vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: orion35 - 12 Kasım 2008, 15:45:30

Başlık: GOLF IV (OKUYALIM PAYLAŞALIM...)
Gönderen: orion35 - 12 Kasım 2008, 15:45:30
arkadaşlar GOLF IV için ayrılan bu kısımda hemen hemen hepimiz bu arabaya sahibiyiz eminim ki herkes, bende dahil olmak üzere bu araca sahip oldukları için çok mutlu ve memnundur. bu iş aslında gönül işi sevda işi ancak bu kadar edebiyatın ardından paylaşılmasını rica edeceğim ve merak ettiğim konuya gelince ;

GOLF IV TE HOŞUNUZA GİTMEYEN AH KEŞKE ŞU SÖYLE OLSAYDI DEDİĞİNİZ NELER VAR BU GENİŞ BİR SORU, PERFORMANS, DİZAYN, İÇ KALİTE VB....

bende 2004 pacific var hoşuma gitmeyen özelliklerinin başında vites geçişleri geliyor geçişler zor, vites sanki hiç birşeye tutunmuyormuş gibi. (etrafındaki körük hoş değil). bir diğeri ise aracın altı yere çok yakın 5 cm daha yüksek olsa çok daha iyi olurdu, son olarak etraftan söylenen vw parçalarının çok pahalı oluşu bu kadar pahalı olmasının yersiz olduğu. sizlerde paylaşırsanız çok sevinirim.saygılar...
Orion
Başlık: Ynt: GOLF IV (OKUYALIM PAYLAŞALIM...)
Gönderen: dave123 - 12 Kasım 2008, 15:51:35
yere çok yakın, (benim helezonlarda gitmiş sanırım) motor sesi biraz fazla, vites geçişi zor onun dışında herşey güzel :)
Gönderen: fosilci - 12 Kasım 2008, 16:00:24
Benimde bazen 2 vitesden 1 e düştügümde sıkıntı yaratıyor bazen geçiremiyorum ama neden anlamadım baktırmak lazim bide arka bagaj kapısı acık kaldıgında uyarı verıyor fakar kendı kapılarımız acık kaldıgında herhangi bir uyarı vermıyor bu eksikligi görüyorum arkayı düşünen insanın neden yolcu kapılarını düşünmedi diye soruyorum geriye kalan hersey güzel bide unutmadan su yaylar :D
Gönderen: fosilci - 12 Kasım 2008, 16:00:56
koltuk altındaki yaylar keske daha iyi yapsalardıda cıkmasaydı
Gönderen: OffLineR - 12 Kasım 2008, 16:26:06
Çok yüksek, daha iyi yol tutuşu için illa yay takmak lazım :D :D

Bi de bu aralar her yerde GOLF IV görüyorum. Çok fazla var, sanki özelliğini yitiriyormuş gibi geliyor ama yitirmiyor. Her biri ayrı güzel.

@fosilci
İçerideki ışıklandırmaya bakmayı alışkanlık edersen kapıların ne zaman açık olduğunu takip edebilirsin.
Ben öyle yapıyorum.
Gönderen: fosilci - 12 Kasım 2008, 16:47:07
Koraycım tamam o uyarıyı ısıkla verıyor ama arka bagaj kapagı acık kaldıgında göstergelerde uyarı verıyor ama neden diger kapılarda aynı degil mesela kapı acık diye bir işaret verebilirdi
Gönderen: OffLineR - 12 Kasım 2008, 17:24:34
Bence de fena olmazdı.
Ama dediğim gibi iç aydınlatma işi kotarıyor.
Çünkü bazen yolculardan birinin kapısı tam kapandı mı kapanmadı mı anlamıyorsunuz.
Dediğin gibi bir uyarı olsa fena olmazdı.
Gönderen: fosilci - 12 Kasım 2008, 17:29:06
Evet korayım fena olmazdı yukarda ısık yanıyor ama bu her arabada yanıyor ve suda var gece bu ısıgı farkedersin kesin ama gunduz farkedemiyebilirsin basımada geldi farketmemişsim :)
Gönderen: sorx01 - 12 Kasım 2008, 17:44:21
1) iç malzemesi cok kötü..ya kol tutacakları soyuluyor ya göğüs soyuluyor,koltuk kılıfı cok aşınıyor,cok dayanıklı malzeme kullanmamıslar malesef en bariz ornegi de vites korugu..
2)cok agır oldugundan motor kalkıs icin cok zayıf 1.6 motor icin brz daha fazla beygiri yuksek olmalıydı 120-125 gibi..

