vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: maminci - 09 Aralık 2008, 22:31:59

Başlık: Camların buğulanması?
Gönderen: maminci - 09 Aralık 2008, 22:31:59
Arkadaşlar havalar soğuduğundan beri benim arabanın camları aşırı buğulanıyo,dijital tam otomatik klimanın kullanım klavuzunda yazdığı gibi buğu çözme düğmesini kullanarak çözüyorum fakat hem bu moda alınca klima çok sesli çalışıyo, -sizlerde de böyle mi?- hemde bu düğmeyi kapatınca çok çabuk tekrar buğulanıyo camlar, bilgisi olan var mı?
Başlık: Ynt: Camların buğulanması?
Gönderen: panik - 09 Aralık 2008, 23:15:49
önleyici sistemi bilmiyom ama patron, buğulanma önleyici spreyler var 1 haftadan fazla sürüyor etkisi, spreyi sıkıp siliyosun camı... :tamamdir
 :saygılar
Gönderen: fosilci - 10 Aralık 2008, 00:49:38
önleyici sistemi bilmiyom ama patron, buğulanma önleyici spreyler var 1 haftadan fazla sürüyor etkisi, spreyi sıkıp siliyosun camı... :tamamdir
 :saygılar

Ben aldım onlardan ama bi faydasını göremedim ya beceremedim yada gerçektende etkisiz
Gönderen: fosilci - 10 Aralık 2008, 00:51:41
Arkadaşlar havalar soğuduğundan beri benim arabanın camları aşırı buğulanıyo,dijital tam otomatik klimanın kullanım klavuzunda yazdığı gibi buğu çözme düğmesini kullanarak çözüyorum fakat hem bu moda alınca klima çok sesli çalışıyo, -sizlerde de böyle mi?- hemde bu düğmeyi kapatınca çok çabuk tekrar buğulanıyo camlar, bilgisi olan var mı?

Maminci klimayı calıstırmana gerek yok camlara sıcaklıgı verdikden sonra econ tusuna bas klima calısmasada  onlar erir ses olayına gelince o ses bendede var ve gaz pedalını titretiyor biraz yuksek calıstırınca o yuzden en fazla 3 kademeye getiriyorum camlardaki buhu gidince kademeyi 1 e getiriyorum sorun olmuyor
Gönderen: erdener59 - 10 Aralık 2008, 03:08:21
polen filtrelerini temizletin ses gider, camlara elektrik verin buğulanma için
Gönderen: fosilci - 10 Aralık 2008, 08:49:51
polen filtrelerini temizletin ses gider, camlara elektrik verin buğulanma için

Ön cama nasıl elektrik verecegiz  :(

Arkaya veririz kolayda önler zor gibi gözüküyor :D
Gönderen: maminci - 10 Aralık 2008, 09:35:46
teşekkürler fosilci..
Gönderen: fosilci - 10 Aralık 2008, 10:34:39
teşekkürler fosilci..

Birsey degil maminci kardesim inşallah sorunun çözülür  :tamamdir
Gönderen: salman - 10 Aralık 2008, 12:50:07
Ben aldım onlardan ama bi faydasını göremedim ya beceremedim yada gerçektende etkisiz
abi sen becerememişsindir.. çok kullanışlı bişe.. kesinlikle en az bir hafta buğu yapmıyor..
Gönderen: fosilci - 10 Aralık 2008, 13:26:12
abi sen becerememişsindir.. çok kullanışlı bişe.. kesinlikle en az bir hafta buğu yapmıyor..

Arabanın bagajında duruyor deneyecegim iyice sen bana nasıl uygulandıgını bi anlat bakem   :)
Gönderen: salman - 10 Aralık 2008, 13:35:11
şimdi öncelikle bezi güzeeelce yıkıosun :)
önce cam yüzeyine zımbırtıyı püskürt, bezle sil işte.. şıkır şıkır.. :)
Gönderen: fosilci - 10 Aralık 2008, 13:41:57
iyide bez ne derece nemli olacak
Gönderen: salman - 10 Aralık 2008, 13:50:33
abi bezi yıkadıktan sonra sık bütün gücünle, sil işte.. bi kaç kat çek öle.. o zımbırtı film tabakası gibi yayılcak yani oraya.. bi aralar oto koför dükkanım vardı, beş liyara çekiodum bütün camlara :)
Gönderen: revelation - 10 Aralık 2008, 23:03:08
kardeş ilk başta polen hava filtreni değiştir. Aynı sorun bende de vardı. Şimdilerde bir gram buğulanma yok. tabi bu buğu önleyiciler de var onlarda ayrı bir çözüm ama daha sonralarda ışığın düzensiz kırılmasına neden oluyor..
Gönderen: 1sea - 13 Aralık 2008, 01:11:55
Kaloriferin havasinı cama ayarla birde arabada  kacak varmi baktır ayrıca kısa mesafe biniyorsan  olur..Dert etme surekli kılımaacık kalsın X de yada 1de
Gönderen: cemal arslan - 13 Aralık 2008, 01:29:22
buğu gidericiler var..cam kuruyken sıkacaksın sonra kuru bezle yayacaksın...

ancak..en güzeli...ön cama hava veren işareti bul ona bas...yada hava sirkülasyonunu dışarıdan sağla..yani iç havayı sirküle etme...netifece içeride nem yüksek...oysa dışarıdan gelen havada fazla nem yok...

deneyebilirsin...

Gönderen: g_vg - 21 Aralık 2008, 11:02:18
99 comfortline ımda klima ve kalorifer sistemi analog
araca tek kişi binince sorun olmuyo camlar normal şekilde az bi buhar oluyo ön cama veriyorum havayı hemen kesiliyo
ama 5 kişi bindiğimiz zaman herbirimizin nefesiyle bindigimiz anda camlar ön arka yan full buhar oluyor
ve 10dk  beklesem bile gitmiyo buhar
bende AC ye basıyorum bildiğiniz üzere bu klimanın tuşu
anında buharları götürüyo camlar pırıl pırıl
lakin merak ettiğim bi konu var hani yazın soğuğa ayarlı olarak çalışan klimamız yakıttan götürüyo
peki sıcağa ayarlı iken ?
buhardan kurtuluyorum ama yakıttandamı yiyiyorum
Gönderen: yellow_driver - 21 Aralık 2008, 21:59:48
arkadaşlar ben kışın hiç klimayı açmam, kalorifer tertibatı zaten 1 dakka içinde sıcak hava vermeye başlıyor.
en sıcak konumda iken buhu çözücü modunda fanı yüksek konuma getirince 20-30 saniyede hiçbirşey kalmıyor.sonra hem buhu çözücü hem aşa konuma getirip fanı 1 ve ya soğuğa göre 2 ye alıyorum. hiç bir buhu kalmıyor. :tamamdir
Gönderen: musti 16 - 17 Ocak 2009, 17:21:02
Camların buhar olmaması için camı temizleyin , dış hava konumunu açık tutun ve polen filtrenizi değistirin .