vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: anf07 - 22 Kasım 2008, 12:43:53

Başlık: yakıt
Gönderen: anf07 - 22 Kasım 2008, 12:43:53
slm arkadaşlar benim 80 model golfün üzerinde lpg var kendim bu işi yapıyorum sizlerle paylaşmak istediğim  benim araç
örnek veriyorum 20 ytl lik gazla 87 km gidiyo 20 ytl lik benzinle 78 km gidiyo arabanın fazla yakmasına sebeb olarak tek
son susturucu spor tip birazda ben devirli kullanırım bu arada benim golf 1300 cc sizin golflerin yakıtını merak ettim
denemediğim beyin kalmadı yerli ital şimdilik bende benzinde kullanıyorum bir ffikri olan arkadaşlar cvp bekliyorum
bujiler 3 tırnak subap ayarı tam karbüratör contaları yeni fikirlere açığım
Başlık: Ynt: yakıt
Gönderen: saydam - 22 Kasım 2008, 12:49:35
senin yakıtın normal gibi, benim motor sıfırlanmasına rağmen 20 ytl ye 72 km en düşük ayarda. bide sanırım motor hacimlerimizin küçük olmasından kaynaklı bir problem.
yani gitsin diye sürekli gaza yükleniyoruz.
Gönderen: OZGUR.K - 22 Kasım 2008, 12:52:07
      80 model 1.3 Golf 1 Kullandım ben de. LPG Golf 1  ' lerde aracın düzenini çok bozuyor. Tabiiki benzinde kullanımı tutmaz .  Ben Golf 1 imde Lpg olayından bıktığım için aracımı satmıştım.  Gerçi sen bu işteymişsin sana sorun olmaz ama ne biliym.LPG benim için yok artık  :)                                  
Gönderen: filizbilgisayar2006 - 24 Kasım 2008, 10:29:16
slm arkadaşlar bende 1,6 GLD var yakıtını söylemiyeyeyim şimdi deliririsiniz 1 lt Mazotla 29 km 90 km geçmemek şartı ile ustam bir arabanın ayarı ile çok oynar isen araba kendini o mlazemeye alışasıya  zaman alıyor beyinin içinde bildiğiniz üzere diyaframlar var bunların alışması lazım yeni lpg takılan araçlar ilk 1000 km de çok yakar bunu biliyorsunuz demi bunun sebebi ne diye soracak olursanız araçın uyum sürec :tamamdiri ben makina eğitim ögretmeniyim bazı şeyleri teorik olarak bilsekte ögrencilerimize en iyi hizmeti vermek için araştırıyoruz neyse bana kalırsa fazla lpg ayarı ile ugraşma bırak biraz öyle yaksın otomatik kendi düşecektir  ama bana kalırsa alın birer dizel araç bakın keyfinize
Gönderen: Golf_ld - 24 Kasım 2008, 10:45:42
 selam bu
slm arkadaşlar bende 1,6 GLD var yakıtını söylemiyeyeyim şimdi deliririsiniz 1 lt Mazotla 29 km 90 km geçmemek şartı ile ustam bir arabanın ayarı ile çok oynar isen araba kendini o mlazemeye alışasıya  zaman alıyor beyinin içinde bildiğiniz üzere diyaframlar var bunların alışması lazım yeni lpg takılan araçlar ilk 1000 km de çok yakar bunu biliyorsunuz demi bunun sebebi ne diye soracak olursanız araçın uyum sürec :tamamdiri ben makina eğitim ögretmeniyim bazı şeyleri teorik olarak bilsekte ögrencilerimize en iyi hizmeti vermek için araştırıyoruz neyse bana kalırsa fazla lpg ayarı ile ugraşma bırak biraz öyle yaksın otomatik kendi düşecektir  ama bana kalırsa alın birer dizel araç bakın keyfinize