ama modifiyede sonu olmayan tek araç olması da ayrı bir güzelliği..
yaptıkça daha yap dien bir araç  :D
Gönderen: fosilci - 12 Kasım 2008, 17:53:27
Valla sorx kardes bence kalkıslar hiçde agır degil ben basmıyorum bassam fırlayıp kalkıyor zaten sonucta yarısa katılmıyacagız degil mi :D
Gönderen: sorx01 - 12 Kasım 2008, 19:25:54
hız konusund dicek yok golfe fosil krdes..ama golfe brz daha kısa zamanda hızlanma yakısırdı dimi  ;)
Gönderen: fosilci - 12 Kasım 2008, 21:32:36
valla sorx bence gayet iyi ben memnunun kalkısından felan beni tatmin ediyor :D
Gönderen: freegane - 12 Kasım 2008, 21:50:47
çok güzel 4 kasa GTI'lar var :D 1.8T
Gönderen: OffLineR - 12 Kasım 2008, 22:12:46
Ben istiyorum aslında IV kasa bir GTI ama kıyıp da 0'dan aldığımız 1.6'yı satıp ikinci el alamam diye düşünüyorum.
Gönderen: freegane - 12 Kasım 2008, 22:26:04
alacağın araba eğer GTI ise 2 kere düşünmek gerekir ve bilmediğin arabayı sakın alma derim.Ben arabamı ilk sahibi bayandan aldım 97bin km'de.ŞEhir içine girmemiş yıpranmamış bir arabaydı. Zamanının çoğunu kapalı garajda geçiriyor arada bi hafta sonları ve uzun yola gidileceği zaman kullanılıyordu.Allaha şükür aldığım günden bu yana geçen günkü o kaza ve 10.000 bakımları haricinde hiç sanayilik olmadı. Ama kimi GTI'lar var arabayı gösteriyorsun bişeyi yok iki gün sonra başlıyo yavaş yavaş sağından solundan hata vermeye sana yük oluyo. Araba performans arabası olduğu için altına alan gazlıyo,şuradan bi ses geliyo baktırıyım,ben bu arabayla basıyorum yağını kaliteli koyayım,bujisii iyisinden alayım,benzinini eksik etmeyim diyeni yok. Vur lpg'yi depoya,koy ucuzunan 10/40 yağı,suyu varmı yokmu banane diyen başlıyo gazlamaya. Ya buda araba yaaa,eşşeğe binsen yemini eksik etmezsin,bu araba senin canını taşıyo sevdiklerinin canını taşıyo iki kuruş harcamaya kıyamıyosan binmeyeceksin GTI'a.Böyle adamların elinde düşen arabalarda sonuç hüsran!
Gönderen: OffLineR - 12 Kasım 2008, 22:35:49
O nedenle 1.6'ıma binerim daha iyi diyorum.
Bütün endişelerimi yazmışsın :)
Gönderen: freegane - 12 Kasım 2008, 22:47:20
En iyi araba bildiğin arabadır  ;)
Gönderen: fosilci - 12 Kasım 2008, 23:07:31
Katılıyorum size arkadaslar koray ne yapacaksın ya gti buda ayagını yerden kesiyor buda gayet spor bence bide sen sımdı bununla ortalama 500 kurus yakıyorsun düşünemiyorum gti bindigini hehe :D
Gönderen: OffLineR - 12 Kasım 2008, 23:17:53
Aç gezerim diyorum ya :D :D :D
Neyse çok dağıttım konuyu.
Kusura bakmayın arkadaşlar ;)
Gönderen: R-Line - 13 Kasım 2008, 00:03:49
keşke 6 vites olsaymış.
bunun dışında gerek malzeme kalitesi gerek işçiliği gerek tasarımıyla süper bir araç.
Gönderen: DeLiTaY_06 - 13 Kasım 2008, 02:01:19
cook guzel araba fakat gogus malzemesı cok kalıtesız kullanılan plastıkler vs. onun dısında cok memnunum
Gönderen: maminci - 13 Kasım 2008, 11:43:03
Benim yaşadığım en büyük problem alçaklığıydı ama 4 helezon yayı ve helezon takozlarını değiştirdim artık öyle bir derdim yok, yani golf 4 e özgü değil benim arabaya özgüymüş o problem. :)
Kapı açık uyarısı sanırım highline da var bizim comfortta da olmalıydı.
Birde araç hızlanınca otomatik kapı kilitleme özelliği olmalıydı, bu arada bu özellik sonradan takılabiliyo mu arkadaşlar?
Gönderen: DeLiTaY_06 - 13 Kasım 2008, 12:57:39
maminci kardes bende 2004 pacıfıc var bende gosterıyo hangı kapaının acık oldugunu hemde ıkaz sesi cıkarıyo yol bılgısayarında mesela soyle yazıyo 'passenger door open'...
Gönderen: OffLineR - 13 Kasım 2008, 14:02:48
@Mamimci
Getir arabayı buluşmaya otomatik kilitlenmeyi açıvereyim senin arabada :) :)

