vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 9N2 - 9N3 => Konuyu başlatan: josico - 06 Aralık 2008, 12:56:59

Başlık: 2009 polo 1.4 tdı
Gönderen: josico - 06 Aralık 2008, 12:56:59
Merhaba Arkadaşlar.
  2009 polo 1.4 70 beygir polo aldım . Arac hakkında sizlerden biraz bilgi almak istiyorum .
1.Öncelikle araca uygulayacağım lastik havası ne olmalı önceden fiestam vardı 32 hava basıyodum ...
2. Radyoda otomatik kanal aram yaptıramıyorum manuel olarak yapıyo ama tek tusa basıp bir sonra ki istasyona otomatik geçmiyo.
3.  Bu en önemlisi... araç belli bi hıza ulaştığında otomatik merkezi kilit devreye girmiorum...

Yardımlarınız bekliyorum....

Başlık: Ynt: 2009 polo 1.4 tdı
Gönderen: kofti - 07 Aralık 2008, 00:35:13
Hayırlı olsun güle güle kullan. Bende 2008 i var daha 3 aylık.

Birinci soruna cevap :normal kullanımda 2.2 bar (32 psi) hava vurman yeterli. Araca devamlı 5 kişi bineceksen bagajda yük felan olacaksa depo kapağının içindeki bilgilere göre  2.4bar - 2,6 bar gibi bir hava vurman gerekiyor. Depo kapağının içinden inceleyebilirsin.
İkinci soruna cevap : radyonun skan özelliği var sağdaki kanal arama tuşuyla yapılıyor. burda anlatması biraz zor biraz kurcalarsan ve kitapçığa bakarsan çözebilirsin.
Üçüncü soruna cevap: araçla belirli bir hıza ulaştığında merkezi kilit kapıları kilitlemiyor. Onu koymamış amcalarım. artık binince elle manuel kilitleyeceksin. :)

Araca rodaj uygulamanı tavsiye ederim. 1000 km ye kadar motoru çok yüksek devirlere çıkarma. Bayan sürücü gibi kullan. 1000 den sonra üst limitlere doğru zorlayabilirsin deviri. Aracın torku çok iyi. Ayrıca yüksek viteslerde keyfini daha iyi alacağınızı umuyorum.

Başlık: Ynt: 2009 polo 1.4 tdı
Gönderen: josico - 07 Aralık 2008, 19:32:04
Teşekkür ederim arkadasım. Sizinde hayırlı olsun.  Dediğiniz gibi serach özelliğini bulabilirim inşallah. CD nin altındaki ok tuşlarına basınca kafasına göre istasyon altlıyo ama sağdaki tuşu çevirince tek tek ilerliyo istasyon istasyon gitmiyo veya üzerine basınca 5 sn de bir arıyo ben her tuşa basmada bir istasyon ileriye örneğin 97.2 den sonra en yakın ceken istasyon 97.7 ye geçmesi gibi...
   Paylasımın için tekrar teşekkür ederim.