vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: golfmk4 - 24 Eylül 2008, 23:12:41

Başlık: GoLf 4 angel eye ve xenon
Gönderen: golfmk4 - 24 Eylül 2008, 23:12:41
merhaba arkadaslar
 2000 model golf 4 sahıbıyım aracıma angel eye ve xenon uygulaması apmak ıstıyorum ankaradayım ve bunu yaptırabılecegım bır yer varmıdır yada ınternetten nereden temin edebılırım yardımcı olursanız cok sevinirim.
Başlık: Ynt: GoLf 4 angel eye ve xenon
Gönderen: uqur - 25 Eylül 2008, 12:34:30
öncelikle angelin golfe yakışacağını düşünmüyorum şehsen ama xenon süper yakışıyor. çok basit uygulamalar sanayide heryerde vardır satın alır bi ekeltrikçiye taktırırsın şimdiden hayırlı olsun.
Gönderen: golfmk4 - 25 Eylül 2008, 19:59:35
tesekkur ederim arkadaslar yalnız zenonu takarken birde mercek degişimi gerekiyormus heralde murat arkadasım sen xenon kıtı degıstırırken mercekde takıyor musun acaba ?
Gönderen: OffLineR - 26 Eylül 2008, 00:25:02
Takmasan da oluyor ama hem en iyi verim mercekle alınıyor, hem de karşıdakini kör etmiyorsun :D :D
Ama takmasan da olur.
Ben takmadım mesela.
Ayıp yani di mi :)
Ama asker dönüşü bi şekil yapabilirim belki :D
Gönderen: golf_43600 - 26 Eylül 2008, 15:56:49
slm kardeşim gerçekten angel eye farı araban dagıtır yapay iniyo camın artı uzun deil farların ama bi 6000k xenon çok güsel olabilir kazasız hayırlı sürüşler..!
Gönderen: as5338 - 27 Eylül 2008, 18:50:27
slm arkaşdalar bende almanyadan sisleri far içinde olan set aldım ve bundaki sislere xenon takıp öyle kullanacağım ne dersiniz mercekli gibi olurmu ben olur kanaatindeyim tolganın arabasında var bir hayli yakışıklı duruyor.
Gönderen: R-Line - 02 Ekim 2008, 18:39:17
far içindeki sislere xenon takıp, kısa far niyetine mi kullanacan?
sislere xenon takmak bence gereksiz, üstelik sisler açık dolaşmak yasak bildiğim kadarıyla.
Gönderen: OffLineR - 02 Ekim 2008, 18:41:06
Evet yasak da takan yok.
Hatta sadece ön sisler yanık gezenler var.
Dek gelseler cezayı yerler gibime geliyor.
Gönderen: R-Line - 02 Ekim 2008, 19:12:04
evet öyle malesef.

angel far olayına gelirsek bmw dışında hiçbir araca yakıştıramıyorum. çok özenti duruyor.
mercekli far takılacaksa da orjinali olması taraftarıyım. mercek kaliteside çok önemli aydınlatmada :)
Gönderen: enerji - 07 Ekim 2008, 23:20:07
ANGEL EYES:
(http://www.bolbolal.com/images/products/01/24/48/12448_buyuk.jpg)

Üstte angel eye resmi var. Piyasada 300 - 400 arası satılıyo markasına göre 900 e kadar yolu var.
İyi marka: Hella.
XENON:
Xenon fiyatları da 120 - 600 arası değişiyor. İyi markalar : Mtec(400-500), Monza(150 - 200).
Başka markalar da var ama golf 4 üzerinde çalışan ve sorunsuz olan markalar bunlar.(benim gördüğüm)

Ortalama xenon far + angel eyes = 500 - 1000 arası değişir...

