vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Bora => Konuyu başlatan: 06M4705 - 21 Ocak 2009, 15:22:51

Başlık: bora almayı düşünüyorum
Gönderen: 06M4705 - 21 Ocak 2009, 15:22:51
Öncelikle herkeze selamlar. ben Ankra dan murat. biz ailece vw ciyiz. ama daha önce hiç bora sahibi olmadık. ben bora almayı düşünüyorum. ortalama 20bin lira alabileceğim hangi borayı tavsiye edersiniz. belli bi sorunlar yaratıyormu. dizel mi yoksa benzinli mi tavsiye edersiniz. şimdiden çok teşekkür ederm.
Başlık: Ynt: bora almayı düşünüyorum
Gönderen: Halil Kara - 21 Ocak 2009, 15:51:03
20 bin liraya alabileceğin bora 2000-2001 model olabilir.Comfortline donanım seçeneğini tercih edersen donanım konusunda sıkıntı çekmezsin.C segmentinde alabileceğin dayanıklı-konforlu-ikinci el değeri yüksek bir araçtır.Dizel yada benzinli seçimi sizin aracı ne kadar kullandığınıza bağlı.Bu fiyata alacağınız dizel bora yüksek km li olacaktır.Ayrıca turbo masrafıda çıkarabilir, alırken iyi bir yere göstermenizi tavsiye ederim.
Gönderen: VOLKAN_EMİR - 21 Ocak 2009, 15:57:49
Selam; öncelikle aramıza hoşgeldin;ben de yaklaşık 5 aydır bora kullanıyorum.Donanım olarak seni neyin tatmin edeceği önemli olan.Mesela benimki 2004 pasific.Pasific donanımı sana yetiyorsa al derim yetmezse daha üst sınıf versiyonlara bakabilirsin.Comfortline veya higline olabilir.Yakıt durumu ise senin arabayı kullanmana bağlı olarak değişir.Ben yılda 10.000 km'den fazla yol yapmadığım için benzinli tercih ederim.Eğer alacağınız arabanın tüm bakımları zamanında yapıldıysa hiçbir sorun çıkarmadan uzun yıllar sorunsuz binebilirsiniz.Sonuç da volkswagen.Şimdiden hayırlı olsun...
Gönderen: 06M4705 - 22 Ocak 2009, 01:21:15
öncelikle çok teşekkür ederm. yakıt yönünden bencede benzinli biraz daha cazip cünki yılda 10 bin yapmam. donanım olarak çok fark varmı arasında ne fark var com. ile?
Gönderen: VOLKAN_EMİR - 22 Ocak 2009, 13:53:47
öncelikle çok teşekkür ederm. yakıt yönünden bencede benzinli biraz daha cazip cünki yılda 10 bin yapmam. donanım olarak çok fark varmı arasında ne fark var com. ile?

http://www.yeterler.com/bora/vwbora.mht
Gönderen: VOLKAN_EMİR - 22 Ocak 2009, 13:55:58
Bu adreste donanım ve motor seçenekleriyle ilgi teknik bilgileri bulabilirsiniz...
Gönderen: sweety86 - 03 Şubat 2009, 21:08:21
Bence hiç bora alma
Gönderen: yellow_driver - 03 Şubat 2009, 22:44:47
Bence hiç bora alma
       arkadaşım fikrini söylüyorsun iyi de sebebini de sölesen de arkadaşa yardımı olsa
Gönderen: yellow_driver - 03 Şubat 2009, 22:51:35
bu arada bende 2000 model golf var. 06M4705 arkadaşta kesesine göre benim aracın modellerinde araç alacak tır. bora golfün sedan versiyonu sayılır.aynı segmentteki diğer marka araçlardan daha konforlu,rahat ve sağlamdır. tek dez avantajı kasa donanımlı ve oturaklı olduğu için biraz ağır ve rakiplerine göre performans olarak daha hantal.işte burada tercih kullanıcının. ben ce araç alırken mutlaka bir test sürüşü yapın ;)
Gönderen: sweety86 - 05 Şubat 2009, 19:16:53
1. çok yakıyor
2.   1,6 motor düşük kalıyo ve performansı şehir içi için çok kötü
3. Altı çok alçak. Daha bügün tamirciden çıkarken altı yere sürttü tampon yere düştü. Asfalt dışında kesinlikle kullanılmıyor.
4.Farları rezalet gösteriyor
5.Rampalarda arabada yük olmasa bile bayılıp kalıyor. Önceki arabam 1,5 motordu yokuşlarda hiç yığılmazdı.
6. Direksiyonu avuç içiyle çevirmek için sert
7. Arkayı ve yanları görmesi çok zor. Şehir içinde kullanımı güçleştiriyo.
8. İç plastik aksam kötü boyalarda falan çıkma oluyo.
9 Bunu dışında bir çok kronik sorunu var dikiz aynasının ömrünü tamamlaması gibi yada amortisörlerin ses çıkarması gibi.
10. Parçası çok pahalı. Geçen gün dikiz aynam bozuldu yenisi 450 TL civarı !!!