@DeLiTaY_06
PAcific'lerin gösterge paneli Comfort'lardan bir sonraki nesil olduğu için o özellik var.
Gönderen: maminci - 13 Kasım 2008, 14:23:17
Koray ben İstanbulda yaşamıyorum, ama mümkün olduğunu öğrendim sağolasın.
Gönderen: orion35 - 13 Kasım 2008, 15:46:32
bu kapı kilitleme olayı nasıl açılıyor koray hocam? birde sormak istediğim pencereler açıkken çift kilit tıklamada hepsinin kapanması durumu bunu yapabiliyorlar mı? reno meganda vardı bu özellik, kart anahtarın kilit butonuna hızlıca çift tıklıyosun açık olan ne varsa kapatıyo.
Gönderen: orion35 - 13 Kasım 2008, 15:48:01
plastik kalitesi konusunda derdi olan bütün arkdşlara katılıyorum. yüzeysel yapılan kaplama zamanla gerek silmekten gerekse el temasında sıyrılıyor. görüntü berbat...
Gönderen: orion35 - 13 Kasım 2008, 15:50:34
aklıma gelmişken PACİFİC sahibi arkadaşlar bu arabada alarm varmı? varsa nasıl devreye giriyor. kapı üstündeki ledi yanıp sönmesi alarmın devre olduğunu gösteren yeterli bir işaret mi? sesi nasıldır nasıl öttürecez bunu
Gönderen: 34 vn 9477 - 13 Kasım 2008, 17:35:45
Benim yaşadığım en büyük problem alçaklığıydı ama 4 helezon yayı ve helezon takozlarını değiştirdim artık öyle bir derdim yok, yani golf 4 e özgü değil benim arabaya özgüymüş o problem. :)
Kapı açık uyarısı sanırım highline da var bizim comfortta da olmalıydı.
Birde araç hızlanınca otomatik kapı kilitleme özelliği olmalıydı, bu arada bu özellik sonradan takılabiliyo mu arkadaşlar?
Bizdede 2001 comfortline var ve kapı acık kaldığında ışıkla uyarıyor...
Gönderen: savas_ankara - 13 Kasım 2008, 17:43:57
@Mamimci
Getir arabayı buluşmaya otomatik kilitlenmeyi açıvereyim senin arabada :) :)

@DeLiTaY_06
PAcific'lerin gösterge paneli Comfort'lardan bir sonraki nesil olduğu için o özellik var.

dostum bu otomatik kilitlenme benim 2000 comfortta da olabilirmi, varmı böyle bişey, nasıl oluyor yani?
Gönderen: savas_ankara - 13 Kasım 2008, 18:00:09
Herkese merhaba,

Arabayı aldığımda hoşuma gitmeyen ilk şey ön mahalde elinizin değdiği her yerde aşınmalar olmasıydı,
bir başka konuda ikinci vitesten birinci vitese geçişlerde biraz zorlanıyorum...

Diğeri ise aracın altının yere çok yakın olması ve ön amortisörlerden gıcırtılar gelmesiydiydi
bu sorunu  ön-arka amortisörleri, rot bağlantılarını ve öntakımdaki ıvır zıvırları değiştirerek ve karter koruması bağlantılarını biraz yukarı kaydırarak hallettim.

