vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: kf1500 - 20 Kasım 2008, 00:18:29

Başlık: Golf 4 : Lastik öneri
Gönderen: kf1500 - 20 Kasım 2008, 00:18:29
Arkadaşlar
Golf 4 arabamda eskiyen lastiklerimi yenilemek istiyorum.
Fikir ve tecrübelerinizi önemsediğinden konuyu açtım.
1-Lastik markası öneri
2-Lastik markasının modeli öneri
3-Ebat öneri (şu andaki lastikler 175/80/14 88 H )

Önerilerinizde
şık duruşu , ekonomik oluşu-yakıt açısından-
önemseyeceğinizi düşünüyorum.
sevgiyle...
Başlık: Ynt: Golf 4 : Lastik öneri
Gönderen: uqur - 20 Kasım 2008, 12:50:41
michelin energy +1
Gönderen: kamasutara - 20 Kasım 2008, 13:12:39
Michelin energy saver 195/65/15 iyidir.Özellikle yağmurlu havalarda..
Gönderen: fosilci - 20 Kasım 2008, 16:15:42
Bence biraz enrgy lastikleri kücük duruyor ben biraz daha kalıplı lastikleri seviyorum
Gönderen: dave123 - 20 Kasım 2008, 16:58:15
michelin energy saver diyorum,
ben de yazın değiştirdim daha benim ölçüler de standarttı ebatlarını da deiştirmek istiyordum ama bir de jant masrafı olacak diye eski ölçülerde aldım 165/60/14. ölçüler kötü ama :(
Gönderen: OffLineR - 20 Kasım 2008, 17:06:27
165'e binsem şu anki sürüş alışkanlıklarımla kesin yoldan çıkarım :D :D
Ama 14" olunca da istenilen genişlikte lastik bulmak zor sanırım :(
Gönderen: R-Line - 22 Kasım 2008, 18:54:40
Golf için 14 orjinal ebatlarda bulmak zor, sanırım sipariş üzerine getiriyorlar.
bazı lastikçilerin işgüzarlığı, elinde ne varsa onu veriyor.

ama 165 taban lastik çok küçük değil mi?
Gönderen: maminci - 22 Kasım 2008, 22:42:35
Bu lastikleri öneren arkadaşlar lütfen daha önce kullandığım şu lastiğe göre şu özelliği vardı gibi karşılaştırmalı değerlendirmeler yaparak önerir misiniz?
Gönderen: fosilci - 22 Kasım 2008, 23:56:54
Arkadaslar ben bugun lastik aldım 4 adet vakkumlu gayetde güzel lastikler hosuma gitti ama iyi olup olmadıgını kısın görecegiz kar yagınca ama durumuna göre bence güzel lastik tanesi 95 ytl den 4 adet aldım 6 ayda taksit yaptılar aylık 63 ytl verecegim egerki gidip mıchelin alpın alsaydım tanesini 170 ytl den alacakdım 300 ytl fark var arada ben 300 ytl ye gidip yazın yaz lastigi alabilirim seçim sizin arkadaslar
Gönderen: R-Line - 23 Kasım 2008, 00:30:18
300 ytl ye alacağın lastiklerden Michelin performansı bekleme bence.
Gönderen: OffLineR - 23 Kasım 2008, 01:43:47
Lastikten lastiğe michelinin kendi lastiklerinde bile dünya kadar fark var.
Birol iyi söylemiş.
Gönderen: fosilci - 23 Kasım 2008, 09:22:08
300 ytl ye alacağın lastiklerden Michelin performansı bekleme bence.