selam 1lt 29 km demişsin nasıl hesab ettin çok merak ettim  bunun formülü ne çünkü bende dizel kulllanıyorum 140 kuruş yakıyo senin kini hesapladığımda nerede ise 50 kuruş düşük ve bu ölçüm şehir ler arası yolda mı ölçülen bir değer  yada arabaya yapılan ekstra birşey mi şimdiden iyi forumlar
Gönderen: taha_jetta80 - 24 Kasım 2008, 11:52:23
valla bnde merak ettim bnm araçta 1,6 gld anck turbo dizel blok var 158 bin yakıo şehir içi. senin araç kokluo gibi bişey ozman.  ;)
Gönderen: OZGUR.K - 24 Kasım 2008, 12:44:51
50 litreyle 1500 km gitmesi bence çok zor. 1100 veya 1200 arası olabilir ama 1500 gideceğini düşünmüyorum.
Gönderen: Golf_ld - 24 Kasım 2008, 13:08:48
50 litreyle 1500 km gitmesi bence çok zor. 1100 veya 1200 arası olabilir ama 1500 gideceğini düşünmüyorum.

ben de katılıyorum bu duruma çarpıyorum bölüyorum çıkartıyorum mümkün gibi gelmiyo benim araç 31 ila 32 litre mazot ile fulleniyo ve bu kadar mazot ile şehir içinde  600 km yapabiliyorum  bunuda hesaba vurunca  100km de şehir içinde 5,3 lt  ye denk geliyo daha azı ile mümkün gibi gelmiyo bana arkadaşımız bir hesap hatası yapmadı umarım
Gönderen: OZGUR.K - 24 Kasım 2008, 14:00:13
Benim araç ta  150 civarına fulleniyo ve 1100 km yol yapıyor uzun yolda. Dolayısıyla 15 kuruş diyelim km başına.  3 YTL'lik  mazotla (2.8 şimdi)  ile 30 km gerçekten şu ortamda çok zor...
Gönderen: Mk1GTI - 24 Kasım 2008, 17:55:49
slm arkadaşlar benim 80 model golfün üzerinde lpg var kendim bu işi yapıyorum sizlerle paylaşmak istediğim  benim araç
örnek veriyorum 20 ytl lik gazla 87 km gidiyo 20 ytl lik benzinle 78 km gidiyo arabanın fazla yakmasına sebeb olarak tek
son susturucu spor tip birazda ben devirli kullanırım bu arada benim golf 1300 cc sizin golflerin yakıtını merak ettim
denemediğim beyin kalmadı yerli ital şimdilik bende benzinde kullanıyorum bir ffikri olan arkadaşlar cvp bekliyorum
bujiler 3 tırnak subap ayarı tam karbüratör contaları yeni fikirlere açığım

Hımmm bende benim araba çok yakar diyodum ama 20YTL lik benzinle ben 65-70Km arası rahat yol yapıyorum hızımda 90km sabit değil... Şehir içide dahil buna... 1600cc GTI motor enjeksiyonlu..
Gönderen: escocem - 24 Kasım 2008, 20:10:38
fevzi abi yakıtın çok normal senin gecende görüştüğümüzde konuştuğumuz gibi motorun ufak olduğu için yakıt o durumda sende biraz sıkıştırıyorsun bi sebebte o tabi..yarın uğramaya çalışcam yanına sanayide işim var biraz bakalım :)
Gönderen: OZGUR.K - 24 Kasım 2008, 21:24:52
Hımmm bende benim araba çok yakar diyodum ama 20YTL lik benzinle ben 65-70Km arası rahat yol yapıyorum hızımda 90km sabit değil... Şehir içide dahil buna... 1600cc GTI motor enjeksiyonlu..
     Bize çok bu usta  :)
Gönderen: nihat - 24 Kasım 2008, 21:56:15
Selamlar arkadaşlar 80 model 1.3 gls benden önceki sahibi tüp taktırmış 30 lirayla aşağı yukarı 120-130 km yapıyor. Aynı şekilde bende devirli kullanıyorum. Bilsem ki fark çok olmayacak söker atarım lpg yi. Çünkü benzindeki kullanımı harika. Bir de ben bişey sorsam ustam; Kaç km yapabiliyorsun bu araçla?
Gönderen: taner - 25 Kasım 2008, 19:52:18
Hocam senin hesabına 100 km'de  3.448 litre yakıyor. Nasıl hesapladınız?
Gönderen: sarilarinsulo - 25 Kasım 2008, 22:58:29
dizel sanki ucuz.en iyisi 1.4 almak :) ebnimki 170 ş.dışı 220 şehir içi.şehir içinde oransız orantısız saçma bi sürüşümde var.şehir dışında sabit hızda 100-120 arası giderim.ayağım cruise gibidir maşallah.
Gönderen: OZGUR.K - 26 Kasım 2008, 19:43:30
dizel sanki ucuz.en iyisi 1.4 almak :) ebnimki 170 ş.dışı 220 şehir içi.şehir içinde oransız orantısız saçma bi sürüşümde var.şehir dışında sabit hızda 100-120 arası giderim.ayağım cruise gibidir maşallah.
Hem % 10 civarı daha ucuz. Hem de  dizel motor aynı kilometreyi % 30 daha az yakıtla katediyor.  :)
Gönderen: Golf_ld - 27 Kasım 2008, 08:59:04
Hem % 10 civarı daha ucuz. Hem de  dizel motor aynı kilometreyi % 30 daha az yakıtla katediyor.  :)