Ama iyi yönleride var tabi,
Bi kere duruşu çok karizmatik.
Yol tutuşu harika
Frenleri çok iyi
Sağlam bi araba insan kendini güvende hissediyo.
Komforuda güzel. Ama Bora aldığım için ÇOK PİŞMANIM
Gönderen: Halil Kara - 07 Şubat 2009, 16:10:55
1. çok yakıyor
2.   1,6 motor düşük kalıyo ve performansı şehir içi için çok kötü
3. Altı çok alçak. Daha bügün tamirciden çıkarken altı yere sürttü tampon yere düştü. Asfalt dışında kesinlikle kullanılmıyor.
5.Rampalarda arabada yük olmasa bile bayılıp kalıyor. Önceki arabam 1,5 motordu yokuşlarda hiç yığılmazdı.
9 Bunu dışında bir çok kronik sorunu var dikiz aynasının ömrünü tamamlaması gibi yada amortisörlerin ses çıkarması gibi.

Yol tutuşu harika
Frenleri çok iyi

Evet bahsettiğiniz durumların neredeyse hepsi bu araçta mevcut fakat rakiplerine göre kıyaslandığında da yine aynı şekilde bahsettiğiniz sorunların hepsi onlarda da yer alıyor.

Dikiz aynasına kafam takıldı.Dikiz aynası bozuldu derken neyi söylemeye çalıştınız ya da ömrü bitiyo derken ne demek istediniz anlayamadım.Biraz daha açıklayıcı yazar mısınız?

İyi forumlar, hoşça kalın.
Gönderen: oguz oktay - 07 Şubat 2009, 20:51:28
ben o selerin sorunların bi cogunu kendin halledim keyif alabilcegin bir bora halie getire bilirsin arkadasımnda borasının farla acıkcası cok kötüydü şimdi bi zenonla mükemmel oldu hem görünüş acısından hemde yolu görüş acısından bizim arkadas gayet memnun  onun sadece sikayet ettigi konu cok yakması
Gönderen: 06_BORA_06 - 07 Şubat 2009, 21:26:50
1. çok yakıyor

Yol tutuşu harika
Frenleri çok iyi
1 yılı aşkın bora kullanıyorum sıraladığın maddelerden sadece 3 ve 8. maddelerde sana katılıyorum arabanın sadece 1. vitesi ağır kalıyo 2 ye alınca roket  ;)
Gönderen: sweety86 - 11 Şubat 2009, 16:54:41
Alıntı
Evet bahsettiğiniz durumların neredeyse hepsi bu araçta mevcut fakat rakiplerine göre kıyaslandığında da yine aynı şekilde bahsettiğiniz sorunların hepsi onlarda da yer alıyor.

Dikiz aynasına kafam takıldı.Dikiz aynası bozuldu derken neyi söylemeye çalıştınız ya da ömrü bitiyo derken ne demek istediniz anlayamadım.Biraz daha açıklayıcı yazar mısınız?