Bu arada yapmışken arabaya bkıyım dedim, Dunlop marka 4 lastik, ön fren diskleri ve balatalarını, yan sinyalleri, stop lambalarını değiştirttim, Hepsi oralama 1.800 YTL ye mâl oldu, taktığım parçaların hepsi orjinal :)

Gönderen: OffLineR - 14 Kasım 2008, 07:44:35
Kavacık buluşmasına gelenlere otomatik kilitlenme benden :D :D :D
İsteyene yol bilgisayarını almancadan ingilizceye de çeviririm.
Başka şeye dokunmam ama :D :D :D
Gönderen: as5338 - 14 Kasım 2008, 08:14:02
korayım benim işlerim var o gün bir sürü kapı yapğacağım
şu uygulamaları araçta var olup olmadığını veya nasıl yapacağımızı bir anlatsan
mesala benim aracım 2000 model comfortline  otomatik bu dediğn nasıl yapılır benim aracımda
şimdi sen askere gidecksin birdaki buluşmaya şansımız kalmayacak bir hayli uzun zaman bekleyeceğiz
Gönderen: OffLineR - 14 Kasım 2008, 08:30:40
Hehe
Olmaz öyle gelmek lazım buluşmaya :D
Gönderen: orion35 - 14 Kasım 2008, 10:21:04
koray hocam iyi gelelim buluşmaya da ben nasıl gelecem izmirden? iş güç var. özel bir ekipmana ihtiyaç duyulmadan yapılabiliyosa anlatırsan çok memnun oluruz.

BU ARADA ARKADAŞLAR ŞU PACIFIC İN ALARMIYLA İLGİLİ BİŞEY GELMEDİ DAHA NASIL ÖTÜYO BU ya VARMI YOKMU? Bİ YARDIM LÜTFEN

orion
Gönderen: OffLineR - 14 Kasım 2008, 10:45:46
Ben geleyim İzmir'e :D :D :D

27'sinden sonra askere gidene kadar Tire'deyim.
Bir buluşma da İzmir'de patlatalım :)
Gönderen: savas_ankara - 14 Kasım 2008, 14:05:19
Koray arkadaşım, her gün yeni bişeyler diyorsun, bugünde Türkçeleştirme demişsin,
belli ki kolay bişey... bizede söylede bizde yapalım. ben Ankara' dayım, nasıl gelelim şimdi oraya :)
Gönderen: R-Line - 14 Kasım 2008, 15:39:13
arkadaşlar vag.com gerekiyor otomatik kilidi aktif yapmak için, ayrıca yol bilgisayarı Türkçe olmuyor.
ama nasıl yapıldığını Koray anlatacak İzmir buluşmasında  :)
Gönderen: orion35 - 14 Kasım 2008, 16:36:30
Türkçe dememiş hocam yanlış anlaşıldı galiba ALmancadan ingilizceye çevireyim demiş. şu alarmla ilgili hala bişey yok yeni konu açacam ya...
Gönderen: fosilci - 14 Kasım 2008, 17:12:56
İyide biz izmire gelemiyoruz biz ne yapacagız :D
Gönderen: R-Line - 14 Kasım 2008, 20:35:36
@orion35
pasifictede alarm var diye biliyorum.
ben comfortline kullanıyorum alarm var. aracın kapıları, motor kaputu, kontağı vs yetkisiz kişiler tarafından zorlandığında çalmaya başlıyor. dörtlülerle birlikte aralıklı olarak normal korna çalıyor ama bu aracın kornası değil başka bir kornaya bağlı alarm.
Gönderen: kamasutara - 14 Kasım 2008, 22:25:21
MERHABA ARKDAŞLAR BENDE KENDİ GOLFÜNE AŞIK BİRİ OLARAK SÖYLEYEBİLİRİMKİ KEŞKE GOLF 4 LERİN BEYGİR GÜCÜ KENDİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE 120 BEYGİR FALAN OLSAYDI.BİDE VİTES GEÇİŞLERİ YUMUŞAK OLSA DAHA İYİ OLURDU.
Gönderen: DeLiTaY_06 - 15 Kasım 2008, 02:52:21
orıon kusura baakma yenı goruyorm yazdıgın soruyu birolunda dedıgı gıbı alarm sıstemı pacıfıcte..
Gönderen: maminci - 15 Kasım 2008, 12:11:37
Kamasutara: vites geçişleri yumuşaktır bizim arabaların seninkinde yağsızlık problemi olmasın? BG Konusunda haklısın, yakışırdı 120 130 falan.. :tamamdir
Gönderen: fosilci - 15 Kasım 2008, 12:25:57
arkadaslar o zaman turbo dizel felan olmalıydı yoksa cok yakardı 130 beygirle ben memnunum 102 beygirde yeterli :D
Gönderen: savas_ankara - 15 Kasım 2008, 13:32:51
keşke bu kadar çekici ve kıskanılacak bir araba olmasaydı   8)

