum sitesi görmedim daha.cem allah senden razı olsun.sen beni güldürdün allahta senin yüzünden gülücükleri eksik etmesin inşallah. :)tanışma şansımız olmadı ama antalyalı olduğundanmıdır bilmem çok sempatik biri gibi geldin bana.bir gün hepinizle tanışırım inşallah

cem darılmadın inşallah. söylediklerin hoşuma gittiği için yazdım.
Gönderen: chill - 06 Ekim 2007, 00:29:01
çok soruyorum biliyorum ama bişey daha sorucam.k-jetronic motor nedir .nasıl anlaşılır.enjektörlü tüm gti motorları (yani eg kodlu olanlar)k-jetronic midir.
Gönderen: escocem - 06 Ekim 2007, 00:53:15
cem darılmadın inşallah. söylediklerin hoşuma gittiği için yazdım.
estafurullah arkadaştaydım eve geldim o arada yazmışsın :)
Gönderen: warlock - 06 Ekim 2007, 15:49:47
3 (http://www.obitet.gazi.edu.tr/obitet/yakit_sistemi/k_jetronik.htm)

Gönderen: nizam - 06 Ekim 2007, 16:39:27
ilandan göründügün de araç 5.000 ytl eder gibi görünüyor ama, görüp değerlendirmek lazım eski araç alındığında ersan abi ve cem kardeşimizin dediği gibi yanına çakal olmayan gvenebiliceğin insanlar alacaksın
vw grubunun eski araçları güzeldir sağlamdır pırlanta gibidir.... ama işlemesini bilene pırlanta olur..

Gönderen: warlock - 06 Ekim 2007, 17:18:19
Türkiyede eski yada yeni araç alırken en büyük sıkıntı satan çoğu çakallık peşinde.... Misal arabasındaki çoğu sorunu gizlemek için kaba taslak macun yada izole malzemesi kullanıyor ve üstüne boya atıyor... Kimileri okadar ileri gidiyorki aracı kendisi zımparalayıp sprey boya ile komple boyuyor alırken size gıcır gıcır araç satıyor...  Ama aldıktan 2 ay sonra hatalar başlıyor araçta....    Sanayiye çok sık giden birisiyim ve en yakın arkadaşım boyacı inanırmısınız araba satmak isteyenler tarafında okadar güzel para kazanılan bir meslek olamaz.... Adamlar arabayı getiriyolar perti çıkmış macunla kapatılıp bir boya atılıyor sanki komple yapılmış araç...   Karoserde çürük yerleri bile ya macun yada anadol kaportasının malzemesinden onarıp hallediyolar....  Bagaj ve Motor içindeki çürükleride okadar güzel gizliyolarki olmaz böle bişey....   En komiğime giden bir olayda ve düşündümü belki bu aracı alcak kişiye facia bile yaşatabilir...  Bir Twingoya yapılan uygulama idi... Sağ tekerden kaldırıma çarpmış ve travelsin değişmesi gerekiyor ama adam bu aracı sattık değiştirmem gizleyelim diyor kaportacıya, kaportacı ark abi yapma gözünü sevim teker arkaya sürtüyor travels değişmeden olmaz desede adam çamurluğu açtırıyor tekerlek sürtmemesi için ama aracın travelsi yamuk ve yolda bir çukura girse sonu kötü olan bir durma bile girecek araba....   Yani bizim trfikte dolaşan çoğu aracımız aslında potansiyel bir tehlike arz etmekte bu para kazanma hırsı bürümüş satıcılar yüzünden....   

