vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: maminci - 06 Ekim 2008, 16:45:13

Başlık: iç gürültü için yalıtım?
Gönderen: maminci - 06 Ekim 2008, 16:45:13
2001 1,6 comf aracım var, test verilerinde iç gürültünün 59 ile 70 desibel arasında olduğu yazıyo vites ve hıza göre .. Acaba bu yalıtımı artıtıp içerisini daha sessiz yapabilirmiyim?
Başlık: Ynt: iç gürültü için yalıtım?
Gönderen: fosilci - 06 Ekim 2008, 17:54:16
Yaparsın ama sana biraz pahalıya patlar sanırım bunu yaptıracagın yerde sonax yada ziebart ikiside bildigim kadarıyla alman markaları ve işlerinde uzmanlar ziebart daha iyi ama bence fiyatlar cok pahalı almanyada bu kadar pahalı olacagını sanmıyorum internetden fiyat listelerini arastırabilirsin orada oldukca kabarık fiyatlar var :)
Gönderen: R-Line - 06 Ekim 2008, 17:55:23
dün highline bir golfte gördüm, kaput izalasyon malzemesi vardı hani şu dizellere koyuyorlar ya.
aklıma takılan soru acaba highline da standart olan bişeymi, yoksa arkadaş kendimi yaptırmış.
yetkili servise sormak lazım herhangi bir dezavantajı olur mu diye?
Gönderen: fosilci - 06 Ekim 2008, 17:57:23
Birol abi onu zibeart da yapıyorlar diye biliyorum ses yalıtımını önlüyor o işte benim eniştem yaptırmıs opel astraya hemde o kılıf ön kaputa zarar vermıyor  mesela motorun sıcaklıgını kaputa yansıtmıyor ama 400 -500 ytl civarlarında diye biliyorum biraz tuzlu diye düşünüyorum.
Gönderen: R-Line - 06 Ekim 2008, 18:04:17
o kadar pahalı değildir bence.
benim dediğim motor kaputunun altına döşeniyor, dizellerde genellikle mevcut.
Gönderen: fosilci - 06 Ekim 2008, 19:14:23
aynı şeyi diyoruz birol abi ama zibeart da yaptırabilir bunu bana eniştem 400 ytl demişti sadece o mu 400 ytl yoksa içinde baska seylerde varmı bilmiyorum ama internetden bulabilirz fiyatları.
Gönderen: OffLineR - 06 Ekim 2008, 19:16:15
@Birol

Ben highline olmayan bir çok arabada gördüm. Sanırım seri seri öyle denk gelmiş.
Standart bir donanaım değil sanırsam.
Gönderen: R-Line - 06 Ekim 2008, 20:30:33
şimdi bir arkadaşımla görüştüm, bu motor kaputu izalasyon malzemesi takıldığında kaput içi sıcaklık artacağından dolayı motora zararı olabileceğini söyledi, hararet yükselmesi gibi.
çekindiğim nokta buydu, AKL motor biraz fazla ısınıyor gibi geliyor bana.

ayrıca ben golfün ses düzeyinden oldukça memnunum.  :)

Gönderen: uqur - 07 Ekim 2008, 14:17:39
toyotaya binin sonra golf'e ses duymayacaksınız golf'te emin olun :)
Gönderen: enerji - 07 Ekim 2008, 23:10:58
Ben sesi duymak için camı açıyorum bazen :) Öyle bile zor duyuluyo
Gönderen: GHOST - 08 Ekim 2008, 14:13:07
yapabilirsin...dynamat ürünleri bu konuda çok çok başarılı.bir paket extreme bulk pack ile baya iş yaparsın..