vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: coscard - 16 Aralık 2008, 16:43:22

Başlık: Polom tekliyo, bilgisi olan var mı?!!!!
Gönderen: coscard - 16 Aralık 2008, 16:43:22
arkadaşlar bu konuyu açmıştım ama silinmiş,2000 model 75 bg hb polom tekliyor sanki biri aracı arkadan çekip bırakıyor,bujiler değişti,buji kabloları değişti,boğaz kelebeği temizlendi,benzin filitresi değişti(bu işlemler yapılalı 4 ay olmuştur)sorun birtürlü çözülmedi,120 ile  giderken bile tekleme yapıyor,servisinden birşeyden anladığı yok(çanakkale arkadaşlar oto),belkilerle hareket ediyor hep. konu hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum neden olabilir acaba,sırf bu yüzden satacağım artık
Başlık: Ynt: Polom tekliyo, bilgisi olan var mı?!!!!
Gönderen: erdem2179 - 16 Aralık 2008, 16:54:53
akışmetre oksijen sensörüne baktır.
Gönderen: outro - 16 Aralık 2008, 20:39:28
arkadaşım aracını makinaya bağlattın mı ?
Gönderen: captain_07 - 17 Aralık 2008, 09:49:44
arkadaşım benim de başıma geldi tam iki buçuk ay uğraştım. arabam servislerde yattı kalktı uzun süre. aynı benim de bujiler buji kabloları değişti ama yine çözülmedi. sonra distrübütör dediler onu da biryerden emanet aldık denedik problem onda da değilmiş. beyin dediler onu da bulduk denedik ondan da değilmiş. sonra elektrik tesisatçısı buldu arızayı. tesisat emme manifoldusen sörüne şase yapıormuş. arızayı tamir ettiler. senin ilk yapacağın distrübütör denemek olmazsa eğer elektrik tesisatını elden geçirtmek.
Gönderen: coscard - 17 Aralık 2008, 15:11:40
arkadaşım benim de başıma geldi tam iki buçuk ay uğraştım. arabam servislerde yattı kalktı uzun süre. aynı benim de bujiler buji kabloları değişti ama yine çözülmedi. sonra distrübütör dediler onu da biryerden emanet aldık denedik problem onda da değilmiş. beyin dediler onu da bulduk denedik ondan da değilmiş. sonra elektrik tesisatçısı buldu arızayı. tesisat emme manifoldusen sörüne şase yapıormuş. arızayı tamir ettiler. senin ilk yapacağın distrübütör denemek olmazsa eğer elektrik tesisatını elden geçirtmek.
sağol arkadaşım,şimdi sanayiden geliyorum arızayı bulacağını  hiç tahmin etmediğim bir ustaya gittim adam motorun sesini dinledi ve sorun distrübütörden dedi,içini açtı ne kömür kalmış ne birşey üstelik mili çok oynuyordu,yan sanayi takıldı hemen orada fakat düzgün çalışmadı,orijinali 500 ytl dedi,şimdilik eskisiyle idare ediyorum.
Gönderen: boracanon - 04 Ocak 2009, 01:33:36
sorun hakkında bir gelşime var mı.. bilgilendirmelerini bekliyoruz
arkadaşlar bu konuyu açmıştım ama silinmiş,2000 model 75 bg hb polom tekliyor sanki biri aracı arkadan çekip bırakıyor,bujiler değişti,buji kabloları değişti,boğaz kelebeği temizlendi,benzin filitresi değişti(bu işlemler yapılalı 4 ay olmuştur)sorun birtürlü çözülmedi,120 ile  giderken bile tekleme yapıyor,servisinden birşeyden anladığı yok(çanakkale arkadaşlar oto),belkilerle hareket ediyor hep. konu hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum neden olabilir acaba,sırf bu yüzden satacağım artık
Gönderen: vw6n - 04 Ocak 2009, 02:22:05
Yan sanayi distrübütörler sorun çıkarıyor kendimde denedim tamir etmek,çıkmasını bulmak yada orjinalini almakta fayda var.
Gönderen: dangerfield - 04 Ocak 2009, 03:16:57
bu tekleme baskı balatadan olabilirmi peki?
Gönderen: dangerfield - 04 Ocak 2009, 03:34:16
benmde yapmadığım şey kalmadı sorunu kimse bilmiyor. kimsenin kendi derdi olmadığı için belki diyip duruyor herkes. enjeksiyonlarda sorun var falan diyorlarda alakası yok. lpg taktırdım enjeksiyonlar yepyeni. çekiş düşüktü distributore avans ayarı yapıldı, kapak ve kablolar değişti duzeldi çekişdeki sorun. boğaz kelebeği yeni temizlendi ve adaptasyon yapıldı. ama hala bazen stop ediyor, hala bazen devir rolantideyken oynuyor ve hala tekliyor özellikle 2. vitesde. butun bu sorunları yaşayan polocular toplanıp sanayiyemi gitsek ne yapsak...
Gönderen: coscard - 04 Ocak 2009, 13:58:06
benmde yapmadığım şey kalmadı sorunu kimse bilmiyor. kimsenin kendi derdi olmadığı için belki diyip duruyor herkes. enjeksiyonlarda sorun var falan diyorlarda alakası yok. lpg taktırdım enjeksiyonlar yepyeni. çekiş düşüktü distributore avans ayarı yapıldı, kapak ve kablolar değişti duzeldi çekişdeki sorun. boğaz kelebeği yeni temizlendi ve adaptasyon yapıldı. ama hala bazen stop ediyor, hala bazen devir rolantideyken oynuyor ve hala tekliyor özellikle 2. vitesde. butun bu sorunları yaşayan polocular toplanıp sanayiyemi gitsek ne yapsak...

