vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: kaya_01 - 17 Aralık 2008, 08:09:01

Başlık: kapı kollarını boyuyorum..
Gönderen: kaya_01 - 17 Aralık 2008, 08:09:01
arkadaşlar eminim ki birçoğunuzun şikayetidirikapı kollarının yıpranması ve aşınması..dün dört kapının da kollarını çıkardım bi adet zımpara ve iki adet mat siyah sprey boya ile kısmetse bugün boyamayı düşünüyorum..
Başlık: Ynt: kapı kollarını boyuyorum..
Gönderen: Gerge - 17 Aralık 2008, 09:13:42
Kolay gelsin kaya_01.
Sonucu bize resimleyip gondermen mumkun mu?
Hatta yipranmis boyanmamis halinide gorsek cok guzel olurdu ama artik cok gec galiba?
Gönderen: serkov - 17 Aralık 2008, 10:29:55
arkadaşlar eminim ki birçoğunuzun şikayetidirikapı kollarının yıpranması ve aşınması..dün dört kapının da kollarını çıkardım bi adet zımpara ve iki adet mat siyah sprey boya ile kısmetse bugün boyamayı düşünüyorum..

eğer iyi bir sonuç alırsan bende boyamak isterim Polomu... sonucu bize burda resimlersen mükemmel olur...
Gönderen: R-Line - 17 Aralık 2008, 10:54:23
bence boyamana gerek yok.
eğer soyulan kısmın alt tarafında derin çizikler yoksa sadece soymak yeterli.
ben soydum kapı kollarını eskisinden daha güzel oldu.  :)
Gönderen: kaya_01 - 17 Aralık 2008, 10:55:21
(http://img410.imageshack.us/img410/1564/kapkoluou2.jpg) (http://imageshack.us)
[IMG] (http://g.imageshack.us/img410/kapkoluou2.jpg/1/)
Gönderen: kaya_01 - 17 Aralık 2008, 10:58:48
sağ taraftaki iki parçayı zımparaladım,diğer ikisini de yaptıktan sonra boyama aşamasına geçeceğim,çok güzel olacağını düşünüyorum.. :saygılar
Gönderen: R-Line - 17 Aralık 2008, 11:10:59
eskisinden daha iyi olacağı kesin.

Kaya kolların altındaki plastik parçaları boyamayacak mısın?
Gönderen: kaya_01 - 17 Aralık 2008, 11:22:05
onları boyamaya gerek yok,aşınan bölümler bunlar zaten..
Gönderen: R-Line - 17 Aralık 2008, 11:30:55
onlarda soyuluyor zamanla,
arkada kalıyor ama yinede görünüyor ben renk farkı olmasın diye sormuştum
neyse artık boyayıp sonucu burda paylaşırsın, resimleri büyük istiyoruz.  :)
Gönderen: dincer - 17 Aralık 2008, 12:30:54
güzel fikir sonucu bizlerle paylaşırsan seviniriz aynı sorunu bende yaşıyorum
Gönderen: devran - 17 Aralık 2008, 14:34:01
kaya abi boyama !!! neden dedım ya inş boyamamsıındır... dırek boyayınca plastık yerleri zamanla boyası dokuluyor...önce plastik astarı atcan sonra boyucan yoksa boya bır sure sonra yenıden kötü olacak
Gönderen: kaya_01 - 17 Aralık 2008, 14:50:56
devran önerin için saol ama kaportacı bi abiye sordum birer gün arayla iki kat boya atarsan dökülmez dedi,eğer senin dediğin gibi de olursa daha sonra astar atıp boyarız,  artık öğrendik nasıl olsa   :)
Gönderen: kaya_01 - 17 Aralık 2008, 15:16:56
(http://img223.imageshack.us/img223/2762/dsci0599wd4.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img223.imageshack.us/img223/dsci0599wd4.jpg/1/w320.png) (http://g.imageshack.us/img223/dsci0599wd4.jpg/1/)
Gönderen: kaya_01 - 17 Aralık 2008, 15:20:24
(http://img155.imageshack.us/img155/2183/dsci0600iw3.jpg) (http://imageshack.us)
[IMG] (http://g.imageshack.us/img155/dsci0600iw3.jpg/1/)
Gönderen: kaya_01 - 17 Aralık 2008, 15:26:20
beklediğimden çok daha güzel bir iş çıktı diyebilirim,önce birinci kat boyaya parlak siyah sıktım,daha sonra ikinci kat boyaya da mat siya sıktım ve gerçekten çok güzel oldu..insan kendi golfüne emek ederek birşeyler yapınca ve bunun karşılığını görünce mutlu oluyor  :D
Gönderen: devran - 17 Aralık 2008, 15:34:14
çok guzel olmus gule gule kullan elıne koluna saglık bızımde passatın kapı kolaarı çok kötü nasıl söktügünü anlatırmısın...bende boyuyacamda..bıde bızımkınde derin çizikler var ya...hangi zımparayı kullanmalıyım???
