vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf V => Konuyu başlatan: hakant - 20 Kasım 2008, 23:41:34

Başlık: tavandan su alma
Gönderen: hakant - 20 Kasım 2008, 23:41:34
Arkadaşlar, benim araç 2006 golf goal. Geçen haziran hafif bir yağmurda arabanın ön tavan kısmında bulunan lamba bölümünden (dikiz aynasının üzerine gelen hizadaki yer) içeri su aldı. Su gözümün önünde damla damla aşağı damladı. Bende aracı yetkili servise götürdüm.  Baktılar ettiler, arabanıza saatlerce su tuttuk su almıyor diyip aracı geri verdiler. Benim müşteri hizmetlerine şikayetim üzerine aracı bir daha götürdüm ve yine aynı sonuç, birşey bulamadılar. Söylediklerine göre araca heryerden su sıkıyorlarmış saatlerce ama bir su alma durumu olmamış. Aradan yaz geçti, sonbahar yagmurları basladı ve Ekim sonuna doğru bir sabah aracı yine su almış buldum. Tavan döşemesinin lamba olan plastik kısım ile birleştiği yerde nem, vites ve bardak konulan yerde de su vardı. Aldım hemen götürdüm tespit yaptırdım, tamam dediler getirin bakalım. 2 gün sonraya randevu verdiler, bende aldım götürdüm aracı. Bu sefer aracın tavan döşemesini de söktüler ve yine söylediklerine göre devamlı su, köpüklü su ve hava tutmuşlar. Araca hiçbirşey girmiyor, biz bulamıyoruz diye aracı geri verdiler. Aradan 20-25 gün geçti, bu akşam arabaya bindim ve yine aynı şekilde su ile karşılaştım. Yine ıslaklık, yine bardaklıkta su.. Artık aklım almıyor bu araç nasıl su alıyor, bir daha servise götürsem yine su tuttuk araç su almıyor diyecekler. Belki su aldığı anı yakalayıp derhal götürmek lazım ama bütün gün yağmur yağsa diye nöbet tutamıyorsunuz. Ayrıca sanırım her yağan yağmurda da almıyor. Araç ilk alındığından beri bende ve yaklaşık 2 yaşına gelince bu problem ortaya çıktı. Sitede umarım bu konuda bana yardımcı olacak birisi vardır. Çok can sıkıcı bir durum.
Başlık: Ynt: tavandan su alma
Gönderen: yellow_driver - 17 Ocak 2009, 13:00:56
hoacam dikkat et. aracın su alması büyük sorun çıkarabilir yangın gibi.dediğiniz gibi araç su aldığında servise götürün. eğer garantiniz bittiyse ben ce tanıdık bir kaportacı da işinizi halledecektir.
    büyük ihtimalle bir slikon sıkıp işiniz hallolacaktır