İyi forumlar, hoşça kalın.

Ayna bozuldu drken yani bizim aynalar gece arkadan gelenin farları sürücünün gözlerini almasın diye otomatik kararıyo. Bu da aynanın içinde bulunan sıvı ile mümkün. Bir süre sonra bu aynanın içindeki sıvı akmaya başlıyo ve tamir olmuyo. Yeniside 450 TL civarı. Yani ayna bozuluyo.

Gönderen: sweety86 - 11 Şubat 2009, 16:56:17
ben o selerin sorunların bi cogunu kendin halledim keyif alabilcegin bir bora halie getire bilirsin arkadasımnda borasının farla acıkcası cok kötüydü şimdi bi zenonla mükemmel oldu hem görünüş acısından hemde yolu görüş acısından bizim arkadas gayet memnun  onun sadece sikayet ettigi konu cok yakması
TUVTURK ne olacak peki? Bildiğim kadarıyla zenonlar tuvturkten geçemiyo
Gönderen: oguz oktay - 11 Şubat 2009, 23:55:10
neyi gecmio millet yangın yaptı filimleri sökün adamlar katiyen almıo fln fln arkadasımda zenon var gitti filimide var yaptırdı muaynesini geldi  tuvturk ten korkmayın bu kadar ama tuvtur aracın vizesini muaynesini yapıo ama polisler altınızdan arabayı alabilirler flm li arabayı eger kılsa adamın insafiyetine kalmıs baglarlar
Gönderen: hakan18700 - 12 Şubat 2009, 11:15:14

1. çok yakıyor

Yol tutuşu harika
Frenleri çok iyi
arkadaşım ya sen bora değilde başka bi arabaya biniyonnnnn.bende  2004 pasific mpdeli var şu saydığın maddelerin 1 veya 2 si var o da nadirr. bence seni kandırmışlar sana bora görünümlü şahin wermişlerr ;D
Gönderen: sweety86 - 12 Şubat 2009, 13:15:22
Hakan18700 arkadaş asıl sen bindiğin arabayı tanımıyosun asıl sana başka bi araba satmışlar yada arabanı garajdan hiç çıkartmıyosun .Demekki senin araba az yakıyo. Bundan önceki aracın 3000 motor bi araçmıydı. Doğru ona göre biraz daha az yakıyo. Performansı uzun yolda güzel gidiyo ama şehiriçinde kötü kimse iyi diyemez Şahin bile daha iyi kalkar çünkü Bora  1300 kg.  Farlarına mı iyi diyosun. Avrupa tarafından en kötülerden biri olarak belirlenen ampul var boranda. Bunu tüm Bora kullanıcıları kabul etmiş. İç plastik aksamındaki boyalar bir süre sonra çıkıyo insanlar forumlarda çare arıyo ne yapayım diye. Daha dün hepsini söktüm yeniden boyadım. Senin aracın belki yaş olarak daha genç sayılabileceği için böyle bi sorun yok. Aracım şahin olmuş olsaydı senin dediğin gibi Dikiz aynasına 450 TL gaz kelebeğine 400 TL demezler 8de bir fiyat söylerlerdi.  Altının alçak olmasının nedeni ise benim aracımda karter koruması var ondan diğerlerine göre daha alçak senin arabanda yoksa karter koruması alçak gelmiyo olabilir. Alttan sürtmelerden korkmuyorsun demekki.  Bagajı çok yüksek değil arkayı park ederken rahatça görebiliyorum diyosan o senin marifetin tebrikler.Forumu biraz incelersen bora kullanıcılarının benimle aynı şeyi söylediğini görürsün. Ama bu eksi yönlerini yoltutuşu, frenleri, görünümü kapatıyo...
Gönderen: yasarcan - 28 Nisan 2009, 07:21:02
hakan18700 arkadaş kafamı karıştırdı  :o
sonradan gelen cevaplar da pek tatminkar değil
Gönderen: idril - 28 Nisan 2009, 14:16:01
Bu konunun altında bir Bora sormuştum nasıl diye ama bu yazılardan sonra insanın içindeki heves yok oluyor..Bora bu kadar mı kötü araç yaa.SAdece  fren ve görünüş için mi alınır bu araba..Vw bu kadar kötü araç yapar mı diye sesli düşünüyorum...
Gönderen: nakres - 28 Nisan 2009, 16:51:24
mekatronik ustası eyüp arkadaşımızın 2004 borası vw servis açacağımızdan dolayı satılıktır arkadaşlar 
  gri 2004 primlıne comfort görünümlü mercekli xenon farlı lpg li...