Gönderen: dincer - 17 Aralık 2008, 15:35:33
evet güzel olmuş  paylaşım için sağol ilk fırsatta  bende yapmak istiyorum umarım senin kadar başarılı olurum kaya
Gönderen: fosilci - 17 Aralık 2008, 15:41:32
Arkadaslar bu kapı kollarını boylece satılmıyormu yaww ben geçen sanki görmüştüm
Gönderen: R-Line - 17 Aralık 2008, 15:47:15
satılmaz mı sen paradan haber ver  :)
Gönderen: R-Line - 17 Aralık 2008, 15:52:37
ama alacaksan boranın kollarından al, ortası renkli olanlardan çok şık duruyor.
Gönderen: devran - 17 Aralık 2008, 15:54:45
nekadar bunların SIFIRı ??? boranınkılerden bır takım alsak birol abi 100 ytl felansa o para verılmez bı boya  15 20 ytl ye kaya abi gayet şık yapmış
Gönderen: R-Line - 17 Aralık 2008, 16:04:25
eniştemin golfündekileri 3 sene önce değiştirmiştik. yanlış hatırlamıyosam 90 lira vermiştik o zamanlar.
benim golftekilerin sadece üstteki koruyucu katman soyulmuştu, bende tamamen soydum tek kelime mükemmel oldu, ne dökülme ne soyulma rahatız artık.
Gönderen: fosilci - 17 Aralık 2008, 16:17:44
Birol abi nereden bulabiliriz ben yaza dogru bulursam degiştirebilirim boyada iyi duruyor ama sök tak epey bi ugrastırır bide becerememek  var :D
Gönderen: kaya_01 - 17 Aralık 2008, 16:24:11
arkadaşlar çok teşekkür ederim golfümün üstünde çok şık durdu..yarın nasıl söktüğümü ve uyguladığımı sizlere paylaşırım,bu arada toplam masrafım ise komik ama 2,5 ytl,kolların tanesine 25 ytl diyorlar almak isteyen olursa yardımcı olurum..iyi akşamlar..
Gönderen: R-Line - 17 Aralık 2008, 16:28:38
yenisini alsanda sök tak yapacaksın
kapı kollarını yetkili serviste veya vw parçacılarında bulabilirsin.
Bu arada Okan senin yaş kaç, abi demene gerek yok ya o kadar yaşlı değiliz.
Gönderen: serkov - 17 Aralık 2008, 19:53:11
arkadaşlar çok teşekkür ederim golfümün üstünde çok şık durdu..yarın nasıl söktüğümü ve uyguladığımı sizlere paylaşırım,bu arada toplam masrafım ise komik ama 2,5 ytl,kolların tanesine 25 ytl diyorlar almak isteyen olursa yardımcı olurum..iyi akşamlar..

çok iyi olur anlatırsan açıkça.. birde aldığın boyanın türünü ve nerelerde bulabileceğimizi söylersen çok mutlu olurum...

son bir soru... benim polonun direksiyonunda boyanmaya ihtiyacı var.. oda boyanır mı bununla
Gönderen: g_vg - 17 Aralık 2008, 20:22:22
helal olsun güzel çalışma :tamamdir
Gönderen: fosilci - 18 Aralık 2008, 10:14:15
yenisini alsanda sök tak yapacaksın
kapı kollarını yetkili serviste veya vw parçacılarında bulabilirsin.
