vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: dave123 - 23 Eylül 2008, 22:10:25

Başlık: Hava yastığı ikaz lambası
Gönderen: dave123 - 23 Eylül 2008, 22:10:25
selam arkadaşlar,
gün geçmiyor ki yeni bir arıza sıkıntı çıkmasın :(
bugun çok sert olmayan bir çukurdan geçtikten sonra arabanın hava yaastığı ikaz lambası yandı ve sönmüyor...
forumdaki ikaz lambaları açıklamalarına göre arıza oluşmuştur diyorlar,
Ne yani bu kadar kolay mı arıza oluşuyor? bu arabalar bu kadar hassas mı ya?
Sıkılmaya başladım ben bu hassas araba kaprislerinden...
Başlık: Ynt: Hava yastığı ikaz lambası
Gönderen: dave123 - 23 Eylül 2008, 22:12:06
ha bir de yukarıda yazmayı unuttum, daha önceden beri de ara sıra (!) ikaz lambası yanıp sönüyor yolda giderken bir de bip bip diye ses çıkkarıyor...
Gönderen: fosilci - 23 Eylül 2008, 22:32:47
Dave usta (!) el freni cekik oldugunda yanan bir ikaz eger el frenin tam bıramıyorsa uyarı olarak sana soyluyordur buda bence güzel birsey hatayı sana soyluyor özel servise gosterip yaptırabilirsin ben gecen bir yere gitmiştim adamlar yeni açmış ama iyi bir ustaya benziyordu istersen oraya git adres vereyim adamlar hatayı sılmek için bilgisayarda var her işini halledersin bence sanırım sen Ankaradasın.
Gönderen: as5338 - 24 Eylül 2008, 08:14:44
okan kardeşim söylemiş doğruyu
hava yastığını bir baktır bakarsın sistemde sorun gözükmez
ama işte böyle ise biraz tuzlu oluyor kilometre saati sorunlu oluyor benim başımda bu dert öyüzden söylüyorum
bende hava yastığı ve fren sinyalleri yanıyor ama sistemde bir sorun gözükmüyor.
Gönderen: dave123 - 24 Eylül 2008, 09:37:30
Okan dediğin gibi olabilir ama arabada bir de el freni çekince yanan (P) ikazı var, o düzgün çalışıyor, el frenini çekince yanıp, indirince sönüyor...

Ben Ankaradayım, adresi verirsen bi gider gösteririm, yoksa Doğuş Oto servise gidip fiyat alacağım zaten
Gönderen: dave123 - 24 Eylül 2008, 09:39:35
Ya aslında teknik bir problem yoksa önemli değil gibi ama yine de görünce insanı rahatsız ediyor, biraz takıntılıyım galiba...
Gönderen: as5338 - 24 Eylül 2008, 10:04:04
bende öyle klilometre-devir-benzin ve hararet ibrelerim ve yol bigisayarım çalışıyor ama sürekli havayastığı ve fren ikazı veriyor benide sinir ediyor
alm çıkma bulursam sağlam olarak değiştireceğim.
Gönderen: fosilci - 24 Eylül 2008, 13:39:58
Ben sana adresi vereyim sen bi göster ne olur ne olmaz basına daha büyük bir sıkıntı açmasın.

Adres : İvedik Org.San. 30.Cad No:119    AS Volkswagen özel servis
Tel : 0312 3940044 olmazsa arayıpda gidebilirsin

yeri rahat bulursun cok basit bir yer ivedik sanayiye girince hemen ilk sola döneceksın
Gönderen: dave123 - 24 Eylül 2008, 14:07:54
eyvallah Okan kardeş, sen ne yaptın cam açma kapama düğmesini düzelttirdin mi?
Gönderen: fosilci - 24 Eylül 2008, 15:33:07
Valla yaptıracagımda bi gidipde yaptırmadım gecen bir yere sordum adam 25 ytl ye yaparım dedi bende sorun cıkartırmı dıye merak ediyorum zarar vermeden yaparmı acaba işçiligi nasıl bilmiyorum.
Gönderen: mehmett1 - 12 Ekim 2008, 10:47:33
Arkadaşlar merhaba Mehmet ben, İzmir' de oturuyorum, 33 yaşındayım ve 2000 model golf comfortline sahibiyim. 
Bende de aynı sorun olmuştu ve oto elektronikçisi arkadaşa gösterdiğimde araç çalışır halde iken koltuk ayarı yapıldığında bu tür sorunların yaşanabileceğini (yol bilgisayarında hava yastığı uyarısının belirmesi) bu yüzden araç çalışır vaziyette iken asla koltuk ayarı yapmamamızı önerdi.
Gönderen: fosilci - 12 Ekim 2008, 19:40:55
Mehmet abi bence cok tuaf bir olay eger bu yüzden boyle bir sorun yasanıyorsa üzücü diyebiliriz :'(
Gönderen: as5338 - 13 Ekim 2008, 08:00:52
bence biraz saçma varsa bir sorun şeyimizi biraz sağ sol yapsak yinede o sensörler devreye girer yada sert tümseklerde
Gönderen: mehmett1 - 14 Ekim 2008, 12:38:38
Mehmet abi bence cok tuaf bir olay eger bu yüzden boyle bir sorun yasanıyorsa üzücü diyebiliriz :'(