Bayadır araştırıyorum çoğu yeri gezdim. Edindiğim bilgiler bunlar. Yardımcı olabilmişimdir inş.
Gönderen: 06burak - 09 Ekim 2008, 18:31:14
Arkadaşlar benim öğrenmek istediğim bişey var bu xenon far ve angel eyes arabanın üzerinde duran faramı uygulanıyor yoksa ayrı olarak farmı takılıyor aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim
Gönderen: R-Line - 10 Ekim 2008, 02:22:41
xenon ve angel orjinal farın üzerine uygulanabilir.
orjinal fara xenon uygulamak için H7 xenon kit almak yeterli.
orjinal fara angel takmak için far camının sökülmesi gerekiyor, farlar hella ise kolay sökülüyor diye biliyorum, valeo ise çatlatma riski çok yüksek.
birde mercekli angeller var onlar komple far olarak satılıyor.
Gönderen: 06burak - 10 Ekim 2008, 11:47:12
komple far olarak fiyatları hakkında bilgin varmı
Gönderen: R-Line - 10 Ekim 2008, 11:48:16
300 ile 900 arası.
Gönderen: 06burak - 10 Ekim 2008, 11:56:50
çiftimi bu fiyat?bu farda hem angel eye hemde xenon varmı? biraz çok soru sordum ama kusura bakma :)
Gönderen: R-Line - 10 Ekim 2008, 12:03:27
evet çifti bu fiyatlar arasında kalitesine göre değişiyor.
xenon dahil değil, sadece far.  :)
Gönderen: blackboyss - 19 Şubat 2010, 00:36:38
bu konuyu biraz ateşlesek nasil olur ben biraz bilgi istiyorum arkadaslar  :-\
Gönderen: redbarons - 19 Şubat 2010, 11:19:20
far içindeki sislere xenon takıp, kısa far niyetine mi kullanacan?
sislere xenon takmak bence gereksiz, üstelik sisler açık dolaşmak yasak bildiğim kadarıyla.
şu sis farı hastalığına anlam verebilmiş değilim.. diğer sürücüler içinde tehlikeli durumlar olabiliyor. xenon far takıyorlar hem kısalara hem uzunlara.. sonra mercek te takmıyorlar. gece sismis yok. bir bakıyorsun hem uzunlar açılmış hem sisler.. kör olmamak mümkün değil.

tamam xenon far güzel duruyor araçta ama lütfen arkadaşlar merceği taktırın. karşıdaki şoförleri de düşünün..
Gönderen: blackboyss - 19 Şubat 2010, 17:53:17
ben zaten merceksiz almayacagim ama söyle bilen biri gelip xenon nedir nasil alinır nasil takilir nelere dikkat edilmesi gerek hangi markalar hangi araçlar için uygundur ne nasil kime nicin neden neyi ne cok soru sorum ya  :D
Gönderen: golge - 20 Şubat 2010, 19:52:35
arkadaşlar ben bugün farlarımı temizlettim. tamponu söktük öncelikle. sonra da farları taslarından ayırdık. cam macunu gibi birşeyle takılı olduğu için çok zorlamadan söküldü. temziledik sonra da silikon ile yapıştırdık. ama ustanın söylediğine göre artık sökülmezmiş çünkü silikon kolay çıkmazmış. güzelce izole ettik taktık herşeyini felan bakalım artık toz almazsa sökmeye gerek kalmaz ama eğer toz alırsa camlar kırılmadan sökülmeyeceğine göre yenilerini alıcaz mecburen.
Gönderen: OffLineR - 20 Şubat 2010, 20:06:16
Yenisinin tanesi 140TL falan doğuşta.
Gönderen: golge - 20 Şubat 2010, 20:19:49
OffLiner, bilgi için teşekkürler.
Gönderen: golge - 23 Şubat 2010, 22:40:20
arkadaşlar zenon kit alsak içinde 2 adet beyin,2 ad xenon ampül cyclone mesela. bir süre sonra uzunları da zenon yapmak istesek sadece ampülle kurtulabilir miyiz. ampül ayrı satılır mı acaba?
Gönderen: OffLineR - 24 Şubat 2010, 14:09:35
Uzunları xenon yapmanızı tavsiye etmem çünkü selektör atamazsınız.
Gönderen: blackboyss - 24 Şubat 2010, 18:11:47
Uzunları xenon yapmanızı tavsiye etmem çünkü selektör atamazsınız.
kısalar için bir kaç ürün yazsan hani şu iyi sunlarla daha iyi olur bunu kullanın ampulunuz şu olsun vb. ::) ???
Gönderen: OffLineR - 24 Şubat 2010, 18:34:53
Sitede bu konu ile ilgili geniş çaplı bilgi olacak.
MArkalara kadar konuşulmuştu diye hatırlıyorum.
Benim sadece Sentinel markası ile tecrübem var ve memnunum ama MTEC, Philips vs. başka markalar da var.
O konuda detaylı tartışmıştık.