Bu arada Okan senin yaş kaç, abi demene gerek yok ya o kadar yaşlı değiliz.

23 yasındayım birol abi :D
Gönderen: kaya_01 - 18 Aralık 2008, 10:42:11
öncelikle iki tane düz uçlu tornavidanın uç kısımlarına bez yerleştirerek kapı kollarının plastik aksamlarını çıkardım ancak çok dikkatli olun plastik aksamlar çok hassas bez parçasının tornavidanın ucundan ayırmayın..daha sonra söktüğüm parçaları sıfır numara zımpara ile en az 20-25 dk sürttüm,eğer derin çizikler varsa ve tırnağınızla dokunduğunuzda çıkıntı olduğu belli oluyorsa o kısmı iyice zımparalayınız,biraz zahmetli oluyor ancak sıfır numaradan başka zımpara kullanmayınız,diğerleri şekilini bozabilir,zımparalama işlemi bittikten sonra parçaları birgüzel yıkadım ve tekrar yaş zımpara ile biraz daha uğraştım,parçaları kuru bir bezle kuruladım ve yarım saat tamamen kurumasını bekledim,boyama işlemi yaparken parçaların sabit durması çok önemli ve parçanın boyanırken heryerine sıkılması da çok önemli ve arkadaşlar parçayla boya spreyi arasında en az 30 cm mesafe olmasına özen gösterin çünkü boya akabiliyor, ve tercihim sprey boyayı "mat siyah" olanından alın,boyama işlemini birer saat arayla iki defa uygulayın,herkese kolay gelsin,biraz sonra sprey boyanın resmini çeker yollarım..iyi çalışmalar..
Gönderen: Gerge - 18 Aralık 2008, 11:01:43
Kaya, iyi iscilik ve iyi anlatim... Tesekkurler, hepimizin ortak derdiydi...
Gönderen: fosilci - 18 Aralık 2008, 11:13:25
Kaya aslında güzel olmus ama ben becerebilirmiyim diye düşünüyorum :D
Gönderen: kaya_01 - 18 Aralık 2008, 15:15:48
     bence isteyen herkes becerebilir,çok kolay ve zevkli bi uğraştı..
     yakın olsaydı birlikte yapardık,yardımcı olurdum sizlere..
Gönderen: devran - 18 Aralık 2008, 18:29:12
elıne saglık ama resımlı anlatım ısterızzz  ;D ;D ;D
Gönderen: g_vg - 18 Aralık 2008, 20:10:11
arkadaşlar kapı kollarına zarar vermek istemiyor iseniz biraz daha zahmete girebilirsiniz o kollar normalde geçmedir kol kapıya monteli iken üst kısma gelen bölümde bir tırnak mevcut
bu tırnak kapının iç tarafında kalır ulaşmak için kapı iç döşemesinin alt taraftaki 2 adet civatasını sökmelisiniz daha sonra kapı döşemesini çekerek gecme klipsleri kapı şasesinden ayırın (biraz sert olabilir ama fazla yuklenmeyin)
döşeme tamamen cıkmayacaktır cunku bahsi gecen kapı kolunun döşeme üstünde kalan kısmının üst ve alt tarafında olmak üzere 2 adet civatada daha vardır (ama bunları görebilmeniz için boyamak istediğiniz parcayı cıkarmalısınız)
yapmanız gereken ise döşeme aralandıktan sonra üst taraftan içeri doğru bakmak
kapı kolunun,döşemenin iç kesiminde kalan ve boyamak istediğiniz parcayı tutan tırnağı görceksiniz uzun bir tornavida ile bastırısanız döşemenin ön tarafında zorlanmadan çekerek çıkarabilirsiniz
kolay gelsin  ;)
Gönderen: erdener59 - 19 Aralık 2008, 00:47:58
çok güzel eline sağlık kayacım gerçekten iyi iş çıkartmışsın bende arabama böyle bakımlar yapmak istiyorum ama bu aralar olmaz evlencem para lazım düğüne kadar idare etsin beni artık  ;D :D :) ???