Koltuklarda bulunan hava yastıklarının beyne giden kablolarında, koltuk ayarlanırken oynama olduğundan kaynaklanıyormuş.

@ as5338

Yılların elektronikçisinden daha iyi bir bilgi birikimin varsa burada bizlerle paylaşırsan sevinirim. Bence "saçma" olarak nitelemeden önce bir araştırma yapmalı ve ona göre yazmalısın karşıt görüşünü...
Gönderen: fosilci - 14 Ekim 2008, 14:09:13
Koltuklarda bulunan hava yastıklarının beyne giden kablolarında, koltuk ayarlanırken oynama olduğundan kaynaklanıyormuş.

@ as5338

Yılların elektronikçisinden daha iyi bir bilgi birikimin varsa burada bizlerle paylaşırsan sevinirim. Bence "saçma" olarak nitelemeden önce bir araştırma yapmalı ve ona göre yazmalısın karşıt görüşünü...

Mehmet abi oto elektrıkcısı ile ww firmasının çalısanlarını bir tutmak ne kadar dogru olur onuda düşünmek gerekli kafamızı nereye cevirsek bir ww görüyor olmaya basladık egerki boyle bi hatayı ww yapıyorsa gercektende üzücü benim fikrim boyle bir sebepden dolayı boyle bir hata vermez
Gönderen: PoYRaZ - 17 Ekim 2008, 23:08:44
Ya cok büyük bi sorun degil Airbag lambası yandıgında koltuk altındaki kabloları kontrol et bazen kablo kenara filan takılıyor ve koltugu oynatınca ileri geri cıkıyor bir ek yeri var (Fiş) oradan cıkıyor genelde kolayca takabilirsin ama ikazı silmek için yine bilgisayara takman lazım pek önemli degil yaptırırsın para filan almıyorlar.
Gönderen: mehmett1 - 19 Ekim 2008, 14:21:15
Mehmet abi oto elektrıkcısı ile ww firmasının çalısanlarını bir tutmak ne kadar dogru olur onuda düşünmek gerekli kafamızı nereye cevirsek bir ww görüyor olmaya basladık egerki boyle bi hatayı ww yapıyorsa gercektende üzücü benim fikrim boyle bir sebepden dolayı boyle bir hata vermez

Fasilci (ismini bilmediğim için rumuzunu yazdım), bahsettiğim arkadaş güvenilir bir insandır. Ben şahsım adına arkadaşıma güvendiğim kadar hiçbir servis yekilisine güvenmem. Aynı sorunu yaşadığım için ve yanımda sorunu giderdiği için ben de gördüm bahsetmiş olduğu olayı.. Gerisi size kalmış.
Gönderen: fat34 - 25 Temmuz 2011, 13:48:45
Arkadaşlar Hava Yastığı ile ilgili bir sigorta var mı  ??? aracımızda ikaz lambasını söndüremedim gitti inşallah gerçekten arıza yoktur.. sürekşi yanıyor koltuk altı soketlere baktım her hangi bir sorun göremedim
Gönderen: kullanici0982 - 25 Temmuz 2011, 19:35:12
Çukura girmeyle airbag in bi alakası olucağını düşünmüyorum genelde kontak acıkken koltukla oynarsan fiş oynuyo ve lamba yanıyo herhangi bi serviste ücretsiz silerler arızayı... (!) işareti el firen ikaz lambası boşta el fireni cekiken 1500 2000 deviri gecersen yada el firen cekili hareket edersen bir süre sonra sinyal veriyo ve lamba yanık kalıyor, istop edip tekrar marş bas geçicektir...