Birol abi zaten su an cok fazla performans beklemiyorum ama tabi lastıkler güzzel gözüküyor vakkumlu kışın nasıl oldugunu görecegiz o zaman yorum yazarım ama 300 ytl lik farkda cidden az bir fark degil yaz lastigi olmus olsa eyvallah alınır belki ama kış için bilmiyorum ben vermek istemedim
Gönderen: revelation - 23 Kasım 2008, 11:17:59
Lassa Impetuslar uyuyor mu araca bilemiyorum ama herkes baya hoş olduğunu söylüyor.. Gerçi benim arabamda Kumho var. hiç ama hiç bilmiyorum. 235 40 18" arkalar önler ise 225 40 18"
Gönderen: maminci - 23 Kasım 2008, 11:30:40
Lastiğin kalitesi kendisini en çok yol tutuş ve fren performansında gösterir, kışın hayati önemi olan özellikler bunlar, testlerde kaliteli olanlarla diğerleri arasıda güvenlik olarak verdiğiniz parayı sözkonusu bile etmeyeceğiniz rakam farkları var. Fosilci umarım kaliteli bişey almmışsındır, güle güle kullan :)
Gönderen: fosilci - 23 Kasım 2008, 14:00:37
Dedigim gibi kışın bakacagiz görecegiz zaten kışın cokda fazla kar yagdıgında dısarı cıkacagımı sanmıyorum eski lastiklerimden iyi oldugunu düşünüyorum arada 300 ytl fark kimi için önemli degil kimi için önemlidir bunun tartısması vs olmaz tamamen tercih meselesi kolay gelsin herkese
Gönderen: R-Line - 23 Kasım 2008, 19:29:07
Birol abi zaten su an cok fazla performans beklemiyorum ama tabi lastıkler güzzel gözüküyor vakkumlu kışın nasıl oldugunu görecegiz o zaman yorum yazarım ama 300 ytl lik farkda cidden az bir fark degil yaz lastigi olmus olsa eyvallah alınır belki ama kış için bilmiyorum ben vermek istemedim

yok Okan'cım ben kış lastiği açısından söylemedim zaten. keşke herkesin imkanı olsada elinde yaz kış kullanmak üzere 2 takım jant lastik bulundursa.
ama bizim buralarda kış şartları çok yoğun olmadığı için ben 4 mevsim lastik tercih ediyorum. ve bir takım lastiği 3-4 yıl gibi bir süre kullandığım düşünülürse 300 liraya alınacak bir takım lastiği aracıma takmam. bu açıdan düşünerek öyle yazdım yoksa tabiki tercih meselesi.
hayırlı olsun kış lastiklerin, güle güle kullan  :)
Gönderen: fosilci - 23 Kasım 2008, 20:23:26
Sende dogru diyorsun birol abi işte zaten egedeki insan böyle bir tercih yapmaz kış agır geçmez ama doguya dogru kaydıkca şartlar ister istemez gerektiriyor.
Gönderen: revelation - 23 Kasım 2008, 21:44:20
fosilci kardeşim birol un dediği gibi kış olayı + zeminin durumu lastik için çok önemli..
Gönderen: serhat - 27 Kasım 2008, 21:27:44
energy iyi olduğu söyleniyo ama dunlop var birde fabrika lasitkleri kalitelidir tahminimce birde onları araştır
Gönderen: fosilci - 29 Aralık 2008, 23:01:04
Arkadaslar geçenlerde Ankarada yagan 2 günlük kar yagışı bize lastikleri test etme imkanı verdi eeee tabi bizde dururmuyuz hemen test etmek için yollara koyulduk  ;D  yokuslarda hiç kaydırmadan kalkıs süper önümde bir tane dolmus vardı yokusta cıkarken epey bi zorlandı mersedes vardı oda cıkacagim diye epey bir zorlanıyordu 1-2 derken 3 vitesle cogu yokusta güzelce cıktık dik bir yokustan asagıya inerkende 1 viteste ahesli bir şekilde indik yokusun bitmesine yakın freni 3-4 kez yokladım kaydırma yapmadı sanırım lastikler iyi eger alacak olursa tavsiye ederim fiyatıda bence gayet iyi bu fiyata tanesi 95 ytl güney kore malı vakkumlu lastikler
Gönderen: musti 16 - 31 Aralık 2008, 13:46:19
ben aranıza yeni katıldım bilgilerimi golf sever arkadaşlarla paylaşacağım vaktim olduğu zaman 14cantın varsa sana tavsiyem 185 60 14 hserisi contınental sport contac 2
Gönderen: kaya_01 - 31 Aralık 2008, 13:53:05
continental bir numara. benimkiler "dunlop performance" ancak continentali tek gecerim..
Gönderen: yellow_driver - 31 Aralık 2008, 15:40:55
Arkadaşlar
Golf 4 arabamda eskiyen lastiklerimi yenilemek istiyorum.
Fikir ve tecrübelerinizi önemsediğinden konuyu açtım.
1-Lastik markası öneri
2-Lastik markasının modeli öneri
3-Ebat öneri (şu andaki lastikler 175/80/14 88 H )