Gönderen: devran - 19 Aralık 2008, 11:34:11
arkadaşlar kapı kollarına zarar vermek istemiyor iseniz biraz daha zahmete girebilirsiniz o kollar normalde geçmedir kol kapıya monteli iken üst kısma gelen bölümde bir tırnak mevcut
bu tırnak kapının iç tarafında kalır ulaşmak için kapı iç döşemesinin alt taraftaki 2 adet civatasını sökmelisiniz daha sonra kapı döşemesini çekerek gecme klipsleri kapı şasesinden ayırın (biraz sert olabilir ama fazla yuklenmeyin)
döşeme tamamen cıkmayacaktır cunku bahsi gecen kapı kolunun döşeme üstünde kalan kısmının üst ve alt tarafında olmak üzere 2 adet civatada daha vardır (ama bunları görebilmeniz için boyamak istediğiniz parcayı cıkarmalısınız)
yapmanız gereken ise döşeme aralandıktan sonra üst taraftan içeri doğru bakmak
kapı kolunun,döşemenin iç kesiminde kalan ve boyamak istediğiniz parcayı tutan tırnağı görceksiniz uzun bir tornavida ile bastırısanız döşemenin ön tarafında zorlanmadan çekerek çıkarabilirsiniz
kolay gelsin  ;)

abiguzel anlatmısınnn ama ben anlamadım ;) benımde korkum cıkarttıktan sonra bıdaha takamassam... resim varmı???
Gönderen: R-Line - 19 Aralık 2008, 11:38:59
çıkarmakta, takmakta çok basit.
yalnız işin ilmini bileceksiniz. öyle döşemeyi falan sökmeye gerek yok.
çıkarırken kolların tırnağını kırıp veya bi tarafına zarar verdikten sonra boyamanın bir anlamı yok.
Gönderen: devran - 19 Aralık 2008, 11:41:20
çıkarmakta, takmakta çok basit.
yalnız işin ilmini bileceksiniz. öyle döşemeyi falan sökmeye gerek yok.
çıkarırken kolların tırnağını kırıp veya bi tarafına zarar verdikten sonra boyamanın bir anlamı yok.

iste buyuzden korkuyorum tırnakları kırılırsa bıseye yaramıcak...
Gönderen: kaya_01 - 23 Aralık 2008, 09:27:21
göğüs kaplamasında ve kapı kolları kısmında bulunan yumuşak bi plastik aksam var,tırnağımızla kazıyınca çıkan kısım,çoğumuzda çok çirkin bir görünüm sağlıyordur eminim..arkadaşlar ıslak mendille çok güzel çıkıyor ve çok güzel bir görünüm sağlıyor..en kısa zamanda eski ve yeni resimleri yollarım,kararı siz verirsiniz ;)
Gönderen: orion35 - 28 Aralık 2008, 15:26:16
hocam ben uyguladım ama pek beceremedim galiba. hoş görünmedi. zımpara izleri kaldı, gerçi sıktığım bota parlak siyah belki bir katta mat siyah sıkarım belki düzelir bilemiyorum
Gönderen: Eldorado - 28 Aralık 2008, 21:41:05
Selam kaya_01,
Elinize sağlık, eminim çok güzel olmuştur. madem boyadınız, size bir tavsiyede bulunacağım, arabayı yıkamaya götürdüğünüzde çok dikkat edin, kimyasal maddeler sürmesinler, boyaya zarar veriyor, çok kötü görünüyor. Nereden biliyorum? Benim de arka sigara küllüğünde soyulma izleri vardı, çıkardım, zımparaladım çok güzel bir boya attım ve taktım süper oldu. İlk yıkatmaya gittiğimde bir baktım boya bozulmuş, çok kötü bir görüntü. Hemen yıkayan adama sordum, neyle sildin diye, kokulu bir madde gösterdi. Ben de biraz sürdüm bi baktım boya daha da kötü oldu. Yani madem boyadın, bence kimyasal birşey sürme.
Ben şimdiki alkım olsa sadece üzerindeki üstteki mat kısmı tırnağımla kazırdım, alttan parlak sert plastik çıkıyor, o çok daha temiz görünüyor, zımpara boyaya da gerek kalmıyor. Çok sert bir darbe gelmedikçe birşey de olmuyor.