ne zaman bir ışıkta en önde beklesem, yanımdakilere birşeyler oluyor, adete yarışmak istiyorlar :)
Gönderen: as5338 - 15 Kasım 2008, 19:36:49
beygir konusundada bende muzdaribim keşke imkanın olsa da 150-200 beygirlik olsa idi ne güzel olurdu
Gönderen: OffLineR - 15 Kasım 2008, 19:52:48
Yuh :D :D :D

1.4 T A3'de bile yok o kadar beygir.

GTI lazımmış sana zafer.
Ama sonrada çok yakıyo derdin.
Gönderen: telekomcu44 - 16 Kasım 2008, 15:29:58
İç malzeme gerçekten kötü,araba yere çok yakın,görüş açısı biraz dar (ama güvenlik açısından iyidir),motor biraz gürültülü bi de parça pahalı bu kadar.
Gönderen: maminci - 17 Kasım 2008, 15:57:45
Telekomcu44 sen bir defasında 'ben Malatya'da köylere gidiyorum altını vurmuyorum' demiştin, şimdi alçak diyosun???
Gönderen: maminci - 17 Kasım 2008, 16:23:54
Yanlış anlama eğer öyle bir problem yaşadıysan ben de yaşadım ve çözdüm sonra, yardımcı olmak adına söylüyorum ;)
Gönderen: alleyesonme - 18 Kasım 2008, 00:39:13
Keske bu kadar cok tutkunu olmasaydı o zaman bende ön yargılı davranıp Herkeste var zaten deyıpte 6n almazdım :) hehe nese bu ısın sakası tabı Ben kapı kollarını beenmıyorum dıs kapı kolları oyuncak gıbı mınıcık ve estetık deıl.. ıc kapı kolları ıse ergonomık gelmedı bana ayrıca kırlenmeye ve deforme olmaya cok yatkın 1 maddeden üretilmiş :)
Gönderen: freegane - 18 Kasım 2008, 01:01:14
Yuh :D :D :D

1.4 T A3'de bile yok o kadar beygir.

GTI lazımmış sana zafer.
Ama sonrada çok yakıyo derdin.

Yok abi be ben GTI'ların o kadar yaktığına inanmıyorum. Arabamı gündelik kullanıyorum,akıllı kullanırsan harbiden 8-9 litre arası yakıyo,benim gibi pinti kullanımda 7,0-7,2 bile görebiliyorsun.Şehir içi trafikten geçtiğin günlerde 10lt dolaylarına çıkıyorsun ama yok arkadaş ben GTI'a biniyorum performansımı alırım diyorsan yol bilgisayarına bakma,çıldırıyor makina :D
Gönderen: telekomcu44 - 18 Kasım 2008, 15:39:12
Telekomcu44 sen bir defasında 'ben Malatya'da köylere gidiyorum altını vurmuyorum' demiştin, şimdi alçak diyosun???

Doğrudur köye gittiğim zaman altını vurmamak için yolun temiz tarafını seçiyorum ama merkezde durum farklı bi kaldırıma yanştığım zaman kapıları açamıyorum altı yere çok yakın.
Gönderen: as5338 - 18 Kasım 2008, 16:07:09
yapma telekomcu kardeşim kaldırım değil her halde senin dediğin barıyer olsa gerel kaldırmın boyu ne kadar sizin oralarda
Gönderen: as5338 - 18 Kasım 2008, 16:08:11
koray anca be o civarlar bizim araba için çok iyi olurdu yakmasınada ne diyelim katlanmak gerekirdi
Gönderen: telekomcu44 - 18 Kasım 2008, 16:11:43
yapma telekomcu kardeşim kaldırım değil her halde senin dediğin barıyer olsa gerel kaldırmın boyu ne kadar sizin oralarda