Önerilerinizde
şık duruşu , ekonomik oluşu-yakıt açısından-
önemseyeceğinizi düşünüyorum.
sevgiyle...
arkadaşım eğer jant değiştireceksen 15 jantla kullanabileceğin en güzel lastik 195/65/15 michelin energy saver veya goodyear da olabilir. ancak senin araç ta 14 jant olduğuna göre basic ve ya trendline. jant masrafı çıkmasın diyorsan 14 jantta kullana bileceğin 2 lastik ebadı var.
1- 175/80/14 ki üstündeki orjinali.michelin, godyear, lassa ve hankook markalarında ancak bu ebat var.
2- 195/70/14 bunuda kullanabilirsin. lastik yüksekliği ve dolaysıyla aracın yüksekliği değişmez. aracında sorun çıkarmaz.ancak tanesi 200 e yakın fiyatı var ve bu o parayı vermişken bu lastiği kullanacağına en güzeli 15 jant ve 195/65/15 e geçmektir.
   biraz uzun oldu ama1 seçeneği kullanırsan taban genişliği ince olduğu için yol tutuş problemi çekmemek açısından michelin ve ya godyeardan vazgeçmemek lazım diye düşünüyorum.
   son olarak, yukarda bir arkadaşım 185/65/14 lastikten bahsetmiş. bu ebatı kullanırsanız araç 2 cm e yakın alçalacaktır.ben aracı ilk aldığımda bu ebatlar vardı ve aracın altı sürekli sürtüyordu. üstünde 1 senelik michelinler olmasına rağmen hemen değiştirdim ve şimdi aynı yerlerde sürtme olmuyor, yani baya fark ediyor.
   kazasız belasız günler. ;)
Gönderen: Oceanis - 01 Ocak 2009, 14:54:18
Ben aracımı aldığımda üzerinde Dunlop vardı fabrika çıkışlı, geçen Ağustos ayında Michelin Primacy 205 - 55 / 16 aldım aracın duruşu, yol tutuşu ve yoldan kaynaklı gürültüsü acayp derece de azaldı...
Gönderen: musti 16 - 01 Ocak 2009, 17:25:15
favorim yaz lastiği continental sport contac 2          kış lastiği ise goodyear ultragrup 7  bu iki lastiğe garanti ederim
Gönderen: kf1500 - 18 Ocak 2009, 02:03:01
Arkadaşlar
 önerilerinizi de dikkate alarak
mich. enerji de karar kıldım teşekkür ederim
Gönderen: dnz - 05 Nisan 2009, 20:30:25
Arkadaşlar Ankarada 175/80/R14 88H ebatlı dunlop lastik satan yer var mı?
Gönderen: yellow_driver - 06 Nisan 2009, 23:55:39
Arkadaşlar Ankarada 175/80/R14 88H ebatlı dunlop lastik satan yer var mı?
       hocam dunlopta iyidir de o ebatlar için michelin ve goodyear bulmanız hem daha kolay hemde daha iyi lastikler. michelin energy3 fiyat olarak 130-135 tl civarı. goodyear gt2 de ilk çıktığında ödül almış bir 4 mevsim lastiğidir ve o da 135-140 tl civarı.
       bende aracı aldığımda lastik değiştirmek zorunda kaldım ve yeni aldığım için imkanlar jant almya elvermemişti. şimdi de aldığım lastikler eskimeden değiştirmeye gönlüm el vermiyor ancak sizin imkanınız el veriyorsa 15 janta geçmenizi tavsiye ederim. çünkü 15 janta uygun kullanacağınız lastikler 195/65/15 ve 150 tl civarı. yani 175/80/14 lük michelin ve goodyearla aynı fiyat sayılır.hem görüntü hemde performans olarak daha iyi sonuç elde edersiniz. ben lastikler eskiyince 15 jantla beraber 195/65/15 lik lastiklere geçmeyi düşünüyorum. aracınızı satmayı düşünmüyorsanız daha mantıklı gibi. eğer jant değiştirmezseniz dediğim lastiklerden birini tercih etmenizi öneririm. çünkü lastiklerimiz ince tabanlı ve yol tutuştan kaybetmemek için kaliteli lastikler kullanmalıyız. :tamamdir
Gönderen: blackjack - 23 Nisan 2009, 13:21:03
Continental Premium Contact 2
195/65/15