Gönderen: kaya_01 - 29 Aralık 2008, 09:13:21
selam "eldorado" kardeşim..
uyarıların için çok teşekkür ederim,henüz böyle bir temizlik yaptırmadım,elimden geldiği kadar aracımı kendim temizlemeye özen gösteriririm, ve hiçbir yıkamacının da benim kadar detaylı ve güzel temizleyemeyeceğini düşünürüm, boyadığım kısımları nemli bezle siliyorum ve şimdiye kadar bir sorun görmedim,belki de boyayı iki kat attığım için daha dayanıklı oldu..
Gönderen: fosilci - 29 Aralık 2008, 11:53:29
tiner sürün cıkarmaz  :D ;D
Gönderen: R-Line - 29 Aralık 2008, 13:03:35
daha öncede yazdım
kapı kollarında derin çizikler yoksa üzerindeki soyulan kısmı tamamen soymak yeterli.
boyayla zımparayla uğraşmaya gerek yok, altındaki plastik kısım çok güzel.  :)
Gönderen: kaya_01 - 29 Aralık 2008, 13:38:09
orion35 hocam kaç numara zımpara kullandın da izleri belli oldu? ben sıfır numara kullanmıştım oysaki,kolların üstünde çizikler varsa mutlaka zımparayla izleri yok etmeliyiz demiştim,tırnağımıza takılıyorsa izler mutlaka boyandıktan sonra iz yapacaktır demiştim..
      mk ıv 35 hocam soyulan kısmın altındaki bölgede derin çizikler olmasa zaten bu uygulamayı yapmazdık..ben memnunum ancak orion hocama tavsiyem parlak siyahın üstüne mat siyah boya atması..o zaman memnun olacaktır..
Gönderen: R-Line - 29 Aralık 2008, 14:08:53
tamam bende boyamayın demedim ki
sadece genel bilgi olsun diye yazdım.
birde göğüslükteki bardaklığın kapağı soyulduğunda bardak resmide kayboluyormuş, bence oralara pek dokunmayın.
Gönderen: kaya_01 - 29 Aralık 2008, 14:12:42
hocam geç kaldın bardaklık kısmını soydum ve bardak şekli de kayboldu ama pek de önemli değil,eski halinden çok daha güzel oldu..
Gönderen: R-Line - 29 Aralık 2008, 14:20:06
bardaklık resmi göz alışkanlığı yaptığından, olmayınca bana bir garip gelmişti arkadaşın golfü.
ama düzgün olduysa dediğin gibi pekte önemli değil.
aslında bende klima bölgesini piyano siyah yaptırmak istiyorum, yurt dışı sitelerde gördüm çok hoş duruyor ama bardaklık resmi yine vardı. acaba üzerindenmi boyanmış yoksa hazır varmı orasını öğrenemedim.
Gönderen: smflzgolf - 29 Aralık 2008, 16:34:12
Arkadaşlar bencede soyulan kısımların üzerini çizmeden kazıyınca alttan çıkan piastikte güzel duruyor boyamaya hiç gerek yok bencede.....
Gönderen: orion35 - 29 Aralık 2008, 20:45:16
benim kullandığım zımparada 0 numaraydı, belkide kullandığım boya kötüydü ondan istediğim gibi olmadı. bugün benzine bandırılmış bir bezle boyadığım yerlerin tamamını sildim bütün boyayı söktüm üzerlerinden şimdi yeniden boya atacam. bukez en kaliteli sprey boyayla boyayacam ilk aldığım boyada dandikti galiba
Gönderen: orion35 - 29 Aralık 2008, 20:46:21
neden o ince tabakayı atmışlarki plastik aksamın üstüne bi türlü anlamıyorum valla. golfün böyle bi kaç cinsliği var maalesef...
