vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N2 => Konuyu başlatan: captaingurkan - 11 Ağustos 2008, 02:00:35

Başlık: 6n2 sol cam tek tuşla tamamen kapanmıyor
Gönderen: captaingurkan - 11 Ağustos 2008, 02:00:35
6n2 poloma bindiğimde camları acmak için tuşlara bir kez basıyordum tamamen açılıyorlardı. kapatmak için de kaldırdığımda camlar kendiliğinden tamamen kapanıyordu. dün o özellik kayboldu. bir yerde duymuştum camlar acılırken ya da kapanırken kapıları açıp kapamayın diye,ona da dikkat ediyordum. şimdi camı kapatmak istediğimde kapanana kadar tuşu yukarıda tutmam gerekiyor. eskisi gibi nasıl yapabilirim,bir çözümü var mı acaba?
Başlık: Ynt: 6n2 sol cam tek tuşla tamamen kapanmıyor
Gönderen: Ouzoo - 11 Ağustos 2008, 02:05:37
Aynı sorun bizim boradada var, otomatik kalkıyor fakat inmiyor..hatta bi arkimin 6n2 sindede olmuştu ve halen daha o şekilde kullanıyorar..Çözüm biçok kişiye ilaç olucak umarım bir bilen vardır
Gönderen: HellHound - 11 Ağustos 2008, 21:46:48
Çözümü o tuşu değiştirmek...Benim 2 side öyle oldu sora bozuldu fln...Cam açma tuşları baştan başa hastalık zaten...Bi çok arkadaşımın polosundada var bu sorun...
Gönderen: qb5tp - 15 Ağustos 2008, 00:05:00
Arkadaşlar camlar kapalıyken aracı kilitleyip anahtarı 3-4 saniye kilitleme yönünde çevrili tutun. Sorununuz büyük olasılıkla çözülecektir. Kısa devre algıladığında yada cam sıkıştığında komfor modundan çıkıyor, anlattığım işlemi yaparsanız normale dönebilir. Tuşları değiştirmeden de biraz elektrik beceriniz varsa tuşların içini bi açın derim, oksitlenebiliyor.
Gönderen: captaingurkan - 15 Ağustos 2008, 20:45:50
Arkadaşlar camlar kapalıyken aracı kilitleyip anahtarı 3-4 saniye kilitleme yönünde çevrili tutun. Sorununuz büyük olasılıkla çözülecektir. Kısa devre algıladığında yada cam sıkıştığında komfor modundan çıkıyor, anlattığım işlemi yaparsanız normale dönebilir. Tuşları değiştirmeden de biraz elektrik beceriniz varsa tuşların içini bi açın derim, oksitlenebiliyor.

bunu deneyecegim yarın.tusları temizletmistim 1 ay önce tutukluk yapıyordu,tusların isleyisinde problem yok. cok tesekkurler
Gönderen: captaingurkan - 24 Ağustos 2008, 14:56:03
valla kendi kendine düzeldi gene,hiçbir şey yapmadım. ::)
Gönderen: 06onur - 29 Eylül 2008, 16:00:46
valla kendi kendine düzeldi gene,hiçbir şey yapmadım. ::)

bir skıntı algıladığında yapıyor felicia da oluyor aYNISI. CAMI AŞAĞI İNDİRİN butona aşağıdayken 3 defa üst üste aşağı yöne basarak her seferinde 2-3 sayiye (daha fazla değil) bekleyin , sonra yukarı kaldırın AYNISINI yukarı içinde tekrarlayın sorun çözülecektir. FAKAT cam kalkarken herhangi bi gerginlikle karşılaşırsa tekrar o hale gelecektir. Her defasında aynı işlemi tekrarlamak gerekiyor. ELEKTRİK TESİSATI SAKAT VE KURCALANMIŞ OLANLAR UĞRAŞMASIN sigorta atar veya düğme bozulur.
Gönderen: 06onur - 29 Eylül 2008, 16:04:44
düğme iki kademeli yavaş basarsanız anlarsınız. İkinci kademede (fabia da daha belirgin) otomatiğe geçiyor. Yukarda yazılanı yapmanıza ragmen düzelmiyorsa (benim sağ cam gibi) Anahtarınızın ikinci kademesi bozulmuştur sıfırı 35ytl. ben değiştirmedim öyle kullanıyorum
Gönderen: rye - 30 Eylül 2008, 02:25:43
arkadaşlar cam otamatikleri kısa devre yapınca kısa bir süre camlar manuel çalışır. daha sonra tekrar düzelir, sakın elletmeyin arabanıza. ayrıca bu konu forumda daha önce görüşülmüştü. bi araştırın bulursunuz.