vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: ahmethan - 17 Aralık 2008, 18:44:45

Başlık: polo mu cordoba mı
Gönderen: ahmethan - 17 Aralık 2008, 18:44:45
Arkadaslar benim araba bana kücük gelmeye basladı. Önceden hanımla bana yetiyordu ama simdi cocuk olunca özellikle memlekete gidis gelislerde sorun oluyor. Malum bagajımız yok gibi bir sey. Yaza kadar bu arabaya binip yazın hem model yükseltip hem de sedan tipi araba almayı düsünüyorum. Polodan gayet memnunum ama cordobanın da teknik özellikleri poloya kıyasla daha fazla. Üstelik Seat da İspanya'da VW fabrikasında üretiliyor diye biliyorum. Polo Clasic ve cordoba'yı kıyaslarsak hangisini almamı tavsiye edersiniz?
Başlık: Ynt: polo mu cordoba mı
Gönderen: Ouzoo - 17 Aralık 2008, 23:24:45
Kuzenimde 98 cordoba vardı..Gayet güzel bi araçtı polo classic lerinde 2001 leri güzel makyajlı 6n2 konsol olanları...
Kaç model düşünüyorsunuz ona göre yorum yapalım?
Gönderen: ahmethan - 18 Aralık 2008, 11:59:24
2004-2005 model almayı düsünüyorum. Merak ettigim Seatın kalitesiyle VW arasında ne kadar fark var. 2000 model Seat cordoba da dijital klima, yol bilgisayarı, hız sabitleyici vb. bir cok özellik var. Bunlar aynı model poloda yok. Polo ve cordoba arasındaki fiyat farkı da cok fazla degil. Yani nasıl oluyorda bu özelliklere ragmen diger otolara göre seatın fiyatı daha uygun oluyor?
Bir de Seat cordobanın süspansiyonu polo kadar iyi degil diyorlar. Bilmiyorum iste ya kararsızım. Sizlere danısmak istedim.
Gönderen: Ouzoo - 18 Aralık 2008, 12:26:48
2005 model cordobalar cidden güzel araba, polo classic ile mukayese görmez bencede...bence pişman olmazsınız seat iyi araba.
Gönderen: ahmethan - 18 Aralık 2008, 13:08:43
Valla araba cok hosuma gidiyor da Seat kullanan bir tanıdıgım olmadıgı icin pek fazla bilgim yok. Ama görünüşü ve özellikleri  çok güzel. Seatın süspansiyonu hakkında bilgin var mı? Konfor olmazsa arabadan zevk alınmaz.
Gönderen: Ouzoo - 18 Aralık 2008, 19:14:52
Açıkçası yok.Mete abi (mcsahan) kullanıyordu cordoba dizel istersen ona bir danış daha detaylı bilgi verir sana
Gönderen: starsky64 - 18 Aralık 2008, 21:43:10
süspansiyonda bi problem görmedim ben, rahatsız ediciliği yok. kuzenimde var 2006 seat cordoba 1.4 Tdi. kesinlikle tavsiye ederim. bence çok güzel bi araç.özellik olarak polodan üstün ve kullanışlı çünkü bagaj hacmi geniş.  ileride bende almak istiyorum. :tamamdir
Gönderen: ahmethan - 20 Aralık 2008, 13:00:50
Sağolun arkadaslar verdiginiz bilgiler icin. Mete abi de bilgilendirdi sağolsun. Sanırım Seatların ikinci el piyasasının düsük olmasından baska önemli bir problemi yok. Kısmet bakalım inşallah güzel bir araba bulursam almaya kararlıyım artık. Ama dizel almayı düsünmüyorum. Olursa benzinli olur.Keske imkanımız olsa da sıfır alsak ama şimdilik iknici elle idare edecez mecburen.
Gönderen: Ouzoo - 20 Aralık 2008, 14:23:12
Eğer biniciysen ve araç içine sinerse ikinci elide pek düşünme..Sonuçta 40-50 milyarlık bi araç almıyoruzki düşsün 25-30 milyar..piyasası belli en fazla 3 - 5 oynar 5 yılda :)
Gönderen: ahmethan - 20 Aralık 2008, 20:15:14