Gönderen: fosilci - 29 Aralık 2008, 23:04:09
Arkadaslar acaba yurt dısındaki golflerde bu sıkıntılar varmı varsa nasıl bir çözüm buluyorlar onu cok merak ediyorum
Gönderen: kaya_01 - 30 Aralık 2008, 08:27:38
aynı sorun yurtdışında da var ve onlar kabuğu soyulmuş soyulmamış pek önemsemiyorlar,Hollanda ya gitme fırsatım olmuştu 2003 yılında,abimin de pacifiği vardı,sıfır almıştı, almanya fabrikasından,biz türkler olaylara daha çok duyarlıyız ve problem çözmede kendimize göre yöntemler bulmada daha çok başarılıyız,kanımca.. :)
Gönderen: R-Line - 30 Aralık 2008, 12:31:40
sadece golfün değil birçok vw nin ortak sorunu bu soyulma, bana kalırsa sorunda değil bu.
sadece biraz fazla duyarlıyız, birde işin maddi yönü var tabi.
adamlar VR6 motor takıyor, kapı kollarını yenisiyle değiştirmek zor olmasa gerek onlar için.
Gönderen: devran - 01 Ocak 2009, 20:26:48
passat var ve aynı sorun  :( ama derın cızıklerde var yakında bende cıkarıp boyucam kafaya koydum...bardaklıkta kotu o kısmı nasıl hallettınız...bazıları tellı bulasık sungerıyle kazıyomus...sızce ne yapmalıyım???
Gönderen: kumita45 - 19 Ocak 2009, 00:22:47
evet benimde hoşuma gitti, bu kronik problemi önce soyarak beğenmezsem boyayarak kendim halledeceğim paylaşım için teşekkürler... yanlız soyma işini yine sıfır zımparaylamı yapıyorsunuz...?
Gönderen: devran - 19 Ocak 2009, 11:04:36
arkadaslar bende acele beklıyorum??? soyma ısını neylle yapıyorsunuz ??
Gönderen: R-Line - 19 Ocak 2009, 11:12:26
ben ıslak bir bezle soymuştum.
zımparayla soyarsanız boyamak zorunda kalırsınız.
Gönderen: kaya_01 - 19 Ocak 2009, 11:37:27
arkadaşlar soyma işlemini ıslak mendille yada kolonyalı pamuk ile yapmanız gerekmektedir,eğer alt kısmında herhangi bir derin çizik yoksa boyamanıza kesinlikle gerek yok,bardaklık kısmını da aynı şekilde soyabilirsiniz..
Gönderen: devran - 19 Ocak 2009, 14:21:19
saol tesekurler
Gönderen: kumita45 - 19 Ocak 2009, 23:43:39
tşk....
Gönderen: kumita45 - 21 Ocak 2009, 16:06:49
merhaba arkadaşlar bugün ön kapı kollarını söktüm ve sadece üzerindeki tabakayı çıkarttım eskisine göre mükemmel oldu ama yinede yakın zamanda kesinlikle boyayacağım fotoğraflarla paylaşıyorum önceki sonraki ve söküm aşamasını sökmeyen arkadaşlara yardımı olabilir belki diye düşündüm...?
(http://img228.imageshack.us/img228/9801/1001252sg6.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img228.imageshack.us/img228/1001252sg6.jpg/1/w320.png) (http://g.imageshack.us/img228/1001252sg6.jpg/1/)
(http://img502.imageshack.us/img502/6244/1001253tn6.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img502.imageshack.us/img502/1001253tn6.jpg/1/w320.png) (http://g.imageshack.us/img502/1001253tn6.jpg/1/)
(http://img213.imageshack.us/img213/5301/1001254vg9.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img213.imageshack.us/img213/1001254vg9.jpg/1/w320.png) (http://g.imageshack.us/img213/1001254vg9.jpg/1/)
(http://img216.imageshack.us/img216/586/1001255re1.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img216.imageshack.us/img216/1001255re1.jpg/1/w320.png) (http://g.imageshack.us/img216/1001255re1.jpg/1/)
(http://img216.imageshack.us/img216/6357/1001257jq4.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img216.imageshack.us/img216/1001257jq4.jpg/1/w320.png) (http://g.imageshack.us/img216/1001257jq4.jpg/1/)
(http://img88.imageshack.us/img88/4272/1001261en8.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img88.imageshack.us/img88/1001261en8.jpg/1/w320.png) (http://g.imageshack.us/img88/1001261en8.jpg/1/)
(http://img99.imageshack.us/img99/5134/1001262hp2.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img99.imageshack.us/img99/1001262hp2.jpg/1/w320.png) (http://g.imageshack.us/img99/1001262hp2.jpg/1/)
Gönderen: kaya_01 - 21 Ocak 2009, 16:12:47
ellerine sağlık çok güzel olmuş, böyle cesur arkadaşları kutluyorum ve ayakta alkışlıyorum  :sevgi:
Gönderen: orion35 - 21 Ocak 2009, 19:13:42
kardeş tabakayı sökmek için ne kullandın?
