vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: acarkan - 24 Ekim 2008, 15:27:07

Başlık: Motorun çalışması
Gönderen: acarkan - 24 Ekim 2008, 15:27:07
iyi günler arkadaşlar, 99 model golf 4 otomatik vites aracıma atiket tüp taktırdım şubat ayında 2008, şimdiye kadar gayet iyi gidiyordu. Lakin 1 haftadır sabahları çalıştırdığımda ilk benzinle çalışıyor ya motor tekleyerek çalışıyor çalışsam mı çalışmasam mı diye, motor soğuk tabiki de ama bence bir tuhaflık yok mu daha önceleri olmuyordu. 5 dk sonra düzeliyor benzine alıyorum aynı problem yok, tüpe alıyorum aynı problem yok gayet iyi. Akşam eve gideceğim işten çıkıp marşa basıyorum aynı sabahki gibi tekliyor devir gidip geliyor 3-4 dk sonra düzeliyor sizce normal mi motor soğuk ondan mı yoksa bir ustaya götürüp göstereyim mi ???
Başlık: Ynt: Motorun çalışması
Gönderen: fosilci - 24 Ekim 2008, 22:18:28
motor soguk ondan olabilir ama bence ustaya götür derim bence golfe tüp taktırmayın arkadaslar karsıyım yazık arabanın motoruna tasarruf yapayım derken ilerde daha büyük masraflar cıkartabiliyor
Gönderen: mehmett1 - 26 Ekim 2008, 12:08:24
motor soguk ondan olabilir ama bence ustaya götür derim bence golfe tüp taktırmayın arkadaslar karsıyım yazık arabanın motoruna tasarruf yapayım derken ilerde daha büyük masraflar cıkartabiliyor
Golf' ün motoruna yerli değil e ithal lpg kitleri öneriliyor. Ben Zavoli taktırdım ve bugüne kadar da bir şikayetim olmadı. Laf ramızda baya da tasarruflu  ;)
Gönderen: tunal - 29 Ekim 2008, 11:32:51
bu konuda uzman değilim ama ben de 2002 aracıma taktırdım lovato.Yaklaşık 10000km yaptım, ilk günlerde  lpg cinin bir hatasından dolayı sıkıntı yaşamıştım ama ardından herhangi bir sorun yaşamadım.Herkesin dediği gibi takan usta önemli.Manifold delme, elektrik sistemine müdahale gibi hassas işler yapılıyor sonuçta.

Tasarruf konusuna gelince aynı fikirde değilim :p
ben golf'ü aldığımdan beri senede 10000i zor yapan bir kişiyken bu sene 6 ayda 10000 yapmışım.
Lpg ekonomik olabilir ancak tasarruflu olduğu söylenemez :)

Gönderen: fosilci - 29 Ekim 2008, 16:59:01
Mehmet abi tasarrıfludur ona lafım yok ama bu arabanın orjınalı nasıl abi fabrikadan tüplü cıkanı varmı yok o yüzden arabanın motor kesmindeki parçalara mutlak zararı oluyordur bunu gözle göremeyiz belki ama bir süre sonra 5-10 yıl sonrasına mutlaka gözümüzler görürüz verdigi zararları