http://www.sahibinden.com/acil_sahibinden_lpg_li_sorunsuz_-20WQQaXQQ12267565WQQpXQQdisplayitem

sahibinden .com ilan numarası :12267565

Gönderen: VOLKAN_EMİR - 28 Nisan 2009, 17:13:56
Kimin arabadan ne beklediğine bağlıdır bu tercihler.Ben Bora' yı sağlamlığı,komforu ve sürücü-yolcu güvenliği için tercih ettim pişman da değilim.Ama kalkıpta Boradan yüksek performans,sportif kullanım beklerseniz tabiiki sizi tatmin etmez.Bunun dışında her arabada bazı kusurlar olabilir onlarda normal şeylerdir.Şöyle bi örnek vereyim Kıyaslama açısından; bi yakınımızın akrabası sol ön kapıdan 60 km hızla gelen başka bir araban darbe aldı ve şöför maalesef sizlere ömür( Grande Punto ile ) Ve yine geçen gün 2008 model Citroen C5 in otobanda paramparça olduğunu ve çok da yüsek süratle olmamasına rağmen içindekilerin öldüğünü duydum.Bu gibi kıyaslama Bora için daha uygun olur diye düşünüyorum.
Gönderen: yasarcan - 29 Nisan 2009, 00:54:01
borasını satan arkadaş en son kaç istiyor?
birde araç ocaktan beri satılık görünüyor bu kadar sürede neden satılmamış acaba ?
Gönderen: 34AC34 - 30 Nisan 2009, 09:19:15
 bu arabanın fiyatı bana göre çok uygun.  bide eyüp süper bir mekanikçidir ondan çıkacak arabada sorun çıkma ihtimali sıfıra yakındır. forumu biraz gezersen arabasını nekadar sevdiğini anlarsın.
Gönderen: nakres - 30 Nisan 2009, 10:01:10
evet caner eyüp tamamiyle vw de yetişmiş tam bir vw ustasıdır..

aracı beraber dod tan aldık doğuşun kendi çalışanlarına  müdür vs.tahsis ettiği araçlardandı....

aracın neden satılmadığını soran arkadaşlara cevabım o zamandan bu zamana kardeşimin tok satıcı olmasıydı..fiyatını hep yüksek yazmıştı...ne pazara çıkardı ne üzerine satılık yazdı öylesine sahibinden  com da duruyordu...ama servis açma   olayı çıktı şimdi....

araç biz alırken haliyle servis bakımlıydı ...

bir kaç yerinde boya var ama ağır kazası belası olmadığından problem boya olsun araç çok güzel diyerek aldık..malum istanbul trafiği ufak tefek sürtmeler vs .olmuştur  ..

araç dosta gidecek araç olmasa burda duyuru yapmazdım ....