Yok ya alırsam ikinci el alırım. Sıfır araba beni zorlar.2000 model arabam var. Kısmetse 2004-2005 almaya calışacam. Bakalım ilerde bir gün inşallah sıfır arabaya da sahip oluruz. Ama cordoba almaya karar verdim. İnşallah pişman olmam.
Gönderen: polo35 - 20 Aralık 2008, 23:09:09
eski model polo alma
Gönderen: oguz oktay - 20 Aralık 2008, 23:58:13
cordoba bilemiorum  :-\
Gönderen: ahmethan - 21 Aralık 2008, 12:09:05
Noldu oguz yoksa cordobayla ilgili bilmedigimiz bir durum mu var?
Gönderen: erduyar - 21 Aralık 2008, 12:29:53
hp polonun yakıt durumu nasıl konu dışı olacak ama
Gönderen: ahmethan - 21 Aralık 2008, 13:43:54
Konular arasında "Yakıt tasarrufu" konusu var. O bölüme bakarsan hangi aracın ne kadar yaktıgını görebilirsin.
Gönderen: erco - 21 Aralık 2008, 15:22:25
Bence hiç tereddüt etme. Ben Abimin Leonundan biliyorum Seat tam anlamıyla Volkswagen kalitesinde...
Gönderen: oguz oktay - 21 Aralık 2008, 22:24:17
vala seat cordobo kullandım 1,4 benzinli arkadasımın aracı ben belki poloma alıstıgım içindir belki ama hiç hosuma gitmedi sürüş keyfi fln iç mekan olarakta polo hb le aynı sadece bagaj ı buguk okadar
Gönderen: erco - 21 Aralık 2008, 22:30:48
2004 Cordoba'nın iç mekanı Poloyla aynı değildir?
Gönderen: oguz oktay - 21 Aralık 2008, 22:34:13
ona bakarsan 2007 cordobanında iç mekanı aynı diil benim fikrim ne kadarda vw yapsa arclarını sonucta çakma kardesim o araba ben binmem
Gönderen: ahmethan - 22 Aralık 2008, 15:33:58
Valla cordoba hiç kullanmadım, iç mekanı nasıl bilmiyorum ama dıştan bakınca polodan daha geniş ve konforlu gibi görünüyor. Tabi aracı almadan her seyine bakacaz. Hoşuma giderse alırım. Gitmezse poloyla devam.
Gönderen: mrtpolo - 24 Aralık 2008, 10:04:41
2004 model 1,4 stella cordoba aracı vardı abımın.aracın artılarını sorarsanız mukemmmel bı vıtes ozellıgı var suspansıyonlarıda gayet guzel yakıtta cok cımrı bınılebılecek guzel bı araba.ancak bazı kotu yonlerı var :( arac toplu duruyor genıs bı sedana benzıyor bagajı cok genıs ama bunu arka koltuklar ıcın solemek mumkun deıl polodan cok az bı farkı var ınanın,gerıye gıderken arkayı gormenız cok zor cam acıları kısıtlı ve tavan o kadar alcak kı bınınce bunu anlıyabılıyosunuz..
Gönderen: mcsahan - 24 Aralık 2008, 11:38:57
parça distribütör bilmemne probemi olmayan,
ayrıca verdiğiniz para karşılığı lüks araçlarda bile standart olmayan özelliklere sahip olabileceğiniz bir araçtır seat cordoba.
dizel olduğu taktirde daha hızlı satılır. senede 25bin kmden fazla yapmıyorsan benzinli al.
arkasıda önüde yeterli genişlikte bana göre. bagaj e200 den bile büyük.
öndeki iki koltuğunda yükseklik ayarlıdır. ben en yüksekte kullanıyorum,
kafam tavana falan değmiyor (boy fukaralığı var bende:) )
donanım olarak polo ile kıyaslamayın, mekanik olarakta gerek yok zaten aynı
ben en çok şehir içi ve park sırasında ki manevra kabiliyetine hayranım.
bana göre aracın tek kusuru yan rüzgarlardan rakiplerine oranla birazcık fazla etkilenmesi.
yaklaşık 1,5 sene önce 25binde aldım, şu an 106binde.
forumlarda uzun uzun yazmayıda okumayıda sevmem aslında.
kısaca son derece memnunum.

