vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: KemalSume - 04 Aralık 2008, 17:16:16

Başlık: Cebri fan uygulaması
Gönderen: KemalSume - 04 Aralık 2008, 17:16:16
Motorun daha fazla soğumasını sağlamak maksadıyla standart fana ek olarak cebri fan ile soğutma (orijinalden bağımsız çalışan bir fan ile) yapan/duyan/gören arkadaşlar var mı, bu konudaki yorumlarınız nelerdir?
Başlık: Ynt: Cebri fan uygulaması
Gönderen: erco - 04 Aralık 2008, 21:30:12
Gerek var mı ki öyle birşeye?
Gönderen: erdem2179 - 04 Aralık 2008, 22:07:10
haricen taktırılan fan motorun daha fazla soğuması için değil kendi orjinal fanı çalışmadığında manuel olarak çalıştırılan bişeydir.tofaşlarda genelde vardır ama vw de gerek yoktur.
Gönderen: dangerfield - 05 Aralık 2008, 00:48:36
bilgisayar olsa mantıklı olabilirdi fakat araba için saçmalıkdan başka birşey olacağını sanmıyorum...
Gönderen: G60 - 05 Aralık 2008, 01:41:50
Araç zaten optimum sıcaklığa gelecek şekilde soğutuluyor. CPU mantığında değil motor, ne kadar soğuk o kadar iyi gibi değil yani.
Gönderen: KemalSume - 05 Aralık 2008, 08:50:07
Geçenlerde tuning işiyle uğraşan iki kişi aralarında konuşurken buna benzer birşeyden bahsediyorlardı. Konuya dahil olmadım ama sonradan merak ettim böyle birşeyi aramızda daha önce duyan var mı diye..
Gönderen: volksport - 05 Aralık 2008, 21:28:35
Bizim Tofaşlarda vardı.... Fan açmayınca falan direksiyonun aaltından buton kolunu cekiyoduk fan çalışıyodu... vw de ihtiyaç yok, hararet yapması nadir gorulen bir araç polo zaten...
Gönderen: 06onur - 11 Aralık 2008, 18:42:05
Modifikasyonda gerekli olabilir ama Volksvagenden bahsediyoruz. Torpidosunu buz dolabına çeviren, aynalarına hatta cam suyuna ısı rezistansı koyan, termal arabası olan bir firmadan. Bu teknoloji ve düşünce onuda düşünmüş benim arabamda...