Gönderen: AVUKAT BEKİR - 30 Nisan 2009, 16:01:46
bende 2005 pasific var. cok memnunum. tavsiye ederim. 20.000 TL ye 2000 2001 model comfortline almanı tavsiye ederim. yol tutuş,güvenlik, gösteriş, konfor süper. ben lpg taktırdım. BRC marka. maksimum 150 TL yakıyor. Piooner deh 4000 up mp3 çalar taktırdım.gövde rengi ( metalik gri benimkisi) park sensörü taktırdım.hiç ekisk kalmadı. yaklaşık 2000 TL para harcadım hepsine.Arabam dört dörtlük oldu. Bakımlarını tam yaptıktan sonra araba içinden ses gelmez kesinlikle. Ekonomik olarak imkanım olmasına rağmen yıllarca bora kullanmayı düşünüyorum...
Gönderen: yasarcan - 30 Nisan 2009, 18:31:41
eyüp ustanın arabası çok güzelde primeline olması kötü..
otomatik vites ve birçok şey yok sanırım.
Gönderen: nakres - 30 Nisan 2009, 18:39:02
merhaba yaşarcan kardeş....

eyüp ustanın aracında comfortlıne jant vs var zaten daha ne lazım  ....kapı bantlarının boyası mı eksik

birde primlıneda da otomatik vites olur pacifictede  otomatik vites ayretten bir seçimdir...
Gönderen: yasarcan - 30 Nisan 2009, 18:48:45
pardon ben yanlış yazdım otomatik vites olmasını istemiyorum yazacaktım, çok yakıyomuş ondan dolayı otomatik vites iyi değildir diye biliyorum
Gönderen: nakres - 30 Nisan 2009, 22:09:41
  ;D kardeşimin aracı manuel otomatik muhabbeti nerden çıktı
Gönderen: yasarcan - 02 Mayıs 2009, 12:01:34
http://www.sahibinden.com/2004_model_bora_garaj_arabasi_bakmadan_gecmeyin-44WQQaXQQ13764591WQQpXQQdisplayitem
Seri   Bora
Model   1.6
Yıl   2004
Km   37000

22 500 TL

birde bu araç
http://www.sahibinden.com/emsalsiz_cok_temizWQQaXQQ13471919WQQpXQQdisplayitem
Model   Pasific
Yıl   2005
Km   48000
25 000 TL

arkadaşar bu araçlar hakkında yorum yapar mısınız?

ben biraz km konusuna takmış durumdayım 50 000 den fazla oldumu o araç benim gözümde kötü araç oluyo ileride satamam diye düşünüyorum bu nedenle düşük km bakıyorum
Gönderen: vwbora-01 - 07 Mayıs 2009, 21:47:00
SLM Yaşarcan arabaları inceledim biraaz pahalı şu anda fiyatlar biraz daha aşağıda yani 3-3,5 hatta 4 bin gibi ama arabanı almadan önce mutlaka servise götür ve bilgisysar kontrolu ve kaporta kontrolu yaptır arkadaşım. BİRDE bora alanların pişman olduğunu yeni duydum  o arkadaşın arabası çok dökülmş anlaşılan birazda bu iş şans işi benim bu ikinci boram kazadan önce manuel şimdi ise otomatik aldım memnun kalmasam alırmıydım asla...HER arabanın döküntüsüne rastlarsan üzülürsün değilmi??? AYRICA 8-10 hp'lik güçlendirme yapıyorlar orjinal motoru değiştirmeden süper oluyor diyenlerin sayısı hiçte az değil  bana yetiyor ben düşünmüyorum ama istersen yaptırabilirsin özellikle sehir içinde kalkışlarda çok faydası oluyor diyorlar çok da pahalı değilmiş 300-400 tl arası imiş saygılar...                                                                                                                                                                    NOT:KM KONUSUNDA YANLIŞ DÜŞÜNÜYORSUN SAKIN KM YE TAKILMA DÜŞÜK DE YAPTIRABİLİRLER FAZLADAN DA BİR ŞEY OLMAZ KORKMA O KADAR...
Gönderen: VOLKAN_EMİR - 08 Mayıs 2009, 13:24:23
Bence ilk ilandaki arbada eğer bi pürüz yoksa ( kaza,kilometre,değişen vs.) uygundur.
ikinci ilan ise ben biraz şüphelendim.Çünkü; mademli 48.000 km' de neden tüp takıldı? Ve de fiyatı uçuk gibi geldi...Ama siz siz olun almadan önce muhakkak yetkili servise yada arçtan anlayan birilerine gösterin.