sezona uygun bir de foto olsun  :saygılar

(http://img218.imageshack.us/img218/3089/cimg0045yo4.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img218.imageshack.us/img218/cimg0045yo4.jpg/1/w800.png) (http://g.imageshack.us/img218/cimg0045yo4.jpg/1/)

Gönderen: corrado - 24 Aralık 2008, 12:01:05
evet bizde izmit istanbul arası test ettik aracı.
çok beğendiydik. yolculuk bedava olunca daha bir keyifli olmuştu  ;D

bu arada amca geçen seneler in  fotosunu kabul etmiyoruz.
osman 16 parçayı hazırlamış yap bir ankara  ;)
Gönderen: mcsahan - 24 Aralık 2008, 13:06:22
amca izmit-ankara olmasın  ???

bu sene kara ayak basmadı henüz. yakında çekerim kartepede  ;D
yok yok amca, ankarada hazırlanmış bişi yok, gördün sende  >:D
16 parçayı beraber gider yeriz yine senle
Gönderen: erco - 27 Aralık 2008, 22:24:22
ona bakarsan 2007 cordobanında iç mekanı aynı diil benim fikrim ne kadarda vw yapsa arclarını sonucta çakma kardesim o araba ben binmem

Ya şimdi VW'nin ürettiği diğer araçlara çakma dersek o zaman arada Porsche Audi gibi araçlarda kaynar onlarada binmeyelim o zaman :D Şaka bi yana kişisel düşünce ve zevkler saygı duyarım ama yine söylüyorum Seat çok kaliteli bi araç. Hatta açıkcası bazı modelleri görünüş ve fiyat/performans olarak VW'den bile cazip...
Gönderen: oguz oktay - 28 Aralık 2008, 00:44:04
doru sölüyosun haklısın erco kardes sahsen ben binmem seat tipim diil basta cok uyuz oluorum seat ın bitek arabası var oda leon gerisi hikaye
Gönderen: ahmethan - 29 Aralık 2008, 20:02:56
Abi arastırmalarımdan çıkan sonuca göre Seatın sadece ikinci el sorunu var. Yani hemen satamıyormussun. Yani binmek icin çok güzel araba. Ama satısta aldıgımızdan biraz düsük fiyata verecez. Mete abinin dedigi gibi bir çok lüks arabada bile olmayan bu kadar teknik özelligi bu fiyata baska bir arabada bulamayız. Kısmet olursa almayı düsünüyorum. Bu arada cordoba ve toledo arasında ne gibi farklar var?
Gönderen: erco - 30 Aralık 2008, 21:18:50
Cordoba ve Toledo arasında çok fark var abi. Sınıf farkı var herşeyden önce. Toledo (tabi kaç model olduğuna göre de değişir) gayet lüks bi araba Bora ve Passat arasında. Cordoba ise daha düşük bizim Pololar ayarında bi araba.
Gönderen: ahmethan - 05 Ocak 2009, 15:19:05
Verdiginiz bilgiler icin tesekkürler arkadaşlar. Polo'dan bagaj haricinde memnunum nasip olurda cordoba alırsam inşalah ondan da memnun kalırım. Tekrar teşekkürler.
Gönderen: asimomoto - 10 Ocak 2009, 13:23:53
eğer 2001 polo classic alırsan zevkine doyum olmaz kullanıcıs olarak tavsiyemdir
Gönderen: ahmethan - 11 Ocak 2009, 11:40:19
Abi pololar güzel zaten de ben hem model yüksetlmek hem de teknik özellikleri biraz fazla olsun istiyorum (Dijital klima, yol bilgisayarı, hız sabitleyici vb.) Aslında hayalim VW Touran ama o da benim gücümün çok üstünde. Ayarlayabileceğim paraya göre bir şeye karar verecem.Hayırlısı...
Gönderen: oguz oktay - 11 Ocak 2009, 12:02:39
hayırlısı abi
Gönderen: 06onur - 18 Şubat 2009, 23:37:18
Cordoba ile polo iç hacimleri aynı hatta polo 2006ve üzeri daha geniş gibi geliyor bana. cordobanın arka koltukları dar.Amortisörü pamuk gibi denemez ama idare eder.Donanım yol tutuş bildiğin vw kalitesi. Ben olsam 2005 cordoba yerine 2002temiz bir leon alırım hemde siyah
Gönderen: ahmethan - 19 Şubat 2009, 14:03:10
Arkaraşlar, gerçekten de cordobaların iç hacmi sandığımdan daha darmış. O yüzden cordobadan soğudum. Bana güzel bir aile arabası lazım. Polo bana dar geliyor, bagaj malumunuz hiç yok gibi bir şey. Biraz araştırma yaptım ve kafamda bir kaç araba belirledim. Ford Focus c-max, Opel Zafira, Renault Scenic. C-max diğerlerine göre daha hoşuma gidiyor. Kısmet olursa bunlardan birini düşünüyorum.
Gönderen: mikail - 19 Şubat 2009, 19:12:29
paki kardeş egerimkanın varsa kiralık cordobalar var birgün lügüne kiralayıp test sürüşü yapsan tabi imkanlar dahilinde ??
Gönderen: 06onur - 20 Şubat 2009, 00:58:13
Bence toledo bagaj, İdare edecek bagaj ve herşey leon. Ford, opel, corolla2000, civic 2001 kullanmış biri olarak (benim değil arkadaşlarımın ve yakın akrabalarımın bol bol kullanma fırsatı buluyorum). VOLKWAGENDEN ŞAŞMAM (VW GRUP)