Özellikle tavsiye ederim, çok memnunum...
Gönderen: racedriver - 23 Nisan 2009, 21:44:45
Kesinlikle lastik seçimine azami önem gösteriniz. Şiddetle uyarıyorm fiyatı ucuz olduğu için adı pek duyulmamış bazı uzakdoğu markaları var almayınız. Çin üretimi olanlar var son derece kalitesizler. Hayatınız herşeyden daha değerli. Güvenli sürüşler dilerim.
Gönderen: dnz - 24 Nisan 2009, 14:35:19
Yellow_driver cok sagol acıklaman için. Su an benim de 15'' e gecebilmem ekonomik olarak zor görünüyor onun için de 175/80 R14 88 H ebatlarında aradım. Aslında michelin energy saver dusunuyordum ama onda 175/80 R14 88 T var.yani her iki lastik çifti farklı hız limitlerinde olacak. Baya bir arastırma sonucu continental de bulabildim 88 H yi. Onu taktıracagım artık.
Gönderen: enerji - 25 Nisan 2009, 01:32:07
Continental Premium Contact 2 güzel bence. Michelin "Energy Saver" olanı güzel değil.
Gönderen: revelation - 25 Nisan 2009, 23:30:54
KUMHO KH15 tavsiye ederim. Tabi Continental veya Dunlop un yerini fazla tutmaz ama sağlam ve de sorunsuz diyebiliriz. 3 yıldır hiçbir sıkıntım olmadı.
Gönderen: Halil Kara - 25 Nisan 2009, 23:50:20
Butce coksa goodyear F1 tavsiye ederim.Harika lastik ama cok pahali.
Ucuz lastikleri ben tavsiye etmiyorum.Sonucta lastik bu, belki de en onemli seylerden birisi.40-50 bin km yapacaksiniz aldiginizda.Basta ucuz diye ilginizi cekiyor ama dayaniklilik konusunda belki de sizi zarara bile sokabilir.Bunu otesinde isin guvenlik boyutu var.Yol tutus hadi belki sizi memnun edebilir ama yapilan testlerde goruyoruz ki fren mesafesinde kaliteli lastiklerle acayip fark ediyor.Almisken iyisini alin, bir defa alin, uzun km kullanin, guvenliginizden odun vermeyin.

Ben her zamanki gibi continental premium contact 2 tavsiye ediyorum.Araci alir almaz degistirdim zaten hemen continental aldim.Ne pahali ne ucuz.Orta yollu ama kalitesi tartisilmaz bir lastiktir.Zaten 2001-2005 arasi cogu vw araclarinda sifir km olarak galeriden arac cikardigimizda uzerinde continetal oluyordu.Simdi sanirim maliyetler yuksek geldigi icin michelin energy yada bridgestone gibi lastikler kullaniliyor cogunda...

Continental iyi lastiktir, sizi uzmez, tavsiyemdir  :tamamdir
Gönderen: yellow_driver - 26 Nisan 2009, 18:39:17
şuan çok pahalı da değil herhalde contact 2. 195/65/15 sordum, 500 e takımını 2 taksite veririm dedi bi bayi. yaza imkanım olunca jantla beraber değiştirmeyi düşünüyorum bende. ;)
Gönderen: enerji - 27 Nisan 2009, 00:18:46
Ayrıca maddi sıkıntıdan dolayı ucuz 4 tane lastik alacağıma önleri arkaya alıp, önlere kaliteli 2 tane lastik alırım daha iyi.

http://www.uzmantv.com/konu/dogru-lastik-secimi

Bu linkte güzel açıklamalar var.
Gönderen: Halil Kara - 27 Nisan 2009, 14:32:35
şuan çok pahalı da değil herhalde contact 2. 195/65/15 sordum, 500 e takımını 2 taksite veririm dedi bi bayi. yaza imkanım olunca jantla beraber değiştirmeyi düşünüyorum bende. ;)