İyi günler...
Gönderen: alpergndz - 08 Mayıs 2009, 22:01:10
araç km si oynanmamış olsun bakımlı olsun araç diri olsun gerekirse 1000 TL fazla ver.Sonra kafan ağrımaktansa fazla vermeyi tercih ederim.
Gönderen: erdalerdogan - 25 Ağustos 2010, 19:13:03
bora güzel bi araba ama sıfır alırsan yada bakımları yapılmış temiz bir araba ise birde arabada tüp kesinlikle olmayacak helede lpg yi yanlış monte etmişlerse durum vahim. benim gibi sanayiden başını alamazsın. ben çok araştırdım boramı corollamı cogunluk corolla diyor motor ve elektronik aksamı boraya göre daha az sorun çıkartıyor ve yakıtıda boradan daha az ama bora daha konforlu ve rahat tercih senin iyi düşün beni soracak olursan keşke bora değilde toyota corolla sol alsaydım ha unutmadan şunuda söyleyeyim benim bora siyah renkli 2004 model ve arabanın tavanında 2cm çapında biryerin boyası atmış. çok inceledik darbe falanda almamış hayret boranın boyası bukadarmı dandikmiş. saygılar
Gönderen: bilalaydin - 25 Ağustos 2010, 21:05:24
bence siz sanssızsınız.bora corolladan katkat iyi bir araba bence.konfor motor ve goruntu olarak.ben araba almadan 1 yıl arastırdım.acele etmedim ve suan tam 1 yıldır suruyorum Allaha sukur bi gun bile demedimki keske baska araba alsaydım.aksine her gun iyikide bunu almısım diyorum.yeni alacak olanlarada kesinlikle volkswagen alın diyebilirim tabi alıcagınız arabayı iyi bir ustaya gosterin ve lpg siz olmasına dikkat edin(taktıracaksanda sen taktır yakılmıs alma).
Gönderen: Emre Can - 25 Ağustos 2010, 22:32:10
Bora mı alalı 1 yıl oldu.Aldıktan sonra ara sıra ikinci el araç fiyatlara bakarım.Bora nın sınıfındaki diğer araçlarda fiyatlarda hep düşüş söz konusu.Ama bora lara bakın 3 ay önce fiyatlar aynı 5 ay sonra yine aynı.Bunun sebebi fabrika, bora model araçlardan sınırlı sayıda üretti.Ama yeni çıkan honda civic lere bakın sanki belediye dağıtmış gibi herkesin altında.Bora lar pek fazla yok. Bunun sebebi bu. sweety86 isimli arkadaşımızın saydığı maddeleri görünce şaşırdım.Hiç bora kullanmamış biri olsaydım yazdığı maddelerden dolayı her ne olursa olsun arabaya ön yargılı bakardım.
'Altı çok alçak' demiş. Denizli yolları o kadar mı kötü?
'Rampalarda arabada yük olmasa bile bayılıp kalıyor.Önceki arabam 1.5 motordu yokuşlarda hiç yığılmazdı' demiş.Burada iş şöförlüğe bakar.Birde önceki arabam 1.5 motor demişsiniz.Önceki arabanızın markası ve modeli neydi?
Birde şöyle bir madde yazmışsınız : 'Direksiyonu avuç içiyle çevirmek için sert' Direksiyonunuzun hidrolik özelliğinde bir problem olmasın?