COROLLA VE CİVİC parça ömrü uzun bakım periyotları uzun konforları yoltutuşları VW ve forda göre zayıftır. Bence ne derse desinler kaza anında da zayıflar. İstanbul yolunda nicesine rastlıyorum.

VW bakım periyodu uzundur Japonlardan çok az geridedir. Parça ömürleri uzundur eski Japonlardan çok az geridedir (yeni japon arabaları zaten eskiler gibi dayanıklı değil bence). Konfor, güvenlik, yol tutuş, Kullanışlılık, ve sürücüye yönelik detay hepsinin üstündedir. Optimumdur yani.

Opel, Ford her zaman vw gölgesinde kalırlar bakım periyotları VW e göre kısadır ve çok önemli parçaların plastik çıktığı olur. Fokus gazda çok fazla buji ve kablo yer, Opel ise çok kesilir. Opel vectra 2001 in Devir daim pompası plastik çıkar, VW takar bilen ustalar. Ford dokus 2003 ün egzantrik çarkları Plastik çıkıyor ve aklım almaıyor o parçayı.

Polo2000 16vnin Triger seti+v seti220tl , Opelle ford 190tl. AMA KÜÇÜCÜK Polodan bir bilya çıkıyor abartısız 2.0 vectranın 2-2,5katı büyüklükte.
Gönderen: 06onur - 20 Şubat 2009, 01:04:25
touran ve bora sw bak bence
Gönderen: ahmethan - 20 Şubat 2009, 09:26:21
Ben de VW'den vazgeçmek istemiyorum ama almayı düşündüğüm sınıfta VW'nin touran modeli var. Zaten hayalimde Touran var ama o da diğer modellere göre pahalı. Bütçeme uygun olursa tabi ki tercihim touran olur. 2004-2005 model almayı düşünüyorum. Fakat Touranların o modellerine gücüm yetmez. Olur da biri paraya sıkışır uygun fiyata verirse o zaman kaçırmam. SW sevmiyorum o yüzden düşünmüyorum hiç.
Gönderen: 06onur - 15 Mart 2009, 01:24:51
toledo octavia düşüne bilirsin. Octavianın mükemmel bir bagajı var ve patentli