vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: VWci - 11 Şubat 2007, 09:33:53

Başlık: Polo 6N de koni amortisor, vogtland yay kullan var mi ? ya da diger markalari...
Gönderen: VWci - 11 Şubat 2007, 09:33:53
illa vardir yaylarin markalari ve izlenimleriniz, amortisorlerin markasi ve izlenimleriniz nelerdir arkadaslar...
Başlık: Ynt: Polo 6N de koni amortisor, vogtland yay kullan var mi ? ya da diger markalari...
Gönderen: escocem - 11 Şubat 2007, 10:53:52
coili sordum yoğundu hrlde cvp vermedi arkadaş belki yrn cvp atar...bnm  cevremde ne kdr amortisör değişmiş adam varsa nerdeyse hepsi koni kullanıyor orta sertliğe ayarlı+eibach yada vogtland var araçlarında...ve gerçekten konforda pek değişme olmamasına rağmen yol tutuş cidden artıyor...geçen bi arkadaşım hgt ye taktı sorduğun markaları cidden araç çok güzel oldu...6n e özel sorman bir şeyi değiştirmez çünkü bütün arabalarda konininde yaylarında kattığı sertlik aynı yüzdededir...örnegin 106da koni +yay ne kdr yol tutuş arttırdıı ve konforu bozduysa 6ndede aynı oranda olur...
Başlık: Ynt: Polo 6N de koni amortisor, vogtland yay kullan var mi ? ya da diger markalari...
Gönderen: Erhan - 13 Şubat 2007, 23:03:51
al coil over en temizinden fazla yorma kafanı, 0.5cm de alçaltırsın paşa paşa  :)
Gönderen: Erhan - 13 Şubat 2007, 23:05:38
bu arada burdada yaysız polo kullanan yok gibi kimse bişey yazmıyor, biraz canlanalım polocular  :T
Gönderen: TuningLINE - 13 Şubat 2007, 23:51:54
ya ben ne diyeyim ki yay+amortisör kiti olarak kullanmadığım için pek bir diyemiyorum
konfor çok iyi değil tabi :)
ben AP yay kullanıyorum orta şekerli diyebilirim
Gönderen: Erhan - 13 Şubat 2007, 23:59:59
AP miydi senin yaylar, sert derler genelde ona.
Gönderen: TuningLINE - 14 Şubat 2007, 00:01:28
AP miydi senin yaylar, sert derler genelde ona.
aynen öyle doğru söylüyorlar sert bir yay
Gönderen: corrado - 18 Şubat 2007, 15:20:34
http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/!MaazaDetail.DoIt?MaazaId=52323&AdId=3327690

fikir vermesi açısından ...
Gönderen: escocem - 18 Şubat 2007, 17:01:05
koni fiyatıda güzel bence kendiside...
Gönderen: mussel - 16 Mart 2007, 19:00:47
illa vardir yaylarin markalari ve izlenimleriniz, amortisorlerin markasi ve izlenimleriniz nelerdir arkadaslar...

Abi vogtland yay aldım fakat henüz taktıramadım.Taktırınca fikrimi söylerim. :)
Gönderen: mussel - 17 Mart 2007, 22:30:35
      Bugün taktırdım yayları ve sadece mükemmel diyebilirim.Zaten daha önce arkadaşlar sağolsunlar bu konuda fikir vermişlerdi bana(bu arada Metin-Tunç-Erhan ve Osman'a teşekkürlerimi bi borç bilirim sağolsunlar).35mm aldım iyiki öyle almışım.Kesinlikle tavsiye ederim. ;)
Gönderen: G60 - 17 Mart 2007, 22:50:39
Hayırlı olsun. İnsanın içine sinsin yeter. :)
Gönderen: Erhan - 17 Mart 2007, 23:16:21
Hayırlı olsun iyi yapmışın ;) ne kadar düştü resim var mı?
Gönderen: TuningLINE - 17 Mart 2007, 23:25:28
hayırlı uğurlu olsun Mustafa güle güle kullan :)
sende yaylandın ;)
Gönderen: Erhan - 17 Mart 2007, 23:27:13
yaysız polo kalmadı galiba  ;D
Gönderen: TuningLINE - 17 Mart 2007, 23:30:39
evet kalmadı galiba :)
Gönderen: ARDAcan - 18 Mart 2007, 00:08:28
hayirli olsun, kazasiz belasiz insallah  :)
Gönderen: VWci - 18 Mart 2007, 06:20:19
hayirli olsun mussel kardesim....kazasiz belasiz kullan....;)
Gönderen: mussel - 18 Mart 2007, 20:33:19
   Abi hepinize teşekkür ederim,gerçekten de gayet ideal bi düşme oldu 40mm veya daha alçak bi yay kullansaydım baya bi problem çıkartırdı diye düşünüyorum,eksoz şu an 3 veya 4 cm yükseklikte yerden bu yüzden biraz dikkatli kullanmak gerekicek gibi.Beklediğimden de esnek bi yay bunuda belirteyim :)
Gönderen: corrado_g60 - 18 Mart 2007, 21:54:40
hayırlı ugurlu olsun..
görünüşe göre baya içine sinmiş mühim olanda bu zaten ;)
Gönderen: mussel - 18 Mart 2007, 22:25:49
  Teşekkür ederim abi çok sağol. :)
Gönderen: escocem - 18 Mart 2007, 23:32:09
hayırlı olsun..kazasız belasız sürüşler...seçim güzel olmuş..
Gönderen: spy - 19 Mart 2007, 01:15:33
hayırlı olsun.. aman kasislerden atlarken dikkat ;)
Gönderen: Erhan - 19 Mart 2007, 01:21:32
orjinal yaylara göre sertliği nasıl merak ettim, konfor ne durumda?
Gönderen: VWci - 19 Mart 2007, 19:50:27
      Bugün taktırdım yayları ve sadece mükemmel diyebilirim.Zaten daha önce arkadaşlar sağolsunlar bu konuda fikir vermişlerdi bana(bu arada Metin-Tunç-Erhan ve Osman'a teşekkürlerimi bi borç bilirim sağolsunlar).35mm aldım iyiki öyle almışım.Kesinlikle tavsiye ederim. ;)