Bide yurdışındaki duruma bakalım adamlar nasıl netten araç satıyolar... buyrun bazı linkler...
http://cgi.ebay.de/VW-Golf-1-cabrio-karmann-98ps-bj-1990_W0QQitemZ180163649414QQihZ008QQcategoryZ9873QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.de/Golf-4-GTI-1-8T-inkl-Navi-und-17-Zoll-Alufelgen_W0QQitemZ110176907072QQihZ001QQcategoryZ9873QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.de/Golf-2-1-8-GT_W0QQitemZ320165066365QQihZ011QQcategoryZ9873QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Sistem okadar güzel kurulmuşki eğer ilanda aracınızın bir kusurunu bildirmeden satar ve 1 hafta içinde bu sorunu alıcı farkedip şikayetçi olursa ceza okadar ağırki adama gidip resmen sıfır bir araba alırsınız....
Gönderen: escocem - 06 Ekim 2007, 22:46:11
warlock en sağlam kaynaklarımdan birisinin linkini vermişsin :tamamdir alım satım konularını konuşursak forumdaki tüm yazıların toplamı kadar yazı yazılır ;)
Gönderen: warlock - 06 Ekim 2007, 23:06:57
Ebay dünyanın en sağlam açık arttırma sitesi desek doğru olur....  Bide gittigidiyor sanırım ortaklık kurdu ebay la ama gittgidiyor un madurları ile memnunları bi saysak acaba ebay bu ortaklığa neder....   Ben elektronik eşşada çok madur oldum mesala yalan başlıklar la ürün çok satan var ve bu kişilerin başındada büyük firmalar geliyor.... Defolu ürünleri satıyolar yada müşteriye satılıp geri gelmiş sorunlu malları bu siteden eritmeye çalışıyolar... Ve geri iade de baya sorunlar yaşanıyor.... Ebay çabuk davran ya düzene sok yada bırak orayı...
Gönderen: escocem - 06 Ekim 2007, 23:18:15
benim yazıma hitaben yazdıysan ben gazi üniversitesinin linki için yazmıştım ;)
Gönderen: warlock - 06 Ekim 2007, 23:56:10
He valla sana yazdım... Ama olsun yazılanlar boşa gitmez genede... 
Gönderen: cHaMeLeOn - 07 Ekim 2007, 00:38:04
arkadaşlar şu araba hakkında bi yorum yaparmısınız. fiyatı çok ucuz geldi. kadran 200 ü gösteriyor tdi mıdır nedir. garip geldi. sahibinden.com - Türkiye'nin ilan ve e-ticaret platformu - Oto, Emlak, Bilgisayar, Cep Telefonu, Elektronik, Antika, Giyim, Mobilya, Eleman / Ä°ÅŸ Arayanlar ve daha fazlası (http://www.sahibinden.com/1982_dizel_km_de_10_kurus_yakiyor_WQQaXQQ4857572WQQpXQQdisplayitem?)
Gönderen: escocem - 07 Ekim 2007, 00:57:08
kadranla bir şekilde oynandığı gözüken kmdende belli ;)az yakan bi arabam olsun dersen dizel olduğu için doğru seçim yok ben mk1 hastası olmaya adayım dersen bi gti bul derim ;)
Gönderen: cHaMeLeOn - 07 Ekim 2007, 01:01:15
normal bir 1,6 gti km de ne kadar yakar? ayrıca resimdeki arabanın motoru yeni değişmiş ondan km öyle
Gönderen: escocem - 07 Ekim 2007, 01:12:57
jetroniği tamamen sorunsuz bi 1.6 gti daha görmedim bu sebeble çok doğru bi fiyat sölemek mümkün değil... fakat sakin kullanımda sehir içinde ortalama 290 sehir dışında 230(120 geçmemek şartıyla) yakar kullanımına göre sehir içinde 500 üde yakalarsın...
Gönderen: cHaMeLeOn - 07 Ekim 2007, 01:16:16
deli paraymış :) dizel yada 1.3 lere bakmam daha sağlıklı olacak anlaşılan :) bu arada yardımların için teşekkürler
Gönderen: cHaMeLeOn - 08 Ekim 2007, 16:35:21
Arkadaşlar gözümü kararrttım ve golf mk1 gti 1,6 16v araç için anlaşmaya vardım. bayramdan sonra alıcam bi aksilik olmazsa. yavaş yavaş kırğını döküğünü toplarız inşallah
Gönderen: escocem - 08 Ekim 2007, 16:45:01
hayırlısı olsun :tamamdir
Gönderen: ata666 - 08 Ekim 2007, 16:53:27
ben arabamı almaya gittiğimde hiç bi yerine baktırmadım. çünkü bir an önce almalı ve binmeliydim. golfümden önce kaplumbağam vardı çok iyi paraya sattım. çıtamı yükseltip hep istediğim tek farlı bi gti aradım ve buldumda.pazarlığımı yaptım arabamı aldım. allah yüzüme baktı arabamda hiç bi sorun çıkmadı. canavar gibi biniyorum. çıkan sorunlarda benim yüzümden oldu. (bütün ön takımlar + şase yenilenmesi) bu işler birazda kısmet gibi geliyor bana.bişey daha söyliim bu siteye üye olduktan sonra arabama bakışım çok değişti, sadece arabayı sevmek değil en küçük detaylarını bile bilmek araba sevgisini daha anlamlı hale getiriyormuş bunu öğrendim burda. saolun arkadaşlar.
Gönderen: cHaMeLeOn - 08 Ekim 2007, 17:20:32
jetroniği tamamen sorunsuz bi 1.6 gti daha görmedim bu sebeble çok doğru bi fiyat sölemek mümkün değil... fakat sakin kullanımda sehir içinde ortalama 290 sehir dışında 230(120 geçmemek şartıyla) yakar kullanımına göre sehir içinde 500 üde yakalarsın...