Bu kaldırımların bi standartı varmı? heryerde aynımı ki? kimi yerde yüksek kimi yerde alçak.
Gönderen: telekomcu44 - 18 Kasım 2008, 16:18:29
Yani bunu laf olsun diye söylemedim bende golf IV kullanıyorum hergün bindiğim araba.Alçak işte bazı kaldırımlarda kapıyı açamıyorum.
Gönderen: as5338 - 19 Kasım 2008, 23:26:05
arkadaşım ist varenteresan yerler bizimde başımıza geliyor ama biz normal ve aile için üretilmiş bir yol aracına biniyoruz arazi arcı değil bunlar okadar abuk yerlerde herzaman başımıza gelebilir böyle sürtme olayları
Gönderen: telekomcu44 - 20 Kasım 2008, 10:37:46
arkadaşım ist varenteresan yerler bizimde başımıza geliyor ama biz normal ve aile için üretilmiş bir yol aracına biniyoruz arazi arcı değil bunlar okadar abuk yerlerde herzaman başımıza gelebilir böyle sürtme olayları

eee ne yani ne demek istedin anlamadım ki başımıza geliyorda neden adama kaldırımla bariyeri ayıramayan insan muamelesi yapıyorsun
Gönderen: savas_ankara - 21 Kasım 2008, 10:52:03
arabanın altının yere yakın olması birçok yönden iyi fakat ankaranın bozuk yolları ve kaldrımları insanı bazen zor durumlara sokabiliyor...

Birde önceden memlekete balığa giderdik, traktörlerin gittiği yollarda her türlü yere girer çıkardım, şimdi Golf 4 le anayoldan ırmağın kenarına inmeye koruyorum.

acaba aracanın yüksekliği azaltıp çoğaltan sistemlerden mi taktırsak :)) ya da bir tane lada niva mı alsak :D
Gönderen: fosilci - 21 Kasım 2008, 12:46:57
Savas arkadasıma katılıyorum balıga felan giderken alacaksın bir tane niva her yeri gezersin o arabayla :)

Gönderen: savas_ankara - 21 Kasım 2008, 17:32:26
 :tamamdir
Gönderen: OffLineR - 22 Kasım 2008, 11:12:28
Niva diyorsanız akan sular durur.
Yalnız dingil mesafesi kısa ve yaylar çok esnek olduğu için için dışına çıkıyor.
Çok uçtum ben nivayla :D :D :D :D
Hey yerden de geçiyor.