önceleri benim de sadece 2. vitese yapıyordu ama sonra sonra bütün viteslerde yapmaya başladı.nihayet sorun bulundu ve geçici olarak çözüldü,distribütöre yeni kömür takıldı içi temizlendi
Gönderen: dangerfield - 04 Ocak 2009, 19:29:12
yeni kömür dediğin ne oluyor tam olarak? dist kapağımı? milden bahsediyor olamazsn herhalde :S
Gönderen: polo35 - 06 Ocak 2009, 23:15:03
bogaz kelebeginden olabilir
Gönderen: polo35 - 16 Ocak 2009, 00:39:48
akışmetre oksijen sensörüne ozel servisler bakar mi?nasil bakiliyor acaba?
Gönderen: dangerfield - 27 Ocak 2009, 22:53:46
akışmetre oksijen sensörü her araçta varmıdır?
96-99 model bir arabadan bahsediyoruz sonuçta. distributorle ateşleme yapıyor. bahsettiğimiz sensör bana biraz yukarı teknoloji geldide ondan soruyorum???
Gönderen: erdem2179 - 27 Ocak 2009, 23:02:25
hava filtresinden motora giden yerde boruda fiş soket var mı.
Gönderen: dangerfield - 27 Ocak 2009, 23:15:28
evet var fakat o kelebek boğazının sensörü değilmi?
hatta hani onu çıkartmışsak kesin adaptasyon gerekiyor diyoruz.
Gönderen: erdem2179 - 27 Ocak 2009, 23:27:26
hava debimetrede var demektir. :tamamdir
Gönderen: dangerfield - 28 Ocak 2009, 00:21:39
hmm. peki değişmesi gereken sadece o soketmi yoksa soketin baglı oldugu başka bir parçamı?
Gönderen: coscard - 29 Ocak 2009, 19:49:35
bence anlamadığımız işi pek kurcalamayalım daha kötü sonuçlar doğurabilir bize.
Gönderen: dangerfield - 29 Ocak 2009, 22:15:11
kullanılmayan bir arabadan daha kötüsü ne olabilirki? :D
Gönderen: VWci - 31 Ocak 2009, 06:34:27
hava filtresinden motora giden yerde boruda fiş soket var mı.

Pololarda akismetre yoktur... ;)
Gönderen: ozmo - 31 Ocak 2009, 11:11:16
benimde bildiğim kadarı ile 1.6 larda akışmetre yok o kastettiğin fiş boğaz kelebeğinin fişi.
Gönderen: dangerfield - 03 Şubat 2009, 09:40:05
;)
Gönderen: boracanon - 07 Şubat 2009, 19:36:09
arkadaşlar benzer sorunlar bende de var dı. Boğaz kelebeğini değiştirdim tamamen düzeldi. Bu arada temizlik mekanik yapısıyla ilgili.. arkadaki elektronik yapıya da dikkat çekmek isterim. orası gidikse istediğiniz kadar temizledin adaptasyon yaptırın adam gibi düzen tutmuyor.
Gönderen: polo35 - 10 Şubat 2009, 17:35:12
97 model 1.4 polo sportline daakışmetre mevcut dimi?
Gönderen: mctsrm - 16 Şubat 2009, 15:12:21
Bendede bu problem oluyor fakat devamlı değil. 2. viteste iken yapıyor sadece ve gaza basarken değil. mesela eğimli yolda inerken. arabanın hızı uygun olduğu halde 2.viteste yekinme oluyor. birde gaza geçtiğinde eğer motor ısınmamışsa yekinmeler devam...
Gönderen: coscard - 21 Şubat 2009, 16:25:46
sorun çözüldü arkadaşlar,distribütör değiştirdim mecburen,çıkma orjinal buldum 200 tl ye şimdi çok iyi araba.sesi değişti arabanın.
Gönderen: dangerfield - 21 Şubat 2009, 16:29:45
coscard değiştirmeden önceki tum sıkıntılarını buraya yazabilirmisin?
eger tamamen aynı sorunları yaşayan varsa yardımcı olmuş olursun bize...
Gönderen: coscard - 28 Şubat 2009, 15:59:12
coscard değiştirmeden önceki tum sıkıntılarını buraya yazabilirmisin?
eger tamamen aynı sorunları yaşayan varsa yardımcı olmuş olursun bize...

slm.arkadaşın  söylediği gibi yokuş aşağı inerken 2.viteste araba yekiniyor yani baya bi tekleme yapıyor gaza hafif dokununca düzeliyordu,normal giderken 5.viteste bile tekleme yapıyordu,2. viteste firene hafif  basıp bırakınca kendisi hızlanıyordu,ama şimdi sorun kalmadı.
Gönderen: polo35 - 13 Mart 2009, 17:59:27
sorun çözüldü arkadaşlar,distribütör değiştirdim mecburen,çıkma orjinal buldum 200 tl ye şimdi çok iyi araba.sesi değişti arabanın.

tamiri yapılıyordu o parçanın!çok mu kötü durumdaymış?
Gönderen: coscard - 21 Mart 2009, 14:01:05
tamiri yapılıyordu o parçanın!çok mu kötü durumdaymış?

evet durumu baya kötüydü(tamircinin dediğine göre)yapılsada geçici bir çözüm olur dedi.