katılıyorum özgür k  arkadaşıma ,motorin fiyatı benzine yaklaşsada benzinli otoların yakıt ekonomisi dizel araçların yanına yaklaşamıyo  çağın yakıtı motorin deniyo her tarafta en basiti arkadaşımında açıkladığı gibi şehir içinde veya dışındada olsa hemen hemen sabite yakın yakıt tüketimi ile göze çarpıyo dizeller hele ki  golf se akan sular durur :sevgi:
Gönderen: sarilarinsulo - 27 Kasım 2008, 20:31:31
bence az binen biri için fazlaca para vermeye gerek yok.dizelle benzinli arasında epey bi fark var.
Gönderen: Mk1GTI - 27 Kasım 2008, 21:52:56
Konumuz dizel ve benzin değil arkadaşlar konumuz benzin ve LPG...
Gönderen: evreka09 - 27 Kasım 2008, 22:28:26
1980 model jetta L 1300 motor 60 bg aracım 20 ytl lik benzimle 100 km gidiyor . yıllardır aynı yerden benzin alıyorum ve aracımı çok sık kullanmıyorum. ama her 3000 km de buji değiştiriyorum . ve araba 1980 yılından  beri bizde  :tamamdir
Gönderen: sarilarinsulo - 28 Kasım 2008, 23:46:44
40 litrelik benzinle hep kısa mesafe 180 km.
Gönderen: filizbilgisayar2006 - 29 Kasım 2008, 10:07:29
arkadaşlar 3 4 günden beri yoktum ama  cevap vereyim 1 Lt ile uzun yolda 29 km yapıyorum uzun yolda 90 geçmemek şartı ile motorum yeni pompam yaralı araçımda yürüyen akşamında bir sıkıntı yok  ama aracım boya koparta istiyor 1,6 GLD orjinal dizel sonradan atma felan degil ayrıca arkadaşın biri nasıl hesaplamışdemiş kardeşim depoyu dolduruyorum agzına kadar daha sonra tekrar aynı petrolden ve aynı pomoadan tekrar ağzıka kadar dolduruyorum poöpada litresi yazmıyormu gidip geldiğim ilk ve son kilotreyi lt ye bölüyorum al sana hesap ortada bu hafta 670km yol yapmışım daha akşam doldurdum 24,2 lt mazot aldım her araba aynı olmaya biliyor demek ki ustada önemli motorun yeni olması pomoanın tam ayarlı olması bunlar bir sanat herlkes yapamıyor işte inşallah ankarada felan bir buluşma olurda gelirim görürşürüz arkadaşlar
Gönderen: Golf_ld - 29 Kasım 2008, 10:28:01
arkadaşlar 3 4 günden beri yoktum ama  cevap vereyim 1 Lt ile uzun yolda 29 km yapıyorum uzun yolda 90 geçmemek şartı ile motorum yeni pompam yaralı araçımda yürüyen akşamında bir sıkıntı yok  ama aracım boya koparta istiyor 1,6 GLD orjinal dizel sonradan atma felan degil ayrıca arkadaşın biri nasıl hesaplamışdemiş kardeşim depoyu dolduruyorum agzına kadar daha sonra tekrar aynı petrolden ve aynı pomoadan tekrar ağzıka kadar dolduruyorum poöpada litresi yazmıyormu gidip geldiğim ilk ve son kilotreyi lt ye bölüyorum al sana hesap ortada bu hafta 670km yol yapmışım daha akşam doldurdum 24,2 lt mazot aldım her araba aynı olmaya biliyor demek ki ustada önemli motorun yeni olması pomoanın tam ayarlı olması bunlar bir sanat herlkes yapamıyor işte inşallah ankarada felan bir buluşma olurda gelirim görürşürüz arkadaşlar