Ama Golf'um olsun, ben dereye inmeyeyim :)
Gönderen: fosilci - 23 Kasım 2008, 00:07:14
Koraycım zaten dingik kısa oldugundan hiç bir yerde kalmadan gidiyorsun düşünsene limüzünün dingiliyle o yollarda hehe :D
Gönderen: sufi - 23 Kasım 2008, 19:54:00
arkadaşlar ilk önce hepinize merhaba. aranıza yeni katılmış bir golf hastası olarak eklemek istediğim bir şey var ki rüzgarlık olanlar için. bagaj açılınca antene sürtüyor ve orayı aşındırıyor. zamanla da yıpranıyor. ileri geri oynar yapılsaydı herhalde hallolurdu diye düşünüyorum.
Gönderen: fosilci - 23 Kasım 2008, 21:31:12
Sufi kardes bende var gayetde güzel duruyor hosuma gidiyor antenede surtmuyorcok kaba birsey degil tavanla bitişik
Gönderen: serhat - 26 Kasım 2008, 23:37:15
valla millet alçak olsun arabamö die yay takar şikayetleniyosunuz ilgnç:D benim arabam alçak yani yaylarla alçattık çok güzel ve sportif duruyo çok yükseltiye girmedikçe şikayetim olmuyo
Gönderen: orion35 - 28 Kasım 2008, 12:12:05
valla millet alçak olsun arabamö die yay takar şikayetleniyosunuz ilgnç:D benim arabam alçak yani yaylarla alçattık çok güzel ve sportif duruyo çok yükseltiye girmedikçe şikayetim olmuyo
hocam iyi güzel diyosun da çok yükseltiye girmeme gibi bi şansın varmı memleket yollarında. o dediğini ancak yol konusunda kendini aşmış yerlerde yapabilirsin.
Gönderen: serhat - 29 Kasım 2008, 01:22:36
valla milletin 60la girdiği yola ben 40la girerim sağlam girerim onu kastettim kardeş ama düz yolda o kurallar saf dışı:D istanbulda yolların çok bozuk olduğu yerler var misal çavuşbaşı geçen altını vurdum içim yandı valla:D dikkat etcez yani aracımız alçaksa yere...
Gönderen: mehmett1 - 29 Kasım 2008, 14:50:30
Arkadaşlar Türkiye şartlarında araç sanırım biraz yüksek olmalı. Ben de önceden alçak araba sevmeme rağmen, şu an garaja giriş çıkış yaparken bile az da olsa "tırt" diye aracın altının sürtmesine uyuz oluyorum. Ayrıca aracınıza sonradan alçak spor yaylardan takarsanız konforu da unutun. En iyisi orijinalidir. Ayrıca Golf' lere alçak diyenler Honda'ya hiç binmesin  ;)
Gönderen: Exhumed - 29 Kasım 2008, 17:37:46
Merhaba arkadaşlar ben daha 5 dakikalık  bi üyeyim. Golf' um yok ama istediğim ve hayalini kurduğum tek marka tek araç Golf oldu. Askerden gelince dediler, e askerden de geldik. Şimdi bi Golf alma zamanı geldi bence. Elimdeki paramda IV e yetior sanırım. Nerden alırım nasıl alırım, hangi paketlerini tercih etmeliyim vs. bu gibi bilgileri sizler Sayın Golf sahiplerinden öğrenmek istiyorum. Bende Golf sahibi olmak istiyorum. :sevgi:
Gönderen: serhat - 29 Kasım 2008, 21:56:52
umarım sende en kısa zamanda bir golf sahibi olursun herşeyiyle muhteşem bir araç
Gönderen: orion35 - 01 Aralık 2008, 10:23:35
Merhaba arkadaşlar ben daha 5 dakikalık  bi üyeyim. Golf' um yok ama istediğim ve hayalini kurduğum tek marka tek araç Golf oldu. Askerden gelince dediler, e askerden de geldik. Şimdi bi Golf alma zamanı geldi bence. Elimdeki paramda IV e yetior sanırım. Nerden alırım nasıl alırım, hangi paketlerini tercih etmeliyim vs. bu gibi bilgileri sizler Sayın Golf sahiplerinden öğrenmek istiyorum. Bende Golf sahibi olmak istiyorum. :sevgi:

vallahi hocam paket tercihi senin isteklerine kalmış bişey. klimam digital olsun kadife koltuğa binmeden yapamam, dikiz aynam otomatik kararmazsa asla olmaz gibi isteklerin varsa comfortu tavsiye ederim. bende pacific var her ihtiyacımı gerek görüntü gerek performans gerekse yakıt ekonomisi olarak fazlası ile karşılıyor. internetten araştırabilirsin araba.com, sahibindencom aşağı yukarı arabaların fiyatları ile ilgili sana bilgi verir tabi yanıltabilirde. en güzeli piyasayıda araştır araba pazarlarına bi git bak ama erken saatlerde.krizden dolayı nalit parayla çok uygun fiyata araba bulabilirsin. ama çok dikkat et ucuz diye sorunlu araba alma başın ağrımasın...
Gönderen: dr_onur - 01 Aralık 2008, 17:30:47
Arkadaşlar benim bir sorunum var.Geçen arabama bakım yaptırdım.usta radyo düğmesi açık çalışmış.Kontak üstünde olmadığı için radyo kendini korumaya almış.Şimdi açilmıyor.SAFE diye bir yazı çıkıyor.Belki çok basit bir iş ama ben yapamadım.Bunun içinde servise ya da ustaya götürmek istemiyorum.Bununla ilgili bilgi werirsenız sevinirim...
Gönderen: orion35 - 01 Aralık 2008, 18:49:59
vallahi hocam benim başıma böyle bişey gelmedi ama iki tahminim var yapmadıysan bi uygula belki olabilir.
radyo değiştirme düğmeleri var biliyosun 1-2-3-4-5-6 sol tarafındaki tırnağı açıp onu bi çıkar tak belki olabilir. birde açma düğmesine sürekli basmayı dene belki faydası olur. ha birde kutup başını çıkarıp takma işi var o zaman saatle kısa km de sıfırlıyo aklıma gelenler bunlar... belki tutar :tamamdir
Gönderen: R-Line - 01 Aralık 2008, 19:36:48
akü sökme veya teyp sökme gibi bir işlem yapıldıysa,
teyp code ister, bilmiyorsan kilitleniyor bildiğim kadarı ile.
Gönderen: orion35 - 05 Aralık 2008, 21:45:53
hocam çözdün mü davayı?
Gönderen: as5338 - 10 Aralık 2008, 10:36:01
kızma cnım hemen bu arada iyi bayramlar diyeyimde ısıtalım muhabbeti bizim belediyecilik anlayışımızd garip icraatler olabiliyor bundan dolayı diyorum yine ortalamada bizim araçlarımız çok ideal bu konuda
Gönderen: Oceanis - 12 Aralık 2008, 19:49:31
Herkese selam,