1.6 gti 16 v enjeksiyonlu ne kadar yakar tahminen arkadaşlar? şimdiden kara kara düşündürüyo yakıt beni :)
Gönderen: escocem - 08 Ekim 2007, 17:24:22
alıntı yaptığın yazıdakinden çok farklı olmaz..basarsan sistemiz sağlığına göre geçme şansın var 500 ykr yi..alıntı yaptığın yazıdada bu konudada basarsın derken fazla yakmak için uğraşırsan anlamında söylüyorum, normalen düz yolda basmak olarak algılama...
Gönderen: G60 - 08 Ekim 2007, 17:35:03
1.6 16v?
Gönderen: cHaMeLeOn - 08 Ekim 2007, 19:17:44
escocem hiç iç açıcı konuşmuyorsun :) neyse gülü seven dikenine katlanır.  ön takımın ve egzostun bakımını yaptırabileceğim iyi bir tamirci biliyormusunuz istanbulda?
Gönderen: escocem - 08 Ekim 2007, 22:52:44
benim konuşmamla alakası yok malum benzin pahalı napalım :)antalyadayım ben...
Gönderen: cumhur - 09 Ekim 2007, 21:52:12
Bir mk1 de ben aldım.Araç bir yıldır kullanılmamış ve servise çektim.Pistonlar yamulmuş.Conta yakmış.Mk 1 le tanışmam bu acıyla başladı ama bu araca aşığım.Yaşamıma farklı bir titreşim getirdi.Sorunsuz olarak toplayıp yürütebilirsem.Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.Dilenci Fatih..
Gönderen: Han - 09 Ekim 2007, 23:44:32
Ben de aracımı hiç bakırmadan aldım Allah'a şükür mekanikte bir problem çıkmadı.
Gönderen: escocem - 10 Ekim 2007, 00:05:01
Bir mk1 de ben aldım.Araç bir yıldır kullanılmamış ve servise çektim.Pistonlar yamulmuş.Conta yakmış.Mk 1 le tanışmam bu acıyla başladı ama bu araca aşığım.Yaşamıma farklı bir titreşim getirdi.Sorunsuz olarak toplayıp yürütebilirsem.Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.Dilenci Fatih..
aramıza hoşgeldin aracında hayırlı olsun kazasız belasız binmeni dilerim...aldığı araçlarla ilgili yorum yapan arkadaşlara bakılırsa 0 masrafla mk1 alan bir tek ben olmuşum ozaman :)aracın resimlerini bizlerle paylaşabilir sıkıştığın noktalarda soru sorabilirsin..
Gönderen: Firestarter - 10 Ekim 2007, 22:09:37

Hoşgeldin ve hayırlı olsun. Resimleri varsa yollayabilirsin. Allah kaza vermesin.
Gönderen: warlock - 11 Ekim 2007, 16:02:27
1.6 gti 16 v enjeksiyonlu ne kadar yakar tahminen arkadaşlar? şimdiden kara kara düşündürüyo yakıt beni :)

Evt sakin kullanımda bendeki 1,6 GTI düzgün ayarlı iken 100-120km hız la 180-190ykr yakıyordu uzun yolda özellikle otobandada 350ykr geçmedi.. araç yapıldıktan sonrada gene burdaki almancı ustama gidim son ayarlamaları yaptırıcam gene bu değerleri tutacaktır...   Ama bizim araçlarda en önemli 3 nokta emme, egzost ve enjektor kısımlarından en küçük bir kaçak aşırı yakıt israfına yol açıyor...
Gönderen: cHaMeLeOn - 17 Ekim 2007, 17:50:11
arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. yardımcı olursanız sevinirim.
alacağım mk1 gti 81 modeli motor silindir alt bloğunda çatlak varmış tamirci maksimum 700 ytl masrafla olur diyor. sizce olurmu yoksa daha sonra tekrar masraf çıkarırmı. bu arada problemsiz olacaksa ben 700 ytl vermeye razıyım. çok acil yardım edersen minnettar kalırım.

şimdiden sağol
Gönderen: Firestarter - 17 Ekim 2007, 17:57:27
alacağım mk1 gti 81 modeli motor silindir alt bloğunda çatlak varmış tamirci maksimum 700 ytl masrafla olur diyor. sizce olurmu yoksa daha sonra tekrar masraf çıkarırmı.

Bana göre pek sağlıklı olmayabilir. Bana kalırsa yenisini bulabilirsen daha iyi olur.
Gönderen: warlock - 17 Ekim 2007, 18:03:07
alacağım mk1 gti 81 modeli motor silindir alt bloğunda çatlak varmış tamirci maksimum 700 ytl masrafla olur diyor. sizce olurmu yoksa daha sonra tekrar masraf çıkarırmı. bu arada problemsiz olacaksa ben 700 ytl vermeye razıyım. çok acil yardım edersen minnettar kalırım.

şimdiden sağol

Valla çıkma blok bak hurdacılara yada aksaraya bi sor belki stoklarında olabilir...  Yapan ustaya göre değişir blok tamiri mesala tr de çok sağlam bu işçilikleri çanakkale/Çan da yapıyorlardı... Bundan 10 yıl önce 65 model bir mustang a blok tamiri yaptırmıştık orda 6 silindir düz sıralı motor  otomatik aletti hala sorun çıkarmadı araç...