selam kardeş biraz sinirlenmişsin sanırım yazılanlara burada herkez arkadaş ve kardeş vede paylaşım için buralardayız sinirlenmeye gerek yok diye düşünüyorum , iyi sürüşler ,hayırlı forumlar
Gönderen: Mk1GTI - 29 Kasım 2008, 13:47:42
40 litrelik benzinle hep kısa mesafe 180 km.

Ben bunu anlayamadım.. 40 litre yazmışsın bu YTL olmasın... 40 litre ile 180km yol yapıyosan hemen sat onu satarkende çaktırma...
Gönderen: VOLKAN_EMİR - 29 Kasım 2008, 16:19:15
valla bnde merak ettim bnm araçta 1,6 gld anck turbo dizel blok var 158 bin yakıo şehir içi. senin araç kokluo gibi bişey ozman.  ;)

Kokluyo ne demek arkadaşlar.Yakıta karşıdan bakıyo nerdeyse ;D
Gönderen: OZGUR.K - 29 Kasım 2008, 17:36:19
24.2 litre x 2.6 (1 litre mazot) = 62.92 YTL       62.92 : 670 km = 9 kuruş civarı . Yani 100 km 'de 9 YTL. :o
Ya senin araba çok süper bir araç ve bizimkilerde bir sorun var. Ya da deponda bi sorun var veya  iyi fullememiş olabilirler pompacılar.Yani bu sitedeki dizelci arkadaşların ortalama yakıt harcaması üç aşağı beş yukarı aynı.Motor isterse fabrikadan çıkışlı olsun, 100 km'de 5 litre mazotttan aşağı yakmayacağını düşünüyorum O da bugünün koşullarıyla  13 YTL  eder.
Gönderen: filizbilgisayar2006 - 29 Kasım 2008, 18:44:20
kardeşler benimki böyle hiç bir şeydede yanlışlık yok gidiyorum alıyorum mazotumu keyfime bakıyorum ama şunu  unutmamak lazım ben 90 km hızı geçmiyorum ve aracı düzenli kullanıyorum ayrıca bu yapılan km lerin hepsi uzun yoldur şehir içi tüketim yoktur arkadaşlar zaten bunu yazmıştım şehir içi yakıtı değişir elbette  ama bir sorunum var fren vakumumun içindeki yapraklar eskimiş elinde sağlam vakum olan arkadaşlar varsa  lütfen irtibata geçelim
Gönderen: oktay444 - 29 Kasım 2008, 19:26:31
arkadaşlar benim golf 1,5 gld araba şehir içi kullanıyoz  genelde dışarı çıkmaz  ve depoyu doldurdum ve 100 km olunca 15 ytl yi zorunan aldı. iyimi sizce?
Gönderen: OZGUR.K - 29 Kasım 2008, 21:28:57
arkadaşlar benim golf 1,5 gld araba şehir içi kullanıyoz  genelde dışarı çıkmaz  ve depoyu doldurdum ve 100 km olunca 15 ytl yi zorunan aldı. iyimi sizce?
İyi.
Gönderen: Golf_ld - 15 Aralık 2008, 08:48:13
herkeze selam ve iyi bayramlar bayram tatilinde aracımı uzun yolda yakıt olarak deneme şansım oldu 1795km  yol yaptım  205ytl mazot ile araba 1,6 diesel  4 ileri şanzımanı var yola çıkmadan önce,öncelikle hava filtresini sıfır taktım   süratim ise 80/90km  bir kaç yerde sadece 100 ila 110 km sürat yaptım o kadar ,birde hep gece yol yaptım nerede ise tek pedal gittim  hayırlı forumlar benim yaptığım hesaba göre şehir içi 5,4lt yakıt tüketiyorum şehir dışında bu 4,5 lt ye kadar düştü yük durumunu merak eden arkadaşlar için belirteyim araçta 2 kişi idik ve çantalarımız ,hayırlı forumlar diliyorum    1lt motorin = 2,51 ytl