BENCE SINIFININ BİRİNCİSİ BİR ARAÇ VOLKSWAGEN BORA  :saygılar ;D
Gönderen: R-Line - 26 Ağustos 2010, 11:48:54
boralar sınırlı sayıda mı üretildi ?
direksiyonu elektro servo olmadığı için diğer araçlara göre sert.
altı alçak falan değil, sürtmesinin başka nedenleri olabilir
evet devirli kullanınca çok yakıyor, ama ekonomik kullanmak sürücünün elinde

sonuç : kendi sınıfında alınabilecek en güzel araçlardan biri (temizi hırpalanmamışı olmak kaydıyla)  :)
Gönderen: EMRE_61 - 26 Ağustos 2010, 12:32:06
boranın altı alçak diyenlere şaşırıyorum.ben arabayı yeremi bassam diyorum millet yükseltme derdinde :D boranın altı alçak değil arkadaşlar  boranın ön tampon alçak.ve ağır bir araba olduğu için süspansiyonlarıda yumuşak olduğu için.tümseğe girerken hızlı girerseniz araba fazla esner ver cart diye bi ses gelir onun için yavaş girince hiç bi problem yok.
Gönderen: Emre Can - 26 Ağustos 2010, 20:28:59
Benim bildiğim bora lar diğer rakiplerine göre daha az sayıda üretildi.
Gönderen: beyazbora - 28 Ağustos 2010, 00:18:47
SLM Yaşarcan arabaları inceledim biraaz pahalı şu anda fiyatlar biraz daha aşağıda yani 3-3,5 hatta 4 bin gibi ama arabanı almadan önce mutlaka servise götür ve bilgisysar kontrolu ve kaporta kontrolu yaptır arkadaşım. BİRDE bora alanların pişman olduğunu yeni duydum  o arkadaşın arabası çok dökülmş anlaşılan birazda bu iş şans işi benim bu ikinci boram kazadan önce manuel şimdi ise otomatik aldım memnun kalmasam alırmıydım asla...HER arabanın döküntüsüne rastlarsan üzülürsün değilmi??? AYRICA 8-10 hp'lik güçlendirme yapıyorlar orjinal motoru değiştirmeden süper oluyor diyenlerin sayısı hiçte az değil  bana yetiyor ben düşünmüyorum ama istersen yaptırabilirsin özellikle sehir içinde kalkışlarda çok faydası oluyor diyorlar çok da pahalı değilmiş 300-400 tl arası imiş saygılar...                                                                                                                                                                    NOT:KM KONUSUNDA YANLIŞ DÜŞÜNÜYORSUN SAKIN KM YE TAKILMA DÜŞÜK DE YAPTIRABİLİRLER FAZLADAN DA BİR ŞEY OLMAZ KORKMA O KADAR...

BU GÜÇLENDİRME HAKKINDA BİRAZ BİLGİLENDİRME YAPABİLİR MİSİN
Gönderen: beyazbora - 28 Ağustos 2010, 00:24:05
AL BORANI ÖTTÜR BORUNU KARDEŞ

TAŞ GİBİ ARABA

TRAFİĞE ÇIKMAK DEMEK TİR RİSK ALACAKSAN BORA GİBİ SAĞLAM BİR ARABA İLE AL

FRENLERE BASTIN MI LAK DİYE DURUR İKİLEETMEZ VİRAJDA KIÇI BAŞI OYNAMAZ

GİDİP TENEKELERE PARA VERME

AVRUPA HANGİ ARABANIN ALTI YÜKSEKKİ?

ALTI YÜKSEK DERSEN JEEP ALACAN YADA TİCARİ DOBLO FALAN

HÜLASA:
BEN AL DERİMM
Gönderen: beyazbora - 28 Ağustos 2010, 00:25:06
DÜZELTME: TRAFİĞE ÇIKMAK RİSK DEMEK TİR RİSK ALACAKSAN BORA GİBİ SAĞLAM BİR ARABA İLE AL
Gönderen: fatih_et - 12 Eylül 2010, 11:22:44
BU GÜÇLENDİRME HAKKINDA BİRAZ BİLGİLENDİRME YAPABİLİR MİSİN

performans egzozu, performans hava filtresi gibi güçlendirmeler yapılabilir bunun dışında chip tuning vs de yapılabilir

ancak her güçlendirme yakıt artışına sebep olur, modifiyeyle ilgilenen arkadaşlar güçlendirme hakkında daha bilgilidir,

beyazbora arkadaşım büyük harfle yazmak yasak forumda, büyük harf bağırmak anlamında gelir nette
Gönderen: fatih_et - 12 Eylül 2010, 12:05:23
bende 1.6 8v otm 2003 pacific var tek kelimeyle harika bi araba, almadan önce 4 ay araştırma yaparak aldım arabamı ve çok memnunum,