500 e bir takımını verecekse hiç durma hemen al :)
Benim 1.5 ay falan oluyor herhalde, aracı aldığımın ertesi günü hemen değiştirdim.
205-55-16 ebatında continental premium contact2 , 4 tanesine 800 lira verdim.Liste fiyatından %20 komisyon yapmasına rağmen bu fiyat çıktı.Benden önce bir arkadaşım aynı ebatlardaki bu lastiğin 4 adetine 900 lira vermişti.
Sizin lastik ölçüleri daha küçük ama arada 300 lira fark ediyor, bu kadar fark etmesi doğal değil.LAstik orjinal continental ise kaçırmayın derim...
Gönderen: alpergndz - 27 Nisan 2009, 20:26:28
ben 2008 temmuzda  4adet michelin energy ye 660 vermiştim.500 e veriyorsa fiyat iimiş.
Gönderen: yellow_driver - 27 Nisan 2009, 20:52:12
500 e bir takımını verecekse hiç durma hemen al :)
Benim 1.5 ay falan oluyor herhalde, aracı aldığımın ertesi günü hemen değiştirdim.
205-55-16 ebatında continental premium contact2 , 4 tanesine 800 lira verdim.Liste fiyatından %20 komisyon yapmasına rağmen bu fiyat çıktı.Benden önce bir arkadaşım aynı ebatlardaki bu lastiğin 4 adetine 900 lira vermişti.
Sizin lastik ölçüleri daha küçük ama arada 300 lira fark ediyor, bu kadar fark etmesi doğal değil.LAstik orjinal continental ise kaçırmayın derim...
       devlet hastahanesi yanı anayol üzeri daha 1 ay önce açılmış bir bayii. kocam continental bayii yazıyor. herhalde orjinaldir. evet piyasaya göre ucuz. 15 inçlik lastikler 150-160 civarı, bana verdiği fiyatta 125 e geliyor. yaza memlekete gidince bakacaz. ayrıca jantların da takımına 500-550 dedi. bakalım 1000 TL ye halledecez galiba da benim 1,5 senelik lastikler elde kalacak, hatta janlarda. onlarıda değerlendirebilsek. ;)
Gönderen: alpergndz - 27 Nisan 2009, 22:06:41
elindeki malları paraya çevirmek için indirim yapmış olabilir.Ama hocam alırken mutlaka lastiğin tarihlerine dikkat et.Önceki yıllarda üretilmiş lastikleri kesinlikle alma.Hatta hepsini teker teker kontrol et.Katakülliye getirip eski tarihli lastikleri takarlar...
Gönderen: yellow_driver - 27 Nisan 2009, 22:23:04
olabilr. dediğiniz gibi tarihlerine dikkat edeceğim, 3-4 aydan eski lastikleri almam. teşekkürler
Gönderen: musti 16 - 01 Mayıs 2009, 22:02:57
Continental  Sport Contac 2veya 3 şiddette tavsiye ederim . 2008 üretim olmalı 3 alana 1 bedeva diyenlere aldanmayın eski lastik almayın KALİTEDEN şaşmayın vollksvagen kullandığınızı unutmayın
Gönderen: enerji - 02 Mayıs 2009, 23:01:00
Ben de bugün bayiiye sordum tanesine 150 dedi. İki tane almayı düşünüyorum önlere.
Gönderen: ADEM252 - 01 Kasım 2009, 23:19:07
Benim golf IV de lastik ebadı 185*65*15.  2 adet kış lastiği alacağım.Önlere 195*65*15 alsam (kış lastiği).Arkalar 185*65*15 olsa nasıl olur.Sorun çıkarır mı?
Gönderen: mylastik - 01 Kasım 2009, 23:33:45
Aracın dengesi bozulur. dört lastiğinde aynı ölçülerde olmasına bence özen gösterin .Bir ayağınıza topuklu bir ayağınıza spor ayakkabı giymiş gibi olursunuz
Gönderen: OffLineR - 01 Kasım 2009, 23:38:19
Arkadan çok savrulur araba.
Güvenli değil kesinlikle.
Gönderen: ADEM252 - 02 Kasım 2009, 19:34:25
O zaman 4 adet good year marka kar lastiği alayım.Fakat benim bundaki amacım hiç zincir takmamak için.
http://eu.goodyear.com/tr_tr/tires/repository/ug7plus/index.jsp

Bu linkteki kar lastiklerini alsam hiç zincir takmama gerek yoktur herhalde.Ne dersiniz???
Bişey daha; Çekme halatı ,zincir,takoz trafikte zorunlu öyle değil mi?
Gönderen: OffLineR - 02 Kasım 2009, 20:03:39
Öncelikle bir şeye açıklık getirelim, bu baktığın tüm lastikler KIŞ lastiği, yani KAR lastiği değil.

Soğuk nedeniyle kullandığımız yaz lastikleri esnekliğini kışın belli bir oranda kaybeder ve bu da yol tutuşuna etki eder. Kış lastikleri soğuk havalarda da esnekliğini koruduğundan çok daha iyi bir yol tutuşu sağlar. Ama buz üzerinde gidiyorsan hiç bir şey bekleme. Buzda durum tamamen farklı çünkü. Kar üzerinde de bir süre sonra tekerleğin araları sıkıştırılmış karla dolup buz tuttuğundan yine işine yaramaz. Çivili kar lastiği almadığın sürece hangi kış lastiğini alırsan al, karda ve buzda giderken zincir takmanı söyleyeceklerdir. Çünkü dediğim gibi bu lastiklerin birincil amacı soğuk havalarda esneklik sağlayarak yol tutuşunu arttırmak, karda ve buzda yol tutmak değil.