Gönderen: kkat - 17 Aralık 2008, 00:33:01
Selam dostum .Belki biraz geç oldu ama bilgi olsun diye yazıyorum.Bende de 82 model 1300 cc golf 1 var. Geçen sene tüp taktım .2 hafta kullanmadan çıkarıp 140 YTL zararla sattımm.Arabam çekişten düştü sabahları zorla çalıştırma gibi proplemlerle kaldım.Tamircim yav zaten aracın çok ekonomik neden tüpkullanmak istiyorsun diye uyarılarına uymadım .Pişmanlık sonucunda halen benzinle kullanıyorum. 1 lıtre benzinle 16 km yol yapıyorum.
Gönderen: panik - 03 Mart 2009, 11:24:21
cédric, 82 gt(i)-injeksiyon yok- 1.6dan biraz fazla oldğu hesaplanıyor.l lovato beyin, 20 ytl lpg, 120-130 km, şehiriçi, şehirler arası ortalaması... şehir içi yaklaşık110 km filan, şehirler arası kullanınca biraz farkediyor,  150 gibi bişey, tam hesaplayamadım yani şöyle diyim 25 liraya kırkkaleye gittim geldim, henüz kırmızı ışık yanmıyodu göstergede.
Gönderen: usta - 04 Mart 2009, 20:39:09
hocam benim babamdada 79 golf vardı 1500cc dizel motor 1 depo ile 1000-1100 km yapıyodu ancak sen nasıl hesap yapıyosunki.ben kendimde tam yetkili man servisinde tamirciyim ama hiç böyle bir hesap görmedim..
Gönderen: panik - 04 Mart 2009, 23:27:21
paton bana mı dedin anlamadın ama bana dediysen nasıl hesapladığımı söyleyim, lpgde kırmızı ışık yanarken 20 liralık lpg  alıyorsun, kmyi sıfrlıyosun digifizde tekrar kırmızı ışık yandığında hesapladığı kmyi buraya yazıyosun? bi yanlışlık var mı ki acep?
Gönderen: Mk1GTI - 05 Mart 2009, 13:22:01
paton bana mı dedin anlamadın ama bana dediysen nasıl hesapladığımı söyleyim, lpgde kırmızı ışık yanarken 20 liralık lpg  alıyorsun, kmyi sıfrlıyosun digifizde tekrar kırmızı ışık yandığında hesapladığı kmyi buraya yazıyosun? bi yanlışlık var mı ki acep?

Öffff uzatmayın .... Çağlar düzgün yassana şuaraya 20TL lik gazla kaç KM gittiğini.... Zormu bukadar bu işler...

Ben Benzinde 35TL ile 200 Km Yol gidiyorum Hızım ortlalama 100...
Gönderen: panik - 07 Mart 2009, 13:02:02
cédric, 82 gt(i)-injeksiyon yok- 1.6dan biraz fazla oldğu hesaplanıyor.l lovato beyin, 20 ytl lpg, 120-130 km, şehiriçi, şehirler arası ortalaması... şehir içi yaklaşık110 km filan, şehirler arası kullanınca biraz farkediyor,  150 gibi bişey, tam hesaplayamadım yani şöyle diyim 25 liraya kırkkaleye gittim geldim, henüz kırmızı ışık yanmıyodu göstergede.
erşan abi yazıyor yukarda...