Gönderen: kumita45 - 21 Ocak 2009, 23:16:48
önce kolanyalı mendil ile başladım yanlız çok yavaş ilerliyor ve zorlandım, daha sonra ıslak bulaşık süngeriyle devam ettim daha seri oldu yanlız sünger aşırı olmasada çiziyor arkadaşlar haberiniz olsun biraz sabırlı olup ıslak bezle yada ıslak mendille bastırarak çıkarırsanız çizilme sorunu yaşamazsınız ama çok zor oluyor hatta çok yoruyor....:)))..... ben sonucu görünce yorgunluğuma değdiğini anladım....
Gönderen: devran - 24 Ocak 2009, 12:24:19
abi ellerıne saglık valla senı super olmus bıızmkı bunu yarısı kadar deforme degıl ben boyamayı dusunuyodum vazgectım soyucam :D kapı kollarını cıkarması zor oldumu .???  ya bıde benım kapı ıclerındekı doseme/bez ıyıce yavsadı saldı kendını ıgrenc gosteryo arabayı zaten deformede omus kapı ıcı dosemelerını yaptıran arkadaslar varmı???

bıde yaptırmak ıstesem kaca gelır bı fıkrınız ??? ve ızmırde ıyı bı dosemecı varmı bıldııgnız???
Gönderen: kumita45 - 25 Ocak 2009, 00:28:41
ben ilk defa hiç bilmeden çıkardım ve ikisi sadece 10 dk. sürdü sağ tarafı çıkarırken düz tornavida kulan ve ucuna bir bez geçir deforme etmesin resimde görüldüğü gibi sağ taraf iki parçadan oluşuyor üstteki parça geçmeli olarak duruyor alttaki parça ise beş adet vida ile döşemeye monteli, sol tarafa gelince tamamen geçmeli yine tornavidayı alt taraftan sokarak yavaş yavaş yukarıya doğru kanıttırarak çıkarabilirsiniz tek dikkat etmeniz gereken kapıyı kapatırken tuttuğunuzda avcunuzun tam içinde kalan üzüeri noktalı bölüm kapı kolundan ayrı bir parça bir kısım tırnaktan kurtardıktan sonra bu parçayı önce sökmeniz gerekecek zaten yavaş yavaş sökerken ne yapmanız gerektiğini çözeceksiniz...inşallah yardımcı olabilmişimdir...yoksam kafa mı karıştşrdım...:)
Gönderen: devran - 25 Ocak 2009, 14:17:52
ben ilk defa hiç bilmeden çıkardım ve ikisi sadece 10 dk. sürdü sağ tarafı çıkarırken düz tornavida kulan ve ucuna bir bez geçir deforme etmesin resimde görüldüğü gibi sağ taraf iki parçadan oluşuyor üstteki parça geçmeli olarak duruyor alttaki parça ise beş adet vida ile döşemeye monteli, sol tarafa gelince tamamen geçmeli yine tornavidayı alt taraftan sokarak yavaş yavaş yukarıya doğru kanıttırarak çıkarabilirsiniz tek dikkat etmeniz gereken kapıyı kapatırken tuttuğunuzda avcunuzun tam içinde kalan üzüeri noktalı bölüm kapı kolundan ayrı bir parça bir kısım tırnaktan kurtardıktan sonra bu parçayı önce sökmeniz gerekecek zaten yavaş yavaş sökerken ne yapmanız gerektiğini çözeceksiniz...inşallah yardımcı olabilmişimdir...yoksam kafa mı karıştşrdım...:)
cok tesekuur ettım abı cok acıklayıcı b,ve guzel anlatım... ya su kapı içi dosemelerı hakkında bılgısı olan varmı arkadaslar???