Paran varsa bence en güzeli hem kış lastiği hem de Spike Spider kar paleti alman. Kar palet göbeğini takılı tuttuğun sürece, paletleri takman 10-15dk'nı almaz. Ya da sadece spike spider da alabilirsin.

Bu arada zinciri yanında bulundursan iyi edersin. Özellikle kış aylarında yanında yoksa, trafik seni durdurduğunda yol durumuna göre devam etmene izin vermeyebilir.

Kış lastiği:
(http://eu.goodyear.com/tr_tr/images/Goodyear_UltraGrip7plus_tcm282-25755.jpg)

Kar Lastiği: (çivili)
(http://foto.turk.net/otomobil/2009/civili-lastikk-164.jpg)

Kar Paleti (Çivili- 15dk sökülebilir.)
(http://www.pazarmetre.com/i/ui/137x137/8/8089.jpg)
Gönderen: ADEM252 - 03 Kasım 2009, 10:17:32
Teşekür ederim ayrıntılı bilgi vermişsiniz.Çivili kar lastiği ile ilgili bir site önerirmisiniz.Özelliklerine ve fiyatına bakacağım.Çivili kar kastiğini alıp doğrudan takıp kullanabilirim değil mi?Yazdıklarınızdan şunuı anladım:Çivili kar lastiği olursa palet ya da zincir takmayabilirimde.Ve de bu lastikleri kuru yolda da kullanabilirmiyim?Tabi yazın çıkarırırım.
Palet alırsam,palet için ayrıca lastik almama gerek yok değil mi?yani doğrudan arabadaki yaz lastiklerine takılabilir mi?
Gönderen: OffLineR - 03 Kasım 2009, 15:46:21
Çivili lastiği kar ve buz dışında kullanırsan, yol tutuşu sağlayamazsın, ve o çivilerden ve komfordan eser kalmaz  :D
Çivili lastik dağlarda yaşamadığın sürece Türkiye için değil.

Zincir kullanmak istemiyorum ama karda, buzda kullanmam gerekiyor diyorsan spike spider'a bir bak derim.
Gönderen: ADEM252 - 03 Kasım 2009, 19:10:01
Çok ayrıntılı bilgi verdiniz.Teşekür ederim.
Gönderen: OffLineR - 04 Kasım 2009, 08:21:25
Ne demek.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu.
Gönderen: 1sea - 07 Kasım 2009, 12:18:07
ARKADAŞLAR Renault michelinde KDV indirimi yaptı 4 tanesini 512 tly 6 taksit takdırdım balans ayarlarınıda yaptılar.vw de var 700 tl aşağı inmedi ustelik en fazla 2 taksit yaparız dedi az değilmi dediğimde hadi 3 olsun dedi.
 bilgilrinize sunulur.
Gönderen: OffLineR - 07 Kasım 2009, 19:28:23
Michelin'in 10 tane modeli var.
Michelin'i şu kadara veriyorlar demek bence yanlış.

Bir lastiğin kalitesini ve değerini belirleyen aşağıdaki bilgileridir. Ürünleri bu bilgileri göz önüne alarak firmalar arasında karşılaştırmak gerekir.
1. Marka
2. Model
3. Üretim Yılı
4. Üretildiği ülke
Gönderen: maverick - 07 Kasım 2009, 21:53:56
yol sesini en az veren lastik hangi markadır?

Gönderen: seyhur - 08 Kasım 2009, 12:53:36
Dün bir site denk geldi. Dunlop ebatlar konusunda yardımcı olabilir..

http://www.dunlop-tires.com/dunlop_trtr/tyre_range/
Gönderen: yesilkrt - 07 Mart 2011, 18:01:27
Arkadaşlar prelli 'nin  ceat  diye bir modeli varmış. fiyat olarak da uygun 100 TL. Bu lastiği kullanan var mı veya bu konudaki düşünceleriniz nedir? Lastik değiştireceğim ancak lassa, michelin gibi marka lastiklerden mi alsam, yoksa uygun fiyata kaliteli lastik bulabilir miyim kararsızım.
Önümüzdeki aylar aracı satma durumum olmasa gözüm kapalı lassa yada michelin alıcam ama satmayacağım kesin değili.
Gönderen: Apaydin - 07 Mart 2011, 23:10:03
Michelin lastik için üretim yeri fransa veya ıspanya olanı tercih edin siyor bazı satıcılar.