Mussel hocam senin vogtlandlarin icinden helezonlara gecirlen boru cikti mi ? bir de benim vogtlandlarin bazi yerlerinde yazilar hafif silinmis gibi seninkilerde oyle mi ?
Gönderen: mussel - 20 Mart 2007, 09:20:48
orjinal yaylara göre sertliği nasıl merak ettim, konfor ne durumda?

Abi şimdi daha önce üzerinde yay olan bi polo'ya binmedim.Şu an sadece orjinal yaylarıyla kıyaslama yaparsam,esnekliğini çok fazla kaybetmedi araba,hele bide kullandığım yer açısından da bakarsak,sizin şu an ist. olduğunuzu varsayarsam gayet başarılı olur diye düşünüyorum.
 Montaj esnasında orjinal yaylarıyla kıyaslama yaptığımızda sanki orjinallerinin daha sert olduğunu fark ettim.Bunun sebebine gelincede,spor yaylar orj.yaylara göre esnemeyeceğinden kırılganlık veya mukavemet artacağı için daha yumuşak yapıda üretiliyor sanırım.Tabi bu benim kendi fikrim. :)
Gönderen: mussel - 20 Mart 2007, 09:26:33
Mussel hocam senin vogtlandlarin icinden helezonlara gecirlen boru cikti mi ? bir de benim vogtlandlarin bazi yerlerinde yazilar hafif silinmis gibi seninkilerde oyle mi ?

Abi şimdi kutusunda sadece yaylarla bi tanede tanıtım cd'si çıktı.Bunların dışında herhangi bi ek malzeme yoktu. Evet doğrudur yazılar biraz silikti ama herhangi bi problem olacağını düşünmüyorum.
Gönderen: TuningLINE - 20 Mart 2007, 10:13:42
yazıların silik olması demek belki fabrika çıkışı bir teste falan giriyordur belki orda siliniyordur
bilmeden bir fikir yürüttüm olabilirmi bilmiyorum
Gönderen: escocem - 20 Mart 2007, 12:40:59
spor yayların orta kısımları orj.yaylara göre sert fakat uç kısımları yine orj.yaylara göre yumuşaktır...wogtland da ses engellemek için bir kaç markanın verdiği boru malesef çıkmıyor fakat çözüm kolay su borusu takarak durum çözülebiliyor...yazılar silik olabilir çünkü artık wogtlandda türkiyeli :)
Gönderen: VWci - 20 Mart 2007, 18:49:41
Bugun sordum...yazilar neden neden ustlerinde cizik var diye hemen cevap verdiler...boyle sikayetler ile karsilasiyorlarmis yaylarin almanyadan gelis surecinde yaylarin surtemesi ile cizikler olusuyor ve yazilar siliniyormus....

Escocem vogtland lar turkiye de mi uretiliyor?
Gönderen: nuxvirg - 17 Nisan 2007, 19:50:40
9n3 'e dusunuyorum bende acaba mustafa arkadasımızın aldıgından alayımmı ve kac para?
Gönderen: VWci - 18 Nisan 2007, 06:42:20
Ben Vogtland ve Koni Sport kullaniyorum...onceki suspansiyon ayarlarina gore sertlesti. Fakat yolda boydan boya yatay bozukluk olmaz ise pek fark etmiyorsun....

Vogtland ya da Eibach'tan birini alabilirsin...;)
Gönderen: mussel - 18 Nisan 2007, 12:55:56
  Abi vogtland yay Bursa'da üretiliyor sanırım. :)
Gönderen: VWci - 18 Nisan 2007, 22:05:53
valla benim ki alaman...;)