çok yakıyor diyenler;
uzun yolda toplam 550 kg yük ile klima 3. kademe açık 15ykr/km,
şehiriçi en çok 22ykr/km sportif modda(gaza sonuna kadar bas ayağını çekme), 18 ykr/km ekonımik mod tüketim
lpg litre fiyatı 1,98 zavoli sıralı sistem tüp ile,

şehir içi performans düşük diyenler;
yüksek performanssatn kastınız ne?

altı alçak diyenler;
yüksek ve yol tutuşu bora kadar iyi başka avrupa araç var mı??
85 tl karşılığı karter muhafazası taktırdım, sorun bitti!

farlar berbat diyenler;

30 tl karşılığı farları sildirdim, röle taktırdım ve ampulleri değiştrdim
yenisinden farkı kalmadı
(boranın far hastalığını biliyorsunuzdur zaten bu soruna çözüm forumda 1 farklı yrde anlatıldı

rampalarda baılıyor diyen arkadaşın eski aracı 1.5miş yani dizel yani yüksek torklu, bu konuda biişey demeye gerek yok herhalde,

direksiyonu sert diyen arkadaşlara bişey diyemem, bence çok yumuşak,

arkayı ve yanları görmek zor diyenler, kullanırken arkasını gösteren araba henüz yok bnun için park sensörü diye bişey var,
yanlar içinse dikiz aynaları her borada elektrikli ısıtmalı  olarak standart

iç plastik aksamı kötü diyen arkadaşlar; 5 yaşında içplastik aksamı iyi olan bi araç var m?

amaotisörlerinden ses geliyo diyen arkadaşlar, eğer çukudan çıkarken elen tıs sesinden bahsediyorarsa gayet normal parçann
çalıştığını gösterr, eğer başka ses vrsa arıza anlamına gelir

parçasıpahalı diyen arkadaşlar, parçası ucuz olan bi avrupa araç söyleyin?

Gönderen: beyazbora - 13 Eylül 2010, 00:19:26
boralar sınırlı sayıda mı üretildi ?
direksiyonu elektro servo olmadığı için diğer araçlara göre sert.
altı alçak falan değil, sürtmesinin başka nedenleri olabilir
evet devirli kullanınca çok yakıyor, ama ekonomik kullanmak sürücünün elinde

sonuç : kendi sınıfında alınabilecek en güzel araçlardan biri (temizi hırpalanmamışı olmak kaydıyla)  :)
Gönderen: beyazbora - 13 Eylül 2010, 00:21:35
beyazbora arkadaşım büyük harfle yazmak yasak forumda, büyük harf bağırmak anlamında gelir nette
teşekkürler
bundan sonra dikkat edicem
Gönderen: onurc - 13 Eylül 2010, 01:10:14
ılk sayfadakı yorumlara deyınerek soylemek ıstıyorum. sonucta araba 1.6 cok bısey beklemeyın bu aractan. kı 1.6 alman gruplarının cogu aracları yurumez. kocaman kasalara kucucuk motor koyuyorlar. vectramız var 05 model . adamlar yazmıs resmen . bu motor sadece bu aracın keyfı alınması ıcın konulmustur dıye :)  kı haklılar . mutıs bı arac. ornek verdım sadece. bana kalsa tdı derım ama saglamını bulmakta cok zor. baska model bakmıyormusunuz acaba ? mesala golf ?
Gönderen: beyazbora - 14 Eylül 2010, 14:51:44
ya arkadaşlar yürümüyor demekten kasdınız ne ?
bende kullanıyorum gayet memnunum

arkadaşım forumda bir arkadaş borasını satıyor muş ilanını vermiş temiz bir araca benziyor yakınsın git bak istiyorsan