Ben 2004 pacific kullanıyorum. Bence herşeyi ile muhteşem bir otomobil. 2 tane hoşuma gitmeyen konu var. 1.si sağ dikiz aynasının sola göre daha ufak olması. 2.si ise ön cama su fışkırtmak için kolu çektiğimde önce sileceklerin çalışmaya başlayıp sonrasında suyu fışkırtması. O sileceklerin kuru kuruya camın üzerinden her geçişinde içim cız ediyor.
Gönderen: fosilci - 12 Aralık 2008, 22:12:02
Herkese selam,

Ben 2004 pacific kullanıyorum. Bence herşeyi ile muhteşem bir otomobil. 2 tane hoşuma gitmeyen konu var. 1.si sağ dikiz aynasının sola göre daha ufak olması. 2.si ise ön cama su fışkırtmak için kolu çektiğimde önce sileceklerin çalışmaya başlayıp sonrasında suyu fışkırtması. O sileceklerin kuru kuruya camın üzerinden her geçişinde içim cız ediyor.

2 cisine birsey diyemem ama 1 cisi aynalar yaklasık bütün alman arabalarında oyle 1980 model mercedes de dahi bu aynalar boyledir niçin oyl yapılmıs bir fikrik yok ama bence güzel duruyorlar vardır bir bildikleri bosuna farklı yapmamıslardır dimi :)
Gönderen: Oceanis - 13 Aralık 2008, 11:00:24
zaten sorunda orda mesela geçen ay kıbrısa gittim orda sağdan direksyonlu olan bütün golflerde aynalar aynı boydu. Giden birini bulsam aldırıcam sağ dikiz aynası solla aynı boy olan :) :)
Gönderen: R-Line - 13 Aralık 2008, 11:21:00
bazı skoda modellerinde de sağ sol aynı. buralardada vardır o aynadan.
ama ben golfü böyle seviyorum, aynanın görüş açısında da problem yok bence.  :)
Gönderen: OffLineR - 13 Aralık 2008, 12:47:33
İngilterede Lupo aynaları takanlar vardı Golfe
Onlar sağ-sol aynı da ne gerek var o kadar masrafa diye düşünüyorum.
Gönderen: Oceanis - 13 Aralık 2008, 20:18:36
Offliner tabi birde dediğin gibi olayın maddi boyutu var. Maliyeti ne kadar olacak bilmiyorum. Bu kadar heveslenmişken maliyet yüzünden aynen kıvrak bir manevra yapıp vaz geçebilirim:):)
Gönderen: orion35 - 29 Aralık 2008, 20:48:40
aynalar süper, rahatsızlık sadece göz alışıncaya kadar...
Gönderen: Oceanis - 30 Aralık 2008, 18:49:20
Bugün kıbrısta VW bayisi ile konuştum satın alma maliyeti 520.-Ytl buna ilave olarak ordan istanbula kargo gelmesi, geldikten sonra boyanması ve boyandıktan sonrada takılması gerekiyor. Yani bir sağ dikiz aynasının maliyeti yaklaşık 650.-YTL civarında bir rakama denk geliyor ki bu paraya sis farı taktırırım çok daha ekonomik olur:):)
Gönderen: fosilci - 07 Ocak 2009, 16:22:43
internetde 150 civarında bir ayna neden bu kadar pahalı 650 ytl ya  :-\